0
späť
 

diskuze k tématu: Jaký vybrat motor pro KIA Ceed?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, korejská vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 02.07.2012 14:29, RE: Zkušenost
David K napísal:
Ceedů máme ve firmě několik, všechny 1,4 (66kw), auto to není špatné, ale o pohodlí při cestování nemůže být řeč. Auto poskakuje při každém přejetí nerovnosti. Dražší pravidelné prohlídky než na Fabii. Klimatizace (topení) také není extra výkonná, pokud je venku kolem 30 stupnů, musí běžem klima téměř na nejvýšší rychlost, výfuk klimatizace (topení) u volantu je špatně umístěný - ofoukává spíše volant.
To je jak ten vtip, gratuluji Vám k výhře druhé ceny, Kia Ceed je vaše. Jee to jsem rád, a co byla první cena? Ovocný koš
....souhlasím s tím, že Kia/i30 je mimořádně nepohodlné auto. Pérování nula, benziňáky při rozjezdu chcípají, vnitřní hluk od 80 km/h obrovský. Vždycky jsem se na to auto netěšil, když jsem ho měl ve firmě vyfasoval. Rozdíl poznala i sekterářka, že to je takové celkově horší. Oktávky/Focuse atd nevychvaluji, taky mají svoje, ale pořád jsou to auta o 2 levely lepší než Ceeďák! Došlo to až tak daleko, že zaměstnanci začali do motorového oleje nenápadně přidávat hlínu nebo sůl, rozlaďovat stavítka geometrie atd. Do půl roku pak šlo auto s 60tkm "do pryč", že s tím pořád něco je )) Bastard jeden fuj. To už jde vidět podle dotazů těch tazatelů, to si kupují hlavně lidé co rozeznávají auta leda podle barvy.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 02.07.2012 14:44, RE: Zkušenost
AnderN napísal:
Neřekl bych ... auto, se kterým strávím taky 80% času na dálnici (zbytek tak 50/50 město a bundesky), mi vykazuje podle PP průměrnou rychlost zpravidla přes 80 km/h. Naopak postrkovadlo po městě jezdí většinou kolem 30-35 km/h (taky PP).
Jde o to, složit info z 1. a 3. příspěvku. Sedět v autě 2-3 hod. denně a za rok takhle najet 60tkm. To znamená, že jezdí denně do práce 80km převážně po dálnici. Včetně sobot, nedělí, svátků. Dovolenou nemá, auto v servisu nestojí. Když započtu všechny pracovní dny (cca 220) po odečtení dovolený a auta v servisu (a počítám, že nemarodí), pak musí každý den najet 272 km, děleno 2,5 hodinama to znamená průměrnou rychlost 109 km/h. Pořád nic?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 03.07.2012 10:41, Ten, kdo vlastnil jenom Feldu či 120ku
se může cítít v Ceedu jako král. Neskutečný luxus. Kdo jel někdy v normálním autě od Oktávky výš, je většinou z ošizeného poskakovadla Ceedu zklamán. Je to stejné jako s Dacií. Rozporuplné reakce.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 03.07.2012 10:43, RE: Zkušenost
Alcides napísal:
nevím proč ceeda srovnáváte s fabii...rozměry, jízdnimi vlastnostmi, pohodlím je úplně někde jinde než vami zmiňovaná fabie. Mě osobně přijde klima i topení dostačující. Asi by to chtělo jednou za čas to nechat vyčistit. Osobně ať si to fouká kam chce, hlavně když to nefouká přímo na mě a auto je velmi rychle vychlazené. Trávím v něm cca 2-3 hodiny denně a to co popisujete mi nepasuje na to v čem jezdím.
Myslím, že Ceed je s Fabií naprosto rovnocené auto. Tím Fabii nijak nehaním, ale pohodlím, odpružením, prostorem, ...... stejné.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 03.07.2012 12:01, RE: Ten, kdo vlastnil jenom Feldu či 120ku
rojack napísal:
se může cítít v Ceedu jako král. Neskutečný luxus. Kdo jel někdy v normálním autě od Oktávky výš, je většinou z ošizeného poskakovadla Ceedu zklamán. Je to stejné jako s Dacií. Rozporuplné reakce.
U Dacie se ale ekonomická řešení očekávají.... Tam může bejt zklamán jenom člověk vytrženej z reality.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 04.07.2012 07:39, RE: Zkušenost
rojack napísal:
Myslím, že Ceed je s Fabií naprosto rovnocené auto. Tím Fabii nijak nehaním, ale pohodlím, odpružením, prostorem, ...... stejné.
Jestli jsi tom, že Fabia je rovnocenná (malé auto) s kia ceed (nižší střední třída) - dá se na tobě udělat nádherná ukázka kvalitního marketingu VW.
reagovať
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.