0
späť
 

diskuze k tématu: Mercedes-Benz Sprinter (problémy se servisem)

kategórie zaradenia témy: německá vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 04.06.2007 14:23, RE: Kdo chce kam ...
anonym napísal:
prius
:) k velikosti japoncu je to az mo velka dodavka
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 04.06.2007 15:34, MB
doprdele s mercedesem pryc jsou ty doby kdy to byly koraby silnic a najeli 500tkm bez vetsich problemů, v dnesni dobe kdy se krade na kazdem kroku a vsechno se dela tak aby to nejak prezilo dvou letou zaruku a pak lidi kupujte nove co byste chteli za ty prach, a japonci malinci lide kteri delaji auta sobe na miru neni se cemu divit, vzdyt kdyby delali takova auta jako ti vsemocni americane tak by se na ten ostrov zachvili nevlezli. ach ti cesi do jake to lezeme prdele sami si zato muzeme ze jsme takovi idioti ale jinak jsem rad ze jsem cech. hoj
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 04.06.2007 15:52, Je jasné, že jde o auto, které už se 2. rok nevyrábí?
Proč tady hodnotíme auto, které už nikdo neprodává a které je modelově 10 let staré? Mě by zajímaly spíš poznatky s novým Sprinterem, který je úplně jiný. Horší, lepší...?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 04.06.2007 16:29, RE: Je jasné, že jde o auto, které už se 2. rok nevyrábí?
anonym napísal:
Proč tady hodnotíme auto, které už nikdo neprodává a které je modelově 10 let staré? Mě by zajímaly spíš poznatky s novým Sprinterem, který je úplně jiný. Horší, lepší...?
S novým Sprinterem ještě nejsou zkušenosti, na tipcars se řeší starší auta...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 04.06.2007 17:55, RE: Je jasné, že jde o auto, které už se 2. rok nevyrábí?
anonym napísal:
S novým Sprinterem ještě nejsou zkušenosti, na tipcars se řeší starší auta...
Lexus levna kopie Mercedesu, Accord že vraj skáče ako koza nad 200km/h. To som sa zas dozvedel novinky. Môj názor Lexus je krásne (čo sa o súčastnych BMW a MB povedať teda jednoznačne nedá), tichučké, spoľahlivé výborne vybavené auto za dobrú cenu (z hľadiska segmentu). To že japonci vedia robiť perfektné viacporvkové podvozky už od začiatku 90tych rokov, ktoré sú rozhodne taktiež lepšie a trvácnejšie!! ako nemecké jednoduché torzne tyče.....a rôzne nepodarky viacprvkov ako má Golf V či Passat. Keď niekomu Accord skákal tak určte nešiel po diaľnci ale po poľnej ceste, pretože Accord tak ako väčšina japoncov napr. Primera P10 P11, Mazda 6...sú pri vysokých rýchlostiach až neuveritelné stabilné, a to platí aj v zákrutách. Stačí si prečítať nejaký test..a je to jasné
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 04.06.2007 18:16, RE: Vito
anonym napísal:
V práci jezdim s oběma auty jak sprinterem tak i s vitem.U sprintera máme najeto 390000 km a pořád táhne jako mladík ale s jeho stavem je to horší minimálně každý měsíc v servisu třeba i s banalitkou.Koroze je zatím ve stadiu kdy neprostrčim ruku zkrz.Vito je krásné auto i do města zatim si neužu stěžovat ale někdy se bojim aby mě to někde nenechalo je pravda že je z 97mého a jako služební se nešetří ale přesto jede pěkně s ten servis je podobný jako u sperintera.Jedinou chybu vito má v tom že ...
takhle projevujíci se závada byla na jednom novém Sprinteru, projevovat se zacala když se venku ochladilo,tedy nekdy na podzim, člověk rano přišel k autu a nic....závada byla tušim v immobilizeru, taky nevedeli co z tím, byla fůra hadek a reklamace a oprav az nakonec to majitel tuším uhádal na výměnu auta (z titulu uslého zisku a nemoznosti radne pouzivat vyrobek opatreny k podnikani)...je tomu uz par let...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 04.06.2007 21:40, RE: Vito
Passat napísal:
Docela mě tento článek překvapil,osobně považuji MB za spolehlivé auta.Má tu někdo zkušenost s Mercedesem Vito?potkávají tyto závady i tento model i když je menší a jinak stavěný?Předem díky
no kdysi jsem ho chtěl koupit, ale podle německých recenzí, nejhorší Mercedes všech dob.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 04.06.2007 23:07, RE: Vito
anonym napísal:
V práci jezdim s oběma auty jak sprinterem tak i s vitem.U sprintera máme najeto 390000 km a pořád táhne jako mladík ale s jeho stavem je to horší minimálně každý měsíc v servisu třeba i s banalitkou.Koroze je zatím ve stadiu kdy neprostrčim ruku zkrz.Vito je krásné auto i do města zatim si neužu stěžovat ale někdy se bojim aby mě to někde nenechalo je pravda že je z 97mého a jako služební se nešetří ale přesto jede pěkně s ten servis je podobný jako u sperintera.Jedinou chybu vito má v tom že ...
