0
späť
 

diskuze k tématu: Jakou koupit ojetinu do 200.000 Kč a stáří osmi let?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, česká vozidla, francouzská vozidla, japonská vozidla, německá vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 29.04.2008 20:45, octavia 1.8T 110kW
octavia 1.8 Turbo 150ps nejlepsi motor v Octavii
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 29.04.2008 20:49, RE: octavia 1.8T 110kW
anonym napísal:
octavia 1.8 Turbo 150ps nejlepsi motor v Octavii
až na to cucání benzínu, ale jede to dobře
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 29.04.2008 21:09, RE: Ojetina
anonym napísal:
není problém koupit slušný auto do 200 tisíc, je třeba vybírat, nejlépe zajet do Německa, Francie, nekupovat auta u Turků, Arabů, ale u domácích bazaristů, kupuju tak auta i 2x do měsíce už deset let a nikdy mě nenatáhli, je třeba si uvědomit, že na západě jsou i auta středních tříd kupované jako druhé, třetí do rodin, nemyslet si, že to bude mít najeto do 100 tisíc km, většina takových aut je po prvním majiteli, se všemi doklady atd, prostě nesouhlasím stvrzením, že se dá koupit jen olítaná šun...
kupovat auta u domácích bazaristů...nikdy mě nenatáhli...auta střední třídy se kupují 2, 3 do rodiny...si děláš srandu??
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 29.04.2008 21:14, RE: Ojetina
anonym napísal:
kupovat auta u domácích bazaristů...nikdy mě nenatáhli...auta střední třídy se kupují 2, 3 do rodiny...si děláš srandu??
co s těma autama děláš? přeprodáváš?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 29.04.2008 21:19, RE: Vectra B - Mazda 626 - Ford Mondeo - Laguna
Kolodмj napísal:
2.5 V6 od Opla nebrat - drahý servis, hromady konstrukčních nedostatků, hrozí strašně drahý servis. Např kryty hlav se kroutí a chčije z toho olej, hrozí požár motoru. Rozvody se mění už po 60 tisících a hrozně draho. I výměna svíček je práce pro akrobata.

