0
späť
 

diskuze k tématu: Zábavné auto pro sportovně založené řidiče do 50-60 tisíc

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, japonská vozidla, typ vozidla, osobní
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 26.10.2014 13:28, Zábavné auto pro sportovně založené řidiče do 50-60 tisíc
Dobrý den, sleduji vaše stránky velice často a velice se mi líbí.
Uvítal bych vaši radu s výběrem mého druhého vozu. Je mi 20 let a hledám něco spolehlivého a zajímavého pro řidiče, řízení je moje vášeň.
Dříve jsem jezdil oktávkou rodičů 2.0TDI a poslední rok vlastním Nissana Primeru P10 1.6.
Rád bych sedana a ve výběru mi zůstaly především tyto dvě auta. Primera P11 2.0 (SR20DE) a BMW E46. Jsou to auta +- stejného stáří a velice by mě zajímal váš názor. I když jsou auta hodně rozdílná, oboje mají dost společného, jízdní vlastnosti a spolehlivost.
Doporučili byste BMW s nižším obsahem nebo se vyplatí jenom šestiválce? Jak je na tom např. benzínový dvoulitr v porovnání s Primerou P11? Vyžaduji hlavně spolehlivost a zábavné a výborné jízdní vlastnosti. S mojí P10 jsem spokojen, ale výkon mi nestačí.
Nebráním se ani jiným autům, ale preferuji japonce nebo BMW. Popř. jsem přemýšlel nad Hondou Accord (1.8,2.0Vtec) nebo Mazdou 6. Všechna auta by se měla vejít do 60 tisíc bez problémů, jen u e46 v této cenové relaci není moc na výběr.Preferuji zážehové motory.
Jaké auto byste mi doporučili?

Děkuji za odpověď
S pozdravem Lukáš Zajíček
reagovať
Fanda
počet príspevkov551
dátum registrácie28.09.2008
Pondelok 27.10.2014 17:34, RE: Zábavné auto pro sportovně založené řidiče do 50-60 tisíc
nepřihlášený uživatel napísal:
Dobrý den, sleduji vaše stránky velice často a velice se mi líbí. Uvítal bych vaši radu s výběrem mého druhého vozu. Je mi 20 let a hledám něco spolehlivého a zajímavého pro řidiče, řízení je moje vášeň.Dříve jsem jezdil oktávkou rodičů 2.0TDI a poslední rok vlastním Nissana Primeru P10 1.6.Rád bych sedana a ve výběru mi zůstaly především tyto dvě auta. Primera P11 2.0 (SR20DE) a BMW E46. Jsou to auta +- stejného stáří a velice by mě zajímal váš názor. I když jsou auta hodně rozdílná, oboje mají dost společného, jízdní vlastnosti a spolehlivost.Doporučili byste BMW s nižším obsahem nebo se vyplatí jenom šestiválce? Jak je na tom např. benzínový dvoulitr v porovnání s Primerou P11? Vyžaduji hlavně spolehlivost a zábavné a výborné jízdní vlastnosti. S mojí P10 jsem spokojen, ale výkon mi nestačí.Nebráním se ani jiným autům, ale preferuji japonce nebo BMW. Popř. jsem přemýšlel nad Hondou Accord (1.8,2.0Vtec) nebo Mazdou 6. Všechna auta by se měla vejít do 60 tisíc bez problémů, jen u e46 v této cenové relaci není moc na výběr.Preferuji zážehové motory.Jaké auto byste mi doporučili?Děkuji za odpověďS pozdravem Lukáš Zajíček


