0
späť
 

diskuze k tématu: MPV v benzinu a dieselu - lze srovnávat ojetiny S-MAX a Peugeot 5008?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, typ vozidla, osobní
Arti
počet príspevkov7
dátum registrácie31.08.2018
Piatok 31.08.2018 14:52, MPV v benzinu a dieselu - lze srovnávat ojetiny S-MAX a Peugeot 5008?
Dobrý den,
po mnoha bezesných nocí na Tipcars se obracím s prosbou na zkušenější.

SITUACE: pro rodinu se třemi malými dětmi (3 sedačky) jsem si umanul Ford S-MAX 2,0 benzín z důvodu údržby a minimálního ročního nájezdu (5 tis km). Rozpočet cca 180-200.000 Kč (+náklady na vstupní servis). Jenže v dobrém stavu je jich v ČR jako šafránu. Typická situace je dovoz DE, tachometr 160.000km, cena cca 170.000 Kč, rok výroby 2007. K letošku tedy 11 let starý vůz!
Protože výběr je minimální a 11 let mi přijde hodně, ze zoufalství znovu zvažuji dieselovou ojetinu za podobnou cenu. Zde vypadá situace asi takto (v pořadí mých preferencí):
S-MAX 2,0 TDCi r.v. 2010...190.000 Kč
Peugeot 5008 2,0 HDi r.v. 2010...180.000Kč
C4 Grand Picasso 2,0 HDi, r.v. 2009...170.000 Kč

OTÁZKA: má za dané situace (provoz auta jednoznačně nahrávající benzínu, malé pojížďky po městě..) smysl koupit diesel jen kvůli tomu, že za stejnou cenu jako benzín bude diesel o 2-3 roky mladší? Je to dostatečný důvod k tomu, smířit se v budoucnu s vyššími náklady na servis dieselu? Na benzínu nijak zvlášť nelpím, ale auto bude skutečně víc stát na ulici, jak jezdit. Prosím o radu, v Oktávii už je nebezpečně těsno
Díky,
Arti
reagovať
petrk
počet príspevkov66
dátum registrácie21.04.2018
Sobota 01.09.2018 08:53, RE: MPV v benzinu a dieselu - lze srovnávat ojetiny S-MAX a Peugeot 5008?
Asi Vám neporadím nic nového, co by tu už nezaznělo ... nezáleží na stáří a najetých kilometrech, ale na technickém stavu konkrétního auta a péči, které se mu dostávalo. Jestli je auto o 2 roky mladší nebo starší už v této "věkové kategorii" nehraje roli. Zkuste si udělat kalkulaci, jestli se Vám při tomto nájezdu investice do vlastního MPV vůbec vyplatí ... jaká Vám vyjde cena za km. Nezapomeňte do výpočtu zakomponovat i pojištění, zimní letní gumy a pravidelné prohlídky v servise. Opravdu potřebujete MPV? Ve Vašem případě bych o dieselu splňující novější emisní normy vůbec neuvažoval.
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Sobota 01.09.2018 09:04, RE: MPV v benzinu a dieselu - lze srovnávat ojetiny S-MAX a Peugeot 5008?
citácia:
reakce na: Arti, 31.08.2018 14:52 (Dobrý den,po mnoha bezesných n ...)


Podle mě to argument pro diesel není, záleží ovšem na složení jízd. Pokud jezdíte 2 km do obchodu a 10 km do práce tak ho asi brzy odrovnáte. Pokud jedete jednou týdně 100 km na chalupu, tak by diesel vyhověl i při nízkém ročním nájezdu. Osobně bych ovšem moderní diesel nevolil ani v tomto případě.

Zkusil bych jiné alternativy - Berlingo/Partner s tímto rozpočtem bude cca 5 leté a jako rodinné auto vyhoví báječně.
Dále mě napadá Dacia Lodgy. Za ty peníze bude zánovní vůz.

Jinak jak píše kolega nade mnou, nezáleží na nájezdu ani roku ale na skutečném stavu, ten z inzerce nezjistíte. Chce to ty auta vidět osobně.
reagovať
rejdic.25
počet príspevkov109
dátum registrácie20.08.2013
Sobota 01.09.2018 15:58, RE: MPV v benzinu a dieselu - lze srovnávat ojetiny S-MAX a Peugeot 5008?
citácia:
reakce na: Arti, 31.08.2018 14:52 (Dobrý den,po mnoha bezesných n ...)