2.5 V6 od Fordu má rozvod řetězem, moc na něj nenadává.

Ale spotřeba u obou bude spíš 10, tazateli bych nedoporučil ani jeden, pokud chce spotřebu kolem 8 litrů.
Já sám jezdím 6V 2.5 TDS od BMW v Omega B, bratr má právě V6 2.5 16V ve Vectře a nemá s tím sebemenší problém. Výměna rozvodů je složitější, ale nevlastní škodu 120 tak se s tím musí počítat.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 29.04.2008 21:52, RE: Ojetina
anonym napísal:
není problém koupit slušný auto do 200 tisíc, je třeba vybírat, nejlépe zajet do Německa, Francie, nekupovat auta u Turků, Arabů, ale u domácích bazaristů, kupuju tak auta i 2x do měsíce už deset let a nikdy mě nenatáhli, je třeba si uvědomit, že na západě jsou i auta středních tříd kupované jako druhé, třetí do rodin, nemyslet si, že to bude mít najeto do 100 tisíc km, většina takových aut je po prvním majiteli, se všemi doklady atd, prostě nesouhlasím stvrzením, že se dá koupit jen olítaná šun...
Většina lidí nekupuje ojetá auta 2x do měsíce, ještě zřejmě s potěšením. Pro většinu lidí je to naopak trauma s otázkama naletím? ošidí mě? povede se to? nepovede? Většině z nás nenarostlo 200 000 na účtu jen tak. A co máme jinýho dělat? Vesele odkráčet do AAA?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 29.04.2008 22:12, RE: Ojetina
anonym napísal:
kupovat auta u domácích bazaristů...nikdy mě nenatáhli...auta střední třídy se kupují 2, 3 do rodiny...si děláš srandu??
co takhle se naučit číst
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 29.04.2008 22:13, RE: Ojetina
anonym napísal:
co s těma autama děláš? přeprodáváš?
jasně
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 29.04.2008 22:16, RE: Ojetina
anonym napísal:
Většina lidí nekupuje ojetá auta 2x do měsíce, ještě zřejmě s potěšením. Pro většinu lidí je to naopak trauma s otázkama naletím? ošidí mě? povede se to? nepovede? Většině z nás nenarostlo 200 000 na účtu jen tak. A co máme jinýho dělat? Vesele odkráčet do AAA?
no tak tam určitě nee, dyt sem dal návod jak na to
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 29.04.2008 22:24, RE: Ojetina
anonym napísal:
kupovat auta u domácích bazaristů...nikdy mě nenatáhli...auta střední třídy se kupují 2, 3 do rodiny...si děláš srandu??
v německu, ve francii jsou garáže domácích bazaristů tzn. francouzů, němců, ale ted se začínají rozmáhat bazary od Turků, Arabů, kteří žijí v těchto zemích, ti maj podobný praktiky jako český bazaristi, dále na ZÁPADĚ SE I AUTA STŘ. TŘÍDY KUPUJOU JAKO DRUHÝ, TŘETÍ DO RODINY......NA ZÁPADĚ PANÁČKU, SEDNI SI, SOUSTŘED SE NA ČTENÍ A NEPIŠ POTOM TAKOVÝ HOVA..NY
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 29.04.2008 23:21, RE: Ojetina
anonym napísal:
v německu, ve francii jsou garáže domácích bazaristů tzn. francouzů, němců, ale ted se začínají rozmáhat bazary od Turků, Arabů, kteří žijí v těchto zemích, ti maj podobný praktiky jako český bazaristi, dále na ZÁPADĚ SE I AUTA STŘ. TŘÍDY KUPUJOU JAKO DRUHÝ, TŘETÍ DO RODINY......NA ZÁPADĚ PANÁČKU, SEDNI SI, SOUSTŘED SE NA ČTENÍ A NEPIŠ POTOM TAKOVÝ HOVA..NY
Při limitu 200 tisíc Kč a nákupu jednoho auta pro sebe se cesta do Francie pro auto, navíc bez zkušeností, příliš nevyplatí.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 29.04.2008 23:21, RE: Ojetina
anonym napísal:
Ne Davide, není to reakce na tvůj příspěvek, se kterým v zásadě souhlasím. Přesto bych kapku oponoval tomu druhému (příspěvku). Dle mých zkušeností, v této cenové kategorii, je většina aut bývalých firemních, nebo "živnostenských" nebo jinak intenzivně provozovaných. U nás si totiž málokdo soukromě koupí např. Mondeo nebo Vectru nebo i Oktávku na rodinné ježdění. Existují tato auta s menším nájezdem, jsou to ale vesměs vozy, které dostal nějaký "střední" manager jako nějaký bonus k platu. Např. ...
Já bych těch 12 za ty rozvody dal a byl bych rád, že vymění i tu pumpu, ale za ty starý kladky by je člověk musel zastřelit. Jenže se to nedozví a tak je spokojenej a až se to vys... tak se člověk divý.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 29.04.2008 23:31, RE: Ojetina
anonym napísal:
v německu, ve francii jsou garáže domácích bazaristů tzn. francouzů, němců, ale ted se začínají rozmáhat bazary od Turků, Arabů, kteří žijí v těchto zemích, ti maj podobný praktiky jako český bazaristi, dále na ZÁPADĚ SE I AUTA STŘ. TŘÍDY KUPUJOU JAKO DRUHÝ, TŘETÍ DO RODINY......NA ZÁPADĚ PANÁČKU, SEDNI SI, SOUSTŘED SE NA ČTENÍ A NEPIŠ POTOM TAKOVÝ HOVA..NY
Ani na západě nejsou auta střední třídy kupována jako druhá do rodiny. Pokud autem střední třídy myslíš třeba tu Vectru nebo Mondeo.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 30.04.2008 09:13, RE: Ojetina
anonym napísal:
Ne Davide, není to reakce na tvůj příspěvek, se kterým v zásadě souhlasím. Přesto bych kapku oponoval tomu druhému (příspěvku). Dle mých zkušeností, v této cenové kategorii, je většina aut bývalých firemních, nebo "živnostenských" nebo jinak intenzivně provozovaných. U nás si totiž málokdo soukromě koupí např. Mondeo nebo Vectru nebo i Oktávku na rodinné ježdění. Existují tato auta s menším nájezdem, jsou to ale vesměs vozy, které dostal nějaký "střední" manager jako nějaký bonus k platu. Např. ...
Pravdou jest, že o historii svého dosavadního přibližovadla vím jen, že je z Německa. Kolik mělo majitelů nebo kolik najeto nevím. Vybíral jsem ho podle technického stavu, který byl v té době opravdu na 8-mi letý auto špičkový.
A co se týká těch autorizovaných servisů, tak to je přesně, jak to dělám já. Zjistím přesně, co tomu je a řeknu ať to vymění. Rozvoďák mi vyměnil za 4000 s kladkou bez čerpadla před 4-mi lety tedy 40000 km a problém tam zatím nemám.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 30.04.2008 09:16, RE: Vectra B - Mazda 626 - Ford Mondeo - Laguna
anonym napísal:
Já sám jezdím 6V 2.5 TDS od BMW v Omega B, bratr má právě V6 2.5 16V ve Vectře a nemá s tím sebemenší problém. Výměna rozvodů je složitější, ale nevlastní škodu 120 tak se s tím musí počítat.
V6 2.5 16V
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 30.04.2008 09:38, auto pro pana ministra
Dobrý den pane ministře, Vám, jakožto vládnoucímu činiteli zastupujícímu stranu zelených, bych doporučil průkazku MHD.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 30.04.2008 11:09, RE: auto pro pana ministra
anonym napísal:
Dobrý den pane ministře, Vám, jakožto vládnoucímu činiteli zastupujícímu stranu zelených, bych doporučil průkazku MHD.
hey, fakt tu trávu tolik nehul
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 30.04.2008 15:03, RE: auto pro pana ministra
anonym napísal:
hey, fakt tu trávu tolik nehul
neboy, taky na tebe zbude
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 30.04.2008 16:56, RE: octavia 1.8T 110kW
anonym napísal:
až na to cucání benzínu, ale jede to dobře
Známý má O1 s 1.8T 110kW a se spotřebou nemá problémy. Na štrece klidně pod 7, ve městě běžně 8-10. Pravda je, že ten výkon svádí k rychlejší jízdě, pak to bude brát víc. Ale klidný řidič si nebude na spotřebu stěžovat.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 30.04.2008 16:58, RE: Úvaha
anonym napísal:
proč ne, dají se takový kousky najít, nicméně lepší auto s 200tis km s doklady než 100tis. km a nejasným původem bez historie
Řeknu to jinak - pokud se rozhodnu pro střední třídu, tak v benzínovém dvoulitru seženu slušné auto rychleji než v dieslu.
reagovať
1 2 3 4




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.