0
späť
 

diskuze k tématu: Honda Legend 3.5 V6 - vlajková loď

kategórie zaradenia témy: japonská vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 16.01.2008 06:49, Děkuji za recenzi
Děkuji za redakci za recenzi tohoto vozu. Někdy nabývám trochu dojem, že je Honda v médiích taková Popelka, především na úkor německých vozů a Škody především. Ale jsem rád, že jsou i tací, co vědí a znají.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 16.01.2008 07:49, cena
Když je základní cena 1 499000,- tak jaká je cena testovaného vozu?
Dodává se i s manuální převodovkou?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 16.01.2008 08:10, RE: cena
watchtower napísal:
Když je základní cena 1 499000,- tak jaká je cena testovaného vozu?
Dodává se i s manuální převodovkou?
Závěrem článku je uvedena celková cena testovaného vozu (1 499.000 Kč). Veškerou výbavu naleznete v základním provedení. Vůz nelze v ČR více invidualizovat dle přání zákazníka, což pro některé motoristiy může být největší kámen úrazu.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 16.01.2008 08:43, RE: cena
Petr - TipCars.com napísal:
Závěrem článku je uvedena celková cena testovaného vozu (1 499.000 Kč). Veškerou výbavu naleznete v základním provedení. Vůz nelze v ČR více invidualizovat dle přání zákazníka, což pro některé motoristiy může být největší kámen úrazu.
No nic moc, hlavne designove a to sedive provedeni interieru :o( skoda.....Porad plati, ze BMW 5 je BMW 5
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 16.01.2008 10:17, Clayton
Stále ještě neexistují české mapy pro navigaci? Už dva roky slibují, že budou za měsíc... Legend je dobré auto, pouze audio by mohlo být o něco lepší, Bose je o třídu horší než Mark Levinson v Lexusu.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 16.01.2008 10:40, RE: Clayton
anonym napísal:
Stále ještě neexistují české mapy pro navigaci? Už dva roky slibují, že budou za měsíc... Legend je dobré auto, pouze audio by mohlo být o něco lepší, Bose je o třídu horší než Mark Levinson v Lexusu.
V testovaném voze mapové podklady pro ČR stále nebyly.