Co třeba Opel Zafira II Tourer ?
https://www.tipcars.com/opel-zafira/mpv/benzin/opel-zafira-tourer-1-4t-cr-2-maj-7-mist-8725273.html
reagovať
Arti
počet príspevkov7
dátum registrácie31.08.2018
Sobota 01.09.2018 16:02, RE: MPV v benzinu a dieselu - lze srovnávat ojetiny S-MAX a Peugeot 5008?
citácia:
reakce na: Arti, 31.08.2018 14:52 (Dobrý den,po mnoha bezesných n ...)

Zdravím a děkuji oběma (Petrk, Humusus). Možná by se patřilo říct i to, že nejsem vyznavačem výměny auta každé 3 roky. Mám představu, že v autě, které letos koupím, budu ještě za 8-10 let jezdit, pokud to bude provozně ekonomicky jen trochu únosné. A to MPV opravdu potřebujem, manželka v něm bude rozvážet děti po školkách, školách, kroužcích + společné víkendové akce 60-200km). To asi víc nahrává tomu novějšímu benzínu...? Jenže k Dacii mám trochu averzi, interiér, pohodlí....a Berlingo? Mno...připadá mi, že je to spíš auto pro převoz palety než pro 3 děti. Nenašlo by se rozumné řešení, kdybych rozpočet navýšil třeba na 250.000 CZK?
P.S. Pár S-MAXů v benzínu už jsem prošmejdil a projel - nevypadají špatně! Ale vydrží dalších 10 let (celkem tedy 20 let)? A ano, čistě ekonomicky dává větší smysl volat si souseda, který jezdí TAXI s Galaxy, ale to prostě není můj styl
reagovať
Arti
počet príspevkov7
dátum registrácie31.08.2018
Sobota 01.09.2018 16:21, RE: RE: MPV v benzinu a dieselu - lze srovnávat ojetiny S-MAX a Peugeot 5008?
citácia:
reakce na: rejdic.25, 01.09.2018 15:58 (Co třeba Opel Zafira II Tourer ...)


Zdravím! Opel Zafira se mi velmi líbil, než jsem zjistil, že nemá vzadu tři plnohodnotná sedadla, což je pro 3 dětské sedačky prostě nutnost. V 7místné verzi (pravda, nevěděl jsem o ní) můžu posadit jedno z dětí dozadu, ale tím si znehodnotím (už tak ne příliš velký) prostor v kufru. Dvojčatový kočárek v té chvíli můžu uvázat jedině za provázek na kouli za auto Myslím, že ať už vyberu cokoliv, mělo by to umožnit posadit všechny tři děti vedle sebe.
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Sobota 01.09.2018 18:24, Re...
Nenutím, jen dodatek že Berlingo ve verzi Multispace a Partner ve verzi Teepe nabídnou plnohodnotnou náhradu MPV. Kamarád ho má a jsem z něj natolik nadšen že jo ženě pořídím také.

Ještě mě napadá Renault Espace 2.0 benzín. Vzhledem k neoblíbenosti značky by se dal asi sehnat mladší kousek nez Ford. A tenhle motor by měl být spolehlivý, z dílny Nissanu.
reagovať
Valnoha
počet príspevkov322
dátum registrácie03.01.2011
Nedela 02.09.2018 07:48, RE: Re...
citácia:
reakce na: Humusus, 01.09.2018 18:24 (Nenutím, jen dodatek že Berlin ...)

