0
späť
 

diskuze k tématu: Opel Vectra 2.0i 16V a zkušenosti po dvou letech

kategórie zaradenia témy: německá vozidla
Zdeny60
počet príspevkov1232
dátum registrácie08.09.2009
Štvrtok 02.10.2014 04:40, haha
Zejména dálničních 130km/h a 5,5/100....
reagovať
David V
počet príspevkov2054
dátum registrácie16.05.2007
Štvrtok 02.10.2014 08:03, Motor
Jo, jo, X20XEV byl snad nejlepší motor co se do VeBe dával. 136 koní nebylo na tu váhu vůbec špatné, nicméně pokud řidič nepozná, jestli veze jen sebe nebo další 2 lidi, tak ještě motor nemá úplně osahaný. Zatím u všech aut jsem poznal, jestli někoho vezu nebo jedu prázdný.
A 130 km/h za 5,5 ltr/100 je také úsměvné - to tak někde z mírného kopce.
reagovať
Paul
počet príspevkov773
dátum registrácie07.11.2008
Štvrtok 02.10.2014 13:23, Vectra
Za 10 000 dobrý kup. Velké pohodlné auto a v nerozpadlém stavu ještě něco pojezdí.
reagovať
*autofans*
počet príspevkov159
dátum registrácie21.11.2008
Štvrtok 02.10.2014 17:06, Dobrý kup
Také jsem jeden kousek z prvních let výroby vlastnil a do dneška na něj vzpomínám jen v dobrém.
Nechápu proč současná produkce aut střední třídy nemá alespoň základní atributy auta z poloviny devadesátých let, tj. pohodlný a tichý podvozek s běžným rozměrem pneu, výborný akustický komfort, slušný vnitřní prostor vůči akceptovatelným vnějším rozměrům a hmotnosti, design na který se dá koukat i po 5ti letech.
Když se svezu s Insignií tak bych brečel...
reagovať
Paul
počet príspevkov773
dátum registrácie07.11.2008
Piatok 03.10.2014 09:12, RE: Dobrý kup
*autofans* napísal:
Také jsem jeden kousek z prvních let výroby vlastnil a do dneška na něj vzpomínám jen v dobrém.Nechápu proč současná produkce aut střední třídy nemá alespoň základní atributy auta z poloviny devadesátých let, tj. pohodlný a tichý podvozek s běžným rozměrem pneu, výborný akustický komfort, slušný vnitřní prostor vůči akceptovatelným vnějším rozměrům a hmotnosti, design na který se dá koukat i po 5ti letech. Když se svezu s Insignií tak bych brečel...


Je to jednoduché, aby se výrobci mohli pochlubit 5 hvězdičkami EURO NCAP. Někteří, jako třeba Opel na to šli tak, že místo vysokopevnostní oceli požili víc normální, to se projevilo i na podvozku aby se těžké auto nekymácelo a zůstalo stabilní, tak utáhli tlumiče, pružily, uložení..., pak to je třeba něčím ubrzdit a udržet na cestě - proto velká kola - vejdou se do nich mohutné kotouče a široké přilnavé pneu. Taky jsem s touto Vectrou jezdil s 1.8 16V, motor bohatě stačil,spotřeba 7,5 litrů, ticho, pohodlíčko, prostor. S dieselovou insignií se težko pod tuto spotřebu dostanu, ostatní parametry taky nejsou lepší. Jen boural bych radši s Insignií . Naštěstí jiní výrobci šli cestou snižování hmotnosti použitím sofistikovanějších materiálů, Opel to snad u nových modelůpochopí taky.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.