0
späť
 

diskuze k tématu: Starší auto do 50.000,- - jaké?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, typ vozidla, osobní
xtrox
počet príspevkov233
dátum registrácie01.11.2012
Pondelok 17.02.2014 13:33, RE: ....
Zvirak napísal:
xtrox napísal:
bibianna napísal:
Děkuji všem za názor.. co se týče octávky, je to kombík, parkovat zvládám v pohodě (pro toho, kdo radil čidla ).. je to už 14 let staré auto, každou chvíli něco odchází, i když motor je super. spíš jde o to, že jezdím do práce / z práce cca 15-20 min, ani nestačím auto zahřát a už ho vypínám, diesel není do města, nemyslíte?ano, chci o něco menší auto a plánovala jsem třídveřovou verzi, která se mi také líbí nejvíc, pro děti asi ne moc praktické, pravda, pejsek se vleze, je malej... pokud ne stilo, napadá mě pak jedině peugeot (206,307), punto, corolla... na recenze jsem koukala hodně, ale těžko je to posoudit pro neznalého člověka, net je plný názorů pro a proti ... a nejsem vtípek redakce...:)
takže primární je koupit novější auto...takže pokud je vaše čtrnáctileté, pak si za 50 pořídíte cca desetileté se stejnými provozními náklady.do 50 stilo ani p307 neseženete, p206 patřil dlouho mezi poruchové, ale myslím, že 2004 už to bylo odladěné (to si zjistěte u někoho jiného)dále škoda fabia s motorem 1,4 (pozor, auta, která byla odpočtová jsou - většinou pouze papírově - čtyřmístná), renault thalia (který nejezdil dlouhodobě ve vysokých otáčkách), opel corsa, možná seženete i ford fiesta... ale opět dodávám - nejsem si jistý, jestli si pomůžete. měníte auto v ceně cca 50 tisíc za menší a trochu mladší auto v ceně 50 tisíc a provozní náklady zůstanou zhruba stejné
s tím bych nesouhlasil..do 50 ooo se dá stilo koupit.. doporučovat P206 nebo Fabii je mimo realitu - jsou to strašný žebřiňáky - Fabia horší... oba hodně malý, pro děti psa velice nevhodný.. Stilo MW není menší než O1 kombi :)otázkou zůstává jestli si paní výměnou pomůže.


psal jsem o desetiletých autech...měnit čtrnáctiletou oktávku za dvanáctileté stillo bych považoval za ještě větší úlet, než se nám bibiana snaží vsugerovat.

jediný relevantní důvod je výměna dieselu na benzín, nicméně v této cenové kategorii...
reagovať
bibianna
počet príspevkov6
dátum registrácie12.02.2014
Streda 19.02.2014 11:50, RE: ....
xtrox napísal:
bibianna napísal:
Děkuji všem za názor.. co se týče octávky, je to kombík, parkovat zvládám v pohodě (pro toho, kdo radil čidla ).. je to už 14 let staré auto, každou chvíli něco odchází, i když motor je super. spíš jde o to, že jezdím do práce / z práce cca 15-20 min, ani nestačím auto zahřát a už ho vypínám, diesel není do města, nemyslíte?ano, chci o něco menší auto a plánovala jsem třídveřovou verzi, která se mi také líbí nejvíc, pro děti asi ne moc praktické, pravda, pejsek se vleze, je malej... pokud ne stilo, napadá mě pak jedině peugeot (206,307), punto, corolla... na recenze jsem koukala hodně, ale těžko je to posoudit pro neznalého člověka, net je plný názorů pro a proti ... a nejsem vtípek redakce...:)
takže primární je koupit novější auto...takže pokud je vaše čtrnáctileté, pak si za 50 pořídíte cca desetileté se stejnými provozními náklady.do 50 stilo ani p307 neseženete, p206 patřil dlouho mezi poruchové, ale myslím, že 2004 už to bylo odladěné (to si zjistěte u někoho jiného)dále škoda fabia s motorem 1,4 (pozor, auta, která byla odpočtová jsou - většinou pouze papírově - čtyřmístná), renault thalia (který nejezdil dlouhodobě ve vysokých otáčkách), opel corsa, možná seženete i ford fiesta... ale opět dodávám - nejsem si jistý, jestli si pomůžete. měníte auto v ceně cca 50 tisíc za menší a trochu mladší auto v ceně 50 tisíc a provozní náklady zůstanou zhruba stejné


