0
späť
 

diskuze k tématu: Škoda Fabia, Peugeot 206, nebo Seat Ibiza?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, technické dotazy, česká vozidla, německá vozidla, francouzská vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 05.12.2006 00:11, Fabie
Z těchto tří vozů jednoznačně Fabie. Nemůže sice nabídnout až tak pěkný desing, ale troufám si říct, že ve všem ostatním zbylou dvojici překonává. Sedačky, dílenské zpracování, komfort jízdy, spolehlivost, dostupný servis, velký výběr motorů, náhradní díly,....................
Ve Fabii máte pocit, že jedete v o třídu větším voze.
A z vlastní zkušenosti můžu doporučit motor 1.2 12V, který není ani zdaleka tak špatný, jak mnozí píšou a při ročním nájezdu 3000km není o čem uvažovat.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 05.12.2006 00:21, Fabie
Jak nejsem zrovna priznivcem Skodovek, tak dameho vyberu musim jednoznacne zvednout palec pro Fabii! Je z techto aut nejkvalitneji zpracovana, ma dobry podvozek a motory 1,4 16V 55kW a 1,2HTP 12V by mely kupujiciho plne uspokojit! Peugeota ani nahodou, je to ukrutne nekvalitni vuz!Nevim co se s franzouzi stalo, ale posledni dobou jsou s valitou na stiru Jeste bych ako alternativu zminil Fiat Punto nejlepe 1,2 8V. Je to velmi kvalitni a spolehlivy vuz a uvedeny motor je snad neznicitelny! Preji hodne uspechu pri koupi.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 05.12.2006 00:26, corsa
Jedině opel corsa, lepší auto neznám.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 05.12.2006 05:55, RE: corsa
Pola napísal:
Jedině opel corsa, lepší auto neznám.
Taky zalezi kolik ma ten pan penez k dispozici.Fabie zase bude jednoznacne nejdrazsi a kdyz porovnam cenu a vybavu z roku treba 2003 u Fabky,Punta nebo Corsy,tak Fabka je predrazena jako prase a za ty prachy koupite Punto nebo treba Corsu v plne palbe!S nahradnimi dily je to temer u vsech vozu stejne,jelikoz sit prodejcu uz je fakt dost rozrostla!I tak si myslim,ze Fabii bych nechal az na tretim miste!
Jinak si vubec nemyslim,ze ve Fabii se citite jako o tridu ve vyssim aute,je tam hodne stisneni prostor a dozadu se nevleze krom maleho decka temer nikdo.Clovek se 180cm vzadu ma hlavu az na strese!
Volil bych Punto 1.2 8V,je to super motor a dobrou spotrebou a vetsim vnitrnim prostorem nebo Corsu 1.2 16V.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 05.12.2006 08:03, RE: corsa
zigi napísal:
Taky zalezi kolik ma ten pan penez k dispozici.Fabie zase bude jednoznacne nejdrazsi a kdyz porovnam cenu a vybavu z roku treba 2003 u Fabky,Punta nebo Corsy,tak Fabka je predrazena jako prase a za ty prachy koupite Punto nebo treba Corsu v plne palbe!S nahradnimi dily je to temer u vsech vozu stejne,jelikoz sit prodejcu uz je fakt dost rozrostla!I tak si myslim,ze Fabii bych nechal az na tretim miste!
Jinak si vubec nemyslim,ze ve Fabii se citite jako o tridu ve vyssim aute,je tam hodne stisne...
Souhlasím s Tebou ve všem a jak tady jeden kolega píše že 1,2 ve Fábce je dostačující,tak mám jen jednu výhradu,tento motor při plném obsazení auta prostě NEJEDE a ať si tady píše kdo chce co chce tak je úplně na.....a normálně bych ho zakázal vyrábět.Taky co se týče Punta,hodně lidí žije pořád v nějakých fámách,že Fiaty nestojí za nic,doporučoval bych jim si zajít do autosalonu a podívat se.Dnešní Fiaty jsou už úplně něco jiného než Tipa a Una před 15 lety a cenově jsou dost jinde než zmiňovaná Fabie.Ale to je jako bych hrách na stěnu házel,všichni si stejně zacpou uši,nasadí klapka a vyrazí koupit Fabku.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 05.12.2006 08:18, RE: Fabie
zigi napísal:
Taky zalezi kolik ma ten pan penez k dispozici.Fabie zase bude jednoznacne nejdrazsi a kdyz porovnam cenu a vybavu z roku treba 2003 u Fabky,Punta nebo Corsy,tak Fabka je predrazena jako prase a za ty prachy koupite Punto nebo treba Corsu v plne palbe!S nahradnimi dily je to temer u vsech vozu stejne,jelikoz sit prodejcu uz je fakt dost rozrostla!I tak si myslim,ze Fabii bych nechal az na tretim miste!
