0
späť
 

diskuze k tématu: Jaké velké auto pro rodinu se čtyřmi dětmi?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, francouzská vozidla, německá vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 23.06.2008 06:12, rada
Jestliže jste rodina kompletní (4+2=6) a máte 150t tak se nedá doporučit nic jiného než Fiat Multipla. Vejdete se tam úplně v pohodě - to mám ověřeno (nás je teda "jen" 5). Jasně, můžete počkat až klesne cena jetého Logana MCV, ale do toho bych já nešel. Nebo Hondy FRV, ale to by jste se ještě načekali...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 23.06.2008 07:14, rada
Doporučuji Honda Shuttle III generace. Sedmimístný MPV s motory 2,2 s automatem, nebo málo se vyskytující 2,0 s manuální převodovkou.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 23.06.2008 07:55, rada
No Shuttle není špatná volba, měli jsme ten 2,2 s automatem ve firmě. Spotřeba mezi 11-14l. Jako firemní proč ne, ale pro rodinu se 4mi dětmi...? Vždyť by je to auto sežralo!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 23.06.2008 09:10, rada
Kupte Transita Transportera atd. se dvema az trema radama sedacek s takhle velkou rodinou. At je kam dat i zavazadla. Teda jestli nejezdite jen na nakupy. To v dotazu neuvadite na jake jizdy bude vozidlo vyuzivano. Preju hodne stesti pri vyberu.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 23.06.2008 09:31, rada
A co Fiat Multipla? Za málo peněz, dobrý auto. Novější Fiaty jsou mnohem spolehlivější, takže bych se jí nebál. A s dieselem 1.9 JTD dobře i pojede a za málo. Doporučuju Fiata. Vzhled sice nic moc, ale alspoň to nikdo neukradne.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 23.06.2008 13:43, rada
Fraulein Jitka Kopecká bylo jméno, co se pořád vyskytovalo v textu učebnice němčiny pro jazykové školy, jen tak naokraj ...Není moc co řešit, buď kombík 5+2 nebo spíš minivan (van). To je rozhodnutí číslo jedna. Za druhé je třeba si ujasnit zda budete v plném počtu jezdit pouze jednou za čas na návštěvu (Multipla, Zafira) nebo naopak často na 3 týdny bez jídla pod stan, lyže atd s plnou plní. Protože u těchto aut je problém, že při plném obsazení již za 3 řadou sedadel nějak "není" kufr. V tom případě by minivan nestačil a chtělo by to klasickou dodávku. (Vito, Transporter T4).... Nebo naopak něco mezi tím, zlatá střední cesta jako Sharan/Galaxy , P806/Evasion, Mazda MPV, Hyundaii Trajet. Vzhledem k cílové částce a počtu dětí mám ale strach, aby vás ve vaší situaci polovina aut nesežrala!!! Proto bohužel varuji před nákupem velkého pohodlného vanu nebo třeba něčeho ve stylu Terrano II wagon. A nad Kiou Carnival se ohrnuje nos, o TAZ 1203/1500 vtipkovat nebudem. ....Takže suma sumárum: prostě se naskládejte do ZAFIRY a nějaký střední benzňák. Vzhledově vypadá slušně, provoz by měl být za hubičku, kvalitativně to ujde. Lepší kompromis asi nebude. Většinu jízd s tím zvládnete a na prázdniny se na střechu půjčí rakev.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 23.06.2008 15:32, rada
Alhambra - Sharan - Galaxy (v tomto pořadí). Nic jiného nemohu doporučit, všelijaké ty Multiply, Zafiry, Transportéry, Hyundaie, Kii, Chryslery, Espace atd. jsou buď moc malé nebo moc velké nebo moc žravé nebo moc hlučné nebo moc poruchové nebo mají drahé náhradní díly, atd.
Teď máme Alhambru, proti Sharanu je za stejné peníze lepší výbava a snáze se to servisuje než Ford, protože na vozy vW mají vybavení v každé dědince.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 23.06.2008 16:06, rada
Doporucuji Toyotu Picnic, vyrabela se na platforme nejspolehlivejsiho auta vsech dob - Cariny, je k mani s dieselem 2.2td, neni to tuctovka, nikdo to ani neukradne. Tady Picnicu moc neni, ale neni problem dovezt dobry kus z Rakouska nebo Nemecka. Druhou moznosti je Previa prvni generaci, ale ta je k mani jen s benzinovou 2.4 a o neco vice zere.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 23.06.2008 18:47, rada
Já bych volil Evasio, 806, Ulyse a to s klasickým 1,9 nebo 2,1 turbo dieslem.Dostatek místa smadno varibilní sedačky a spolehlivost,větší šance sehnat auto s rozumným počtem km. Což se u VW moc nedá.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 23.06.2008 22:50, rada
Multipla? A kufr povezu za s sebou v přívěsu?????
