0
späť
 

diskuze k tématu: Jaký je motor 1,4 TDI ve Škodě Fabia III?

kategórie zaradenia témy: česká vozidla
Tomas93
počet príspevkov24
dátum registrácie27.07.2017
Piatok 07.09.2018 08:02, Nebrat!
Tohle téma tu bylo nedávno, ne? A shodli jsme se na tom, že 1.4 TDI je absolutní nesmysl. Ten motor je zlo, nejede to (vlastní zkušenost, je to lenoch i proti staré 1.6 benzín v Octavii) a rozdíl ve spotřebě proti 1.2 TSI není nijak závratný. 30tisíc km je tak nějak hranice, kdy se dá o dieselu přemýšlet, ale v téhle variantě rozhodně zůstat u benzínu.
reagovať
Citroenak
počet príspevkov718
dátum registrácie13.04.2012
Piatok 07.09.2018 08:30, Brat!
Mal som toto auto pozicane na jeden jediny den, a doteraz na neho spominam. Paradne auto. V pozicovni mi ho dali za cenu benzinu 1.2HTP, lebo ten mi niekto vyfukol, a kedze som isiel po dialnici, tak mi to nevadilo. Spravil som na nom za ten den asi 650km, a musim povedat- parada. Auto bolo oproti mojmu druhemu autu v homeless vybave (manual klima, volant, sedacky, priplatkove svihadla na dverach a RADIO). Radio. To som teda este nezazil a musim povedat, ze to bol ten dovod, preco sa mi auto pacilo. Malo velky otocny ovladac asi na celu ruku a vo vnutri sa zobrazovali stanice. Viac nebolo treba. Miesta, kde ine auta nemaju signal, tu nebol ani naznak straty. Na orave, kde na inych autach chytam uz len poliakov, vsetko bez problemov hralo. Dokonca pri terchovej som dal vyhladat stanice, a naslo polske, ceske a slovenske :) To auto je jedna velka antena.. Ok ale motor. Za mna na take male a lahke auto paradny motor. Na pocudovanie zvukom nijako neobtazoval (oproti fabii 2 je tam velky rozdiel). Spotreba po mojej jazde bola 5.7 litra na pocitaci. Na spotrebu som ale rozhodne nesiel, takze ma to neprekvapilo. Pre porovnanie, na octavii 2 1.9TDI som mal na rovnakej trase 6.3l. (mazda 6 GJ 2.5l benzin aktualne 7.2l..) Asi 70% bola dialnica 140km/h tachometrovych. Auto je este oldschoolove, a tak na dialnici tocilo na diesel dost otacok, ale ani na dialnici nijako neobtazovalo. Hluk by som sa nebal porovnat s mazdou 6 GJ (co je blbe porovnanie, lebo mazda 6 nema ziadne odhlucnenie). Chyba trochu tempomat. Musim podotknut, ze som jazdil sam. Taktiez sprevodovanie mi trochu vadilo, ale to asi preto, ze som zvyknuty na benzinove auta. Na dialnici sa ale neradi, a auto drzalo rychlost aj do kopcov. Naozaj som bol z neho prijemne prekvapeny a je to jedine auto, co mi utkvelo v pamati a rad na neho spominam. Ak by som si ja mal vybrat medzi 1.4TDI a nejakym 1.2TSI, asi by som nevahal. Mozno v pripade, ze by som jazdil v miestach, kde ma diesel zakaz vstupu. Potom si uz len treba zvyknut na to, ze v skodovke jednoducho nesplyniete z davom a casto ste stredobodom pozornosti. Ked som sa napr. ja pristavil u znamych, hned vybehli von s otazkami: To je nova skoda fabia? :D
1.2TSI si vyskusam nabuduce. Dufam ze bude mat to iste radio..
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.