0
späť
 

diskuze k tématu: Koupit Lagunu nebo Vectru pro čtyřčlennou rodinu?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, francouzská vozidla, německá vozidla, americká vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 26.05.2008 07:59, rada
No tak pokud preferujete místo , tak Lagunu, ale je větší riziko poruch / Frantík/, Vectra není tak prostorná.A co takhle Mondeo od r.v.2001 v kombíku, sice bude nutno něco připlatit, vybrat benzín. motor, ale s velikostí strčí oba výše uvedené kandidáty lehce do kapsy.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 26.05.2008 10:01, rada
Naprosty souhlas.Lagunu nebrat! Mondeo je skvělá volba. Prostor a spolehlivost jsou její největší trumfy!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 26.05.2008 10:02, rada
Pokud preferujete pohodlí a prostor pak jednoznačně laguna. Mohu doporučit z vlastní zkušenosti. Mám lagunu 2,0 16V r.v. 2000 a po 112000km šlape jako hodinky.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 26.05.2008 12:34, rada
Mám lagunu 1.6V r.v 1999 kombi , za 1,5 roku jsem s ní najezdila 33000km -řekla bych , že je prostorný a útulný--mondeo mi připadá neosobní-- kufr je fakt veliký vozím hokejovou výstroj tak vým o čem mluvím. Motor 1.6v bych si už nekoupila je slabý ,hlavně je to znát když běží klimatizace ,a stejně si vezme 9.5l ve městě(na delší trasy si bere tak 7.5l)Za dobu co ho mám jsme provedli běžné údržby..olej atd. Jsem ráda ,že jsem si ho koupila a jestli pošlape jako dosud tak u mě zatím vydrží.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 26.05.2008 12:54, rada
Pokud chcete pohodlne, spolehlive (ano - Laguna 1 je na tom dost dobre) a prostorne auto a dusi, berte Lagunu. Mista za Vami zbude na nohy dost (myslim, ze na doraz sedacku davat stejne nebudete). Mam 1.6/16V, prumerna spotreba 6,5litru, ale vykon je vyborny jen pro dva dospele lidi, potom to chce vic.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 26.05.2008 12:56, rada
Oprava:
.. auto s duší ..
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 26.05.2008 16:05, rada
Zdravim Pepe. Pokud lagunu benzin, tak urcite 1.8 16V (osobne bych doporucil 1.9dTi radsi). Jinak jak tu sposta lidi uvadi poruchovost lagun, no tak mam ctvrtou lagunu a ani u jedny zadna neobvykla porucha - clovek si musi umet vybrat. Jen doporucuju sehnat auto s prokazatelnou servisni historii a najetyma idealne tak 130000km (po vymene rozvodu, zaroven podvozek bude jeset ve slusny kondici). Jo a taky radsi auto ze zahranici (auta od nas jsou zpravidla v horsim stavu diky spatny kvalite silnic a zachazeni nekterych ridicu)
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 26.05.2008 19:32, rada
Ahoj, mel jsem Lagunu rok 1998, po cele 2 roky vyborne zkusenosti, zadne potize, problemy. Pak jsem ji naboural do svodidel na dalnici, opravil a prodal. Novy kupec ji ma uz druhy rok a porad slape jako hodinky. Ja mam novejsi Peugeot 406 Break (rv2003) a musim uznat ze Laguna byla spolehlivejsi, ikdyz v jizdnich vlastnostech je Peugeot neprekonatelny. Kazdopadne Lagunu doporucuji. Spolehlivost je asi nejlepsi jakou u Renaultu najdes. Novejsi Laguny na tom byly strasne zle. Jinak mrkni na zebricek spolehlivosti.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 26.05.2008 19:58, rada
vectru rozhodně 1,8 je to nejlepší motor co se tam snad dával. 1,6 maj stejnou spotřebu jak 1,8 a eště k tomu velkou spotřebu oleje.Jinak lagunu nemam tak nemůžu soudit ,mam vebe 1,8 16V 85kw r.v 99 edice 100 let opel je už po faceliftu (doporučuju vectru od 99+ ) a 100% spokojenost
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 26.05.2008 20:33, rada
Mám Mondeo 02 a je v ní místa jako v žádném jiném kombíku.Všichni známí,kteří se mnou jeli říkali, že tolik místa na zadních sedadlech neviděli nikde jinde.Takže doporučuji Ford Mondeo.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 26.05.2008 21:02, rada
a co takhle japonci?Mám Hondu Accord 1,8 rok 2000 5.dv.Spolehlivostí strčí obě dvě auta do kapsy a benzín. motory mají vynikající,dovolím si tvrdit daleko lepší než zmíněná Laguna,Vectra i Mondeo.Výkon 100kw,spotřeba od 6-9litrů,úžasně tichý,velmi dobrý podvozek-sportovnější,není tak měkký,ale o poskakování nemůže být řeč,radost řídit,plná výbava samozřejmostí.Kufr dobře přístupný,prostorný,ale kombi se v tom roce nedělal.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 26.05.2008 21:32, rada