octávku prodám za 70tis.. za 50tis bych ji nenechala ani nejlepšímu kamarádovi..
----
nešťastná poznámka o octávce... každopádně děkuji všem přispěvatelům za komentáře a připomínky, i ty, které si v ničem nezadají se štěky na dámských diskuzních forech.. :)
----
jdu si s výběrem auta poradit sama, všem přeji hezký den
reagovať
David V
počet príspevkov2055
dátum registrácie16.05.2007
Streda 19.02.2014 14:19, RE: ....
bibianna napísal:
xtrox napísal:
bibianna napísal:
Děkuji všem za názor.. co se týče octávky, je to kombík, parkovat zvládám v pohodě (pro toho, kdo radil čidla ).. je to už 14 let staré auto, každou chvíli něco odchází, i když motor je super. spíš jde o to, že jezdím do práce / z práce cca 15-20 min, ani nestačím auto zahřát a už ho vypínám, diesel není do města, nemyslíte?ano, chci o něco menší auto a plánovala jsem třídveřovou verzi, která se mi také líbí nejvíc, pro děti asi ne moc praktické, pravda, pejsek se vleze, je malej... pokud ne stilo, napadá mě pak jedině peugeot (206,307), punto, corolla... na recenze jsem koukala hodně, ale těžko je to posoudit pro neznalého člověka, net je plný názorů pro a proti ... a nejsem vtípek redakce...:)
takže primární je koupit novější auto...takže pokud je vaše čtrnáctileté, pak si za 50 pořídíte cca desetileté se stejnými provozními náklady.do 50 stilo ani p307 neseženete, p206 patřil dlouho mezi poruchové, ale myslím, že 2004 už to bylo odladěné (to si zjistěte u někoho jiného)dále škoda fabia s motorem 1,4 (pozor, auta, která byla odpočtová jsou - většinou pouze papírově - čtyřmístná), renault thalia (který nejezdil dlouhodobě ve vysokých otáčkách), opel corsa, možná seženete i ford fiesta... ale opět dodávám - nejsem si jistý, jestli si pomůžete. měníte auto v ceně cca 50 tisíc za menší a trochu mladší auto v ceně 50 tisíc a provozní náklady zůstanou zhruba stejné
octávku prodám za 70tis.. za 50tis bych ji nenechala ani nejlepšímu kamarádovi.. ----nešťastná poznámka o octávce... každopádně děkuji všem přispěvatelům za komentáře a připomínky, i ty, které si v ničem nezadají se štěky na dámských diskuzních forech.. :)----jdu si s výběrem auta poradit sama, všem přeji hezký den


Při vší úctě tuto reakci považuji minimálně za zvláštní.
Mnoho pravděpodobně zkušenějších (proto jste se asi ptala..., že to sama nevíte...) Vám radí si ponechat stávající vůz, který už znáte a víte, kde Vás "tlačí bota". Vy se k tomu stavíte, jako k nešťastné poznámce o Oktávce a jěště přispěvatele, kteří tomu věnují volný čas, popouzíte nevhodnými komentáři. Nepřijde Vám to minimálně neomalené?
To je naprostá klasika, vy nechcete radu, Vy chcete jen posvětit to, co jste vybrala. Pokud to chcete, za každou cenu, pak ano a bylo zbytečné sem psát. Pokud přemýšlíte o tom, že si polepšíte, tak to není tak jednoznačné a od stolu Vám stejně nikdo lépe, než jak je ve vlákně několikrát zmíněno, neporadí.
Pamatujte, že trh ojetých aut je džungle a anonymní vůz za dobrou (rozumněj nízkou) cenu má vždy nějaký důvod. Filantropů je mezi prodejci vozů úplné minimum. A pokud už někdo prodává relativně levně slušný vůz, tak se do anonymní inzerce ani nedostane - Vaše prodání Octavie anaonymně za 70 a příteli za 50 je toho důkazem.
reagovať
bibianna
počet príspevkov6
dátum registrácie12.02.2014
Štvrtok 20.02.2014 14:46, RE: ....
Zajímavé, pořekadlo o potrefené huse zřejmě funguje...
----
Davide,
1. nevíte, z jakého důvodu dávám Octávku pryč, proto ta "nešťastná zmínka", neměla jsem to vůbec psát
2. špatně čtete, psala jsem, že za 50tis auto NEnechám ani kamarádovi
3. nejsem skálopevně předsvědčená o koupi Stila, ale líbí se mi a chtěla jsem předejít tomu, aby mi bylo doporučováno auto naprosto jiného typu
4. pokud by se zde sešlo hodně negativních názorů na Stilo, zřejmě bych od úmyslu koupě upustila a vybírala dál
5. přispěvatelům, kteří pochopili, na čem dotaz stojí (neptala jsem se "nechat si octávku nebo koupit jiné") jsem vůbec ne nevhodně za názor poděkovala
6. pokud Vás svou volbou nějak rozčiluji a nemáte pro mě jinou radu, než si nechat Octávku, nevím, proč zde ještě přispíváte.

