0
späť
 

diskuze k tématu: Fiat Marea Weekend 1.8 16V

kategórie zaradenia témy: italská vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 31.05.2007 05:25, Ja mel Mareu 1.6 Weekend
Koupil jsem ji novou a mel ji jen dva roky bohuzel (stehoval sem se za more tak sem byl nucenej ji prodat). za ty dva roky zadnej problem. jezdil jsem s ni na hory (lyzovat) na coz je sklapeci naraznik u kufru uzasnej. vsude me drzela a i kdyz jsem mel retezy v kufru tak sem je nikdy nevyndal. kufr je velkej a vodvozil sem v nem kde co. prestoze to byla 1.6 tak mi to bohate stacilo a na dalnici sem s ni nemel problem jet trochu svizneji. kdyz jsem ji musel prodavat zatlacil sem slzu. kdybych se vracel zpatky do Cech a mel dobrej tip na ojetou tak bych ji asi zase koupil.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 31.05.2007 06:57, RE: Ja mel Mareu 1.6 Weekend
anonym napísal:
Koupil jsem ji novou a mel ji jen dva roky bohuzel (stehoval sem se za more tak sem byl nucenej ji prodat). za ty dva roky zadnej problem. jezdil jsem s ni na hory (lyzovat) na coz je sklapeci naraznik u kufru uzasnej. vsude me drzela a i kdyz jsem mel retezy v kufru tak sem je nikdy nevyndal. kufr je velkej a vodvozil sem v nem kde co. prestoze to byla 1.6 tak mi to bohate stacilo a na dalnici sem s ni nemel problem jet trochu svizneji. kdyz jsem ji musel prodavat zatlacil sem slzu. kdybych se ...
Taktez vlastnim tuto motorizaci a na bezne jezdeni je plne dostacujici. Prumerna spotreba se me drzi 6.8-7.5, takze jsem spokojeny. Jelikoz tyto auta nejsou nova,ale jiz starsiho r.v. vyskytnou se obcas drobnosti, ale ktere ojete auto se bez problemu vyskytuje ze ? Navic bych taky chtel vyzdvihnout v clanku zminovany klub, kde to opravdu funguje jak ma a lidi jsou ochotni poradit a podat pripadne pomocnou ruku. Porizovaci cena a pripadne ceny ND je za vybavu a komfort neprosto perfektni. Doporucuji.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 31.05.2007 08:03,
Před 2 lety jsem si pořídil Mareu ve stejné motorizaci a výbavě, také rok výroby 1997, najel s ní cca 50tis. km (celkově najeto 230tkm). Postihly mě naprosto stejné závady - termostat (při 210tkm), zlobí dálkové ovládání, jinak byly provedeny běžné opravy - silentbloky na př. nápravě, zadní ložiska 1x, tlumiče, výměna oleje po 10tkm, rozvody,filtry , svíčky.
Teď mě čeká oprava klimatizace, potřeba přetěsnit kompresor - pokud by někdo měl kontakt a dobré reference na nějakou firmu v Brně, prosím ozvěte se. Díky. S autem jsem celkem spokojený, sice semtam něco provrzne v palubní desce a v sedáku řidiče , plasty jsou choulostivější, oproti motorizaci 1,6 auto lépe táhne odspodu, průměrná spotřeba 7,6L/100km (město 9-10,5L -těžko hodnotit podle provozu, mimo město 6,5L při 100km/h), jízdní vlastnosi obdobné jako u Octavie (spíše pro pohodové ježdní, v zatáčkách je cítit zadek s velkým převisem ). Kdybych to měl shrnout, tak s klidem můžu říci, že to byla docela dobrá volba v poměru cena - užitná hodnota. Nabízí to samé jako předražené ojeté Octavie za 2/3 ceny.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 31.05.2007 09:32, xmar
ja mel 1.9 TD a prislo mi, ze porad neco opravuju. Praskla klika v motoru a vymena motoru, zbytek byly detaily, ale otravne: prestalo fungovat el. okynko, nesel zamek zadnich dveri, alternator, ostrikovac.. jedno jsem opravil do tydne se rozbilo neco jineho... Ale jinak velke prostorne auto, dalo se v nem krasne spat, super pro chlapa byl ten velkej volant. Ale znova bych si fiata nekoupil.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 31.05.2007 09:35, Fajn recenze
Hezká recenze, zdá se objektivní. Pokud máte někdo zkušenost, jak jsou na tom tyto vozidla s naftovými motory ?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 31.05.2007 10:09, RE: xmar
anonym napísal:
ja mel 1.9 TD a prislo mi, ze porad neco opravuju. Praskla klika v motoru a vymena motoru, zbytek byly detaily, ale otravne: prestalo fungovat el. okynko, nesel zamek zadnich dveri, alternator, ostrikovac.. jedno jsem opravil do tydne se rozbilo neco jineho... Ale jinak velke prostorne auto, dalo se v nem krasne spat, super pro chlapa byl ten velkej volant. Ale znova bych si fiata nekoupil.
