0
späť
 

diskuze k tématu: Honda Accord 7G (2003-2008)

kategórie zaradenia témy: japonská vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 29.10.2010 13:58, RE: 100%ní ptákovina
mufik.martin napísal:
Na jedne strane individualizace a na druhe chybejici pomerne zasadni polozky. Pod pojmem individualizace si spise predstavuji typy potahu, barvy ruznych materialu a z vybave jako takove uz jen drobnosti, ale Priplacet u auta za milion treba za tempomat nebo za lepsi klimu me neprijde jako individualizace, ale spise jako vycuranost jak vytahnout dalsi penize. Osobne me vyhouje mit treba jen 3 vybavy pevne dane a k nim doplnit jen par drobnosti a spise si vybrat z velke skaly barev a typu potahu....
Já jsem také spokojen třeba jen se 3 stupni výbavy. Ale řada motoristů nevolí právě japonce z tohoto důvodu a raději si připlácejí za nesmyslné položky jako je třeba kryt schránky před spolujezdcem, lepší audiosoustavu atd. ... Jen se zeptejte lidí kolem sebe proč si nekoupí vůz "made in japan"? Odpověď bude, že mají danou výbavu, bude drahý servis a že to má divné interiéry (narozdíl od koncernu Volkswagen). V mých očích tři zcestné odpovědi, ale budiš. Výběr zákazníku respektuji a je jen na nich, za co budou vydávat své peníze. Dokonce jsem viděl BMW s cenovkou, která se z 50% skládala ze základní ceny a z 50% s dovýbavy ... prostě hukot.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 29.10.2010 14:36, RE: 100%ní ptákovina
tomaskrtek napísal:
´´Accord nikdy nedokázal nabídnout to, co Audi nebo Volkswagen u Passatu´´
tedy myšleno jako příplatky za každou hovadinu??? to co český zákazník jako málokterý na světě dokáže překousnout? v tomto směru je to tedy doufám myšleno jako PLUS!!! když jsem kupoval Maximu tak jsem si mohl vybrat jestli s kůží nebo bez a jestli v automatu nebo s manuálem, vše ostatní bylo standartní výbavou! když jsem kupoval Camry, tak to samé, ale tenkráte (1994) ještě nebyla standartem klima, takže kůži nebo bez,...
Tak nějak. Když jsem kupoval Mazdu 6, tak jsem věděl že 2,0L má 6 airbagů, ESP, vše v elektrice, automatická klima. Nemá jen xenony, kožené sedačky a Bose repro. Jinak ESP a 6 airbagů má i základní model.
A to mi celkem vyhovovalo. Auto jsem hledal jen podle kubatury a počtu dveří. Při hledání ojetin málo výbav vidím spíš jako plus.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 29.10.2010 15:06, RE: Skvele auto
JMT napísal:
No je to opravdu skvele auto kdyz po 100 000km ma "pouze" problemy s prevodovkou a dokonce jeste ani tlumice se menit nemusi. Zlatej Passat
Jj, zlatej Passat, ten už má převodovku ve 100 000 dávno vyměněnou...a prvky přední nápravy, turbo a vstřiky (jedná-li se o traktor) taky...zlatej passat
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 29.10.2010 17:06, A zase dýzl!!
Když jsem včera viděl, že se chystá recenze ojeté Hondy Accord, tak jsem se těšil. Hlavně z toho důvodu, že byla v mém užším výběru než jsem si koupil BMW.
Pak jsem si uvědomil, že se nemám na co těšit, protože už jsem tak nějak předvídal, že testovat se bude opět, zase a bohužel "dýzl".
Trochu mě už unavuje číst neustále jen o naftových motorech na všech motoristických serverech.
Fajn, když je někdo umí.. budiž.... ale dát přednost naftě před 2.4 i-VTEC, který je po všech aspektech výborný motor?? Tady tento ropák spolehlivě strčí ve všem do kapsy a nemusí se stydět ani svou spotřebou, která je vzhledem k výkonu perfektní.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 29.10.2010 19:00, RE: A zase dýzl!!
RadekJ napísal:
Když jsem včera viděl, že se chystá recenze ojeté Hondy Accord, tak jsem se těšil. Hlavně z toho důvodu, že byla v mém užším výběru než jsem si koupil BMW.
Pak jsem si uvědomil, že se nemám na co těšit, protože už jsem tak nějak předvídal, že testovat se bude opět, zase a bohužel "dýzl".
Trochu mě už unavuje číst neustále jen o naftových motorech na všech motoristických serverech.
Fajn, když je někdo umí.. budiž.... ale dát přednost naftě před 2.4 i-VTEC, který je po všech aspektech výborný mot...
Bohužel Accorda s benzínovou 2,4 se nepodařilo sehnat. V nabídce v daný okamžik byl jediný Accord, s dieselem... Pokud uvažujete o 2,4, mohu jen a jen doporučit !!!
Jinak v poslední recenzi jsem se věnoval Mazdě2 s benzínovým motorem (musíme to střídat).
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 31.10.2010 18:26, RE: Skvele auto
pargi napísal:
Jj, zlatej Passat, ten už má převodovku ve 100 000 dávno vyměněnou...a prvky přední nápravy, turbo a vstřiky (jedná-li se o traktor) taky...zlatej passat
Jasny, turbo a vstriky se menej vzdycky s pneu, 2x rocne... A turbo se dava novy vzdy pri tankovani. Jen pro zamysleni : Jezdily by s passatem taxikari kdyby byl fakt tak spatnej ? Ha ? a proc nemaj japonce ? Ha ?