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 24.06.2008 00:06, rada
rozhodně bych se zaměřil na vozidlo Kia Carnival s dieslovým motorem. Cena, kvalita a komfort jsou na velice dobré úrovni....
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 24.06.2008 01:18, rada
No v tomto počtu lidí a předpokládanému množství zavazadet už budete potřebovat to největší ze segmentu MPV, popřípadě osobní dodávku. Takže můj typ je GrantEspace
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 24.06.2008 06:02, rada
Hmm, to bude opravdu kvalitní kousek za 150.000
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 24.06.2008 08:17, rada
Mitsubishi Space Wagon je nás pět a občas jezdíme v sedmi a jezdí to perfektně jen se musej vychytat benzinky protože je to náchylný na benzin spotřeba kolem 8-10,5l podle stylu jízdy
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 24.06.2008 12:37, rada
Používám Renault Scenic II v provedení Grand. Pro 7 dospělých je to opravdu nouzové řešení, ale pro děti jsou místa ve 3. řadě určitě zajímavá. Dá se použít jen jedno, tak zbyde trochu místa i pro zavazadla. Motor to chce silnější pokud to má jezdit plný. Mám atmosferický 2.0 l a je to jen tak tak.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 24.06.2008 16:13, rada
Z osobních doporučuji jednoznačně LOGAN. Pak budou možné verze dodávek -VITO, transporter. To ovšem k dané cenové relaci budou prechovky ve velmi špatném stavu.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 24.06.2008 16:33, rada
Za zvážení by stál Hyundai Trajet - benzinový motor a na přestavbu na LPG. Kupovat bez tažného zařízení. Motory nejsou utahány. V DE se dá koupit za velmi slušnou cenu. Dobré vozidlo pro požadované účely a následně se dá ještě prodat nějakému řemeslníkovi či zednické partě.
JK.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 24.06.2008 16:54, rada
Mám Citroen C8 (stejný základ jako Fiat Ulysse, Peugeot 807 a Lancia Phedra), ale ve třetí řadě jen 1 sedadlo (celkem tedy 6), takže je pořád spousta místa na zavazadla.
Předchozí generace (Citroën Evasion, Fiat Ulysse, Lancia Zeta a Peugeot 806) bude levnější ale se stejnou variabilitou a prostorem.
Určitě bych kouknul i na Opel Zafiru, je o chlup menší, ale v 6ti pořád ještě něco naložíte.
Pokud neřešíte zavazadla a prostor, tak např. Peugeoty ve verzi SW mají také sedadla ve 3tí řadě. Kromě těch sedadel je to v podstatě kombík a bývá to zaměňováno.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 24.06.2008 18:16, rada
Mám též čtyři děti a vlastním Multiplu. Mimochodem již třetí. Měl jsem též klasické
MPV- Opel Sintra - po roce jsem ho prodal a vrátil se k Multiple. Mimochodem
pro některé odborníky kufr má v základu 430 l a při posunutí sedadel 510.
V plném obsazení jezdíme na všechny dovolené a nestalo se mi, že by se mi
něco nevešlo. Do Chorvatska jsem vezl dva windsurfingy a nafukovací člun -
ten byl v rakvi a spotřeba byla necelých 7l. Samozřejmě se jednalo o naftovou verzi. Nyní mám benzin a i ten mohu doporučit. Na delší trasy se dostávám se spotřebou pohodlně pod 8l. Na popojížděčky je to horší, ale na to mám Clio.
Jinak co se týká spolehlivosti, když to budu srovnávat, ať už se Sintrou, či
s Lagunou, či s Cliem, tedy s vozy které jsem vlatnil, či vlastním je Multipla
výrazně spolehlivější. Za 150 000 není problém sehnat Mulťu v dobrém
stavu, kdy bude sloužit řadu let. Doporučuji.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 24.06.2008 20:00, rada
Galaxy, Sharan, Alhambra... v té cenové relaci se dá sehnat slušné auto.
reagovať
  1 2 3 ... 5


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.