0
späť
 

diskuze k tématu: Nové kombi do 400K

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit
MejDej
počet príspevkov3
dátum registrácie03.04.2018
Utorok 03.04.2018 17:39, Nové kombi do 400K
Ahoj,

s přítelkyní si vybíráme nové auto do 400k +- pár tisíc. Auto plánujeme na dělší dobu (minimálně 7-8let), také chceme založit rodinu z toho důvodu kombík. Nájezd máme cca 15 tisíc kilometrů ročně a proto koukáme na benzín. Naše hlavní požadavky jsou aby mělo automatickou klimatizaci a elektrické ovládání všech oken. Méně důležité věci by byly: parkovací senzory, dotykový displej na středovém panelu a mlhovky.

Hledal jsem podobná témata na internetu a většinou byly doporučeny Ford Focus Kombi (i náš favorit), Opel Astra, Fiat Tipo a Renault Megane Grandtour. Máme objednanou testovací jízdu Fordu a Opelu.

Máme možnost ZTP/P. Nevíme co to obnáší u různých prodejců.

Rád bych se zeptal, které auto a jakou motorizaci by jsme nám doporučili?

Mockrát díky!
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Streda 04.04.2018 12:11, RE: Nové kombi do 400K
citácia:
reakce na: MejDej, 03.04.2018 17:39 (Ahoj,s přítelkyní si vybíráme ...)


Ahoj, ten výběr je celkem pestrý, pravdou je, že Ford v benzínu je spolehlivý s velmi dobrým podvozkem i komfortem. Tento měsíc bude představen nástupce a proto jsou ceny tak příznivé.

Pokud jezdíš jen 15tis.km/rok, bohatě stačí atmosférická 1.6 Ti-VCT, má ji teď půl roku kolega, a jezdí celokový mix za 6,5l, což je paráda. Výbava stačí Trend a přidat pakety podle přání. Jinak tento motor se dával již do Focusu II a tam zlobil minimálně.

Ecoboost 1.0, zejména ten 92kw je na dálnici tichší a to o třídu, rovněž dynamika je na tom hodně lépe, navíc je to 6-kvalt. Pravdou je, že za 430 000kč máš našlapanou výbavu Titanium s 92kw Ecoboostem a dalších deset let opravdu více nebudeš potřebovat a věř, že jakékoliv Octávii 1.0 TSI ukážeš na prvním kopci na dálnici jen zadní světla Ecoboost 1.0 vykazuje nadstandardní spolehlivost, snad jediný malý turbobenzín bez skandálu

Jinak určitě si auta projeď!! Může Ti s drahou polovičkou sednout něco úplně jiného!
Do tvého limitu se například vejde i skladovka Peugeot 308 kombík s velmi agilním 1.2 Puretech 130k s výbavou splňující vše co si psal.

Doma mám Megana III kombík 1.6 jako ojetinu a jsem nadšený z komfortu. Motor mi úplně stačí, ty bys měl už silnější variantu. Jen si zkus raději dálnici, ať si ověříš, že je dobře odhučněn. Pár lidí si na Megane foru postěžovalo, že Megane IV 1.6 Sce není tak tichý jako malé tubomotory.
reagovať
Kornaz
počet príspevkov65
dátum registrácie15.04.2017
Streda 04.04.2018 19:04, RE: RE: Nové kombi do 400K
citácia:
reakcia na: BobanHTP, 04.04.2018 12:11 (Ahoj, ten výběr je celkem pest ...)


U tych 1.6 atmosfer ci uz focus alebo megane je vyhodou relativna spolahlivost, ale vyslovene tam chyba 6.prevodovy stupen. Aj napriek odhlucneniu sa to s malorazkovymi benzinmi neda porovnat hlucnostou a dynamikou. Treba ale vyskusat. Pokial nie si narocny bude to stacit.
U renaultu a peugeotu tie 1.2 nie su nejak extremne spolahlive.
Za mna ecoboost od fordu alebo 1.2 tsi ea211 (81 kw).
reagovať
MejDej
počet príspevkov3
dátum registrácie03.04.2018
Štvrtok 05.04.2018 18:43, RE: Nové kombi do 400K
citácia:
reakce na: MejDej, 03.04.2018 17:39 (Ahoj,s přítelkyní si vybíráme ...)


