0
späť
 

diskuze k tématu: Jak je to s motorovými oleji?

kategórie zaradenia témy:
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 09.11.2006 22:46, nad rysku
Ked sa tu už rozoberajú oleje-mal by som otázku: má nejaké riziko ak máte olej na rysku max? Ak hej, tak aké? Stalo sa mi totiž, že pri poslednej výmene mi naliali cca o pol litra viacej ako mali. Zistil som to až o 2 dni, ked som si povedal, že sa pozriem na rysku,ako sa veci majú. Bolo to dobre 4mm nas MAX. Následne som bol za "majstrami" a zvyšný olej bol odpustený-samozrejme, mali poznámky, že to je blbosť a podobne...Tak neviem, kto je teraz idiot.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 10.11.2006 09:19, RE: nad rysku
A.K.Alex napísal:
Ked sa tu už rozoberajú oleje-mal by som otázku: má nejaké riziko ak máte olej na rysku max? Ak hej, tak aké? Stalo sa mi totiž, že pri poslednej výmene mi naliali cca o pol litra viacej ako mali. Zistil som to až o 2 dni, ked som si povedal, že sa pozriem na rysku,ako sa veci majú. Bolo to dobre 4mm nas MAX. Následne som bol za "majstrami" a zvyšný olej bol odpustený-samozrejme, mali poznámky, že to je blbosť a podobne...Tak neviem, kto je teraz idiot.
S olejem nad rysku mám vlastní zkušenost ještě ze starýho Kadetta. Taky jsem si olej přelil nad rysku a olej se mi začal dostávat do rozdělovače. Tak jsem upustil a přestalo to. Obecně lze říci, že s vysolkou hladinou oleje roste tlak na gufera a může časem nějaké povolit, a to je hned nepříjemnost. Servisy tohle neřeší. V manuálu je napsáno 4 litry, tak je tam nalijí ryska-neryska. Já si olej měním sám (mám aspoň jistotu, že je to i s výměnou filtru a je tam olej, který si sám vyberu). Naleju tam 3,5 litru a mám přesně mezi ryskami. Loni jsem na 10000 dolil tak deci, abych se dostal z5 do půlky. Vůbec bych řekl, že je dobrý sem tam pod kapotu nakouknout a stačí okem zkontrolovat, jestli se zdá vše v normálu než se nechat nachytat s kaťatama u kolen.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 10.11.2006 19:57, RE: nad rysku
A.K.Alex napísal:
Ked sa tu už rozoberajú oleje-mal by som otázku: má nejaké riziko ak máte olej na rysku max? Ak hej, tak aké? Stalo sa mi totiž, že pri poslednej výmene mi naliali cca o pol litra viacej ako mali. Zistil som to až o 2 dni, ked som si povedal, že sa pozriem na rysku,ako sa veci majú. Bolo to dobre 4mm nas MAX. Následne som bol za "majstrami" a zvyšný olej bol odpustený-samozrejme, mali poznámky, že to je blbosť a podobne...Tak neviem, kto je teraz idiot.
Vážený příteli, posloužím historkou ze šera dávnách věků... Před více než dvaceti lety jsem jel s moskvičem po dálnici na Bratislavu. Moskvič měl jeden zvláštní budík, který ukazoval tlak oleje. Najednou ručička ukazatele spadla na nulu, okamžitě jsem zastavil a bez přemýšlení jsem vzal láhev oleje a celý litr jsem nalil do motoru. Teprve potom jsem se jal zkoumat, cože se to stalo. Nic, Jenom tuším upadl drát od čidla. V motoru ale bylo tedy oleje hoooodně nad rysku.
Nic se nestalo, i když připouštím, moskvič byl specifikum, ten přežil vše. ))
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 10.11.2006 23:09, RE: Olej?
zigi napísal:
No nechce se mi to cist cele,bo mam svou osvedcenou znacku oleje a to jest Castrol Magnatec 5W40
Obavam se ze prave Catrol Magnatec je prave ten, ktery neobsahuje ani % syntetickych esteru nebo polyamor...ted nevim jak se to pise no proste PAO, ten Ing. Cerny ho jen nechtel jmenovat. Ja jezdil na Shell Helix Ultra full synthetic, o kterem mam zjisteno ze tech syntetickych slozek obsahuje 9%.... Nyni jezdim na jednu osvedcenou italskou znacku oleju, kterou zde ale nebudu jmenovat, protoze ji stejne vetsina z ctenaru nezna. Vyrobce neudava obsah syntetickych slozek nicmene uz po cuchu je poznat ze je to proste neco jineho nez na co sme tady zvyklí.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 11.11.2006 12:40, RE: nad rysku
A.K.Alex napísal:
Ked sa tu už rozoberajú oleje-mal by som otázku: má nejaké riziko ak máte olej na rysku max? Ak hej, tak aké? Stalo sa mi totiž, že pri poslednej výmene mi naliali cca o pol litra viacej ako mali. Zistil som to až o 2 dni, ked som si povedal, že sa pozriem na rysku,ako sa veci majú. Bolo to dobre 4mm nas MAX. Následne som bol za "majstrami" a zvyšný olej bol odpustený-samozrejme, mali poznámky, že to je blbosť a podobne...Tak neviem, kto je teraz idiot.
Tak to si myslím,že ti vyměnili olej ale na filtr se vybodli! Protože když naliješ řekněme 4 litry do auta kam patří 4 litry tak něco kolem dvou tří decí nasaje filtr! Proto když nalili to množství co se tam lije jsi měl nad rysku. Tlak na gefera tu už někdo popsal..
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 11.11.2006 16:37, RE: nad rysku
kaccerr napísal:
Tak to si myslím,že ti vyměnili olej ale na filtr se vybodli! Protože když naliješ řekněme 4 litry do auta kam patří 4 litry tak něco kolem dvou tří decí nasaje filtr! Proto když nalili to množství co se tam lije jsi měl nad rysku. Tlak na gefera tu už někdo popsal..
Nie, vymenili aj filter, bol som pri tom. Majstri sa mi snažili nakecať, že ten filter si tie 2-3 deci ešte zoberie,ale to už som bol ja davno s autom doma a pochybujem, že do filtra sa olej nasaje až po "pol roku". Skrátka to preliali a hotovo-čistá nepozornoť. Len som zvedaví, či by im to rovnako nevadilo aj na ich aute. Ja som chcel hlavne mať potvrdené to o tých tlakoch, čo som si aj myslel...Ono tam tie rysky asi nie su "na milú Jarmilu"...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 13.11.2006 22:00, RE: nad rysku
A.K.ALex napísal:
Nie, vymenili aj filter, bol som pri tom. Majstri sa mi snažili nakecať, že ten filter si tie 2-3 deci ešte zoberie,ale to už som bol ja davno s autom doma a pochybujem, že do filtra sa olej nasaje až po "pol roku". Skrátka to preliali a hotovo-čistá nepozornoť. Len som zvedaví, či by im to rovnako nevadilo aj na ich aute. Ja som chcel hlavne mať potvrdené to o tých tlakoch, čo som si aj myslel...Ono tam tie rysky asi nie su "na milú Jarmilu"...
jj,tak to jsem nevěděl. Tak to je jiná,rysky tam nejsou pro prdel. Nakopej ty mechoše do řiti! )
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 18.11.2006 22:09, RE: nad rysku
kaccerr napísal:
jj,tak to jsem nevěděl. Tak to je jiná,rysky tam nejsou pro prdel. Nakopej ty mechoše do řiti! )
Přesně to se mi stalo při poslední výměně taky.
Servismen prostě v tabulkách přečetl 4,2 a tak nalil 4,2 ryska neryska.
Když jsem si toho za tejden všimnul, tak mě jímal běs a donutil jsem ho up ustit 3/4 litru. Aby tam bylo 3,5 l jak píše moje příručka k autu.