Kolik to má na délku, kdyby tam chtěl člověk vzadu přespat? Nebo aspoň kolik měříš?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 31.05.2007 11:15, RE: Fajn recenze
Honzin napísal:
Hezká recenze, zdá se objektivní. Pokud máte někdo zkušenost, jak jsou na tom tyto vozidla s naftovými motory ?
Ahoj,naftové motory jsou výkonné (krom 1.9 TD 75),a vcelku spolehlivé. Občas,při nešetrném zacházení,praskají hlavy u TD,JTD je bez problémů. Navíc,JTD je první sériově vyráběný common rail a narozdíl od konkurentů (HDI,CDTI,atd) netrpí žádnými problémy se vstřikovači....Naprosto suprové je svezení s 2.4 JTD-krásný zvuk,perfektní a naprosto plynulý zátah již od nízkých otáček až do nejvyšších. A to vše při velice rozumné spotřebě,která se i při sebebrutálnějším stylu jízdy pohybuje okolo 7 litrů,při normálním ježdění okolo 6........
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 31.05.2007 11:19, RE: xmar
anonym napísal:
Kolik to má na délku, kdyby tam chtěl člověk vzadu přespat? Nebo aspoň kolik měříš?
Měřím 195 cm a spíme tam ve dvou v pohodě.....Co se týká sezení, nasoukám se i za sebe, což například u Octavie 1 ,Astry,ale třeba i u 406 Pažouta nemám šanci....
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 31.05.2007 11:23, RE: Fajn recenze
Honzin napísal:
Hezká recenze, zdá se objektivní. Pokud máte někdo zkušenost, jak jsou na tom tyto vozidla s naftovými motory ?
Hmm, u starych dieslu zalezi od kusu, nektery jsou schopny nalitat 400 tis. km bez vyraznejsich zavad, samozrejme pri dobre udrzbe. Jinak co se tyce kultivovanosti a vykonu, je dobre se zamerit na mladsi rocniky s motory JTD at uz 1.9 nebo 2.4 i kdyz papirovy vykon neni nijak oslnujici, tak maji tyhle motory vyborny zatah a rozhodne nepatri mezi brzdy provozu. Problem tady potom ale zase je v tom, ze jsou dost citlive na pouzitou naftu, ceska nafta neni nic extra, a tyhle vysokotlake CR motory tim docela trpi. Takze odchazeji vstriky, coz muze byt docela Palka, ale jsou znamy i levnejsi variatny opprav tehle zavady, takze to nemusi byt tak hrozne, hlavne je dulezite shanet informace at uz na FiatMarea Klubu nebo i treba na jinych forech klubu italskych znacek. konkretne treba motor 2.4 TD/JTD maji i Lancie (www.lanciaklub.cz) a Alfy romeo dokonce i 1.9 TD/JTD (http://www.cuoresportivo.net/), takze o informace jak co opravit neni nouze.

Recenze pekna, a Marena je dobrej kocar :)
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 31.05.2007 16:13, RE: xmar
anonym napísal:
Měřím 195 cm a spíme tam ve dvou v pohodě.....Co se týká sezení, nasoukám se i za sebe, což například u Octavie 1 ,Astry,ale třeba i u 406 Pažouta nemám šanci....
Naprostý souhlas, mám také 195cm, vybíral jsem před pár měsíci auto pro mne a rodinku. Nakonec se výběr zůžil na Mareu a Mondeo kombi . Oktávka I. i II. je pro normálně rostlého chlapa :o)) (195cm) nepoužitelná konzerva, připadal jsem si v ní jak v tanku. Sám za sebe jsem se nedokázal ani vtěsnat a když už ano, nemohl jsem bez posunutí přední sedačky vylézt ven. Potřebuji auto, kde se pohodlně vlezu já a moje polovička a za nás dítě v sedačce a miminko " ve vajíčku". To v Octavce není možné ani náhodou. Nakonec vyhrálo Mondeo kombi, kde si prostorově připadám naprosto pohodlně, všude plno prostoru, děti se ztrácejí někde v dálce na zadních sedačkách ... naprostá paráda. Opravdu nechápu, pro jaké lidi se vyrábí a prodáva Octávka a Fabie ....jedině snad sněhurka a sedum trpaslníků bude ta správná volba posádky. :o))
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 31.05.2007 17:30, RE: xmar
anonym napísal:
Naprostý souhlas, mám také 195cm, vybíral jsem před pár měsíci auto pro mne a rodinku. Nakonec se výběr zůžil na Mareu a Mondeo kombi . Oktávka I. i II. je pro normálně rostlého chlapa :o)) (195cm) nepoužitelná konzerva, připadal jsem si v ní jak v tanku. Sám za sebe jsem se nedokázal ani vtěsnat a když už ano, nemohl jsem bez posunutí přední sedačky vylézt ven. Potřebuji auto, kde se pohodlně vlezu já a moje polovička a za nás dítě v sedačce a miminko " ve vajíčku". To v Octavce není možné ani ...