Ahoj,

tak dnes jsme byli v Kolíně u Fordu. Pán nám řekl, že nové auto už si stejně nemůžeme objednat. Kvůli představení nového modelu už Ford nevyrábí tyto starší modely. Koukli jsme se teda aspon na skladové vozy co měli.

Bohužel ani jeden neměl automatickou klimatizaci a pouze dvě auta měly elektrické ovládání všech oken. Také nám bylo řečeno že Ford neposkytuje žádnou slevu na ZTP/P a ani žádné další jiné zvýhodnění, což nás velmi zarazilo.

Cestou zpět jsme se stavili ve Škodovce u Poděbrad. Dali jsme se do řeči s prodejcem a zeptali jsme se na slevu ZTP/P. Řekl nám že Škodovka poskytuje 16% slevu + prodlouženou záruku na 5 let/100 000km a ještě - 25 000 + cena auta na protiúčet. Když to naházel vše do kalkulačky tak jsme se dostali u Rapida ve Style výbavě + parkovací senzory a motor 1.0 TSI 81KW, z přibližně 384k na cca 298K.

Zítra jedeme k OPLU tak uvidíme co nabídnout tam.
reagovať
Giorgio
počet príspevkov814
dátum registrácie09.05.2007
Sobota 07.04.2018 07:19, RE: RE: Nové kombi do 400K
citácia:
reakce na: MejDej, 05.04.2018 18:43 (Ahoj,tak dnes jsme byli v Kolí ...)


Co na těch škodovkách lidi pořád vidí... Rapid přece ani není kombi. Záruka 5 let/100 000 km je u Fiatu standard pro všechny modely, bez příplatku, už od roku 2012.
reagovať
MejDej
počet príspevkov3
dátum registrácie03.04.2018
Sobota 07.04.2018 11:10, RE: RE: RE: Nové kombi do 400K
citácia:
reakce na: Giorgio, 07.04.2018 07:19 (Co na těch škodovkách lidi poř ...)


Ahoj, my na škodovkách nic nevidíme. Nebyly ani v našem užším výběru a znám názory lidí, že by to nenechali parkovat ani před barákem atd. ale překvapila nás velmi tato sleva.

Ze svého okolí (pár známých má Rapida) mám spokojené ohlasy. Našlo se určitě pár much typu "profukování dveří ve větších rychlostech".

U Fordu nám nedají nic a u OPELU 3%. Byli jsme i u Renaultu a Dacie, zde nám nabídli cca 5%, záleží na modelu. Pořád se ještě rozhodujeme a nechceme to uspěchat.
reagovať
Giorgio
počet príspevkov814
dátum registrácie09.05.2007
Nedela 08.04.2018 07:18, RE: RE: RE: RE: Nové kombi do 400K
citácia:
reakce na: MejDej, 07.04.2018 11:10 (Ahoj, my na škodovkách nic nev ...)


Něco málo jsem najel s rapidem 1.6 TDI a ne, to bych domů opravdu nechtěl. A o té "slevě" by se taky dalo diskutovat, stačí nahlédnout na vývoj křivky ceny. Výchozí cena rapidu byla cca 300 tisíc, nikdo ho nechtěl, ani firmy - byl prostě drahý a hůř a levněji postavený než fabia II. Cena spadla na cca 260 tisíc a prodeje se rozjely, cena vylezla. Kvalita zpracování a materiálů se ale zlepšila jen málo (ne adekvátně ceně). Dneska je to výběhový model, který příští rok dostane nástupce. Takže i 300 tisíc je za rapida řekněme adekvátní cena, rozhodně ne žádná senzace.

Nekoukal bych na slevu a jestli mi ji někdo dá, ale na to, co dostanu za své peníze. Jestliže chci kombík, tak se nenechám utáhnout na liftback, protože mi na něj jakože - opravdu jen jako - dají slevu. Než rapida, to už raději současnou fabii combi. Jednak je modernější, jednak je rapid technicky v podstatě starší fabia s prodlouženým rozvorem a není to plnohodnotný konkurent v nižší střední třídě. Fakticky je to segment malých aut a s focusem nebo astrou je srovnání zavádějící, protože na šířku tato auta nikdy nedožene. A jestliže to nevadí, tak jsme zpátky u fabie.
reagovať
capslock
počet príspevkov354
dátum registrácie28.07.2007
Pondelok 09.04.2018 16:28, RE: RE: RE: RE: RE: Nové kombi do 400K
Nevím, neviděl bych to s tou škodovkou tak tragicky... když už tady padl Fiat, třeba nové Tipo kombi uvádí stejný objem kufru jako Rapid liftback, Fiat za 330 tisíc prodává základ s historickým motorem, který oproti TSI vůbec nejede, obojí má vzadu vlečnou nápravu, zmiňovat morální zastaralost mi tedy nepřijde namístě ... :) z tohoto pohledu je 298k za vybaveného Rapida velmi zajímavá cena :)