Velký rozdíl v kvalitě poslechu audiosoustavy v Legendu a např. Lexusu 460 jsem svým laickým sluchem nezaznamenal větší rozdíl, ale jestli ano, tak zajisté odpovídá pořizovací ceně.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 16.01.2008 10:47, RE: cena
anonym napísal:
No nic moc, hlavne designove a to sedive provedeni interieru :o( skoda.....Porad plati, ze BMW 5 je BMW 5
Osobně jsem se cítil v Legendu stejně dobře jako v BMW pětkové řady (možná dokonce o malinko lépe). Interiér není tak šedý jak vypadá na fotkách. Jeho provedení vévodí spíše bílá barva, která je logicky náchylná k zašpinění. Do Legendu si musíte prostě sednout, je to úplně jiné než na fotkách.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 16.01.2008 10:51, RE: cena
watchtower napísal:
Když je základní cena 1 499000,- tak jaká je cena testovaného vozu?
Dodává se i s manuální převodovkou?
Legend je možné mít pouze s jediným motorem a jedinou převodovkou, což je bohužel veliká škoda ..
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 16.01.2008 14:37, RE: cena
Petr - TipCars.com napísal:
Legend je možné mít pouze s jediným motorem a jedinou převodovkou, což je bohužel veliká škoda ..
Hondu Legend bych spise porovnaval s BMW 7, a myslim si, ze je lepsi. Auta od Toyoty a Hondy jsou uz nejakych 15-20 let mnohem lepsi nez evropska konkurence v jakekoliv tride, staci se podivat kolik v USA, Kanade a vubec ve svete jezdi japonskych aut, a kolik nemeckych. Tady a v Nemecku VW, Mercedes nebo BMW temer kazdy, vcetne vetsiny zaujatach novinaru, povazuje za etalon, jenomze to uz davno neni pravda. Tedko dokonce VW zaotstava i oproti Hyundai a Kia. Proste Evropa degraduje, ve vsem, mrzi me to, ale je to pravda.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 16.01.2008 14:39, Hondy jsou snad všechny fajn.
Spolehlivé, výkonné, nenápadné (snad kromě posledního Civicu), prostě tak akorát.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 16.01.2008 15:14, RE: cena
anonym napísal:
Hondu Legend bych spise porovnaval s BMW 7, a myslim si, ze je lepsi. Auta od Toyoty a Hondy jsou uz nejakych 15-20 let mnohem lepsi nez evropska konkurence v jakekoliv tride, staci se podivat kolik v USA, Kanade a vubec ve svete jezdi japonskych aut, a kolik nemeckych. Tady a v Nemecku VW, Mercedes nebo BMW temer kazdy, vcetne vetsiny zaujatach novinaru, povazuje za etalon, jenomze to uz davno neni pravda. Tedko dokonce VW zaotstava i oproti Hyundai a Kia. Proste Evropa degraduje, ve vsem, mrzi...
Jakkoliv mám rád Hondu Legend a to i starší generace tohoto vozu, tak srovnávat ji s BMW řady 7 opravdu nelze. Jak můžete srovnávat vůz, jež má pod kapotou pouze šestiválec, s vozem, u něhož je špičkovou motorizací motor s dvojnásobným počtem válců. Co do techniky to srovnatelné je, ale rovněž pouze omezně. BMW je prostě pořád dál. To, že v zámoří taková auta kupují není žádný argument, neboť tamní řidiči asi těžko ohodnotí třeba jízdní vlastnosti, když mohou jezdit pouze 105 km/h, jejichž jakékoliv překročení je tvrdě trestáno, klidně i odnětím svobody. U nás a hlavně v Německu nic taového nehrozí. Ono v malých rychlostech jezdí příjemně i kdejaká houpavá "Amerika". Tomáš Dusil.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 16.01.2008 16:14, RE: cena
anonym napísal:
Hondu Legend bych spise porovnaval s BMW 7, a myslim si, ze je lepsi. Auta od Toyoty a Hondy jsou uz nejakych 15-20 let mnohem lepsi nez evropska konkurence v jakekoliv tride, staci se podivat kolik v USA, Kanade a vubec ve svete jezdi japonskych aut, a kolik nemeckych. Tady a v Nemecku VW, Mercedes nebo BMW temer kazdy, vcetne vetsiny zaujatach novinaru, povazuje za etalon, jenomze to uz davno neni pravda. Tedko dokonce VW zaotstava i oproti Hyundai a Kia. Proste Evropa degraduje, ve vsem, mrzi...
Proboha neblbněte, většina světa má obecně na auta jako taková mnohem nižší nároky, než zmlsaný běžný evropský zákazník.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 16.01.2008 16:19, hodnocení
povedený článek... akorát bych se pozastavil nad hodnocením... nějak to nechápu, když to auto v článku, řekl bych, docela dost chválíte, jak může mít celkové hodnocení 2,07?? :O proklikal jsem tady všechny možné testy různých aut a žádné nedostalo celkovou známku horší než 1,7... taky bych v článku zmínil vztah ke konkurenci, např. A6 a jak jsou na tom cenově, kolik by stála taková A6ka se stejnou výbavou a 4x4 :) tohle bych ostatně taky přidal hondě k duhu + spolehlivost, která je u německých konkurentů diskutabilní... jinak se mi recenze i auto líbí... interier je moc hezký, rozhodně jiné kafe, než hranatý nevkusný (sic kvalitní) od bmw např... rymac
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 16.01.2008 16:47, RE: hodnocení
anonym napísal:
povedený článek... akorát bych se pozastavil nad hodnocením... nějak to nechápu, když to auto v článku, řekl bych, docela dost chválíte, jak může mít celkové hodnocení 2,07?? :O proklikal jsem tady všechny možné testy různých aut a žádné nedostalo celkovou známku horší než 1,7... taky bych v článku zmínil vztah ke konkurenci, např. A6 a jak jsou na tom cenově, kolik by stála taková A6ka se stejnou výbavou a 4x4 :) tohle bych ostatně taky přidal hondě k duhu + spolehlivost, která je u německých k...
Obává se , že o spolehlivosti Hondy Legend na Evropských silnicích bude málo informací a těžko tedy můžete z toho sotva něco soudit.