Mám Lagunu 1,8 rv. 98 najeto 140.000 Km, sám jsem najel 40.000,- a kromě očekávaných výměn stabilizátorů, výfuku (poslední díl) a 1x čepy jsem s ní neměl žádný problém. Pohodlný, měkký a prostorný vůz. Nyní začíná trochu koroze prahů, ale to se dalo očekávat. Motor, elektrika, klima, centrál vše naprosto funkční a spolehlivé. Motor 1,8 je naprosto minimum, do 1,6 bych nedoporučoval jít, je to přeci jenom těžké auto a při plně obsazeném autě a zapnuté klimatizaci si člověk 2x rozmyslí předjíždět.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 26.05.2008 21:59, rada
Pavle - zkuste Scorpio 2,3 kombi, schvalne - co by Vam asi rekli znami??? mondeo je jeste slaby kafe
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 27.05.2008 01:34, rada
Zvláštní, kdejaké 3,8m vozítko je homologované jako 5 místné. Ale zde se opět řeší, zda v cca 4,5m mohou jezdit 4 osoby. Pak má člověk věřit těm hlodům automobilek. Laguna má elegantní design, ale zkazí se vše co může. Vectra pravý opak. Motor rozhodně 1.8 a ne 1.6, tím nic neušetříš a prd to pojede. Tak když se dva hádají, třetí se směje. Proto bych hodil do ringu zřejmě šampióna, MONDEO 2002-2003, 1.8 - 2.0, 60-100tkm, 6000-8000 euro, co ty na to? Hlavně nikdo neraďte Octaviu II 1.6, to se pod 280tkč koupit nedá a výsledky žádnej zázrak.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 27.05.2008 08:12, rada
až na to,že Vectra a Laguna z roku 2000 je v cenové relaci 110-120, max 130tis, takže když mu radíte Mondeo tak asi těžko 2001 a mladší-tedy nový model,který se pohybuje min za 140tis a víc.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 27.05.2008 11:04, rada
Protrpěl jsem 2 roky ve Vectře - věčné poruchy elektroinstalace, vysoká spotřeba oleje a hlavně celkem slušně po šesti letech provozu vykvetla. Možná jsem měl smůlu na špatný kus, ale do tohoto vozu bych už rozhodně nešel. Laguna bývá na posledních místech v testech spolehlivosti, takže to asi taky nebude šťastná volba. Osobně jsem se naprosto přeorientoval na japonce a musím říct, že to byla trefa do černého. Nic se nesype ani při ročním "nájezdu" 100.000 km, spotřeba taky slušná, nekradou se / i když stará laguna nebo vectra taky nebude žádný sen zlodějů... /, prostě mohu jen doporučit. Accord, poslední 626, avensis..... Asi bych lovil v těchto vodách.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 27.05.2008 14:13, rada
Vzhledem k tomu, že mám starou Vectru A a jsem s ní maximálně spokojen, radil bych vzít Vectru B. Jediný motor, který tady přichází v úvahu je 1.8 16V - ten není tak pověstný spotřebou oleje. Co se týče koroze, tak věřím, že na tom bude Vectra z roku 2000 lépe než ta moje bez pozinku, kde po 13-ti letech jsou stopy počátku na lemech. I tak to považuji za dobré. Přílišná koroze je často známkou prodělané havárie. Obecně nemám příliš důvěru k francouzským autům a Renaultu nejméně. Není to nic z vlastní zkušenosti, jen kde co člověk zaslechne po rodině a od kolegů v práci.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 27.05.2008 18:36, rada
Vzhledem k tomu, že mám starou Vectru A a jsem s ní maximálně spokojen, radil bych vzít Vectru B. Jediný motor, který tady přichází v úvahu je 1.8 16V - ten není tak pověstný spotřebou oleje. Co se týče koroze, tak věřím, že na tom bude Vectra z roku 2000 lépe než ta moje bez pozinku, kde po 13-ti letech jsou stopy počátku na lemech. I tak to považuji za dobré. Přílišná koroze je často známkou prodělané havárie. Obecně nemám příliš důvěru k francouzským autům a Renaultu nejméně. Není to nic z vlastní zkušenosti, jen kde co člověk zaslechne po rodině a od kolegů v práci a mam problemy s sám se sebou
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 27.05.2008 19:28, rada
Asi by byla lepší Vectra než Laguna,ale je pravda,že sedačku asi ani u jednoho na doraz dávat nebudete.Pokud se jedná o Lagunu 1 generace,z toho roku který uvádíte už bude zbavena všech svých nemocí nebo alespoň většiny,také je u ní lepší přístup do kufru.Vectra bývá spolehlivější,aspoň co se kazení drahých součástek týče,ale když narazíte na kus používaný hlavně na našich silnicích 3 a 4 třídy (buhužel Opely se dostávají na špatné silnice mnohem častěji) tak se nestačíte divit kolik toho může odejít na podvozku,naštěstí takové auto poznáte lehce,koroze zadních lemů,pokud si někdo nedal tu práci ji co nejlépe zamaskovat.U Laguny taky pozor na auta byť jen málo bouraná na předek,elektroinstalace vede hodně vepředu.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 28.05.2008 08:02, rada
to pepa, neblekotej nesmysly Mondeo Mk.III se dá ze západu dovýzt i za 120 klacků a podotýkám, že hodně slušný, minulej tejden jsem jedno takový dotáh, bohužel je už v trapu..A i kdyby, tak přidat 30000 tisíc, nebo chvíli počkat, nikoho nezkolí, než koupit okamžitě starou plechovku vyvinutou v první polovině 90 let...
reagovať
  1 2 3 ... 5




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.