0
späť
 

diskuze k tématu: Nové malé auto pro ženu

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, typ vozidla, osobní
Seren
počet príspevkov19
dátum registrácie30.06.2017
Piatok 30.06.2017 18:45, Nové malé auto pro ženu
Dobrý den. Prosím o radu. Chtěla bych si koupit nové malé auto, ale jelikož tomu vůbec nerozumím, potřebovala bych názor někoho zkušenějšího. Které byste mi doporučili? VW Polo, Mazda 2, Ford Fiesta, Nissan Micra, Toyota Yaris, Honda Civic, nebo Suzuki Swift? Případně klidně i jiné. Jezdím především po městě, delší vzdálenosti jen občas.
reagovať
Fanda
počet príspevkov551
dátum registrácie28.09.2008
Sobota 01.07.2017 12:00, RE: Nové malé auto pro ženu
Seren napísal:
Dobrý den. Prosím o radu. Chtěla bych si koupit nové malé auto, ale jelikož tomu vůbec nerozumím, potřebovala bych názor někoho zkušenějšího. Které byste mi doporučili? VW Polo, Mazda 2, Ford Fiesta, Nissan Micra, Toyota Yaris, Honda Civic, nebo Suzuki Swift? Případně klidně i jiné. Jezdím především po městě, delší vzdálenosti jen občas.


Obešel bych prodejce,svezl bych se a po té rozhodl.Alespoň tak nějak si představuji nákup nového auta. Zkrátka co se mi líbí a v kterém autě se cítím dobře a né co mi zde nakuká nějakej Fanda z Horní nebo Dolní Polomy.
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Sobota 01.07.2017 12:53, . . . .
asi tak a pokud jezdite po meste, z duvodu kultury chodu, berte atmosfericky ctyrvalec, vyhnul bych se preplnovanym motorum a trivalcum
reagovať
Seren
počet príspevkov19
dátum registrácie30.06.2017
Sobota 01.07.2017 18:28, RE: Nové malé auto pro ženu
Fanda napísal:
Obešel bych prodejce,svezl bych se a po té rozhodl.Alespoň tak nějak si představuji nákup nového auta. Zkrátka co se mi líbí a v kterém autě se cítím dobře a né co mi zde nakuká nějakej Fanda z Horní nebo Dolní Polomy.


To mám v plánu. Šlo mi spíš o názory ohledně spolehlivosti, protože bych ráda, aby mi nějaký rok vydrželo

reagovať
Seren
počet príspevkov19
dátum registrácie30.06.2017
Sobota 01.07.2017 18:28, RE: . . . .
Humusus napísal:
asi tak a pokud jezdite po meste, z duvodu kultury chodu, berte atmosfericky ctyrvalec, vyhnul bych se preplnovanym motorum a trivalcum

Děkuji
reagovať
gepardo
počet príspevkov129
dátum registrácie19.10.2014
Nedela 02.07.2017 01:09, Nové auto
Zapomněla jsi nám říct, kolik peněz hodláš investovat ??? Pokud úplně nové, tak co Golf 1.4 ? Atmosféra, 4 válce, rozumná spotřeba. Známá se golfu dost bránila, po zkušenostech dvojkové a trojkové oktávce. Teď je spokojená. Golf se všude zaparkuje, není to letadlo, ale ani brzda, spotřeba 5,5 - 7 litrů. Nebyla by to cesta ? Tak lovu zdar
reagovať
Seren
počet príspevkov19
dátum registrácie30.06.2017
Nedela 02.07.2017 12:33, RE: Nové auto
gepardo napísal:
Zapomněla jsi nám říct, kolik peněz hodláš investovat ??? Pokud úplně nové, tak co Golf 1.4 ? Atmosféra, 4 válce, rozumná spotřeba. Známá se golfu dost bránila, po zkušenostech dvojkové a trojkové oktávce. Teď je spokojená. Golf se všude zaparkuje, není to letadlo, ale ani brzda, spotřeba 5,5 - 7 litrů. Nebyla by to cesta ? Tak lovu zdar

Ano, chtěla bych úplně nové. Mám představu max. kolem 350.000 Kč. Golf by se mi líbil, ale je dost drahý.

reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Nedela 02.07.2017 13:37, RE: Nové malé auto pro ženu
Seren napísal:
Dobrý den. Prosím o radu. Chtěla bych si koupit nové malé auto, ale jelikož tomu vůbec nerozumím, potřebovala bych názor někoho zkušenějšího. Které byste mi doporučili? VW Polo, Mazda 2, Ford Fiesta, Nissan Micra, Toyota Yaris, Honda Civic, nebo Suzuki Swift? Případně klidně i jiné. Jezdím především po městě, delší vzdálenosti jen občas.