A jinak nemá smysl posuzovat odbytové šance Legendu optikou kupce ojetin - je to velmi pěkné auto, ale automobilky živi nová auta kupci v Evropě budou ve velké míře toliko movití fanoušci značky Honda.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 16.01.2008 22:00, RE: hodnocení
anonym napísal:
povedený článek... akorát bych se pozastavil nad hodnocením... nějak to nechápu, když to auto v článku, řekl bych, docela dost chválíte, jak může mít celkové hodnocení 2,07?? :O proklikal jsem tady všechny možné testy různých aut a žádné nedostalo celkovou známku horší než 1,7... taky bych v článku zmínil vztah ke konkurenci, např. A6 a jak jsou na tom cenově, kolik by stála taková A6ka se stejnou výbavou a 4x4 :) tohle bych ostatně taky přidal hondě k duhu + spolehlivost, která je u německých k...
Je to moooc pěkné auto, ten interiér je úžasný.
Petr
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 16.01.2008 22:10, predok nic moc....
Urcite je to auto velmi kvalitne, ale ten predok vyzera jak z nejakeho hatchbacku o 2 triedy nizsieho... akoze sorry, na taku triedu sa to proste nehodi...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.01.2008 11:01, Evropa degraduje
anonym napísal:
Hondu Legend bych spise porovnaval s BMW 7, a myslim si, ze je lepsi. Auta od Toyoty a Hondy jsou uz nejakych 15-20 let mnohem lepsi nez evropska konkurence v jakekoliv tride, staci se podivat kolik v USA, Kanade a vubec ve svete jezdi japonskych aut, a kolik nemeckych. Tady a v Nemecku VW, Mercedes nebo BMW temer kazdy, vcetne vetsiny zaujatach novinaru, povazuje za etalon, jenomze to uz davno neni pravda. Tedko dokonce VW zaotstava i oproti Hyundai a Kia. Proste Evropa degraduje, ve vsem, mrzi...
Absolutní souhlas. Rád bych jezdil ve voze značky Škoda, která by měla alespoň přibližné kvality japonských vozů a také tomu odpovídající cenu, a byl byl ohromně hrdý, že "češi" dokáží vyrábět taková pěkná auta a všude bych se tím chlubil. Ovšem to je pouze fantazie, která se buď nikdy, nebo ještě hodně dlouho nestane. Ano jsem fanouškem benzínových supervýkonných japonských vozů a motorů (a nejen Hondy, legendy jako Nissan Skyline podle mě nikdy nenaleznou přemožitele). Tvrdím, že není špičkovější technologie (A JEŠTĚ ZA JAKOU CENU!) prakticky vůbec nikde k nalezení než např. v tomto voze. Jediný druhý automobil na světě s SH-AWD co já vím je Acura MDX, což je naprosto luxusní SUV s 3,7 litrovým V6 - pokud TOTO by se tady prodávalo, myslím že všechny BMW X5, Porsche Cayenne a podobné předraženosti by měly VÁŽNÝ problém... obzvlášť když by se vycházelo z prodejní ceny v USA která je 37.700-40.000 USD za NOVÝ VŮZ vážení (pochopitelně naprosto špičkově vybaven)...
O takových kvalitách, a takových cenách se opravdu mohou v BMW a Audi nechat jenom zdát.
Abych nebyl příliš zaujatý. Ač se mi design nové Legendy (nebo např. NOVÉHO ACCORDU -myslím zcela nový model 2008) VELMI líbí, tak musím uznat, že např. agresivní a opravdu povedený vzhled např. nových vozů Audi, s LED technologií vpředu atd... prostě že to snad vypadá ještě o něco lépe. Ale to je opravdu jedna jediná výjimka - tyto nové Audiny (pochopitelně musím dodat - podívejte se ale, kolik to stojí).
Zdravím a držte mi palce, chci si přivézt z USA nový accord 3,5VTEC V6 vybavený kromě spousty dalších špičkových systémů např. inteligentním vypínáním válců (umožňuje pouze 3-6 válců v chodu)... která že evropská auta toto mají? Nějaké Audiny za mnoho milionů? Snad A8? Vážení, základní cena nového Accordu je v USA 20.300,- USD ... ve špičkové motorizaci o pár tisíc víc. Ne to vážně není legrace. Jsem zvědavý za kolik to bude tady a zda budou k dispozici i např. šestiválcová kupé s tuším 350 koňmi a s manuální 6ti stupňovou převodovkou... všechny našlapané audiny by se mohly jít leda klouzat. / Zdraví Martin Šrámek
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.01.2008 14:16, RE: Evropa degraduje
anonym napísal:
Absolutní souhlas. Rád bych jezdil ve voze značky Škoda, která by měla alespoň přibližné kvality japonských vozů a také tomu odpovídající cenu, a byl byl ohromně hrdý, že "češi" dokáží vyrábět taková pěkná auta a všude bych se tím chlubil. Ovšem to je pouze fantazie, která se buď nikdy, nebo ještě hodně dlouho nestane. Ano jsem fanouškem benzínových supervýkonných japonských vozů a motorů (a nejen Hondy, legendy jako Nissan Skyline podle mě nikdy nenaleznou přemožitele). Tvrdím, že není špičkově...
"pokud TOTO by se tady prodávalo, myslím "