Mimochodem slevami až 30% pro ZTP se chlubí Peugeot.
reagovať
petrb1984
počet príspevkov6
dátum registrácie08.02.2016
Streda 11.04.2018 09:58, RE: Nové kombi do 400K
Zdravím,

nechtělo se mi zakládat další téma s podobným obsahem, rád bych věděl váš názor a třeba i vaši volbu mezi následujícími auty. Taky hledám kombi +- 350.000. Nechci Hyundai a moc ani franzouze.
Do auta bych nerad dával nějaké další investice v nejbližších letech.

https://www.tipcars.com/opel-insignia/kombi/nafta/opel-insignia-1-6-cdti-sw-100kw-edition-1073369.html

https://www.tipcars.com/volkswagen-golf/kombi/benzin/volkswagen-golf-1-2-tsi-comfortline-59154780.html
reagovať
capslock
počet príspevkov354
dátum registrácie28.07.2007
Streda 11.04.2018 10:40, RE: RE: Nové kombi do 400K
citácia:
reakce na: petrb1984, 11.04.2018 09:58 (Zdravím,nechtělo se mi zakláda ...)


Pokud je tedy zadání podobné (nevelký nájezd), případně (kratší) jízdy po městě, lépe z uvedených dvou aut vychází samozřejmě golf (protože nemá dpf, má navíc parkovací senzory a je v záruce).
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Štvrtok 12.04.2018 13:39, RE: RE: Nové kombi do 400K
citácia:
reakce na: petrb1984, 11.04.2018 09:58 (Zdravím,nechtělo se mi zakláda ...)


Ahoj, Opel Astra kombík se dá pořídit nový s tubro benzínem 1.4 do 400 000kč. Máš tám záruku a podle všeho výborný motor. Podívej se na stránky Oplu, kde jsou vozy skladem.

Ten Golf 1.2 TSI je univerzální krásný kombík a o dvě třídy kultivovanější než dieslová Astra. Moc chyb nemá, motor už je řady E211, kde jsou vychytány mouchy, včetně pomalého topení a mísení oleje s benzínem. Verze 81kw má 6kvalt a jede hodně dobře, celkově je to příjemnější motor než následovník 1.0 TSI.

Přidal bych ještě Ford Focus kombi, stačí i atmosféra 1.6 Ti-VCT a nebo dynamičtější 1.0 Ecoboost, který silně doporučuji v 6kvaltu 92kw, tam chybu neuděláš a budeš překvapen jaká je to raketa(na své poměry). Obecně motory 1.0 Ecoboost patří mezi nejspolehlivěší malé turbomotory vůbec.

Co se týká francouzů, jsou to často pomluvy, stačí si jen na foru zjístit dobrou motorizaci, případně si pohlídat, kde se vůz vyrábí a pak je to stejně dobrý vůz jako německý. Proto bych se určitě podíval na skladovku Peugeot 308 sw 1.2 Puretech, to auto je parádní podle mě, moc chyb jsem na něm neshledal. Pravdou je, že zatím nikdo neví co Puretech vydrží. První kusy mají sotva přes 100 tis.km a to je nic.

Jinak nevím, proč se nepodívat na Fiat Tipo kombi 1.4 Turbo. Můžeš si dovolit velmi dobrou výbavu
reagovať
Monco
počet príspevkov16
dátum registrácie13.12.2013
Utorok 24.04.2018 08:18, RE: RE: RE: Nové kombi do 400K
jak už tu padlo, to Tipo bych si projel, mě samotného pozitivně překvapilo a nejsem sám. Obě 1.4 jsou velmi dobré motory, jen ta bez turba může dnes pro někoho už být slabá.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Utorok 24.04.2018 14:32, Nový Focus už v prodeji !
Ahoj, tak nový Focus je už v prodeji. Poměr užitná hodnota/cena mi dobře vychází kombík 1.0 Ecoboost 74kw, 6-kvalt, 600l kufr, výbava Trend Edition.