Dobrý den, za mě platí co už tu psali ostatní, berte motor bez turba, tedy např.
- Za mě favorit číslo jedna je Opel Meriva 1,4 74kw, výbava COSMO(bohatá výbava)
Najdete na stránkách Oplu, takzvané Skladové vozy, kde je bohatá nabídka těchto vozů a uštříte 10-20tis.kč.
- Fiat 500L 1.4 - opět podívejte se na vozy skladem na stránkách Fiatu
- Kia Rio nebo Hyundai i20 s motory 1.4 - do 350tis. koupíte i se spolehlivým automatem, což je ve městě obrovská úleva od řazení, vím o čem píšu.
- Ford Fiesta 1.25 a nebo zde bych udělal výjimku a v automatu koupil i s 1.0 Ecoboostem(spolehlivý motor i převodovka, bez skandálů jako má koncern s 1.2 TSI a DSG se suchou spojkou)
- Renault Clio 1.2 60kw pohodlné, líbivé a spolehlivé(to není překlep)
Za cca 360tis.kč je Clio i v automatu a opět udělal bych výjimku a malého turbomotoru s ním bych se nebál.
- Mazda 2 1.5 - neřídil jsem, ale atmosférické motory od Mazdy byly vždy spolehlivé

reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Nedela 02.07.2017 13:49, Ford B-MAX
Málem bych zapoměl na pro mě velmi příjemné překvapení Ford B-MAX 1.4.
Je to vůz podobného ražení jako Opel Meriva, příjemně se řídí, odveze toho hodně a tak jako v Merivě dozadu se vejdou pohodlně i velcí dospělí. U B-Maxu mě baví i posuvné dveře
reagovať
Seren
počet príspevkov19
dátum registrácie30.06.2017
Nedela 02.07.2017 14:30, RE: Nové malé auto pro ženu
BobanHTP napísal:
Dobrý den, za mě platí co už tu psali ostatní, berte motor bez turba, tedy např.- Za mě favorit číslo jedna je Opel Meriva 1,4 74kw, výbava COSMO(bohatá výbava) Najdete na stránkách Oplu, takzvané Skladové vozy, kde je bohatá nabídka těchto vozů a uštříte 10-20tis.kč.- Fiat 500L 1.4 - opět podívejte se na vozy skladem na stránkách Fiatu- Kia Rio nebo Hyundai i20 s motory 1.4 - do 350tis. koupíte i se spolehlivým automatem, což je ve městě obrovská úleva od řazení, vím o čem píšu. - Ford Fiesta 1.25 a nebo zde bych udělal výjimku a v automatu koupil i s 1.0 Ecoboostem(spolehlivý motor i převodovka, bez skandálů jako má koncern s 1.2 TSI a DSG se suchou spojkou)- Renault Clio 1.2 60kw pohodlné, líbivé a spolehlivé(to není překlep) Za cca 360tis.kč je Clio i v automatu a opět udělal bych výjimku a malého turbomotoru s ním bych se nebál.- Mazda 2 1.5 - neřídil jsem, ale atmosférické motory od Mazdy byly vždy spolehlivé

Moc díky za tipy, mrknu na ně :)
Řazení mi vůbec nevadí, takže automat nevyžaduji, přestože jezdím každý den. Dlouho jsem měla starší Suzuki Swift. Do určité doby to bylo naprosto spolehlivé autíčko, se kterým jsem ročně najezdila přes 10.000 km (ve městě i po dálnici). Pak se ale začalo sypat, tak šlo pryč. Teď mám necelý rok Peugeot 206, ale to je už stařeček, takže na něm je každou chvíli nějaká závada. Kupovala jsem ho narychlo a s vědomím, že si ho pořizuji jen na omezenou dobu. Teď si ráda konečně koupila úplně nové auto.
reagovať
gepardo
počet príspevkov129
dátum registrácie19.10.2014
Nedela 02.07.2017 17:05, Nové auto
Pokud se ti líbí golf, zkus se podívat u prodejců , na předváděčky. Je to max. 1 rok staré, najeto pár set km, sleva může být až 100 tisíc. Nebo prodejci nabízí 3-4 letá auta po leasingu. Také výhoda, auta jsou servisovaná u prodejce. Jasná historie. Pokud úplně nové, Suzuki Swift 1.2 - 90 koní, tajný nápad Fiat Tipo 1.4 - 95 koní. Byl jsem překvapen, jak je Tipo svižné ve městě i na okreskách. A nekrade se. Tak lovu zdar
reagovať
Seren
počet príspevkov19
dátum registrácie30.06.2017
Nedela 02.07.2017 18:05, RE: Nové auto
gepardo napísal:
Pokud se ti líbí golf, zkus se podívat u prodejců , na předváděčky. Je to max. 1 rok staré, najeto pár set km, sleva může být až 100 tisíc. Nebo prodejci nabízí 3-4 letá auta po leasingu. Také výhoda, auta jsou servisovaná u prodejce. Jasná historie. Pokud úplně nové, Suzuki Swift 1.2 - 90 koní, tajný nápad Fiat Tipo 1.4 - 95 koní. Byl jsem překvapen, jak je Tipo svižné ve městě i na okreskách. A nekrade se. Tak lovu zdar