P.s. Ja nejsem proti accordu, me se to auto jinak libi moc !
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 01.11.2010 08:08, RE: Skvele auto
JMT napísal:
Jasny, turbo a vstriky se menej vzdycky s pneu, 2x rocne... A turbo se dava novy vzdy pri tankovani. Jen pro zamysleni : Jezdily by s passatem taxikari kdyby byl fakt tak spatnej ? Ha ? a proc nemaj japonce ? Ha ?

P.s. Ja nejsem proti accordu, me se to auto jinak libi moc !
Dělám v Rakousku a když jezdím do Vídně,tak taxikáři mají v největším rozsahu Priusi a co jsem se docela divil je,že pár světlých vyjímek koupilo mazdu6 2.5 benzín.Jinak srovnávat vašeho Passata s Accordy z Pasatem je úplně mimo mísu.Mluvím z vlastní zkušenosti přešel jsem před 5 roky z 1.9 96Kw do Acca 2.4.Jinak máte pravdu,vstřiky a turbo se nemění každý rok ale bohužel za 4 roky používání jsem měnil obě,plus dálší věci.Nechci tu tvrdit že nafta je špatná ale v mém případě vychází lépe benzín a to najedu přes 40 ročně.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 01.11.2010 14:47, RE: A zase dýzl!!
Petr - TipCars.com napísal:
Bohužel Accorda s benzínovou 2,4 se nepodařilo sehnat. V nabídce v daný okamžik byl jediný Accord, s dieselem... Pokud uvažujete o 2,4, mohu jen a jen doporučit !!!
Jinak v poslední recenzi jsem se věnoval Mazdě2 s benzínovým motorem (musíme to střídat).
Acco 2,4 je jednoznacne skvele auto. To ze se jej nepodarilo redakci sehnat neni nahoda. Problem je, ze ti co autakum rozumi to dobre vedi a jak se objevi slusny kus, tak je hned pryc. Na zapad od nas je vyber lepsi, ale docela me prekvapilo, na kolik treba Nemci dovedou tohle auto ocenit.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 01.11.2010 17:58, RE: Skvele auto
JMT napísal:
Jasny, turbo a vstriky se menej vzdycky s pneu, 2x rocne... A turbo se dava novy vzdy pri tankovani. Jen pro zamysleni : Jezdily by s passatem taxikari kdyby byl fakt tak spatnej ? Ha ? a proc nemaj japonce ? Ha ?