A co takhle zkusit nějakou Fabii ve výbavě sport,má dobré sedačky ,které Tě dobře podrží,až budeš střihat zatáčky,a když si ještě někde seženeš nandavací komický nos,tak i jízda bude velmi zábavná.
reagovať
lukas.zajicek.
počet príspevkov26
dátum registrácie27.10.2014
Pondelok 27.10.2014 22:43, .
Nic proti Fabii, ale zrovna ta mě neláká, je jich tu všude plno, vzhledem mě nenadchne a motorem už vůbec, když nepočítám RSko, bohužel nafta..U zážehových by přicházel v úvahu jedině 2.0 85kw, ale japonci umějí dvoulitry mnohem lépe. :)
reagovať
PetrT
počet príspevkov1076
dátum registrácie24.05.2009
Pondelok 27.10.2014 23:34, auto
Kup to bávo, za ty peníze to bude vrak co dlouho jezdit nebude a ty nikomu aspon nic neuděláš.
reagovať
lukas.zajicek.
počet príspevkov26
dátum registrácie27.10.2014
Utorok 28.10.2014 00:11, tvuj komentar je na urovni..
Na tvůj komentář jsem opravdu čekal. Jestli nechceš dat nějakou užitečnou radu, tak to tady nekomentuj. A nevím proc by e46 za 60 tisíc měla být vrak, kdyz už jsem se v nějaký do te částky svezl a do vraku to mělo opravdu daleko. Asi nevíš no..
reagovať
Citroenak
počet príspevkov719
dátum registrácie13.04.2012
Utorok 28.10.2014 11:33, Japonci
Taktiez stale riesim tuto dilemu. U mna to do tejto ceny jednoznacne vyhrava prelude okolo roku 2000 z 2.2 motorom. Pozeral som aj na hondu accord, ale za 60000 je na predaj maximalne starsia verzia a ta je dizajnovo trochu nudna. Prelude v 2.2 ma aktivnu zadnu napravu, a taktiez moze mat (aspon myslim) samosvor. Daju sa zohnat za par korun, a kedze je to japonec, mohol by vydrzat. Naschval hovorim mohol, lebo v tej dobe mali zasa japonci trochu problem s koroziou.
Do toho BMW by som asi nesiel. Pri takto starych autach spolahlivost=max 2-3x do roka sa pokazit. Pri BMW a jeho 2.0 R6 to asi bude drahsie, aj ked nemyslim ze motor bude problem. Na druhu stranu, primery vidavam pred barakom denne, a jedna ma lepiacou paskou polepene blatniky, pretoze su prehrdzavene, a to na oboch stranach.
reagovať
gepardo
počet príspevkov129
dátum registrácie19.10.2014
Utorok 28.10.2014 17:07, AUTO ?
Zase něco na přemýšlení, a to Ford Mondeo 2.5 V6 , r.v. 98 - 2000. Podvozek je jeden z nejlepších, a V6 má sametový běh. Náhradní díly z druhovýroby, jsou za pusu, musíš si jen hlídat dostatek oleje, v motoru. Ale v této cenové hladině, záleží na stavu konkrétního kusu, a je v podstatě jedno jaká je to značka. Před koupí, doporučím návštěvu ve značkovém servisu. Tam Ti řeknou nejvíc. Tak lovu zdar.
reagovať
lukas.zajicek.
počet príspevkov26
dátum registrácie27.10.2014
Utorok 28.10.2014 17:45, nazory
Děkuji za názory, jinak starší Accord se mi líbí, jen jak píšete, koroze je největší slabina japonců no..
Na Mondeo druhé generace jsem zapomněl, ale co jsem kdysi četl, tak bylo taky hodně chváleno a vzhledově je také povedené. Jen se obávám, že těch 2.5 není moc a sehnat nějakou v pěkném stavu asi taky nebude jednoduché.
Bmw zase hraje do karet, pověst značky, antikorozni ochrana a zpracování na úrovni, ale tam asi opravdu nemá smysl vybírat něco jiného než R6.
reagovať
PetrT
počet príspevkov1076
dátum registrácie24.05.2009
Utorok 28.10.2014 22:29, RE: tvuj komentar je na urovni..
lukas.zajicek. napísal:
Na tvůj komentář jsem opravdu čekal. Jestli nechceš dat nějakou užitečnou radu, tak to tady nekomentuj. A nevím proc by e46 za 60 tisíc měla být vrak, kdyz už jsem se v nějaký do te částky svezl a do vraku to mělo opravdu daleko. Asi nevíš no..


