0
späť
 

diskuze k tématu: Auto do 60tis.Kč pro mladou rodinu

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, francouzská vozidla, německá vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 23.11.2009 19:59, rada
Zdravim mareu weekend muzu jen doporucit...koupil jsem ji temer v plne vybave r.v.2000 za cenu 39000 ve velmi dobrem stavu jeste se zimnima kolama...marea je kvalitni auto po 180000 jezdi velmi dobre jedine co jsem po koupi menil tak olej rozvody svicky a cepy rizeni...myslim si ze to je za malo penez hodne muziky...a ten kufr je bezedny...po sklopeni zadnich sedacek vznikne rovna plocha na ktere se da ve 2 pohodlne vyspat treba na dovolene...na zadnich sedackach je taky spousta mista na rozdil treba od meganu..vyhoda je ze 80 procent vozu ma temer plnou vybavu 4x airbag, ABS, klimatizace, elektrika, central....za tuhle cenu oktavku v teto vybave opravdu nesezenete a kdyz tak na pokraji smrti...nevyhody jsou tenke plechy ktere jsou sice pozinkovane takze nekoroduji ale zase je na nich videt kazda odrenina...jinak mohu jen doporucit japonce ale za tyhle penize budou minimalne 15 stare a budou uz mit neco za sebou...ale jsou to drzaky...rozhodne nedoporucuji francouze uz jsem jich par mel a mam s nima jen spatne zkusenosti hlavne megane a citroen zx...jako motor bych doporucil 1,6 16V 105 koni na rodinne cestovani staci a rozhodne se nemusite bat predjizdeni...spotreba je hodne zavisla od stylu jizdy jel jsem za 6,5 ale i za 9..podle toho jak mate tezkou nohu...jinak pro sporive bych doporucil naftu ale rozhodne JTD...rozhodne doporucuji pred koupi se poradit s odbornikem nebo v servisu na prohlidce sice date treba 1000 ale muze vam to usetrit mnohem vic penez...jinak preji mnoho stastnych kilometru...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 23.11.2009 20:04, rada
Milý rohypnole, kolik jste toho s tímto motorem najezdil? Já ho měl v golfu, který jsem prodával při 200 000km najetých, motor bez problémů. Ano, v Octavii, která je asi o 300 kg těžší, je slabší, ale ve čtyřech lidech s naloženým kufrem si i na D1 ve stoupáních 120-130km/hod udrží. Co se týče spolehlivosti, nikdy se nestalo, že by netáhl, nenastartoval na ťuknutí, ani nic jiného. A co se týče Fiatu Marea, nic proti, ale v takovém autě působíte jako mnohem větší socka a i provozní náklady budou vyšší. A tento motor jsem doporučil, protože je Octavie s ním levná a je jich velký výběr.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 23.11.2009 20:28, rada
Davide, 1,6 55 Kw obecně vydrží, ale znám pár lidí, co je potrápil fatálními poruchami. Na Octavii je slabý, jezdil jsem s tím před lety s felicíi a na dálnici to žádný stihač není. Má nevýhodu, že po odpojení baterky se škrtící klapka vrátí do továrního nastavení.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 23.11.2009 20:32, rada
Honzo, za tyhle love to bude starej kepl, při výběru pamatuj na základní výbavu: musí to bejt chrochták v kombajnu v plný palbě se zimou, na hlínách, v metle, bez švihadel, paluba kaštan, sesle vepř, hagusy, velux, fialky, 4x batoh, jestli žijete na horách, tak všehrab.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 23.11.2009 20:40, rada
Muroni, s tou klapkou máte pravdu, musí se to nechat nastavit na diagnostice, upřímně, jak často odpojujete baterku? A o těch závadách něco napište, zajímalo by mě, co se mi může stát, popřípadě bych tomu rád předešel. Díky, David
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 23.11.2009 20:51, rada
Dobrý den. Z vlastní zkušenosti mohu doporučit kombi Rover 416 (benzín Honda), nebo 420 ( nafta ). Je to hybrid z Hondy Civic vyráběný v Anglii. Já mám ten benzín z roku 96 ( za Vaše peníze by byl asi o dva, tři roky mladší) a protože už jsem měl asi 22 aut, mohu jenom prohlásit, že je to výborně vyrobené auto bez výrazných slabin se skvělým motorem. Více v recenzích ( např www.autorecenze.cz). Jinak, pokud snesete pomyšlení ne něco fakt většího, volte Renault Espace, ale to je holt pouze kvalita od Renaultu.... J. Těsnohlídek
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 23.11.2009 21:00, rada
Ještě dodatek: když jsem četl tyto příspěvky, šklebil jsem se , jak se tu sešli negramoti, dokud jsem si neprohlédl svůj vlastní zápis! Zdá se, že neznámý šotek v textech zle řádí a nahrazuje kultivované projevy úplnými kravinami....
