0
späť
 

diskuze k tématu: Mini Cooper S - dobrá volba?

kategórie zaradenia témy: poradna, servisní náklady, vše o spotřebě, technické dotazy, anglická vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 05.02.2009 12:25, Pěkné, pěkné...
...jako druhé nebo třetí auto do rodiny, pro zábavu a potěšení z jízdy, proč ne...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 05.02.2009 13:04, Ostré hatche
Dobrý den, díky za recenzi. Lze s ní souhlasit, hlavně ten tvrdý podvozek, to bude divočina. Měl jsem pár let Hondu CRX, u ostrého Coopera to asi moc jiné nebude. Pokud jde o uváděné srovnání, myslím si, že existuje pár typičtějších hot hatches než je zmiňované Mitsubishi. Mám na mysli zejména Hondu Civic Type R a samozřejmě VW Golf GTI. Obě auta jsou určitým způsobem kultovní a jdou přímo proti Focusu ST (anebo Focus ST proti nim?), který není o nic horší. Pravdou ovšem také je, že ostrý Cooper je o číslo menší auto než jsou hot hatche, takže přímého konkurenta vlastně nemá.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 05.02.2009 14:47, Mito
Co Mito jako alterantiva? Subjektivně je hezčí, není tak okoukaná jako Mini a bude i levnější...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 05.02.2009 14:52, Tedy Šikle!
Kompresor se nesype, ale sípe. Kams to chodil do školy?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 05.02.2009 18:08, Fiesta
Mini je Mini ale vzhledem k ročnímu nájezdu mi příjde vhodnější Fiesta ST. Je servisně poměrně nenáročná, rozhodně je praktičtější a podvozek není tak tvrdý jako u Mini takže se lépe hodí na české cesty, přitom je velmi jistý a ve svém důsledku se s ní dá užít větší zábava, protože nemusíte jezdit s pocitem že vám na hrbolaté cestě "upadnou kola". Není sice tak emotivní a stylová jako Mini, ale kdybych měl najet ročně 30 000 v malém autě, byla by to určitě Fiesta ST nebo případně Fabia RS (i když pochopitelně není přímým konkurentem Mini nebo Fiesty).
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 05.02.2009 18:39, RE: Fiesta
Paul napísal:
Mini je Mini ale vzhledem k ročnímu nájezdu mi příjde vhodnější Fiesta ST. Je servisně poměrně nenáročná, rozhodně je praktičtější a podvozek není tak tvrdý jako u Mini takže se lépe hodí na české cesty, přitom je velmi jistý a ve svém důsledku se s ní dá užít větší zábava, protože nemusíte jezdit s pocitem že vám na hrbolaté cestě "upadnou kola". Není sice tak emotivní a stylová jako Mini, ale kdybych měl najet ročně 30 000 v malém autě, byla by to určitě Fiesta ST nebo případně Fabia RS (i kdy...
Mini Cooper S r.v.2003 vlastní přítelkyně a jiné auto nechce ani vidět.Je tvrdé,jde cítit i přejetý mravenec,ale jestli někdo jezdil s tuningovým podvozkem,tak je to srovnatelné s jinými hatchi.Pokud je zájemce fanda,UŽ HO Z TOHO AUTA NEVYTÁHNOU ANI HEVEREM a ostatní pragmaticky založení,to stejně nepochopí.To auto vás zkrátka dostane a těch 30tkm,se s ním dá normálně ujet (jezdí s ním cca 20tkm ročně).Spotřeba se pohybuje v průměru kolem 10l,s většinovým podílem městských jízd.Nejezdí s ním na krev,ale dost svižně.Dálnice tacho 160km/h,mimo město kolem 120km/h,má krátké převody,na 6ku se dá jet už od 80km/h.Pokud by byla delší,spotřeba by šla aspoň o 0,5l ještě dolů.Umím si představit na okruhu(nebo jízdě naplno) spotřebu i 15-20l.Pokud se najede,ale většina km po dálnici,není to vhodný výběr,nejlepší je kvalitní okreska.Co se týče konkurence,můj názor je,že žádná neexistuje.Žádný není od počátku tak neprakticky konstruovaný jen pro radost z jízdy,všechny jsou jen sportovně vyladěnými deriváty běžných malých aut,zaměřených na masové prodeje.Někomu se může více líbit např.zmíněné MITO,ale Mini je jen jedno(Mito jsem včera viděl poprvé naživo v Tescu a působí na mě dojmem nafouknuté bubliny,stejně jako nová Fiesta).
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 05.02.2009 19:38, Já asi jsem ...
... až moc "pragmatická", ale na 30 t. ročně bych volila "o číslo větší botky" - co KONKRÉTNíHO - to těžko doporučit (mazda MPS), to je hodně "osobní" (asi to NEbude tak "chic" jako mini, ale myslím že ta "o číslo" větší "krabička" se na ty docela velké nájezdy SPÍŠe hodí).
PS: Osobně cca stejnou vzdálenost ročně jezdím, a PROTO jsem dokonce "vodní postel s kolečky" si pořídila (přitom předtím jsem "ostrý hothatch" měla ..)
PS: Ale "líbí-li" se vám Mini opravdu MOC a ten přeci jen "tvrdý" provoz vám opravdu VŮBEC nevadí - je možné, že někteří "pragmatici" vám "závidět" budou ,-)
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 05.02.2009 21:11, RE: Já asi jsem ...
Kylie napísal:
... až moc "pragmatická", ale na 30 t. ročně bych volila "o číslo větší botky" - co KONKRÉTNíHO - to těžko doporučit (mazda MPS), to je hodně "osobní" (asi to NEbude tak "chic" jako mini, ale myslím že ta "o číslo" větší "krabička" se na ty docela velké nájezdy SPÍŠe hodí).
PS: Osobně cca stejnou vzdálenost ročně jezdím, a PROTO jsem dokonce "vodní postel s kolečky" si pořídila (přitom předtím jsem "ostrý hothatch" měla ..)
PS: Ale "líbí-li" se vám Mini opravdu MOC a ten přeci jen "tvrdý" prov...
Tvrdý provoz na našich silnicích,určitě vadit bude,není to nic pro plotýnkáře,ale dá se to překousnout a občas je tvrdost přeci jen výhodou Pragmatici si spíše budou ťukat na čelo,ale to řidičům Mini lichotí,stejně jako označování auta pro homo a metrosexuály,případně ženskou.Je to drahý koníček se spoustou negativ,ale taky s obrovskými pozitivy!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 08.02.2009 00:52, RE: Já jsem asi viděla ...
M.Z. napísal:
Tvrdý provoz na našich silnicích,určitě vadit bude,není to nic pro plotýnkáře,ale dá se to překousnout a občas je tvrdost přeci jen výhodou Pragmatici si spíše budou ťukat na čelo,ale to řidičům Mini lichotí,stejně jako označování auta pro homo a metrosexuály,případně ženskou.Je to drahý koníček se spoustou negativ,ale taky s obrovskými pozitivy!
... mini, které se mi "líbí" .... a bude za 2 roky (nyní se to "špatně" odhaduje) a vypadá "fantasticky" a bude se jmenovat ...
MINI ROADSTER a bude ho pohánět 1.6 (ten co je "společné" děťátko bmw-citroën), který najdete už dnes v C4 a peugeot a mini, jen NEbude tak "mdlý" jako současná verze se 150 PS ... ,-)
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.