Stojim si za tim že za 60t slušnou E46 neseženeš. Za to bude vyskákaná 316/18 která už jako nová nebyla žádné dělo. R6 za ty peníze bude v zoufalém stavu.

reagovať
BMW528i
počet príspevkov372
dátum registrácie07.01.2013
Streda 29.10.2014 08:47, e46
E46 se dá za tyto peníze sehnat, ale spíš 4 válec, kamarád prodával před rokem za 55tis e46 rv 01 a jediné investice byly čelní sklo, chladič pneu a olej jinak motor brzdy podvozek a všechno ostatní ok. svezení bylo dobré ikdyž to nebyl žádný závodák, tak pořád lepší než jiné 1,6 nebo 1,8. to mondeo je vtip ne? za 50 tis koupit shnilé mondeo? to už je lepší koupit mondeo 2001+ které za ty peníze bude k sehnání taky, ale shnilé bude taky. me napadá ještě alfa 156 v6, která se dá koupit od 15tis, takže za 50 už by mohl být slušný kousek.
reagovať
lukas.zajicek.
počet príspevkov26
dátum registrácie27.10.2014
Streda 29.10.2014 10:23, bmw
Ještě mě napadá E39, která bych řekl, že je na tom cenově lépe, jelikož se začala vyrábět dřív jak E46, ale zase nevím jestli ty první kousky jsou vůbec dobrou volbou..
Popř. klasika E36 a do 60 tisíc by se dal sehnat pěkný kousek
reagovať
BMW528i
počet príspevkov372
dátum registrácie07.01.2013
Streda 29.10.2014 10:48, RE: bmw
lukas.zajicek. napísal:
Ještě mě napadá E39, která bych řekl, že je na tom cenově lépe, jelikož se začala vyrábět dřív jak E46, ale zase nevím jestli ty první kousky jsou vůbec dobrou volbou..Popř. klasika E36 a do 60 tisíc by se dal sehnat pěkný kousek


e39 z prvních kousků mám a nedám na ni dopustit, všechno funguje jak má jezdí za 11,6 lpg po městě a nehnije (až na 2 puchýře na kufru, které má každá e39), ale když bych se jí zbavoval, tak asi za víc (je to 2,8 s lpg) ale takou 523 by se asi dalo sehnat slušnou za 50.
e36 323i v top stavu (naprosto bez nejmenších investic, ani výměna oleje) ted prodává kamarád za 50 tis
reagovať
gepardo
počet príspevkov129
dátum registrácie19.10.2014
Streda 29.10.2014 11:12, RE: e46
BMW528i napísal:
E46 se dá za tyto peníze sehnat, ale spíš 4 válec, kamarád prodával před rokem za 55tis e46 rv 01 a jediné investice byly čelní sklo, chladič pneu a olej jinak motor brzdy podvozek a všechno ostatní ok. svezení bylo dobré ikdyž to nebyl žádný závodák, tak pořád lepší než jiné 1,6 nebo 1,8. to mondeo je vtip ne? za 50 tis koupit shnilé mondeo? to už je lepší koupit mondeo 2001+ které za ty peníze bude k sehnání taky, ale shnilé bude taky. me napadá ještě alfa 156 v6, která se dá koupit od 15tis, takže za 50 už by mohl být slušný kousek.


