0
späť
 

diskuze k tématu: Výměna Golf VI vs Leon 3

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit
berrez
počet príspevkov6
dátum registrácie03.09.2018
Utorok 04.09.2018 18:51, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Výměna Golf VI vs Leon 3
citácia:
reakce na: Humusus, 04.09.2018 18:35 (A něco od Toyoty, případně Maz ...)


Pokukuji po mazda 3 cca 2015. Nemáte nějaké zkušenosti?
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Utorok 04.09.2018 20:01, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Výměna Golf VI vs Leon 3
citácia:
reakce na: berrez, 04.09.2018 18:51 (Pokukuji po mazda 3 cca 2015. ...)


Jen se staršími. Zde vím jen co se píše na fórech, tedy výborné benzínové motory, horší kvalita laku (údajně tenký, náchylný k poškrábání).
reagovať
berrez
počet príspevkov6
dátum registrácie03.09.2018
Utorok 04.09.2018 20:26, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Výměna Golf VI vs Leon 3
citácia:
reakce na: Humusus, 04.09.2018 20:01 (Jen se staršími. Zde vím jen c ...)


Jojo, k tomu jsem se zatím také dočetl. No nezbývá než pročítat. Pravděpodobně stejně počkám do příštího roku, jestli nepůjdou trochu dolů. Zatím děkuji za rady
reagovať
ctverak
počet príspevkov255
dátum registrácie01.08.2007
Streda 05.09.2018 09:39, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Výměna Golf VI vs Leon 3
citácia:
reakce na: berrez, 04.09.2018 15:37 (To jste mě moc nepotěšili, sic ...)


Tak předně s koncernem chybu určitě neuděláte, pouze některé kombinace motoru a převodovky nejsou ideální, nicméně 1,4TSI s manuálem je na tom se spolehlivostí dobře, zbytek auta jako podvozek nebo elektronika se taktéž nekazí a na rozdíl od japonců různé čidla, řídící jednotky a pod. nestojí desetitisíce.
Na rozdíl od Hondy auta od VW ničím neurazí, ale ani nenadchnou, řízení Hondy je zábavnější a i ty benzinové motory líp zní.
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Streda 05.09.2018 13:10, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Výměna Golf VI vs Leon 3
citácia:
reakce na: ctverak, 05.09.2018 09:39 (Tak předně s koncernem chybu u ...)


Tohle jsou přesně ty tisíckrát opakované nepravdy zastánců koncernu. Díly na Japonce jsou již dávno cenově srovnatelné s Evropou. Navíc nejsou potřeba, protože tam nic neodchází. A spotrebak muzu koupit v nejake kvalitnejsi druhovyrobe stejně jako na evropské auto
reagovať
ctverak
počet príspevkov255
dátum registrácie01.08.2007
Streda 05.09.2018 14:49, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Výměna Golf VI vs Leon 3
citácia:
reakce na: Humusus, 05.09.2018 13:10 (Tohle jsou přesně ty tisíckrát ...)


Tak to teda opravdu nejsou stejné ceny u Hondy a VW např. různých ŘJ, čidel, motorků a pod.
A nehledě na to, že u nás je spousta obchodů kde jsou origo ceny levnější i o 50%, kdežto na Hondy toho tolik nemají, takže leda v zahraničí s dobou dodání pár dní až týdnů.
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Streda 05.09.2018 18:47, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Výměna Golf VI vs Leon 3
citácia:
reakce na: ctverak, 05.09.2018 14:49 (Tak to teda opravdu nejsou ste ...)


Otázka je jestli nějaká čidla a řídící jednotky bude potřebovat. Japonští výrobci totiž nemají ve zvyku dávat na trh vozidla ve stádiu vývoje jako koncern.
Příklad: měl jsem Toyotu Corollu cca 8-10 let, najel jsem s ní téměř půl milionu km, kromě spotřebních věcí odešla spínačka (opotřebovaná, že z ní vypadával klíč), odešel startér (opotřebovaný, vydřené uložení hřídele) a jinak nic. Auto jsem prodával jako plně funkční a ještě ho koupil nějaký arabský překupník na export do afriky a věřím že tam dále jezdí.
reagovať
Citroenak
počet príspevkov724
dátum registrácie13.04.2012
Piatok 21.09.2018 10:40, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Výměna Golf VI vs Leon 3
Mozem napisat nieco o mazde. Mam sice mazdu 6, ale bude to podobne (podla toho fora). Co viem zarucit je, ze mazda 3 bude urcite lepsie jazdit. Taktiez dizajn je podla mna na mile daleko pred golfom, ktory od verzie 6 len meni predne svetla. Motor Vam neviem poradit, lebo niekto ma rad turbo, iny ma rad atmosferu. Co sa ale tyka spolahlivosti, ak sa niekomu zda 1.4TSI spolahlivy, tak napr. 2.0i v mazde sa mu bude zdat v tomto smere nadpozemsky. Spotreba +- rovnaka. Teraz k tym rozdielom. Ono skor ale ide o filozofiu. Kazda automobilka stavia svoje auta podla inej filozofie. V mazde sa napriklad sustredia na jazdu, motor a vahu. S tymito vecami mozte pocitat, ze budu na spici. To ostatne su miesta, kde sa setrilo. Takze: necakajte ziadny zazracny infotaiment (riesitelne z aliexpress za 200 eur). Dalej antikorozna ochrana. Tu treba zamakat a ratat s tym,. ze po kupe treba preventivne natriet spodok. Dalsia vec je lak. Dobre skontrolovat pred kupou. Skalky najme na red soul zvyknu ist na plech. Po kupe hned folia.. Ak uz nie je. Z mojho pohladu je to o tom, ci chcete riesit chyby motora a senzorov, alebo lak a hrdzu.
reagovať
berrez
počet príspevkov6
dátum registrácie03.09.2018
Piatok 21.09.2018 10:58, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Výměna Golf VI vs Leon 3
Tak nakonec jsem koupil mazdu 3 bm 2015, 2,0benzín. Exteriérově je opravdu nádherná, nemůžu se vynadívat. Co se týče laku, někde jsem četl, že by to mělo být vyřešeno, ale nevím. Interiér se mi také moc líbí a jako z aliexpresu mi to nepřijde oproti civicu 8g, který byl hodně plastový. Jsem rád, že jsem nekoupil koncern a doufám, že mě japonec opět nezklame
reagovať
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.