Jinak na Fordu cz konečně přibylo menu "Vozy skladem", kde jsou desítky zajímavých Focusů III skladem. Včetně různých výbav. Takže je stále z čeho vybírat i s autom. klimou..
reagovať
viti
počet príspevkov5
dátum registrácie20.01.2020
Utorok 21.01.2020 15:03, RE: Nové kombi do 400K
|Ahoj,
prosim taky o radu. Zacinam hledat auto, zadani je cca rodinny kombik,
+-400 000kc, nove, benzin, 84+kW (tolik ma stare auto a beru to jako osvedcene minimum).
Dlouha leta mam ruzne Megane, takze klidne zustanu u Renaulta, ale neznam
ty novejsi motory 1.333 objemu.
Dale jsem koukal na Fiat Tipo, tam je mozna vyhoda 'klasictejsi' motor a Opel Astra.

Dalsi detaily ve vybave mne moc nezajimaji, ocenim, kdyz bude auto bezproblemu fungovat
a hned nezrezne (klimatizaci a imobiliser beru jako standard).
Nemam moc velky najezd, tak 15kkm, proto pouze benzin. Casto parkuju venku, tak ocenim
znacku o kterou se min zajimaji zlodeji
Platit budu hotove, stare auto na protiucet jeste zvazim.

Mam vzit bez velkeho premysleni zase Megane nebo jsou pro tohle zadani nejake vyhodnejsi
alternativy? hlavne ohledne zaruk, akci, slev na pojistenich atd.
Diky za pripadne rady!
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Streda 22.01.2020 09:16, RE: RE: Nové kombi do 400K
citácia:
reakce na: viti, 21.01.2020 15:03 (|Ahoj, prosim taky o radu. Zac ...)

Ahoj, motor 1.33Tce je nový a tak zkušenosti chybí. Konstrukčně už řeší problémy malých turbomotorů, ale na jakýsi závěr je příliš brzo.
Proto bych doporučil všemi deseti Toyotu Auris kombi 1.6Valvematic 97kw. Auto, které prostě bude sloužit i více jak 15 let bez protestování. U Toyoty je ještě pár nových kusů na skladě a tak bych neváhal, protože celkově je vůz povedený a spolehlivý.

Ono nejen Renault má nové motory. Málokdo ví, že 1.0 Ecoboost ve Focusu IV je taky zcela nový a přepracovaný a tak nikdo neví jak bude spolehlivý.
Za mě teda bral bych Auris kombi s parádní atmosférou 1.6 Valvematic, dokud je Spotřeba na okreskách cca 6l, na dálnici podle jízdy 6,5-7l, to nejsou špatné hodnoty, když si připočítáš minimální náklady na údržbu...
reagovať
Driver79
počet príspevkov130
dátum registrácie20.11.2014
Streda 22.01.2020 09:54, RE: RE: Nové kombi do 400K
citácia:
reakce na: MejDej, 05.04.2018 18:43 (Ahoj,tak dnes jsme byli v Kolí ...)


Skodovka opet nabizi Octavie Tour.
Za rozumne penize (lehce pres 400 kKc) se da dostat na slusny kus auta, i opravove kombi.

Motory jsou myslim 1.5 TSI a jeste jeden mensi asi 1.0 TSI. Zkuste pohledat.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Streda 22.01.2020 11:34, RE: RE: RE: Nové kombi do 400K
citácia:
reakce na: Driver79, 22.01.2020 09:54 (Skodovka opet nabizi Octavie T ...)