Jinak si vubec nemyslim,ze ve Fabii se citite jako o tridu ve vyssim aute,je tam hodne stisne...
Tady není co řešit, jednoznačně Fabia. Při ročním proběhu cca 3000km bych volil 1,2 HTP 47kW, budete určitě velice spokojen. Padlo tady, že Fabia je předražená, ale to asi autor nikdy ve fabii a v konkurenci neseděl. V bazaru bude trochu dražší než ostatní zmíněná auta, ale při následném prodeji po několika letech za ni zase víc dostanete. Když porovnám pořizovací cenu Fabie a P206, jejich vlastnosti atd., je předražený Peugeot! Vnitřní prostor u fabie je dobrý, rozhodně větší než u zmíněné corsy.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 05.12.2006 08:20, RE: corsa
Tonny napísal:
Souhlasím s Tebou ve všem a jak tady jeden kolega píše že 1,2 ve Fábce je dostačující,tak mám jen jednu výhradu,tento motor při plném obsazení auta prostě NEJEDE a ať si tady píše kdo chce co chce tak je úplně na.....a normálně bych ho zakázal vyrábět.Taky co se týče Punta,hodně lidí žije pořád v nějakých fámách,že Fiaty nestojí za nic,doporučoval bych jim si zajít do autosalonu a podívat se.Dnešní Fiaty jsou už úplně něco jiného než Tipa a Una před 15 lety a cenově jsou dost jinde než zmiňovaná...
Pokud bys zakázal vyrábět 1.2 HTP, tak ses raději neměl ani narodit, jseš asi trochu dost mimo i s fiatem
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 05.12.2006 08:20, RE: corsa
Tonny napísal:
Souhlasím s Tebou ve všem a jak tady jeden kolega píše že 1,2 ve Fábce je dostačující,tak mám jen jednu výhradu,tento motor při plném obsazení auta prostě NEJEDE a ať si tady píše kdo chce co chce tak je úplně na.....a normálně bych ho zakázal vyrábět.Taky co se týče Punta,hodně lidí žije pořád v nějakých fámách,že Fiaty nestojí za nic,doporučoval bych jim si zajít do autosalonu a podívat se.Dnešní Fiaty jsou už úplně něco jiného než Tipa a Una před 15 lety a cenově jsou dost jinde než zmiňovaná...
No s tim Hovno To Pojede souhlasim,je to slaby motor (HTP)!A navic ma dost vysokou spotrebu,jelikoz se musi rvat do vyssich otacek aby trochu jel.Na to je lepsi 8mi ventil,co taha odspodu a v tom pripade jedine Punto 1.2 8V!Tento motor je drzak!
Jinak nesouhlasim kdyz pomlouvas Fiat Tipo,mel jsem 3kusy a vzdy super svezeni!Na tu dobu se mohli jit Golfy,Kadetty,Favority a vse co jezdilo (myslim vozy pro nizsi vrstvy,ne zadne limuziny) zahrabat!
Tipo melo vyborny podvozek a zive motory,treba 1.9TD 90PS byl k nezaplaceni v roce 1988!Vyborny motor,dobry vykon a i ted zadna neprecipovana Ochcavka 1.9TDI 66kw vam neujede (neujela mi ani Fabka 1.9TDI 74Kw) (Tipo je lehci)
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 05.12.2006 08:22, fabia
Jel jsem fabií1.2 12V (47 kW) po dálnici, proto mě překvapuje, že píšete o nízké spotřebě při překvapivých výkonech. Na to jak malý je to objem motoru je možná překvapující pružnost a i těch 160 km/h po rovině to jede, ale nad 120km/h výrazně stoupá spotřeba. Při průměrné 140 km/h (tachometrových) je to skoro 9 l/100km.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 05.12.2006 08:22, RE: Fabie
pit napísal:
Tady není co řešit, jednoznačně Fabia. Při ročním proběhu cca 3000km bych volil 1,2 HTP 47kW, budete určitě velice spokojen. Padlo tady, že Fabia je předražená, ale to asi autor nikdy ve fabii a v konkurenci neseděl. V bazaru bude trochu dražší než ostatní zmíněná auta, ale při následném prodeji po několika letech za ni zase víc dostanete. Když porovnám pořizovací cenu Fabie a P206, jejich vlastnosti atd., je předražený Peugeot! Vnitřní prostor u fabie je dobrý, rozhodně větší než u zmíněné corsy.
Ridil jsem 1.4 MPI a 1.4 16V 55kw,ale oba motory dost ubohe (Felina 1.3MPI 50kw se mi zdala sviznejsi!!)