Omlouvám se za pro někoho možná hloupý dotaz, ale fakt tomu vůbec nerozumím. Nevadí u těch předváděcích aut, že se na nich střídali různí řidiči? Kdysi jsem slyšela, že právě z tohoto důvodu se moc nedoporučuje kupovat bývalá služební auta.

reagovať
Giorgio
počet príspevkov814
dátum registrácie09.05.2007
Nedela 02.07.2017 21:02, RE: Nové malé auto pro ženu
Seren napísal:
Teď mám necelý rok Peugeot 206, ale to je už stařeček, takže na něm je každou chvíli nějaká závada.


A Bobanovi se právě zhroutil svět...

Za 350 tisíc se dá vybrat ledacos. Já bych šel do Fiatu Punto a nakonfiguroval si ho podle sebe nebo do nějakého zánovního yarisu HSD (hybrid). V rozpočtu jsou samozřejmě i větší nebo menší auta, ale segment B mi přijde nejvhodnější (a punto má 5letou záruku, nesmrtelný motor, osvědčenou techniku a i s příplatkem za navigaci a různé serepetičky bude pod cenovým limitem).

reagovať
Giorgio
počet príspevkov814
dátum registrácie09.05.2007
Nedela 02.07.2017 21:05, RE: Nové auto
Seren napísal:
Nevadí u těch předváděcích aut, že se na nich střídali různí řidiči? Kdysi jsem slyšela, že právě z tohoto důvodu se moc nedoporučuje kupovat bývalá služební auta.


To je něco jiného. Předváděcí auto je sice formálně ojeté, ale prodává ho autorizovaný prodejce značky a na auto je záruka. Vyřazené služební auto je zcela neznámého původu, prodává ho firma, která nemá vlastní servisní zázemí a auto je dávno po záruce. S předváděcím vozem se samozřejmě testující řidiči nemazlili, ale závady pořád kryje záruka.
reagovať
Seren
počet príspevkov19
dátum registrácie30.06.2017
Pondelok 03.07.2017 00:24, RE: Nové malé auto pro ženu
Giorgio napísal:
Seren napísal:
Teď mám necelý rok Peugeot 206, ale to je už stařeček, takže na něm je každou chvíli nějaká závada.
A Bobanovi se právě zhroutil svět...Za 350 tisíc se dá vybrat ledacos. Já bych šel do Fiatu Punto a nakonfiguroval si ho podle sebe nebo do nějakého zánovního yarisu HSD (hybrid). V rozpočtu jsou samozřejmě i větší nebo menší auta, ale segment B mi přijde nejvhodnější (a punto má 5letou záruku, nesmrtelný motor, osvědčenou techniku a i s příplatkem za navigaci a různé serepetičky bude pod cenovým limitem).

Ježíš, pokud jsem se dotkla nějakého milovníka 206, tak se moc omlouvám

S tím Fiatem jste mě překvapil, myslela jsem, že to nejsou moc kvalitní auta.
reagovať
Seren
počet príspevkov19
dátum registrácie30.06.2017
Pondelok 03.07.2017 00:25, RE: Nové auto
Giorgio napísal:
Seren napísal:
S předváděcím vozem se samozřejmě testující řidiči nemazlili, ale závady pořád kryje záruka.