No asi jsi nečetl nedávno příspěvek nějakého nenáročného minimalisty, který vyhlašoval fabii kombi jako "ideální auto pro 4 člennou rodinu" Ten by ti to zajisté vysvětlil.... Jinak kámoš má makrelu kombi v JTD, za ty prachy, co to koupil se nedivím jeho nadšení...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 31.05.2007 19:10, RE: xmar
anonym napísal:
Naprostý souhlas, mám také 195cm, vybíral jsem před pár měsíci auto pro mne a rodinku. Nakonec se výběr zůžil na Mareu a Mondeo kombi . Oktávka I. i II. je pro normálně rostlého chlapa :o)) (195cm) nepoužitelná konzerva, připadal jsem si v ní jak v tanku. Sám za sebe jsem se nedokázal ani vtěsnat a když už ano, nemohl jsem bez posunutí přední sedačky vylézt ven. Potřebuji auto, kde se pohodlně vlezu já a moje polovička a za nás dítě v sedačce a miminko " ve vajíčku". To v Octavce není možné ani ...
Zajímavý rozpětí výběru. Vybírat si mezi Octávkou II za 400 a Mareou za kilo. Myslím že jestli tady nejde o peníze, tak za 400 jsou větší auta než Octávka II a určitě to není Marea. Prostě si každej musí do Octávky rejpnout. Myslím si, že pro dvě malé děti je v Octávce místa celkem dost. Samozřejmě souhlasím, že toho místa tam není na rozdávání a Mondeo je určitě větší.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 31.05.2007 20:27, RE: xmar
anonym napísal:
Naprostý souhlas, mám také 195cm, vybíral jsem před pár měsíci auto pro mne a rodinku. Nakonec se výběr zůžil na Mareu a Mondeo kombi . Oktávka I. i II. je pro normálně rostlého chlapa :o)) (195cm) nepoužitelná konzerva, připadal jsem si v ní jak v tanku. Sám za sebe jsem se nedokázal ani vtěsnat a když už ano, nemohl jsem bez posunutí přední sedačky vylézt ven. Potřebuji auto, kde se pohodlně vlezu já a moje polovička a za nás dítě v sedačce a miminko " ve vajíčku". To v Octavce není možné ani ...
Jestli to není tím,že Mondeo je o třídu výš ( tedy i prostorově ),když srovnávat tak možná s Focusem.A všichni lidi nemají 195 cm
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 31.05.2007 20:27, RE: xmar
Vepř napísal:
Zajímavý rozpětí výběru. Vybírat si mezi Octávkou II za 400 a Mareou za kilo. Myslím že jestli tady nejde o peníze, tak za 400 jsou větší auta než Octávka II a určitě to není Marea. Prostě si každej musí do Octávky rejpnout. Myslím si, že pro dvě malé děti je v Octávce místa celkem dost. Samozřejmě souhlasím, že toho místa tam není na rozdávání a Mondeo je určitě větší.
No přiznám se, že O II. jsem kupovat nechtěl, ale samozřejmě jsem si ji chtěl testnout na " vlatním těle" . Prostě kdo chce auto kombika kolem 100KK, a narostl jako já a nejezdí sám nebo jen ve dvou, má těžký výběr. Marea a Mondeo je asi jediná dostupná volba.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 31.05.2007 20:28, RE: xmar
Vepř napísal:
Zajímavý rozpětí výběru. Vybírat si mezi Octávkou II za 400 a Mareou za kilo. Myslím že jestli tady nejde o peníze, tak za 400 jsou větší auta než Octávka II a určitě to není Marea. Prostě si každej musí do Octávky rejpnout. Myslím si, že pro dvě malé děti je v Octávce místa celkem dost. Samozřejmě souhlasím, že toho místa tam není na rozdávání a Mondeo je určitě větší.