Fakt bych nechtel do HTP ani sednout!
Jinak mista tam je opravdu hovno,to vam rekne kazdej kdo sedel v podobnych autech stejne tridy!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 05.12.2006 08:23, RE: corsa
Tonny napísal:
Souhlasím s Tebou ve všem a jak tady jeden kolega píše že 1,2 ve Fábce je dostačující,tak mám jen jednu výhradu,tento motor při plném obsazení auta prostě NEJEDE a ať si tady píše kdo chce co chce tak je úplně na.....a normálně bych ho zakázal vyrábět.Taky co se týče Punta,hodně lidí žije pořád v nějakých fámách,že Fiaty nestojí za nic,doporučoval bych jim si zajít do autosalonu a podívat se.Dnešní Fiaty jsou už úplně něco jiného než Tipa a Una před 15 lety a cenově jsou dost jinde než zmiňovaná...
Nic proti corse ani puntu nemám. Autor se ale rozhoduje mezi fábií, 206 a ibizou. Já osobně bych mu doporučil ibizu a jako alternativu fábii. U fábie bych se ale rozhodně vyhnul motoru 1,4L (44 a 50kW)... vzhledem k najetým km za rok bych opravdu volil 1,2HTP, ale jedině 47kW. Bylo by zbytečné platit pov. ručení za 1,4L a najet jen 3000km ročně. Vzhledem k těmto km nebude autor ani nijak náročný na výkon motoru. Pravdou je, že ani věčně uchlastaná 1,4L (české produkce) při těchto kilometrech neudělá průvan v peněžence !!! Rozhodně ale koupit verzi combi .. kufr u fábie je jinak moc malý !!!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 05.12.2006 08:33, RE: fabia
anon napísal:
Jel jsem fabií1.2 12V (47 kW) po dálnici, proto mě překvapuje, že píšete o nízké spotřebě při překvapivých výkonech. Na to jak malý je to objem motoru je možná překvapující pružnost a i těch 160 km/h po rovině to jede, ale nad 120km/h výrazně stoupá spotřeba. Při průměrné 140 km/h (tachometrových) je to skoro 9 l/100km.
No jestli pri 140km/h zere 9l/100km,tak to je opravdu hodne!!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 05.12.2006 08:35, RE: Fabie
zigi napísal:
Ridil jsem 1.4 MPI a 1.4 16V 55kw,ale oba motory dost ubohe (Felina 1.3MPI 50kw se mi zdala sviznejsi!!)
Fakt bych nechtel do HTP ani sednout!
Jinak mista tam je opravdu hovno,to vam rekne kazdej kdo sedel v podobnych autech stejne tridy!
Jako vždy nás zigi svým projevem nezklamal, opět hulvát, opět nejchytřejší a opět nemá pravdu, jako vždy. Raději se s námi neděl o své příspěvky!!! Předem děkujeme
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 05.12.2006 09:15, RE: Fabie
anonym napísal:
Jako vždy nás zigi svým projevem nezklamal, opět hulvát, opět nejchytřejší a opět nemá pravdu, jako vždy. Raději se s námi neděl o své příspěvky!!! Předem děkujeme
Na tom něco bude...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 05.12.2006 09:20, RE: corsa
anonym napísal:
Pokud bys zakázal vyrábět 1.2 HTP, tak ses raději neměl ani narodit, jseš asi trochu dost mimo i s fiatem
Á zase jeden anonym,aspoň se podepiš Ty chudáku.A názor svůj říct můžu,jestli se Ti nelíbí,tak mi můžeš víš co.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 05.12.2006 09:24, prostor, výkon spotřeba
zigi napísal:
No s tim Hovno To Pojede souhlasim,je to slaby motor (HTP)!A navic ma dost vysokou spotrebu,jelikoz se musi rvat do vyssich otacek aby trochu jel.Na to je lepsi 8mi ventil,co taha odspodu a v tom pripade jedine Punto 1.2 8V!Tento motor je drzak!
Jinak nesouhlasim kdyz pomlouvas Fiat Tipo,mel jsem 3kusy a vzdy super svezeni!Na tu dobu se mohli jit Golfy,Kadetty,Favority a vse co jezdilo (myslim vozy pro nizsi vrstvy,ne zadne limuziny) zahrabat!
Tipo melo vyborny podvozek a zive motory,treba 1.9TD...
Tak za prve tazatel se neptal na Punto ani Corsu. To bychom se mohli bavit i o Polu, C3, Getzu, atd.
Za druhé dotýkat se při 180cm výšky vzadu hlavou stropu je blbost!
Měřím 186cm, v autě si sednu za sedačku, kterou mám nastavenou na sebe, hlavou se stropu nedotýkám a dokonce dám i kolena k sobě.