A proč se to tady teda neprodává ? Nneí to náhodou proto, že by si to skoro nikdo na rozdíl od toho Porše nekoupil ?

A jinak s tím Accordem jste mě rozsmál. To by bylo v Evropě neprodejné - uvažte že Acura se v Evropě prodává jako Honda Accord a zde to rozhodně není považováno, za kdovíjak luxusní auto, přitom to třeba materuály v interéru těžce ční nad japonskou šedoplastovou konfekcí.

Jinak prodejní ceny v USA jsou nižší i u Evropských značek - jde o to, že tam je velký trh, extrémně nízké marže a zákazníci nepožadují supersložitá technická řešení a skvělé zpracování , ale hlavně nízkou cenu. Auto je SPOTĚBIČ.

Chce to více realismu a méně fanouškovské zaslepenosti.

reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.01.2008 15:20, Srovnání s Němci není moc objektivní
jak současné BMW tak i Mercedes mají příjemný interiér i velkou volbu agregátů. Spotřeba 9 litrů není nic nízkého, už nepíšeme rok 1965. Pro srovnání, těch 400 Nm kroutícího momentu dělá třeba 6 válec 320CDI hravě už při 1600 otáčkách, spotřeba pod 7 litrů je také O.K.
Můj E270CDI je už pomalu staroušek, dokáže jenom 360 Nm, ale jezdí za 6,3 l na stovku, protože má mechanickou 6 stupňovou převodovku. Stejné auto s automatem bere o plný litr víc. Těch 220 jsem na české silnici ani nezkoušel, v Německu jenom chvíli. V Německu je 160 dobrá rychlost, v Česku i těch 130 může být na rozbité dálnici moc.
Zajímalo by mně ovšem, co stojí na tu Hondu náhradní díly a jak bude vypadat po řekněme 7 letech?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.01.2008 15:52, RE: Evropa degraduje
anonym napísal:
Absolutní souhlas. Rád bych jezdil ve voze značky Škoda, která by měla alespoň přibližné kvality japonských vozů a také tomu odpovídající cenu, a byl byl ohromně hrdý, že "češi" dokáží vyrábět taková pěkná auta a všude bych se tím chlubil. Ovšem to je pouze fantazie, která se buď nikdy, nebo ještě hodně dlouho nestane. Ano jsem fanouškem benzínových supervýkonných japonských vozů a motorů (a nejen Hondy, legendy jako Nissan Skyline podle mě nikdy nenaleznou přemožitele). Tvrdím, že není špičkově...
Jo jo palce Vám držíme, ale ještě než si to koupíte, tak se v něm svezte, myslím v tom americkém. Jízdní dojmy z auta bohužel nejsou pouze o technologiích. Auto není žádná kosmická loď. To jak auto jezdí je rovnakým dílem jeho konstrukce a technologie a rovnakým dílem celkového naladění a vyladění jednotlivých skupin. Silně pochybuji, že Acoord určený pro USA bude jezdit stejně jako ten pro Evropu. Jak už jsem psal, v zemi kde je povoleno jezdit nanejvýš 105 km/h není důvod mít podvozek laděn extra na jízdní vlastnosti. Lze tedy předpokládat, že bude měkký, rozbředlý a houpavý. Podobné to bude s brzdami a řízením. Volantem tak určitě půjde točit jedním prstem, neboť Američanům toto soudě podle všeho vyhovuje. Doporučuji raději neexperimentovat a koupit běžnou čtyřválcovou 2,4, nebo raději 2,2i-CTDI, která je opravdu skvělá. Zdraví Tomáš Dusil.
reagovať
1 2


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.