V pripade ze jeste vozite kocar pro dvojcata, tak bych take sel radeji cestou civilni male dodavky. Problem u Berlinga/Partnera bude motor. Na tu jejich benzinovou 1,6 moc chvaly neni. Rozsiril bych vyber jeste o vw caddy se starou 1,6. Nebude to zadne letadlo ale jedna se o spolehlivy motor bez zbytecnych kurvitek a je jich celkem dost na prodej, cili bude z ceho vybirat.
reagovať
Pepee
počet príspevkov61
dátum registrácie09.02.2016
Nedela 02.09.2018 21:44, S-Max 2,0 Duratec
Dobrý večer. Ocitli jsme se v té samé situaci a privezl jsem z Německa S-Maxe 2,0 benzin. Konec roku 2008, 147 tkm, 7700 €. Bylo to ale dlouhé hledání, aby to mělo výbavu co jsme chtěli a prokazatelnou servisní historii. Kdybych chtěl naftu, mohl bych si vybrat i barvu, nabídka je nesrovnatelna. Jinak auto jízdně parádní, spotřeba po městě 10 litrů, na dálky 8. Chybí tomu 6. rychlost. Převodovka je krátká, na dálnici při 130 točí 3800 ot. Koupě určitě nelitujeme, manželce se s tím jezdí dobře, rychle si zvykla a snad bude sloužit. Máme najeto zatím 8 tisis a nad rámec prvotního servisu u ojetiny jsme měnili kondenzátor klimatizace (rosil) za necelé 4 tisíce. Případně se ptejte..
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Pondelok 03.09.2018 10:54, RE: RE: MPV v benzinu a dieselu - lze srovnávat ojetiny S-MAX a Peugeot 5008?
citácia:
reakce na: Arti, 01.09.2018 16:02 (Zdravím a děkuji oběma (Petrk, ...)


Ahoj můj kamarád bydlí ve městě, má tři děti a koupil před třemi roky Berlingo Nejdříve se žena docela bránila s tím jezdit, ale teď už nic jiného nechce řídit. Dobrý výhled, pojízdné dveře, respekt - nikdo vás nepřehlédne. Na kratší dovolené auto může fungovat jako stan při šptaném počaší atd. Prostě nedá na vůz dopustit. Co vás překvapí, má diesel 1.6 BlueHDI, ale kupodivu mu městský provoz nevadí, možná výletové víkendy stačí na pročíštění FAP filtru.
Jediné co mi říkal je, že by vylepšil hlučnost na dálnici a zadní okna, které se nedají otevřít úplně. Klimatizace kupodivu stačí i na takovou katedrálu.
Sumasumárum mám také tři děti a hodně vážně uvažuji o novém Berlingu, které prý už je dobře odhlučněné a hlavně už má normální otevírání zadních oken. Jinak bych se nebránil ani sočasnému Berlingu....
reagovať
Arti
počet príspevkov7
dátum registrácie31.08.2018
Pondelok 03.09.2018 13:32, RE: S-Max 2,0 Duratec
citácia:
reakce na: Pepee, 02.09.2018 21:44 (Dobrý večer. Ocitli jsme se v ...)


Jsem hodně rád, jak se diskuze rozběhla. Myslel jsem, že jsem snad jediný, který tohle téma řeší...Děkuji všem a hlavně těm, kteří se snaží to posouvat mimo moje velmi zúžené zorné pole O dovozu ze SRN (S-MAX 2,0 benzín) jsem taky uvažoval, ještě jsem to nezatratil...
Praktičnost Berlinga / Partneru vnímám a nepopírám, ale zatím se neumím smířit s tím, že takhle (skříňová dodávka) bude vypadat jedno jediné rodinné auto, kterým pojedeme na dovolenou, kamarádovi na svatbu, kamkoliv....Ze stejného důvodu jsem vlastně vyřadil i Lodgy - je ošklivá Manželka se tváří, že jí je to jedno, prý si stejně nedovede představit řízení ani jednoho z diskutovaných aut Projížděl jsem trochu i variantu Renault Espace 2.0, ale nepomohl bych si - za stejné peníze, stejný rok výroby. Stejná situace u Caddy. Jelikož si trvám na benzínu, budu ještě chvíli hledat S-MAXe a rozšířím to i na GALAXY se stejným motorem - předpokládám, že kromě delší kastle v tom není rozdílu???
reagovať
Valnoha
počet príspevkov322
dátum registrácie03.01.2011
Pondelok 03.09.2018 13:39, RE: RE: S-Max 2,0 Duratec
citácia:
reakce na: Arti, 03.09.2018 13:32 (Jsem hodně rád, jak se diskuze ...)