Vlastním mercedes 307D motor 240, 53 kw z roku 87,šoupačky z obou stran,2/3 prosklený,dlouhý,verze kombi 5+1 (sedačky vyndaný).Tachometr nikdo neupravoval,jsem 5.majitel a krom opravy karoserie v roce 2001,výmeně vodní pumpy,předních kotoučů,spojky,spojkového válce,opravy brzdičů,výměny lanovodů,motorku topení,silentbloků v listových pérech a stabilisátoru,výfuku a žhavícich svíček je na autě vše původní.Najeto má 1260000km.z toho jenom se mnou již 364000km.Občas i s přívěsem cca 1900kg.(To už ale není jízda,ale každý táhlý kopec utrpení)Proč to tu píšu.Po dálnicích jezdím 95 - 105km,při spotřebě do 8,5 l .řepky.Ale hlavně se s ním nebojím jet belgii,či itálii a dědek mě vždy doveze.jinak si vše servisuju sám,takže 0 kč a do auta jsem zatím naservisoval cca 20000kč.Minulý týden jsem s dědkem přitáhl na tyči známého až z francie.Jeho sprinter již po páté definitivně klekl.Koupil ho za 320kkč a do teď do něj zainvestoval už 180kkč,bez té poslední.Už několikrát jsem si chtěl koupit novější sprinter,nebo iveco,ale rozum velí nech si dědka!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 05.06.2007 10:34, RE: Je jasné, že jde o auto, které už se 2. rok nevyrábí?
anonym napísal:
Proč tady hodnotíme auto, které už nikdo neprodává a které je modelově 10 let staré? Mě by zajímaly spíš poznatky s novým Sprinterem, který je úplně jiný. Horší, lepší...?
Koupili jsme loni po zralé úvaze do firmy novou dodávku. Místo Renaultu Trafic1.9CDi, 100 k,(rychlý(180km/h),
6-ti stup.převodovka, tichý, pružný(tahnul od spodu), téměř bez poruch 100000km,4 roky, spotřeba 8-9,5 l/100 km).
Nové MB VITO 109 CDI (obsah 2.148 l), 109 k, nízká, prodloužená skříň. Max. 180 km/hod., 6-ti stup. převodovka.
A hodnocení po roce užívání (25000 km)? Od začátku drnčí a vrže palubní deska(po 2 opravách na Chodově jen minimální změna).
Hlučnost v kabině řidiče 80 dB! (70 dB je už dobrý, 10dB je velký rozdíl) To je prý normální-servis, líný(turbo zapíná až v 2500ot.(Prý normální-servis),v zimě se na sněhu bez 100kg zátěže na zadní poháněné nápravě ani neotočím(všechna elektronika je na nic, jen hezky svítí kontrolky na palubce). Spotřeba je 11-12 l/100km město, 9,5 l mimo město(80-120km/h, průměr 10,5 l/100km).
(Deklarovaná je 11,2/ 7,1/ 8,6/). V kopcích i na dálnici se musí řadit (netáhne, je bez síly)Jinak je provoz bez komplikací.
Dodatečně rovná podlaha do skříně 19900Kč bez dph(tak jsem si ji udělal z vodotěsné překližky sám za necelý 1000 Kč,parkovací (couvací) čidla 25000 Kč, samo domo 1990Kč).Jízdní vlastnosti velmi dobré i při rychlé jízdě(elektronika), brzdy jsou ostré(dá se na to zvyknout) ale ABS to jistí, dozadu by mohly být zrcátka dvoudílná, ale jde to(nezkreslují jako u Mazdy 2000), světla dobrá, výhled dopředu je dost zúžen silnými sloupky + 10cm nestírané plochy u řidiče(chodci měli párkrát na mále), mech. klima dost smrdí . Dvojsedadlo spolujezdců je tak pro děti(třetí mi sedí skoro na klíně).
Okrasné kryty kol 1990 Kč bez DPH1kus.(Nevydržely ani měsíc a byly fuč).
Celkové hodnocení? Už nikdy MB!
Co taky můžeme čekat od španělských machrů?
Přístup v servisu Chodov vlažný, můj pocit "co zas votravujěš kafko". Cena se slušnou výbavou ABS,EPS,man.KLIMA,el. okna,regul.sedadlo řidiče s opěrkou ruky,byla oproti konkurenci nejnižší(580000Kč bez DPH).
