0
späť
 

diskuze k tématu: Honda Civic VTi – Zázračný motor, prachbídné brzdy

kategórie zaradenia témy: poradna, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, technické dotazy, japonská vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.05.2007 10:16, RE: Cyvyc
anonym napísal:
"Tenké plechy se říká lidově. "

A kde je pane Dusil ta ODBORNOST, která by měla nějakým způsobem kultivovat znalosti čtenářské veřejnosti ?

A aniž bych Vás toužil nějak dále peskovat, tak mám pocit že v té recenzi chybí jedna docela zásadní věc.

Civica ocení mladí nevyskákaní 2*-letí chocholouši, protože to jede jak motokára, skáče jak motokára (což vyplývá z lichoběžníkové konstrukce náprav.,tehdy Hondou prosazovaných, přes jejich některé nevýhody mezi než patří i ten nekomfort ) a sedí se v...
V zásadě máte pravdu, ale asi jste nečetl článek celý. Tento není recenzí, ale poradnou. Je to odpověď na konkrétní dotaz, konkrétnímu člověku, kterému je třeba 23 (nevím jak je straý) a to že sedí nízko, či nemůže přepravovat kočárek mu zřejmě vůbec nevadí. Také předpokládám, že každý, kdo si kupuje auto, tak než si ho koupí, tak se v něm alespoň sveze, či se do něj posadí. Kdo kupuje auto pouze a jen na základě nějaké, byť odborné recenze, je podle mého názoru docela hloupý. To, že Civic skáče ,,jako koza" je bohužel fakt, který na kvalitních silnicích na západ od našich hranic nemá třeba vůbec žádné opodstatnění. Jasně asi jsem měl dodat, že by Civic VTi neměl řídit žádný rybízek, jinak riskuje, že se nedožije následujících vánoc. Avšak o tom tyto poradny prostě nejsou a je na každém uvědomit si, co zvládne a také na co auto vlastně potřebuje. Myslí, že již z obrázku je zřejmé, že Civic VTi není žádné MPV. Neberte to jako nějakou zlobu, ale trochu mi nedochází podstat Vašeho příspěvku. Tomáš Dusil.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.05.2007 11:55, RE: Cyvyc
anonym napísal:
V zásadě máte pravdu, ale asi jste nečetl článek celý. Tento není recenzí, ale poradnou. Je to odpověď na konkrétní dotaz, konkrétnímu člověku, kterému je třeba 23 (nevím jak je straý) a to že sedí nízko, či nemůže přepravovat kočárek mu zřejmě vůbec nevadí. Také předpokládám, že každý, kdo si kupuje auto, tak než si ho koupí, tak se v něm alespoň sveze, či se do něj posadí. Kdo kupuje auto pouze a jen na základě nějaké, byť odborné recenze, je podle mého názoru docela hloupý. To, že Civic skáče...
Pokud se to bere tak, že to je poradna a nikoliv recenze, tak máte vlastně pravdu.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.05.2007 16:40, VTi
Tento motor (1.6VTEC) sa da len velmi tazko najst u dalsej generacie-teda 6tej. Zato je tam castejsie 1.8VTi v kombinacii s liftbackom a kombi - Aerodeck. Chcem sa spytat ci tento motor funguje na tom istom principe, kedze niekde je oznaceny ako VTi a niekde ako VTEC.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.05.2007 20:52, RE: Cyvyc
anonym napísal:
"Tenké plechy se říká lidově. "

A kde je pane Dusil ta ODBORNOST, která by měla nějakým způsobem kultivovat znalosti čtenářské veřejnosti ?

A aniž bych Vás toužil nějak dále peskovat, tak mám pocit že v té recenzi chybí jedna docela zásadní věc.

Civica ocení mladí nevyskákaní 2*-letí chocholouši, protože to jede jak motokára, skáče jak motokára (což vyplývá z lichoběžníkové konstrukce náprav.,tehdy Hondou prosazovaných, přes jejich některé nevýhody mezi než patří i ten nekomfort ) a sedí se v...
Já se tady nechci nikoho dotknout, ale připadá mi to tady pořád stejné. Jakmile se tady objeví Honda, tak je oheň na střeše! Vždycky stejná písnička: že nemá moc dobrou pasivní bezpečnost, že to je moc nízké, že to není auto pro rodinku a td. Myslím, že podobné žvásty jsou naprosto zbytčné, protože už to každý ví. Honda je jako značka prostě výjimečná a auta jsou laděna spíše sportovně, než jako rodinné vozy. Když mi bylo 22 let, tak jsem měl Hondu Civic taky, teď mám auto pohodlnější, ale na to jsem si musel přijít sám. Civic je prostě pořád mezi mladými lidmi velmi oblíben a Vy, co vám to vadí se s tím musíte smířit. Má spoustu vad na kráse, ale neuvěřitelné jízdní vlastnosti, tak to prostě je!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 24.08.2007 21:13, RE: VTEC
jiriez napísal:
Díky za moc fajn recenzi. Myslím, že v tomhle případě se nějaká ta hrubka dá odpustit, protože jednoznačně vítězí obsah nad formou. Naprostou souhlasím v podstatě se vším, co v té recenzi bylo. Kdo nikdy neřídil auto s VTEC, neví, co to je adrenalin. Mě se podařilo přesně tohle auto řídit pár krát v životě, jednou jsem ho řídil v i CRX třetí generace. Bohužel jsem po roce a půl shánění slušného, nebouraného (nebo alespoň rozumně bouraného) kousku musel vzít zavděk CRX druhé generace (viz také mo...
Naprosto presne receno, mam CIVIC 5D 1.5 VTEC prvni majitel rok 97, nadherny a pruzny,dokonaly zvuk, velikost objemu je prave zavadejici pro spousta lidi, jediny trochu problem brzdy predni kotouce 50000, a Konstruktive ten samy vysledek vysledek do puntiku, ale je to primo dokonale auto, kdo to nezazil nepochopi, ani dnes nechci zatim jine auto,priste jedine Honda
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 03.09.2007 14:41, RE: VTi
anonym napísal:
Tento motor (1.6VTEC) sa da len velmi tazko najst u dalsej generacie-teda 6tej. Zato je tam castejsie 1.8VTi v kombinacii s liftbackom a kombi - Aerodeck. Chcem sa spytat ci tento motor funguje na tom istom principe, kedze niekde je oznaceny ako VTi a niekde ako VTEC.
Motor 1,8 v Civicu 6. gen s kodovým ozbačením B18C4 je v podstatě konstrukčně spříznění z motory řady B16x. Je to DOHC VTEC s ostrou vačkou jak na sací, tak na výfukové vačce. Ale je to od základu jiný motor než B16A2 o které je článek, ta 1,8 6. generaci není jen převrtaná 1,6.
Podrobný popis podobného motoru jako v Civicu 6. gen je hezky popsaný v tomto článku: http://www.hondaclub.cz/default.asp?what=a&s_id=13&a_id=613
reagovať
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.