Kastle u je u Galaxy proti Smaxu delší o cca 3cm. Rozdíl je pouze v prostoru ve třetí řadě sedaček nad hlavou a taky v tom že Galaxy je vždy 7mi místné, kdežto u Smaxe se jednalo o příplatkovou výbavu, čili narazíte na 5 i 7mi místné.
reagovať
Citroenak
počet príspevkov719
dátum registrácie13.04.2012
Pondelok 03.09.2018 16:40, S-Max 2,0 Duratec
Co tak mazda 5? Kupit radsej trochu lacnejsiu, a investovat do antikoroznej ochrany= a uz sa clovek len vozi. V benzine je bohatsi vyber. Popripade mozno chevrolet orlando? Chrysler voyager (ten je aj V8 )? Lancia voyager? Dalej menej zname auto- honda odyssey.
reagovať
Pepee
počet príspevkov61
dátum registrácie09.02.2016
Pondelok 03.09.2018 17:18, RE: S-Max 2,0 Duratec
citácia:
reakce na: Citroenak, 03.09.2018 16:40 (Co tak mazda 5? Kupit radsej t ...)


Mazda 5 je vevnitř úzká, taky jsem ji měl ve výběru. 3 dětské sedačky se tam nedají vedle sebe. S max i Galaxy maji 3 stejně velké samostatné sedačky, posuvné, sklápěcí. Jen uprostřed není Isofix. Vevnitř v Maxu opravdu dost prostorné, i na výšku. Osobně nepotřebuji 7 míst a Galaxy mi proto přijde zbytečně vysoké a na dálnici méně aerodynamické. Ale samozřejmě podle potřeb a vkusu každého
Přeji šťastný výběr..
reagovať
sgt
počet príspevkov32
dátum registrácie19.11.2008
Štvrtok 06.09.2018 13:05, C4 Picasso
Vo vašom prípade sa dá fakt uvažovať aj o civilných dodávkach Berlingo/Partner. Ale kvôli deťom a variabilite sú na tom MPV trošku ďalej. Obom bráchom som vyberal auto (každý má 3 deti) a skončilo to C4 Picasso 1.6 VTi (dedinské poskakovanie) a C4 Grand Picasso 2.0 HDi (mimomestské jazdy)
Máte tam vyšší posed, neskutočný výhľad (je to také väčšie akvárko), osobitne posuvné a polohovateľné zadné 3 sedačky. Naviac je to celkom pohodlné auto.
Benzínových motorov 1.6 VTi sa netreba až tak veľa báť, mali nejaké muchy ale nikdy to neskončilo KO motorom ako pri TSI. Naftové HDi (hlavne dvojlitre) sú špička, ale na to mestské poskakovanie to nie je ideál. Tam by bolo vhodné raz za cca 500km spraviť dlhší výlet mimo mesto, aby sa dobre vypálil FAP.
reagovať
Arti
počet príspevkov7
dátum registrácie31.08.2018
Štvrtok 06.09.2018 13:51, RE: C4 Picasso
citácia:
reakce na: sgt, 06.09.2018 13:05 (Vo vašom prípade sa dá fakt uv ...)


Dobrý den,
děkuji, Picasso v benzínu mi nějak uniklo. Mám jen trochu zmatek v tom motoru. Máte na mysli například tento:
https://www.tipcars.com/citroen-grand-c4-picasso/mpv/benzin/citroen-grand-c4-picasso-1-6-top-50100021.html
kde se uvádí 110kW nebo to bude tento slabší:
https://www.tipcars.com/citroen-grand-c4-picasso/kombi/benzin/citroen-grand-c4-picasso-1-6-16v-7mist-34901454.html
který má mít 88kW? Prostě nevím, co je to ten VTi motor...
Mimochodem, co třeba ještě
Renault Grand Scénic 1,4 TCe. Co je to za motor, dá se říct, že je spolehlivý? Mám z Renaultu trochu strach....
Děkuji, A.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Štvrtok 06.09.2018 16:00, RE: RE: C4 Picasso
citácia:
reakce na: Arti, 06.09.2018 13:51 (Dobrý den,děkuji, Picasso v be ...)