To je sice pravda, ale auto používám každý den a byla bych nerada, kdybych s ním musela každou chvíli do servisu na opravu, byť záruční
reagovať
gepardo
počet príspevkov129
dátum registrácie19.10.2014
Pondelok 03.07.2017 03:38, Nové auto
Milý Giorgio, Leasing si dnes mimo firem berou i soukromé osoby. Prodejce aut má většinou i servis. Pokud to auto slouží jako druhé v rodině, což se většinou stává, za 3 roky nemá moc najeto. A pokud jezdil na servis k prodejci, je to slušný kup.
Doporučené Punto,, je velikostí 206, nebo Polo. Tipo je jako Golf. Do 350 tisíc jsem našel 60 kusů. Hatchback, sedan i kombi. Tak si vyber podle sebe. Lovu zdar
reagovať
Giorgio
počet príspevkov814
dátum registrácie09.05.2007
Pondelok 03.07.2017 06:08, RE: Nové auto
gepardo napísal:
Milý Giorgio, Leasing si dnes mimo firem berou i soukromé osoby. Prodejce aut má většinou i servis. Pokud to auto slouží jako druhé v rodině, což se většinou stává, za 3 roky nemá moc najeto. A pokud jezdil na servis k prodejci, je to slušný kup. Doporučené Punto,, je velikostí 206, nebo Polo. Tipo je jako Golf. Do 350 tisíc jsem našel 60 kusů. Hatchback, sedan i kombi. Tak si vyber podle sebe. Lovu zdar


Milý gepardo, o leasingu jsem nic nepsal, jen o předváděčkách. Že si leasing vč. operativního berou i soukromí řidiči, samozřejmě vím. Punto odpovídá velikosti výběru tazatelky v původním příspěvku, a protože je dlouhé 4 metry (tzn. o 35 cm kratší než tipo), tak bych pro její použití zůstal právě u této kategorie aut. Punto je velké jako golf třetí generace, takže to zase tak malé auto není, jen obecně auta vyrostla. Nicméně prostoru je v něm dostatek, a to i pro 4 pasažéry a nějaký náklad. Na rozdíl od tipa si ho lze nakonfigurovat v ceně s libovolnými příplatky a mít tak auto "podle sebe". U tipa budou za danou cenu předváděčky ve výbavě Opening Edition, což je za tu cenu taky velmi dobrá volba.
reagovať
Giorgio
počet príspevkov814
dátum registrácie09.05.2007
Pondelok 03.07.2017 06:11, RE: Nové malé auto pro ženu
Seren napísal:
Giorgio napísal:
Seren napísal:
Teď mám necelý rok Peugeot 206, ale to je už stařeček, takže na něm je každou chvíli nějaká závada.
A Bobanovi se právě zhroutil svět...Za 350 tisíc se dá vybrat ledacos. Já bych šel do Fiatu Punto a nakonfiguroval si ho podle sebe nebo do nějakého zánovního yarisu HSD (hybrid). V rozpočtu jsou samozřejmě i větší nebo menší auta, ale segment B mi přijde nejvhodnější (a punto má 5letou záruku, nesmrtelný motor, osvědčenou techniku a i s příplatkem za navigaci a různé serepetičky bude pod cenovým limitem).
Ježíš, pokud jsem se dotkla nějakého milovníka 206, tak se moc omlouvám S tím Fiatem jste mě překvapil, myslela jsem, že to nejsou moc kvalitní auta.


Všechna běžná auta jsou dnes kvalitou +/- podobná. A pokud máte od výrobce automaticky záruku 5 let/100 000 km, můžete být v klidu (ostatně tak dlouhá záruka pořád bohužel ještě není standard, ale většinou za příplatek). Dealer vám v rámci poprodejních služeb obvykle nabídne bezplatný pick-up servis nebo zapůjčení náhradního auta zdarma během záruční opravy. Není důvod se něčeho bát.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Pondelok 03.07.2017 09:44, RE: Nové malé auto pro ženu
Giorgio napísal:
Seren napísal:
Teď mám necelý rok Peugeot 206, ale to je už stařeček, takže na něm je každou chvíli nějaká závada.
A Bobanovi se právě zhroutil svět...Za 350 tisíc se dá vybrat ledacos. Já bych šel do Fiatu Punto a nakonfiguroval si ho podle sebe nebo do nějakého zánovního yarisu HSD (hybrid). V rozpočtu jsou samozřejmě i větší nebo menší auta, ale segment B mi přijde nejvhodnější (a punto má 5letou záruku, nesmrtelný motor, osvědčenou techniku a i s příplatkem za navigaci a různé serepetičky bude pod cenovým limitem).


Blbost, v rodině máme dvě 206 s motorem 1.1 44kw, jeden 1999, druhý 2002 oba jezdí dobře, jen malé zavady Oba už to táhnou k 200tis.km.

Počítám, že paní měla 206 kdoví s jakou historií, kdoví s jakým servisem, kdoví s jakými díly z druhovýroby Jestli chceš chlape vyjmenuji ti tady sálodlouhý seznam poruch na mých Fábiích I a II a to jsem je kupoval nové
reagovať
1 2 3


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.