Ostatní se při srovnatelné výbavě pohybovali okolo 615-ti tisících Kč.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 05.06.2007 13:03, RE: Vito
Passat napísal:
Docela mě tento článek překvapil,osobně považuji MB za spolehlivé auta.Má tu někdo zkušenost s Mercedesem Vito?potkávají tyto závady i tento model i když je menší a jinak stavěný?Předem díky
Dobrý den , nějaké zkušenosti s MB Vitem mám......co Vás zajímá?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 05.06.2007 13:45, RE: Vito-máme rok-hodnocení
anonym napísal:
Dobrý den , nějaké zkušenosti s MB Vitem mám......co Vás zajímá?
Koupili jsme loni po zralé úvaze do firmy novou dodávku. Místo Renaultu Trafic1.9CDi, 100 k,(rychlý(180km/h),
6-ti stup.převodovka, tichý, pružný(tahnul od spodu), téměř bez poruch 100000km,4 roky, spotřeba 8-9,5 l/100 km).
Nové MB VITO 109 CDI (obsah 2.148 l), 109 k, nízká, prodloužená skříň. Max. 180 km/hod., 6-ti stup. převodovka.
A hodnocení po roce užívání (25000 km)? Od začátku drnčí a vrže palubní deska(po 2 opravách na Chodově jen minimální změna).
Hlučnost v kabině řidiče 80 dB! (70 dB je už dobrý, 10dB je velký rozdíl) To je prý normální-servis, líný(turbo zapíná až v 2500ot.(Prý normální-servis),v zimě se na sněhu bez 100kg zátěže na zadní poháněné nápravě ani neotočím(všechna elektronika je na nic, jen hezky svítí kontrolky na palubce). Spotřeba je 11-12 l/100km město, 9,5 l mimo město(80-120km/h, průměr 10,5 l/100km).
(Deklarovaná je 11,2/ 7,1/ 8,6/). V kopcích i na dálnici se musí řadit (netáhne, je bez síly)Jinak je provoz bez komplikací.
Dodatečně rovná podlaha do skříně 19900Kč bez dph(tak jsem si ji udělal z vodotěsné překližky sám za necelý 1000 Kč,parkovací (couvací) čidla 25000 Kč, samo domo 1990Kč).Jízdní vlastnosti velmi dobré i při rychlé jízdě(elektronika), brzdy jsou ostré(dá se na to zvyknout) ale ABS to jistí, dozadu by mohly být zrcátka dvoudílná, ale jde to(nezkreslují jako u Mazdy 2000), světla dobrá, výhled dopředu je dost zúžen silnými sloupky + 10cm nestírané plochy u řidiče(chodci měli párkrát na mále), mech. klima dost smrdí . Dvojsedadlo spolujezdců je tak pro děti(třetí mi sedí skoro na klíně).
Okrasné kryty kol 1990 Kč bez DPH1kus.(Nevydržely ani měsíc a byly fuč).
Celkové hodnocení? Už nikdy MB!
Co taky můžeme čekat od španělských machrů?
Přístup v servisu Chodov vlažný, můj pocit "co zas votravujěš kafko". Cena se slušnou výbavou ABS,EPS,man.KLIMA,el. okna,regul.sedadlo řidiče s opěrkou ruky,byla oproti konkurenci nejnižší(580000Kč bez DPH).
Ostatní se při srovnatelné výbavě pohybovali okolo 615-ti tisících Kč.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 05.06.2007 17:53, sprinter
Taky máme ve firmě sprintera má najeto 260 000km tkřka bez závad snad jen že začíná rezatět.A tu závadu co máte vy jsme měli taky.Vservisu si taky nevědely rady.Tak jsme si ho spravily sami.Stačilo rozebrat turbo a vyčistit a rozhýbat nastavování geometrie lopatek.A máme pokoj a sprintík jezdí zase jako dříve bez výpadku turba.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 06.06.2007 16:04, RE: Vito
Passat napísal:
Docela mě tento článek překvapil,osobně považuji MB za spolehlivé auta.Má tu někdo zkušenost s Mercedesem Vito?potkávají tyto závady i tento model i když je menší a jinak stavěný?Předem díky
nejhorší zkušenosti,jednoznačně Brandýs nad Labem-Žižák, nechci to komentovat nebo bych se znovu musel rozčílit,kvalita mercedesu je mnohem horší než kdy byla,konkretně E rok 03 a je to elektroinstalace, v servisu měnilu pořád dokola různé součástky s tím,že už to bude ok ale nebyo,mněl jsem pocit,že tomu vůbec nerozumí,dále sprinter,neustále vrzání a zničehonic ztráta výkonu,také to opravovali na 3,ale dosud neopraveno!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 08.06.2007 15:38, Sprinter
U nas vo firme mame tiez jedneho sprintera vo verzii 4x4 a je to riadny oprask! Auto minimalne raz do mesiaca v servise a pristup servisakov tiez ziadna slava. Ale predne by som videl chybu v celkovej konstrukcii a ututlavanych vyrobnych vadach. Ak si niekto mysli ze mercedes je kvalita, minimalne co sa tyka uzitkacov ho musim vyviest z omylu. Tolko moje skusenosti.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 10.06.2007 21:25, Recenze na Meda : http://auto2.lidovky.cz/clanek_lidovky.php?id_clanek=2563
http://auto2.lidovky.cz/clanek_lidovky.php?id_clanek=2563 Recenze na sanitku sprintera 4x4 - zajímavé ....
