0
späť
 

diskuze k tématu: Fiat Marea - jak jezdí po dvanácti letech?

kategórie zaradenia témy: italská vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.09.2009 07:27, Máňa
Taky jsme ji měli. Sloužila skvěle, i když je fakt, že by po zkušenosti člověk zvolil jinou motorizaci - např. 1,9 diesel je čipernější. Ale jinak spokojenost, tak ať vám taky dlouho a dobře slouží!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.09.2009 07:39, koci
Koupil jsem ji tchanovy a opravdu jsem byl velmi prekvapen prostornosti a zpracovanim.Dokonce se to i prijemne ridi.Auto vypada moc pekne,ma super vybavu.Jezdim autem o tridu vyssi a premiove znacky,ale pokud by se cokoliv stalo a ja rychle potreboval nejaky levny vuz,sel bych do ni.Ale urcite alespon do 2.4JTD,ta 1.6 moc nejede.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.09.2009 07:41, Airbagy
Airbagy neměla z výroby nebo o ně přišla během provozu. Bez airbagů nerozumím odkazu na NCAP s výsledkem 2 hvězdičky. To v 97 platilo pro auto bez aribagů?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.09.2009 09:32, Tak jo
Tak já si ji asi koupím. Všude čtu jak je to super auto. Jak je to ale myšleno s tím podvozkem? Ta tvrdost. Já nesnáším drncání a natřásání.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.09.2009 09:47, RE: Airbagy
David V napísal:
Airbagy neměla z výroby nebo o ně přišla během provozu. Bez airbagů nerozumím odkazu na NCAP s výsledkem 2 hvězdičky. To v 97 platilo pro auto bez aribagů?
2 hvězdičky byly uděleny rozhodně za auto co bylo testováno s airbagy.
Záleží jestli tahle ty pytle měla originál a nebo fakt ne.
Můj názor je,že v Itálii to mělo pytle, pak je někdo vystřelil, opravilo se to, dovezlo k nám, kde se to přihlásilo a do techničáku už se pytle nenapsaly,aby po tom nikdo nepátral. Alespoň takhle jsem zvyklej z dřívějška na dovozovky po opravě.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.09.2009 09:53, RE: Tak jo
Kačud napísal:
Tak já si ji asi koupím. Všude čtu jak je to super auto. Jak je to ale myšleno s tím podvozkem? Ta tvrdost. Já nesnáším drncání a natřásání.
Nemyslím, že má tvrdý podvozek. Pokud trefíte na nějaký vytlučenější kousek, bude to samosebou horší, ale jinak pohodlné auto.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.09.2009 09:55, RE: Tak jo
Kačud napísal:
Tak já si ji asi koupím. Všude čtu jak je to super auto. Jak je to ale myšleno s tím podvozkem? Ta tvrdost. Já nesnáším drncání a natřásání.
Určitě měkčí,jak Ochcávka.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.09.2009 09:56, RE: Airbagy
Tomi napísal:
2 hvězdičky byly uděleny rozhodně za auto co bylo testováno s airbagy.
Záleží jestli tahle ty pytle měla originál a nebo fakt ne.
Můj názor je,že v Itálii to mělo pytle, pak je někdo vystřelil, opravilo se to, dovezlo k nám, kde se to přihlásilo a do techničáku už se pytle nenapsaly,aby po tom nikdo nepátral. Alespoň takhle jsem zvyklej z dřívějška na dovozovky po opravě.
Airbagy (2) v té době zcela nepochybně byly standardem pro Mareu. Nějaká mě neznámá social edition pro Italy to není - má klimatizaci.
Pokud tam airbagy nejsou, pak je bouraná. Dále mě opravdu pobavilo, jak nesvítící stahování oken a problikávající kontrolka světel není autorem považována za závadu :DDD.
Mařena není špatný vůz. Chápu, že po porovnání s předchozími vozy majitele to je jako skok ze žumpy do vyhřívaného bazénku, ale trochu soudnosti by to chtělo. Karoserii ozačit za tuhou? Možná tak ve srovnání s papírovým Favoritem...
Jinak to celkem sedí. Jen sedadla (přední) mi rozhodně nepřijdou pohodlnější, než ve Fabii. Neříkám tím ale, že nejsou pohodlná.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.09.2009 10:11, RE: Airbagy
rohYpnol napísal:
Airbagy (2) v té době zcela nepochybně byly standardem pro Mareu. Nějaká mě neznámá social edition pro Italy to není - má klimatizaci.
Pokud tam airbagy nejsou, pak je bouraná. Dále mě opravdu pobavilo, jak nesvítící stahování oken a problikávající kontrolka světel není autorem považována za závadu :DDD.
Mařena není špatný vůz. Chápu, že po porovnání s předchozími vozy majitele to je jako skok ze žumpy do vyhřívaného bazénku, ale trochu soudnosti by to chtělo. Karoserii ozačit za tuhou? Možná ta...
Ony ty sedadla nejsou všechna stejná. Ta naše měla velmi pohodlná, známý měl ve své daleko tvrdší. Možná to bylo původně nějak příplatkové, netuším.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.09.2009 10:21, RE: Airbagy
Kotleta napísal:
Ony ty sedadla nejsou všechna stejná. Ta naše měla velmi pohodlná, známý měl ve své daleko tvrdší. Možná to bylo původně nějak příplatkové, netuším.
to jste mně pobavil, takže když má auto vystřelené airgbagy, a nikdo je nedá zpátky, tak se do techničáků nenapíšou?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.09.2009 10:27, RE: Tak jo