Jsi vtipálek ! Za 50 koupit bourané Bmw ? Každé auto rezne, i to Tvoje bávo. Ale servis na Forda, bude o dost levnější, než na Bmw. A navíc, vyplatí se, auto dovézt z ciziny. Najdou se tam lepší a nestočené kousky. A mondeo jsem nadhodil, jen jako další možnost. Vždycky bude záležet na stavu konkrétního kusu !!! Tak lovu zdar
reagovať
lukas.zajicek.
počet príspevkov26
dátum registrácie27.10.2014
Streda 29.10.2014 11:31, auto z ciziny
Já si myslím, že by se mi nevyplatilo tahat auto např. z Německa, jelikož za tu cenu 50-60 tisíc není moc na výběr, jelikož přihlášení, dovoz atd.. To by vyšlo tak na 20 tisíc ne? Kdybych měl např. 100 tisíc na auto, tak bych o tom silně uvažoval.
A E39 mají hodně přijetelné ceny, kde za tu cenu můžu mít e46 316 nebo 318, tak u e39 by to byla 520-528.
reagovať
BMW528i
počet príspevkov372
dátum registrácie07.01.2013
Streda 29.10.2014 11:44, RE: e46
gepardo napísal:
BMW528i napísal:
E46 se dá za tyto peníze sehnat, ale spíš 4 válec, kamarád prodával před rokem za 55tis e46 rv 01 a jediné investice byly čelní sklo, chladič pneu a olej jinak motor brzdy podvozek a všechno ostatní ok. svezení bylo dobré ikdyž to nebyl žádný závodák, tak pořád lepší než jiné 1,6 nebo 1,8. to mondeo je vtip ne? za 50 tis koupit shnilé mondeo? to už je lepší koupit mondeo 2001+ které za ty peníze bude k sehnání taky, ale shnilé bude taky. me napadá ještě alfa 156 v6, která se dá koupit od 15tis, takže za 50 už by mohl být slušný kousek.
Jsi vtipálek ! Za 50 koupit bourané Bmw ? Každé auto rezne, i to Tvoje bávo. Ale servis na Forda, bude o dost levnější, než na Bmw. A navíc, vyplatí se, auto dovézt z ciziny. Najdou se tam lepší a nestočené kousky. A mondeo jsem nadhodil, jen jako další možnost. Vždycky bude záležet na stavu konkrétního kusu !!! Tak lovu zdar


Proč by mělo být bourané? a ikdyž by jo, tak čemu by to vadilo, pokud jeauto dobře spravené? Jak víš, že moje auto rezne??? ..... nerezne, krom víka kufru. Jinak na forda nebudou o nic levnější díly, ale svezení bude uplně jinde... doporučuju se někdy v BMW svézt.
reagovať
Matthias6
počet príspevkov26
dátum registrácie01.09.2014
Streda 29.10.2014 14:33, Opel astra
Opel astra 1.8 85kw ten motor dobře jede a drží.. za 50 seženeš pekny kousek a ještě ti 10 zbyde.. A mužeš si ho na chipovat na 95kw a to by bylo dobre svezeníčko a spotřeba by taky ušla..
reagovať
Valnoha
počet príspevkov322
dátum registrácie03.01.2011
Streda 29.10.2014 14:41, nevim nevim...
Nissana hodnotit n ebudu pač o něm vím prd ale v případě výběru e46 mi nedá nereagovat.
Viděls někde pěknou e46 do 60 000,- Kde já jí hned koupim. Za tyhle peníze se dá koupit možná skoro pěkná e36. e46 možná na těchhle penězích začínají ale z 99% to budou základní motorizace s nulovou výbavou a čekajíc na nemalou investici. Chceš dát do auta 50-60 fajn. Na další servis a údržbu máš? Nebo to jsou všechny prachy kterejma disponuješ? On ti možná někdo řekl že díly na to báwo už jsou dneska za pusinku. Ano jsou ale tady platí pořekadlo nejdražší je šetření. Koupíš desky s kotoučema made in PL za 3000,- a za 1000km zjistíš že jsou zkroucený jako kráva a půjdeš si pro ty za 7 000,- To samé platí o dílech na podvozku. V případě e39 toto platí dvojnásob. A můžem tak pokračovat v debatě dál. Nevařím z vody měl jsem 3xe46 a 1xe39 ještě mám.
Neber to ode mě jako rejpaní ale člověk si tak nějak vybaví v paměti jak tomu bylo po té finanční stránce v tvých letech.
Pokud máš za zády sponzora tak ať dotlačí 50 a za ty prachy už pěknou e46 seženeš.
Pokud ne dobře si to rozmysli abys pak nebyl zklamanej že se na ní budeš chodit akorát dívat před barák.
reagovať
lukas.zajicek.
počet príspevkov26
dátum registrácie27.10.2014
Streda 29.10.2014 21:33, bmw
Díky za názor,vážím si toho, jinak e46 se dá sehnat za 60 tisíc bez problémů, ale jak píšeš, skoro vždy se jedná o základní motorizaci a výbavu a to takovou, že můj 20 let starý japonec má větší. Nemyslím si, že by e46 za ty peníze byla vrak, ale je to prostě to nejhorší a nejslabší co můžeš u bmw mít, ale i to nejhorší od bmw je pořád lepší než u většiny ostatních aut :)
Měsíční příjem mám, takže pokud by se nepokazilo nic dražšího, tak by to mělo být bez problémů a se spotřebními věcmi jako je olej,svíčky,filtry,pneu, brzdy atd.. S tím počítám.
A čemu tedy dát přednost e46 nebo e39? E36 mi přijde už docela stará a s tím bych si moc nepomohl, když mám teď stejně starého japonce +-
reagovať
Valnoha
počet príspevkov322
dátum registrácie03.01.2011
Štvrtok 30.10.2014 11:27, RE: bmw
lukas.zajicek. napísal:
Díky za názor,vážím si toho, jinak e46 se dá sehnat za 60 tisíc bez problémů, ale jak píšeš, skoro vždy se jedná o základní motorizaci a výbavu a to takovou, že můj 20 let starý japonec má větší. Nemyslím si, že by e46 za ty peníze byla vrak, ale je to prostě to nejhorší a nejslabší co můžeš u bmw mít, ale i to nejhorší od bmw je pořád lepší než u většiny ostatních aut :)Měsíční příjem mám, takže pokud by se nepokazilo nic dražšího, tak by to mělo být bez problémů a se spotřebními věcmi jako je olej,svíčky,filtry,pneu, brzdy atd.. S tím počítám.A čemu tedy dát přednost e46 nebo e39? E36 mi přijde už docela stará a s tím bych si moc nepomohl, když mám teď stejně starého japonce +-


