0
späť
 

diskuze k tématu: Forda Sierra nebo Opel Omega A?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, technické dotazy, německá vozidla, americká vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 24.04.2008 16:13, Sierra 2.3 D
Zdravíčko, pánové, nedá mi to, abych se nezastal svého miláčka a to Sierry 2.3 GL D, kombi, r.v. 1988 !, s kterou jsem jezdíval do Chorvatska a s hafany po celá ČR po výstavách a dodnes mi auto věrně slouží na denodenní dojíždění do práce (50 km denně)...a to přesto, že je to v článku zatracovaný diesel. Není to sice žádná "formule", ale pohodlné auto, za kterým se dá tahat třeba i přívěs, jehož náklad tvoří 2 koně, s čímž mám také osobní zkušenost. Motor nastartuje i při - 20 st.C. Auto je dovoz z D a já jsem až pátým majitelem v ČR. Na "Sirce" je znát, že měla štěstí a zřejmě každý majitel se o ni vzorně staral, takže přesto, že je bílá, rzí je napadena minimálně a to klasicky v oblasti zadních lemů, potom ve spodní části dveří a nějaké bublinky se již, bohužel, začaly tvořit i okolo"rámu" okna zadních pátých dveří. Co auto vlastním, nikdy nemělo vážnější závadu, vůz nevyžaduje odborný servis, motor 2.3 D je velice jednoduchý a ve své podstatě nesmrtelný, spotřeba okolo 7,5 l nafty na 100 km. Toliko moje zastání se dieslů v Sierrách (ano 1.8 TD nebrat, ten je skutečně nepovedený). Všem přeji, ať už vlastní Opela nebo Forda, mnoho šťastně najetých km. ***P.
reagovať
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.