Kačud napísal:
Tak já si ji asi koupím. Všude čtu jak je to super auto. Jak je to ale myšleno s tím podvozkem? Ta tvrdost. Já nesnáším drncání a natřásání.
kup si ale 2.4jtd. Paradni motor. S nim jede jak drak...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.09.2009 10:33, RE: Máňa
Kotleta napísal:
Taky jsme ji měli. Sloužila skvěle, i když je fakt, že by po zkušenosti člověk zvolil jinou motorizaci - např. 1,9 diesel je čipernější. Ale jinak spokojenost, tak ať vám taky dlouho a dobře slouží!
Pro odborníky,airbagy v roce 1997 marea vyrobená nemusela mít z výroby,standart byl jeden,dva až čtyři byly až po roce 2000,dnes už bourany auta v téhle cenové relaci nikdo nevozí!!!Jinak není problé v IT narazit i na 99 bravo,brava bez airbagů!!!Cenové srovnání v té době,felicie byla též bez airbagů bez posilovače a v korozi v ceně!!!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.09.2009 10:36, RE: Airbagy
Reno napísal:
to jste mně pobavil, takže když má auto vystřelené airgbagy, a nikdo je nedá zpátky, tak se do techničáků nenapíšou?
přesně tak! Ovšem vztahuje se to pouze na zkušenější dovozce apod. Dříve jsem s nimi spolupracoval, za čoz se dnes trochu stydím...
To co jsem napsal platí POUZE pro případy dovezených aut (ne všechny pochopitelně) v zahraničí havarovaných a tady zamaskovaných,čistopis se dělal už bez airbagů, proto neznalci nehledali problém. Nakonec se auto prodávalo jako leštěnka, ikdyž to byla časovaná bomba. Pochopitelné?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.09.2009 11:26, RE: Airbagy
rohYpnol napísal:
Airbagy (2) v té době zcela nepochybně byly standardem pro Mareu. Nějaká mě neznámá social edition pro Italy to není - má klimatizaci.
Pokud tam airbagy nejsou, pak je bouraná. Dále mě opravdu pobavilo, jak nesvítící stahování oken a problikávající kontrolka světel není autorem považována za závadu :DDD.
Mařena není špatný vůz. Chápu, že po porovnání s předchozími vozy majitele to je jako skok ze žumpy do vyhřívaného bazénku, ale trochu soudnosti by to chtělo. Karoserii ozačit za tuhou? Možná ta...
Omlouvám se za chybku - mělo být airbag (1) byl nepochybně standard. U nás v ČR by tam měl být i airbag spolujezdce, pokud to má klimu. Je ale fakt, že v teplé Itálii byla klima pravděpodobně i v social výbavách...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.09.2009 11:27, RE: Airbagy
Reno napísal:
to jste mně pobavil, takže když má auto vystřelené airgbagy, a nikdo je nedá zpátky, tak se do techničáků nenapíšou?
Ne že bych se s tím setkal. Ale ne že bych tomu u nás nevěřil ;)
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.09.2009 13:11, RE: Airbagy
rohYpnol napísal:
Ne že bych se s tím setkal. Ale ne že bych tomu u nás nevěřil ;)
Tak tomu se mi moc nechce věřit. Je vícero indícií, které napovídají o tom, že v autě airbag je, nebo není, to, že ho tam potom nedáte neznamená, že tam nebyl.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.09.2009 19:22, Taky jsem měl Mareu
S Mareou Weekend jsem jezdil skoro tři roky a dodnes na ni rád vzpomínám. Benzínový pětiválcový dvoulitr byl naprosto super, pružný a kultivovaný - až na vyšší spotřebu dokonalý motor, hodně jsem se s ním vyblbnul...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.09.2009 19:25, RE: Tak jo
revis napísal:
Určitě měkčí,jak Ochcávka.
Asi jak která - dvoulitr na 15" byl možná o fous tvrdší, ale zato se v zatáčkách nenakláněl.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 18.09.2009 02:58, RE: Tak jo
Kačud napísal:
Tak já si ji asi koupím. Všude čtu jak je to super auto. Jak je to ale myšleno s tím podvozkem? Ta tvrdost. Já nesnáším drncání a natřásání.
No jakej asi myslíš,že bude u olítanýho, deset let starýho fára. Samozřejmě bude mít najeto max. 50 000 km, protože zrovna s tim tvym jezdila babička a jen v neděli do kostela
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 18.09.2009 14:06, RE: Airbagy
rohYpnol napísal:
Airbagy (2) v té době zcela nepochybně byly standardem pro Mareu. Nějaká mě neznámá social edition pro Italy to není - má klimatizaci.
Pokud tam airbagy nejsou, pak je bouraná. Dále mě opravdu pobavilo, jak nesvítící stahování oken a problikávající kontrolka světel není autorem považována za závadu :DDD.
Mařena není špatný vůz. Chápu, že po porovnání s předchozími vozy majitele to je jako skok ze žumpy do vyhřívaného bazénku, ale trochu soudnosti by to chtělo. Karoserii ozačit za tuhou? Možná ta...
Ale kdepak. Fiat prodával klimatizaci i airbagy samostatně k nižším verzím.
A v Itálii by to v té době bylo bez klimatizace neprodejné, zato airbagy ještě zdaleka nebyly samozřejmostí.

Příště se prosím vyjadřuj jen k tomu, o čem něco víš. A ne co se domníváš, že by třeba, podle tebe...
reagovať
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.