Jak jsem už psal e46 bude za 60 000,- krátce před smrtí. Raději bych šel do e39 328i kupé.
Na e39 bych s tvým rozpočtem zapomněl úplně.
Pokud jak říkáš máš nějaký pravidelný příjem a máš čím jezdit zvážil bych i variantu přes zimu něco došetřit a na jaře se rozhlédnout po pěkné e46
reagovať
BMW528i
počet príspevkov372
dátum registrácie07.01.2013
Štvrtok 30.10.2014 11:37, RE: bmw
Valnoha napísal:
lukas.zajicek. napísal:
Díky za názor,vážím si toho, jinak e46 se dá sehnat za 60 tisíc bez problémů, ale jak píšeš, skoro vždy se jedná o základní motorizaci a výbavu a to takovou, že můj 20 let starý japonec má větší. Nemyslím si, že by e46 za ty peníze byla vrak, ale je to prostě to nejhorší a nejslabší co můžeš u bmw mít, ale i to nejhorší od bmw je pořád lepší než u většiny ostatních aut :)Měsíční příjem mám, takže pokud by se nepokazilo nic dražšího, tak by to mělo být bez problémů a se spotřebními věcmi jako je olej,svíčky,filtry,pneu, brzdy atd.. S tím počítám.A čemu tedy dát přednost e46 nebo e39? E36 mi přijde už docela stará a s tím bych si moc nepomohl, když mám teď stejně starého japonce +-
Jak jsem už psal e46 bude za 60 000,- krátce před smrtí. Raději bych šel do e39 328i kupé.Na e39 bych s tvým rozpočtem zapomněl úplně.Pokud jak říkáš máš nějaký pravidelný příjem a máš čím jezdit zvážil bych i variantu přes zimu něco došetřit a na jaře se rozhlédnout po pěkné e46


e46 se dá za tu cenu sehnat slušná, ale chce to hledat a nevybírat jestli má na tacho 150tkm, ale hledat auta která mají najeto kolem 300 tkma víc protože ty mají možná i poctivé km. e39 je sehnatelná za tu cenu lépe než e46, jinak na e36 2,5 vanos natož 2,8 coupe za tuto cenu zapomen bude to vrak nebo bude mít v papírech 1,6 nebo 1,8 is, sloušné coupe za tu cenu jedině 4 válec max 2,0 r6, ale 2,5 a 2,8 je tak 70-80 a ještě ji budeš shnánět půl roku. chtěl sem si ji koupit a všechno je zničené tuningem a podobně ( a to jsem chtěl do 50 koupit jen 2,5 vanos ne 2,8)
reagovať
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.