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 23.11.2009 21:05, rada
hele Muroňi dobrý příspěvek,vše jsem rozluštil,akurát fialky jsou co?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 23.11.2009 22:16, rada
milý davide, najezdil jsem toho hodně v 1.6 74 kW, a míň bych opravdu nebral. 1.6 55kW v Octavii mívá minimálně problémy s lambda sondou (špatně umístěná), nejde jen o "podladěnou 74kW verzi" ale o jiný motor. Pružností se také nemohou srovnávat.
Auto nekupuji podle toho jak v tom budu vypadat. Když si tupé ovce budou myslet, že když mám Mareu, tak jsem socka, tak to je jen a jen jejich omezenost.
Mimochodem doporučuji svést se s 1.6 76kW od Fiatu. Mnohem živější a tišší motor než 74kW 1.6i. Kam se pak bude hrabat 55kW 1.6... Ale klidně si doporučujte PrestižWágn s 55kW jen proto, aby vám soused záviděl výrobně nedotažený model Octavie.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 23.11.2009 22:34, rada
To že jste jel se silnější verzí, (ano, máte pravdu, konstrukčně jde o uplně jiný motor), ještě neznamená, že víte, jak jede tenhle motor. Řadím již ve 3000 otáčkách, má spíše dieselovou charakteristiku. A co se týče "prestiže", nemyslel jsem to doslova, jak jsem se vyjádřil. Ale ať chcete, nebo ne, podle auta Vás ostatní, kteří Vás neznají posuzují. Už jsem se k tomu někde vyjadřoval. Pokud používám auto k práci a uzavírám kontrakt za 10 mil. kč, nemohu na jednání přijet ve Fiatu. Musím mít minimálně BMW 5. Je to tak, pokud budete tvrdit, že ne, lžete sám sobě. A několika fiaty jsem již jel a oproti Octavii se vevnitř prostě necítíte tak dobře. A zpět k motoru. Není to žádný závodník, kdybych měl víc peněz, koupil bych si úplně jinou značku (příští rok to bude Mazda 3, nebudu-li líný), ale myslím si že pro zadavatele tohoto dotazu bude mnou doporučená Octavia asi nejlepší volbou.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 23.11.2009 22:36, rada
O problémech s lambda sondou jsem slyšel, ale nikdy mě tento problém nepotkal..
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 23.11.2009 22:57, rada
Myslim ze tahle mlada rodinka asi nebude moc koukat na prestiz ale na to kolik maji v penezence takze BMW 5 sice znervozni sousedy ale o to jim podle me nejde...a myslim ze fiata se nebudou muset bat nechat pred panelakem jako napriklad octavii..myslim ze to je vec vkusu co se komu libi..jinak k nahradnim dilum rozvodova sada me stala 2800 kdybych koupil vsechno zvlast tak to vyjde tak o 500 levneji ale kvalita je kvalita a cepy rizeni original kus za 500 a geometrie za 300 bez dokladu...jinak fiat ma jednu vychytavku sklopny zadni naraznik nekomu to prijde jako blbost ale tuhle blbost jsem mnohokrat vyuzil...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 23.11.2009 23:23, rada
To, že jste se s problémem lambda sondy nepotkal se přeci nevylučuje s tím, že problém existuje. Nejsem si zcela jist, ale jestli se nemýlím - on ten slabší 1.6 je problematický právě jen v Octavii, kde to prostě konstruktéři nezvládli. V Golfu by na tom měl být lépe. Octavia se slabší 1.6 měla mylsím dokonce i problémy s výfukovým systémem...