Sedím si celkem pohodlně. ( v rámci malých aut )
A za třetí je vidět, že zigi s HTP nikdy nejel, protože jinak by nemohl napsat takovou blbost, že netahá od spodu. Tahem od spodu a pružností jsou HTP vyhlášené. (12V)
A spotřeba i při delší jízdě po dálnici 160km/h nikdy nepřesáhla 8,5l/100km. (plně obsazený kombík+klima)
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 05.12.2006 09:25, RE: corsa
zigi napísal:
No s tim Hovno To Pojede souhlasim,je to slaby motor (HTP)!A navic ma dost vysokou spotrebu,jelikoz se musi rvat do vyssich otacek aby trochu jel.Na to je lepsi 8mi ventil,co taha odspodu a v tom pripade jedine Punto 1.2 8V!Tento motor je drzak!
Jinak nesouhlasim kdyz pomlouvas Fiat Tipo,mel jsem 3kusy a vzdy super svezeni!Na tu dobu se mohli jit Golfy,Kadetty,Favority a vse co jezdilo (myslim vozy pro nizsi vrstvy,ne zadne limuziny) zahrabat!
Tipo melo vyborny podvozek a zive motory,treba 1.9TD...
Já je nepomlouvám,jen co se týče spolehlivosti tak býval problém,ale bylo to kus od kusu,taky jsem měl Uno 75ie a to byl celkem dobrý drak na tak malé auto,ale tady stejně nemá cenu o Fiatech nic psát,ať napíše kdokoliv cokoliv,tak je Simply clever budou napadat.Třeba Panda je ve své třídě nejprodávanější auto a když pominu kufr a to že je jen otypovaná pro 4 osoby,tak dá 1,2Htp hravě do kapsy.Už vidím jak mě tady zas někdo začne poučovat že ne a hlavně lidi typu Anonym atd,co si tady jen léčí své mindráky.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 05.12.2006 09:30, RE: corsa
Tonny napísal:
Já je nepomlouvám,jen co se týče spolehlivosti tak býval problém,ale bylo to kus od kusu,taky jsem měl Uno 75ie a to byl celkem dobrý drak na tak malé auto,ale tady stejně nemá cenu o Fiatech nic psát,ať napíše kdokoliv cokoliv,tak je Simply clever budou napadat.Třeba Panda je ve své třídě nejprodávanější auto a když pominu kufr a to že je jen otypovaná pro 4 osoby,tak dá 1,2Htp hravě do kapsy.Už vidím jak mě tady zas někdo začne poučovat že ne a hlavně lidi typu Anonym atd,co si tady jen léčí své mindráky.
Tady nema cenu neco resit,zaryte skodovkare nikdy nepresvedcis o lepsich autech!Oni maj to svoje a pro ne je skodovka neco jako buh!Uz to vzdavam...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 05.12.2006 09:41, RE: prostor, výkon spotřeba
Peet napísal:
Tak za prve tazatel se neptal na Punto ani Corsu. To bychom se mohli bavit i o Polu, C3, Getzu, atd.
Za druhé dotýkat se při 180cm výšky vzadu hlavou stropu je blbost!
Měřím 186cm, v autě si sednu za sedačku, kterou mám nastavenou na sebe, hlavou se stropu nedotýkám a dokonce dám i kolena k sobě.
Sedím si celkem pohodlně. ( v rámci malých aut )
A za třetí je vidět, že zigi s HTP nikdy nejel, protože jinak by nemohl napsat takovou blbost, že netahá od spodu. Tahem od spodu a pružností jsou HTP vy...
No,trošku nesouhlasím s tím,že 160 po dálnici a plně obsazený a zapnutá klima...............tak leda z kopce, do kopce u 1,2 prostě nevěřím a snad si ju půjdu půjčit od naší účetní,naložím a pojedu vyzkoušet a třeba si ju jak mi zkončí leasing půjdu koupit.Člověk nikdy neví kdy zblbne,věk už na to mám tak co kdyby
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 05.12.2006 09:41, RE: corsa
Zigi napísal:
Tady nema cenu neco resit,zaryte skodovkare nikdy nepresvedcis o lepsich autech!Oni maj to svoje a pro ne je skodovka neco jako buh!Uz to vzdavam...
ještě tady ty jelito napiš, že jsi se svým Tipem TD vybouchal Fabii RS a já už fakt asi lehnu smíchy... to že jsi s tím super tichým kadlekadle někdy předjel octavii, nebo fabii s TDi neznamená, že se je Tipo svižnější a že s tebou dotyční závodili. A pokud závodili, tak to byly dost podobný jelita , jako jseš ty.
reagovať
1 2 3 4




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.