tak tak, není článek, kde by nebylo zmíněno o nenáviděné octávce, taky jsem jí kdysi měl , je to obyčejné auto, ale to samé musím říct o mondeu i když je trošku větší, tak to taky není žádný zázrak. jinak s prostorem (octavia vepředu) jsem neměl problém,. ale je fakt, že měřím jenom 187.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 31.05.2007 20:34, RE: xmar
anonym napísal:
tak tak, není článek, kde by nebylo zmíněno o nenáviděné octávce, taky jsem jí kdysi měl , je to obyčejné auto, ale to samé musím říct o mondeu i když je trošku větší, tak to taky není žádný zázrak. jinak s prostorem (octavia vepředu) jsem neměl problém,. ale je fakt, že měřím jenom 187.
No já osobně nic proti Octávce nemám, ba naopak. Těšil jsem se, že si ji letos na jaře pořídím. Právě proto jsem byl zklamán, když jsem si do ni poprvé sedl jako potenciální kupec .....
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 31.05.2007 21:56, RE: xmar
anonym napísal:
ja mel 1.9 TD a prislo mi, ze porad neco opravuju. Praskla klika v motoru a vymena motoru, zbytek byly detaily, ale otravne: prestalo fungovat el. okynko, nesel zamek zadnich dveri, alternator, ostrikovac.. jedno jsem opravil do tydne se rozbilo neco jineho... Ale jinak velke prostorne auto, dalo se v nem krasne spat, super pro chlapa byl ten velkej volant. Ale znova bych si fiata nekoupil.
Kliky praskaj v případě ,že se dlouhodobě podtáčí motor,kdy si řidič myslí,že malejma otáčkama ušetří na spotřebě.Omyl!Neušetří nic a ještě odrovná motor.Marea je slušný auto za slušný peníze s naprosto srovnatelnou poruchovostí jako u konkurence.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 31.05.2007 22:04, RE: xmar
anonym napísal:
Naprostý souhlas, mám také 195cm, vybíral jsem před pár měsíci auto pro mne a rodinku. Nakonec se výběr zůžil na Mareu a Mondeo kombi . Oktávka I. i II. je pro normálně rostlého chlapa :o)) (195cm) nepoužitelná konzerva, připadal jsem si v ní jak v tanku. Sám za sebe jsem se nedokázal ani vtěsnat a když už ano, nemohl jsem bez posunutí přední sedačky vylézt ven. Potřebuji auto, kde se pohodlně vlezu já a moje polovička a za nás dítě v sedačce a miminko " ve vajíčku". To v Octavce není možné ani ...
Si děláš srandu srovnávat mondeo a máreu.Měl jsem fiaty cromy a lancie themy a když jsem chtěl něco novějšího a zkoušel mareu,tak jsem do ní nešel.Mnohem menší a při nehodě bych v ní sedět určitě nechtěl,Forda nemusím,ale mondeo je lepší volba.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 01.06.2007 14:19, RE: xmar
anonym napísal:
Si děláš srandu srovnávat mondeo a máreu.Měl jsem fiaty cromy a lancie themy a když jsem chtěl něco novějšího a zkoušel mareu,tak jsem do ní nešel.Mnohem menší a při nehodě bych v ní sedět určitě nechtěl,Forda nemusím,ale mondeo je lepší volba.
Srandu si děláš ty a je vidět že dřív píšeš než si něco ověříš. Marea sice nikdy nebyla v EURONCAP testována, ale brava získala 16 bodů a 2 hvězdy. A Mondeo 17 bodů a 2 hvězdy. Naví Ford rezne jak liška a platí to i Mondeo 2, Focuse - to je známá věc.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 01.06.2007 23:03, RE: xmar
anonym napísal:
Si děláš srandu srovnávat mondeo a máreu.Měl jsem fiaty cromy a lancie themy a když jsem chtěl něco novějšího a zkoušel mareu,tak jsem do ní nešel.Mnohem menší a při nehodě bych v ní sedět určitě nechtěl,Forda nemusím,ale mondeo je lepší volba.
No, nevím proč by se Mondeo 1 nemohlo srovnávat s Mareou? Mýtus o poruchovosti Fiatu již celekm dlouho neplatí. Co má Mondeo trochu lepší v kvalitě zpracování, to dohání Marea pořizovací cenou, cenou náhr dílů a výbavou. Osobně nemám předsudky a raději bych šel do Marey ve výbavě a bez koroze, než holátko od Forda a s korodujícími zadními lemy a dveřmi (vlastní zkušenost u M1.)
reagovať
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.