Ahoj, 1.6 VTi může pozlobit v rozvodech, jak začne chrastit, má se okamžitě měnit. Jenže jak m řekl automechanik od Citroenu - motor je hodně složitý a když se špatně rozvody udělají, začnou průšvihy. ALE - jinak automechanik tenhle motor považuje za dobrý, abych jen nehanil
Dle mého Picassu II sedí nejvíce diesel - motor 1.6 HDI je v Picassu II už velmi dobrý a 2.0 HDI nejlepší. Ano je to diesel, ale poradí si s tak těžkým vehiklem a ještě vydrží daleko větší nájezd než benzín. Jinak před rokem jsem vracel ojetinu přesně takhle vybavené Picasso II s motorem 1.8i, kde mi zničeho nic začal téct olej, kapat benzín a v mrazech -15 přestávaly fungovat displeje klimatizace.

Picasso je trochu jak kosmická loď, ale řídí se velmi dobře. Mě vadily jen tyto věci - 1. řidič je moc daleko za čumákem, měl jsem pocit, že sedím v druhé řadě. 2. Ve velkých mrazech zlobí displeje klimatizace 3. Nepohodlné zadní sedačky, pokud je to pro děti, tak je to ok.

Vedle toho Renault Scenik je celkem příjemné auto i pro řidiče. Bohužel můj známý od Renaultu v Třinci mi jasně řekl, brát jen diesly. Jediný spolehlivý motor v benzínu v turbu je 0,9 Tce, ale ten do Scenicu se nemontuje. Celkově se ve Scenicu cítíte více jako v osobním autě a mě připadal i útulnější pro děti vzadu.

Jinak do Zafiry III můj kamarád poskládá tři děti, ale teď nevím jestli s plnohodnotnými autosedačkami. V jednom je ale Zafira TOP = je to řidičsky velmi povedené auto, s velmi komfrotním podvozkem, které nestojí jako S-MAX, ale umí toho dost.

Obecně považuji Renaulty za spolehlivější auta než Citroeny, ale pozor počínaje Scenicem III v dieslu. Přitom úplně stačí 1.5 DCI, který je opravdu povedený. Teď jenom nevím, který má a který nemá FAP filtr. Obecně PSA má FAP filty levnější.
reagovať
sgt
počet príspevkov32
dátum registrácie19.11.2008
Piatok 07.09.2018 09:51, RE: RE: C4 Picasso
citácia:
reakce na: Arti, 06.09.2018 13:51 (Dobrý den,děkuji, Picasso v be ...)


Tie benzínové 1.6 pri PSA motoroch sú dve verzie:
1.6 VTi - 88 kW, nepriame vstrekovanie, variabilné sacie aj výfukové ventily
1.6 THP - 115 kW, priame vstrekovanie, turbo - ostatné ako VTi

Rozdiel je v tom, že VTi na to ako je kompikovaný je v celku spoľahlivý motor, THP je dosť prúserový (karbonovanie atď.)
reagovať
Kornaz
počet príspevkov65
dátum registrácie15.04.2017
Sobota 08.09.2018 05:34, Vti pazout
Asi rok dozadu sme mali vo firme 2ks 308 s tou 1.6 88kw a som rad, ze uz su prec. Jazdit na tom nechcel nikto.
Odporucam najprv vyskusat. Mozno bude niekomu stacit, ale ten motor vobec neide.
Oneskorene reakcie na plyn, nizke otacky ziadna dynamika, vysoke detto.
reagovať
Arti
počet príspevkov7
dátum registrácie31.08.2018
Sobota 08.09.2018 11:47, RE: Vti pazout
citácia:
reakce na: Kornaz, 08.09.2018 05:34 (Asi rok dozadu sme mali vo fir ...)


Příští týden bych si měl jet pro S-MAXE, 2.0, 107kW. Vypadá to, že se smířím jak se starším datem výroby, tak s vyšší cenou (než by tomu bylo u Citroënu, Peugeotu nebo Renaulta).
Na diagnostice to ukazuje chybu škrtící klapky, což se prý u S-MAXE objevuje. Jinak už mi více lidí potvrdilo, že by měl být spolehlivý. Snad to tak nějakou dobu zůstane
reagovať
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.