A upřímně je mi jedno, co Vám přijde podivné
Přeji hezký den
reagovať
David V
počet príspevkov2055
dátum registrácie16.05.2007
Štvrtok 20.02.2014 15:28, RE: ....
bibianna napísal:
Zajímavé, pořekadlo o potrefené huse zřejmě funguje... ----Davide,1. nevíte, z jakého důvodu dávám Octávku pryč, proto ta "nešťastná zmínka", neměla jsem to vůbec psát2. špatně čtete, psala jsem, že za 50tis auto NEnechám ani kamarádovi3. nejsem skálopevně předsvědčená o koupi Stila, ale líbí se mi a chtěla jsem předejít tomu, aby mi bylo doporučováno auto naprosto jiného typu4. pokud by se zde sešlo hodně negativních názorů na Stilo, zřejmě bych od úmyslu koupě upustila a vybírala dál5. přispěvatelům, kteří pochopili, na čem dotaz stojí (neptala jsem se "nechat si octávku nebo koupit jiné") jsem vůbec ne nevhodně za názor poděkovala6. pokud Vás svou volbou nějak rozčiluji a nemáte pro mě jinou radu, než si nechat Octávku, nevím, proč zde ještě přispíváte.A upřímně je mi jedno, co Vám přijde podivnéPřeji hezký den


Začínáte opět invektivou a opět zcela zbytečně.
1.) Napište potom reálný důvod, proč se Oktávky chcete zbavit, pak tu totiž máme poloviční informace a pracujeme dle schematu SHIT IN - > SHIT OUT.
2.) Pokud ji za 50 NEnecháte kamarádovi (opravdu jsem špatně přečet), tak se mohu domnívat, že:
a) je to natolik špatné auto, že nechcete přítele ztratit - ano, pak má cenu uvažovat o jiném pro své účely vhodnějším
b) je to natolik dobré auto, abyste ho příteli prodala pod cenou - pak se vyplatí si jej nechat
Každopaádně tím, že jste o ní nic nenapsala, a vracíme se k bodu 1.)
3.) V cenové kategorii do 50 tKč neexistují auta, které jsou vždy spolehlivá a auta, která jsou vždy klumpy, tady je to kus od kusu, a proto nelze nějaký model paušálně poradit.
4.) U Stila i u jiného doporučeného vozu se pak řiďte pravidlem 3.)
5.) OK. To je v pořádku.
6.) Vaše volba je Vaše a já ji platit nebudu, spíš mne mrzelo, že nedáte kompletní vstupní informace a pak dostanete rady, které se Vám nelíbí, ale vina je na přispěvatelích. Mimochodem já nebyl první, kdo doporučil nechat si Octávii a ani jsem se hanlivě nevyjadřoval o Stilu.
Ale ani po tomto ping-pongu vlastně nejsem moudrý z toho, co vlastně chcete.
A než začnete další komentář urážkami, tak si ujasněte, zda chcete vyřešit přepravní problémy nebo vyhrát internetovou bitvu. Z mé strany je to vše, pokud se neobjeví konstruktivní dotaz nebo upřesnění zadání.
reagovať
bibianna
počet príspevkov6
dátum registrácie12.02.2014
Štvrtok 20.02.2014 16:02, RE: ....
Možná to vyznělo jinak, ale já se tady vážně nehodlám dohadovat, ani to neberu jako bitvu kdo z koho
Nemyslím si, že vstupní informace o větším rozsahu, než že jsem to auto nějaký ten rok řídila, jsou třeba.
k bodu 3) dle mého lze objektivně, nikoliv paušálně, prohlásit, která auta jsou taková a která maková, na která se vyplatí koukat a na která vůbec
Jen mi ještě závěrem, prosím, povězte, jak upřesněné zadání je třeba?
"Starší auto do 50.000Kč, benzín, 3-5ti dvéř, klima, el, přední okna, design ala Stilo".. já myslím, že bylo čeho se chytit..
reagovať
brin
počet príspevkov727
dátum registrácie28.03.2011
Piatok 21.02.2014 05:44, Důvod prodeje
Jediné co mne napadá, proč by snad paní chtěla Octávku prodat je, že se rozvádí a potřebuje ji rozpůlit (to pak chápu) nebo je to auto čtyřikrát bourané (ale to asi ne, mluví o ni celkem rozumně) a každé kolo jede jinam. Každopádně v případě nákupu auta za 50000 Kč se rozhodujte podle stavu vozidla a nelitujte dát 1000 Kč za mechanika, kterého vezmete sebou. A nesejde ani tak na tom, co to bude, jestli Stilo nebo Peugeot apod...
reagovať
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.