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 20.06.2007 20:03, RE: Vito-máme rok-hodnocení
anonym napísal:
Koupili jsme loni po zralé úvaze do firmy novou dodávku. Místo Renaultu Trafic1.9CDi, 100 k,(rychlý(180km/h),
6-ti stup.převodovka, tichý, pružný(tahnul od spodu), téměř bez poruch 100000km,4 roky, spotřeba 8-9,5 l/100 km).
Nové MB VITO 109 CDI (obsah 2.148 l), 109 k, nízká, prodloužená skříň. Max. 180 km/hod., 6-ti stup. převodovka.
A hodnocení po roce užívání (25000 km)? Od začátku drnčí a vrže palubní deska(po 2 opravách na Chodově jen minimální změna).
Hlučnost v kabině řidiče 80 dB! (70 d...
109 CDI má kolem 90 koní, proto je v označení ta 9ka, ehm.
ten 100ps trafic jede 180 kmh možná tak ze skály nebo z kopce - reálná maximálka je 160 kmh tachometrově
berte tydle "zkušenosti" s rezervou

jsem majitelem vita L 112CDI (tedy starý model), čip na 155 ps, nyní 4 roky, najeto 147000. Pravda, ze začátku jsem proháněl servis v Brandýse kvůli drobným výrobním nedostatkům, ty se ovšem odstranili. Montáž je v Seville... Nenechal sem si s**t na hlavu, při záručních opravách jsem dostal náhradní auto gratis. Kolem 130000 odešla vysokotlaká pumpa (čipval jsem až po 2 letech) a po její výměně a vytěsnění 2 vstřiky. Olejový interval je 22500 km, což je OK a cena servisu není nijak horentní. Poslední 2 roky jezdím na chodov. Je dobré si vybrat technika, je mezi nimi a jejich chováním dost velký rozdíl.
Spotřeba kombi těžká noha 10 l/100 km, v zimě 11. Dá se v pohodě pod 9.
Předtím jsem jezdil skoro 7 let toyotou hiace, která neměla jedinou vadu, jenže auto bylo nepohodlné, výrazně pomalejší, děsivě zpřevodované, olej každých 7500 km, .... zato naprosto spolehlivé a de facto nezničitelné.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 05.07.2007 10:16, RE: Kdo chce kam ...
anonym napísal:
lepsi osobak ... honda accord .... jeste lepsi, honda legend, lexusy.
pro trochu sportu, honda nsx.
maly pracant, subaru outback.
velku pracant ... land rover discovery :), ale kdo chce spolehlivost tak si v pohode vybere i mezi japoncema

...pro me po zkusenostech (vcetne prace ve VW) uz evropske auto nikdy. ...mozna kvuli designu ferrari nebo lamborghini (stary, predkoncernovy)
Ve firmě jsme měli 2 Mazdy 6 z r. 2004. Za ty tři roky nás servisně každá stála 200 tis. Kč a to byly první rok v záruce.

Japonce uz nikdy, nikdy, nikdy....
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 05.11.2007 05:01, RE: MB
anonym napísal:
doprdele s mercedesem pryc jsou ty doby kdy to byly koraby silnic a najeli 500tkm bez vetsich problemů, v dnesni dobe kdy se krade na kazdem kroku a vsechno se dela tak aby to nejak prezilo dvou letou zaruku a pak lidi kupujte nove co byste chteli za ty prach, a japonci malinci lide kteri delaji auta sobe na miru neni se cemu divit, vzdyt kdyby delali takova auta jako ti vsemocni americane tak by se na ten ostrov zachvili nevlezli. ach ti cesi do jake to lezeme prdele sami si zato muzeme ze jsm...
mas recht sam mam Sprintera 316 cdi,rikase ze ten motor neutahas mam 2001 ,410000km az uz sem udelal generalku celyho auta,bylo to drahy!!!!!
reagovať
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.