Dívám se všude na stránky Škody i skladvoky a nejlevnější Škoda Octávia Tour vyjde na cca 440 000kč, kde jde o litrový 1.0 TSI motor 85kw.
1. přímý vsřik s FAP filtrem(taková drahá věc, co jednou odejde) se nehodí na krátké trasy
2. nižší životnost motoru, než klasické atmosféry od Toyoty
3. krade se a vzhledem k tomu kam nás vede Babiš, krást se bude více

Jako plus pro Octávii vidím
1. Více místa v zadní řadě
2. Lepší výbava(Tour má Front assist, lepší audio, kolenní airbag,vyhř. předních sedadel..)
3. 1.0 TSI 85kw má lepší dynamiku na dálnici při plném naložení (je to divné ale je to tak)

Těžko radit, Octávie už přece jenom je fortelněji udělaná, než Fábie, Rapid a Scala. Je to na zvážení, jak dlouho chci vůz mít. Pokud hodně dlouho, beru Auris, pokud po pěti letech mě bude lákat změna, Octávie je dobrá volba také

Jenže pět let má záruku i Megane kombi 1.33 Tce a v podobné výbavě vyjde lépe + nekrade se + 4 válec většího objemu lépe zvládá rozjezdy, o plném naložení na dálnici nemluvě. Za mě je i daleko komfortnější a útulnější v interiéru, ale to jsou už osobní pocity, to uznávám..
reagovať
viti
počet príspevkov5
dátum registrácie20.01.2020
Štvrtok 23.01.2020 07:56, RE: RE: RE: Nové kombi do 400K
citácia:
reakce na: BobanHTP, 22.01.2020 09:16 (Ahoj, motor 1.33Tce je nový a ...)


Ano, na Auris 1.6 jsem taky koukal. Reference na vuz jsou vesmes skvele. Asi bych i prekousnul jak vypada hnusne, hlavne zezadu a je problem sehnat svetlou barvu. U tech japoncu se trochu bojim drazsiho servisu a dilu v pripadu nejake kolize atd.
BTW je tu ted nabidka pomerne hodne stejnych aut, ktera jsou 1-2 roky stara a maji najeto +-20kkm ... to jsou nejake nahradni nebo testovaci auta? nebo kde se to bere?
Co se tyka Megane 1.333 motoru, ptal jsem se znameho Renault mechanika a rikal, ze je jeste brzo na soudy, ale zatim ze se zdaji motory ok.
Mikro motory jako ma ta Octavia mi nejsou sympaticke, vsichni s tim resi problemy, radeji bych zustal u neceho klasictejsiho.
Diky za informace.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Štvrtok 23.01.2020 10:17, RE: RE: RE: RE: Nové kombi do 400K
citácia:
reakce na: viti, 23.01.2020 07:56 (Ano, na Auris 1.6 jsem taky ko ...)

Ahoj ty roční Toyoty to bude kus od kusu, obvolal bych to a hledal vozy v záruce přímo u dealera. Vyhnul bych se klasickém "českému bazaru" oblukem. Za dvacet let já a mí kamarádi tam nikdy nekoupili "košer" auto To je fakt
Jinak opravdu nemám ani od synovce ze Škody zprávy, že by 1.0 TSI 85kw měl problémy, ale ihned dodávám, že to bych bral raději ten 1.33Tce a nebo Tipo s 1.4T-JET(navíc nepřímý vstřik!).
Mě připadá povedený i PSA 1.2 Puretech, má prostě už sílu díky většímu objemu a rozjedy jsou bez váhání, Jenže vedle Toyoty bledne vyhlídka na bezstarostný provoz přes 10 let
reagovať
viti
počet príspevkov5
dátum registrácie20.01.2020
Štvrtok 30.01.2020 08:05, RE: RE: RE: RE: RE: Nové kombi do 400K
citácia:
reakce na: BobanHTP, 23.01.2020 10:17 (Ahoj ty roční Toyoty to bude k ...)


Tak jsem to byl obhlidnout. Rocni Aurisy jsou referencni vozy pouzivane zamestnanci, ty co mne zajimaji jsou 1/2 roku stary a maji najeto do 10kkm ... tj prakticky novy auto, akorat je otazka kdo s tim jezdil a jak zajel motor nebo zda na to kaslal. Vzhledove 100%. Maji i hybridy, to by teoreticky bylo pro mne vyhodnejsi, ale nejak jsem k tomu jeste mentalne nedospel Cena je cca 370.
Novej Megane vypada taky pekne, i se v tom hezky jede. Cena 410 (bez proti vykupu), nejvetsi nevyhoda je slabsi motor, teoreticke plus je ze mam znamy v mistnim Renault servisu. Obe auta jsou prima, tak si asi hodim korunou a pro jedno dojdu
reagovať
1 2


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.