Rodinka asi nebude potřebovat vůz typu nahoře huj, dole fuj, ale spíš pravý opak. Mareu vám nikdo až tak krást nebude chtít. Octavii vám dokáže ukrást i dežo z první pomocné... A v dané cenové kategorii není moc na výběr. Obvzlášť když jde v prvé řadě o stav konkrétního auta.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 23.11.2009 23:27, rada
To David: Dobře - napíši to ještě trochu jinak - Už Octa s 1.6 74 kW je při obsazení 4 osobami celkem líná. Čili cokoliv míň bude ještě línější. Proto bych PRO RODINU 1.6 55kW nedoporučil. Pokud by to někdo měl jen na nákupy do sámošky a jezdil by v tom sám, pak i tnehle motor udělá službu, jen v Octě pravděpodobně pozlobí.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 23.11.2009 23:48, rada
rohYpnol se vyzná Davide - 1,6 55 KW ve felicii a octavii je jiná, než ta v Golfu (a nevím jestli tam je stejný jako v Polech, Cordobách - koncern VW má od každé výkonové verze spoustu dalších drobně odlišných verzí) - má jiné vstřikování a o 10 Nm vyšší krouťák. Potíže byly ve škodovkách i s vlnovcem výfuku.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 24.11.2009 07:20, rada
Citroen Xsara. A bez debat
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 24.11.2009 07:22, rada
Break pochopitelně.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 24.11.2009 08:57, rada
Pokud mám omezené finance, je potřeba vzít v úvahu ideální poměr výkon-cena. U VW, Škodovky aj. je cena vyšroubovaná vysokou poptávkou, proto nemůžu za svůj peníz dostat maximum. Projel jsem všechny příspěvky a skutečně se mi jeví, že Marea (popř. Brava) může ze danou částku poskytnout nejvíce. Navíc, jsou to stále pohledné káry. Sám mám dvoulitr Lagunu a jako rodinné auto s půlkubíkovým kufrem (až na poněkud vyšší spotřebu) ideální.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 24.11.2009 09:15, rada
Dobrý den všem, prosím Vás o radu ohledně výběru ze dvou aut a doporučení jejich motorizace. Vybírám auto na normální ježdění, i když občas i trochu rychlejší...Chci menší kombi, proto vybírám mezi Hondou Civic Aerodeck a Volvem V40. Nevím jakou benzínovou motorizaci u zvolených typů vybrat. Najezdím cca do 25tis ročně většinou po městě a okreskách. Jezdíme většinou ve dvou a pár drobností. Cenová hladina je cca 60.000,-. V současné době mám již 6rokem Hondou Civic sedan 1,5 16V r.v.92 a jsem velmi spokojen. Tachometr se blíží cca 350.000 a auto pořád pěkně jede a v zatáčkách dokáže ujet i mnohem novějším a silnějším autům. Jedinou nevýhodou je malý vstup do kufru - no jo sedánek a již pokročilejší koroze... Děkuji za rady.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 24.11.2009 11:40, rada
2 Tomáš C. : Hele nepřeháníte to už s těma cenama za auto s ohledem na ten nájezd? Na 25 tisíc ročně je potřeba, aby se na to auto dalo aspoň trochu spolehnout a za 60 tisíc by to muselo být auto po mně
reagovať
  1 2 3 ... 6




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.