To jste neviděli těch keců.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 22.02.2007 12:39, Mobil
Leju do motoru 5. rok 0W-40 a ještě funguje
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 08.04.2007 23:14, RE: Olej?
Ivoss napísal:
Obavam se ze prave Catrol Magnatec je prave ten, ktery neobsahuje ani % syntetickych esteru nebo polyamor...ted nevim jak se to pise no proste PAO, ten Ing. Cerny ho jen nechtel jmenovat. Ja jezdil na Shell Helix Ultra full synthetic, o kterem mam zjisteno ze tech syntetickych slozek obsahuje 9%.... Nyni jezdim na jednu osvedcenou italskou znacku oleju, kterou zde ale nebudu jmenovat, protoze ji stejne vetsina z ctenaru nezna. Vyrobce neudava obsah syntetickych slozek nicmene uz po cuchu je pozn...
Nemyslíš náhodou Selenii?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 06.10.2007 15:32, RE: Oleje
David napísal:
http://www.mjauto.cz/newdocs/oleje.htm
Tady je ten odkaz. všem Castrolákům doporučuji si přečíst článek. Najdete tam nepříliš lichotivé hodnocení své značky (neříkám, že konkrétního typu). Takže pokud Castrol, tak do sekačky nebo motorové pily.
Na Castrol jsem jezdil pomerne dlouho, v Peugeotu se mi velmi osvedcil Castrol Syntec 5W-50. Nyni mam mimo jine Fiata a zcela logicky jsem tak dal prednost Selenii. V ostatnich autech co v rodine mame /Skoda, Opel, Renault/ pouzivame BP. Mimo toho zmineneho Syntecu se totiz ten Castrol moc neosvedcil.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 20.02.2008 12:37, RE: Oleje
David napísal:
http://www.mjauto.cz/newdocs/oleje.htm
Tady je ten odkaz. všem Castrolákům doporučuji si přečíst článek. Najdete tam nepříliš lichotivé hodnocení své značky (neříkám, že konkrétního typu). Takže pokud Castrol, tak do sekačky nebo motorové pily.
myslim, ze Castrol nema zadnou vlastni rafinerii. Olej vyrabi nejaky no-name vyrobce a zbytek je marketing a vymyvani mozku.
Jinak o O-I, TDI (v metle, jak jinak :) ) leji nejaky OMV, netusim jaky, ted mam 190.000 km a olej jsem nikdy nedoleval. 'Leji' = nechavam si nalit :)
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 26.02.2008 09:08, druh oleje
Mechanik ze servisu měl názor, že je lepší používat levnější druh oleje, ale měnit ho častěji, nežli dražší a měnit později (po ujetí více km). Se zásadou používat stejnou značku souhlasil. Co vy na to, odborníci přes oleje?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 26.02.2008 09:14, RE: nad rysku
anonym napísal:
Přesně to se mi stalo při poslední výměně taky.
Servismen prostě v tabulkách přečetl 4,2 a tak nalil 4,2 ryska neryska.
Když jsem si toho za tejden všimnul, tak mě jímal běs a donutil jsem ho up ustit 3/4 litru. Aby tam bylo 3,5 l jak píše moje příručka k autu.

To jste neviděli těch keců.
Co si neuděláš sám - to nemáš. Staří dobří a poctiví mechanici vymírají a mezi novými mlamoji není moc poctivých a přemýšlivých lidí. Takovou prkotinu, jako výměnu oleje + filtru si zásadně dělám sám. Výměnu rozvodového řemene pak raději svěřim svému osvědčenému mechanikovi. Tož tak.
reagovať
1 2


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.