P.s. Ja nejsem proti accordu, me se to auto jinak libi moc !
Nevim, proč taxikáři u nás nemají japonce, ale dieslové volkswageny..asi jim ekologie nic neříká. V Rakousku (konkrétně Graz), kde jsem rok studoval, taxikáři hodně jezdí na Priusích a S-Maxech (tady TDCi pochopitelně). A mou první reakci berte s rezervou, jsem v této otázce dosti zaujat proti evropským autům, čímž bych nechtěl vyjádřit to, že jsou v zásadě špatná, ale to, že japonská (a poslední rok nebo dva taky korejská) jsou hodně nedoceněná.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 01.11.2010 18:34, RE: Skvele auto
pargi napísal:
Nevim, proč taxikáři u nás nemají japonce, ale dieslové volkswageny..asi jim ekologie nic neříká. V Rakousku (konkrétně Graz), kde jsem rok studoval, taxikáři hodně jezdí na Priusích a S-Maxech (tady TDCi pochopitelně). A mou první reakci berte s rezervou, jsem v této otázce dosti zaujat proti evropským autům, čímž bych nechtěl vyjádřit to, že jsou v zásadě špatná, ale to, že japonská (a poslední rok nebo dva taky korejská) jsou hodně nedoceněná.
Přitom moderně vybavený Prius stojí kolem 750 kc. Cena asi jako za auto střední třídy. Ve městě při popojíždění bych čekal spotřebu zhruba jako u diesela. Na Spritmonitoru je průměr novějších Priusů or roku 2008 kolem 5,2. Srovnejte to třeba s diesel Mondeem nebo i Passatem.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 01.11.2010 22:01, RE: Skvele auto
Petr S napísal:
Přitom moderně vybavený Prius stojí kolem 750 kc. Cena asi jako za auto střední třídy. Ve městě při popojíždění bych čekal spotřebu zhruba jako u diesela. Na Spritmonitoru je průměr novějších Priusů or roku 2008 kolem 5,2. Srovnejte to třeba s diesel Mondeem nebo i Passatem.
Ono tolik nezáleží na spotřebě jako na servisních nákladech.Je sice krásné,když jedete za 2L nafty na 100 ale pokud dám na servisních nákladech za rok 200 000Kč tak je pro mě možná výhodnější jezdit za 8 s Priusem a ještě 20 000Kč ušetřím.Ceny jsem si cucal z prstu,takže je neberte vážně.Jinak ale myslím,že taxikáři mají moc dobře spočítáno co se jim vyplatí při jejich nájezdech koupit za auto.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 02.11.2010 09:50, RE: Skvele auto
hubby napísal:
Ono tolik nezáleží na spotřebě jako na servisních nákladech.Je sice krásné,když jedete za 2L nafty na 100 ale pokud dám na servisních nákladech za rok 200 000Kč tak je pro mě možná výhodnější jezdit za 8 s Priusem a ještě 20 000Kč ušetřím.Ceny jsem si cucal z prstu,takže je neberte vážně.Jinak ale myslím,že taxikáři mají moc dobře spočítáno co se jim vyplatí při jejich nájezdech koupit za auto.
Asi jo, to si pohlídají, co vychází pro ně levněji...ale když už bych já měl strávit celý život v autě, určitě by to nebyl traktor.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 03.11.2010 11:57, RE: Skvele auto
hubby napísal:
Dělám v Rakousku a když jezdím do Vídně,tak taxikáři mají v největším rozsahu Priusi a co jsem se docela divil je,že pár světlých vyjímek koupilo mazdu6 2.5 benzín.Jinak srovnávat vašeho Passata s Accordy z Pasatem je úplně mimo mísu.Mluvím z vlastní zkušenosti přešel jsem před 5 roky z 1.9 96Kw do Acca 2.4.Jinak máte pravdu,vstřiky a turbo se nemění každý rok ale bohužel za 4 roky používání jsem měnil obě,plus dálší věci.Nechci tu tvrdit že nafta je špatná ale v mém případě vychází lépe benzín...
Jenže na Prius dostávají dotaci :) To Passaty neumí, tak používají Prius, ale nadšení z toho nejsou.
reagovať
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.