0
späť
 

diskuze k tématu: Kterou verzi Citroenu Xsara pro rodinu?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, technické dotazy, francouzská vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 10.01.2007 00:11, za 75???
Musim Vam rict, ze za 75 tis. tolik moznosti na vyber mit nebudete.... leda ze by se Vam povedlo sehnat sikovne bouranou xsaru a tu byste si sam nebo u "garazovych" mechaniku nechal opravit. I tak ale silne pochybuji, ze se Vam povede za tyhle penize neco kvalitniho sehnat.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 10.01.2007 00:14,
..jinak doporucuji Felicii 1,6... da se sehnat slusna i ve verzi combi, vybavena (airbagy, ABS) a pokud se jedna o dovoz z nemecka, i se zachovalou kastli.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 10.01.2007 07:48, RE: bez předmětu
Petr napísal:
..jinak doporucuji Felicii 1,6... da se sehnat slusna i ve verzi combi, vybavena (airbagy, ABS) a pokud se jedna o dovoz z nemecka, i se zachovalou kastli.
No nevim Xsaru mají rodiče sice žádný zázrak, ale oproti felině neporovnatelné, hlavně pokud se týká pasivní bezpečnosti, přeci jenom zakulacený favorit nemá moc dobrý deformační zóny.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 10.01.2007 08:40, RE: bez předmětu
Petr napísal:
..jinak doporucuji Felicii 1,6... da se sehnat slusna i ve verzi combi, vybavena (airbagy, ABS) a pokud se jedna o dovoz z nemecka, i se zachovalou kastli.
svezl jsem se v Xsaře 1.6 (81 kW) a na to, že je to objem "jenom" 1,6 jela perfektně. Ve srovnání s Felicií rozdíl třídy. Ale ta cena je zatím opravdu někde jinde než 75tis.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 10.01.2007 09:52, Xsara 1,9TD, r.99
Podělil bych se s tazatelem o svoje zkušenosti. Se svojí Xsarou jsem po příšerných tankodromech, kterým se u nás říká eufemicky "silnice I. třídy", najezdil za dvaapůl roku přes 80 tis. km. Teď mám na tacho 165 tis. a teprv minulý měsíc jsem musel měnit silentbloky a ložiska zadní nápravy, jak zmíněno v článku.

Cca na 140 tisících byla nutná výměna uvnitř popraskaných kotoučů a hučícího p. p. ložiska.

Během intervalu výměny oleje (12-15 tkm) dolívám jen asi 2-3 deci.

Na to, že jsem ji koupil bouranou po majiteli - praseti, který jí zadřel motor i turbo, je s ní minimum problémů. Musím říct, že je to opravdu spolehlivé auto, i když už je stáří znát. Pro bližší info tomto voze viz http://www.xsara.cz/forums/index.php
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 10.01.2007 09:57, RE: Xsara 1,9TD, r.99
Jack napísal:
Podělil bych se s tazatelem o svoje zkušenosti. Se svojí Xsarou jsem po příšerných tankodromech, kterým se u nás říká eufemicky "silnice I. třídy", najezdil za dvaapůl roku přes 80 tis. km. Teď mám na tacho 165 tis. a teprv minulý měsíc jsem musel měnit silentbloky a ložiska zadní nápravy, jak zmíněno v článku.

Cca na 140 tisících byla nutná výměna uvnitř popraskaných kotoučů a hučícího p. p. ložiska.

Během intervalu výměny oleje (12-15 tkm) dolívám jen asi 2-3 deci.

Na to, že jsem ji koupil ...
To uz chce uz odvahy jit do auta,kde vite ze majitel s tim jezdil jak hovado,zadrel motor a turbo.
Samo zalezi v jakym stavu bylo pri nakupu,ale i tak dost odvazne!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 10.01.2007 10:08, RE: Xsara 1,9TD, r.99
zigi napísal:
To uz chce uz odvahy jit do auta,kde vite ze majitel s tim jezdil jak hovado,zadrel motor a turbo.
Samo zalezi v jakym stavu bylo pri nakupu,ale i tak dost odvazne!
Koupě byla přes známého - automechanika, který ji po praseti spravoval, takže jsem přesně věděl co s tím bylo, jak to bylo opraveno, a co s tím může být dál... Šel jsem do rizika a vyšlo to, to auto snese neuvěřitelné věci...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 10.01.2007 10:26, RE: bez předmětu
Petr napísal:
..jinak doporucuji Felicii 1,6... da se sehnat slusna i ve verzi combi, vybavena (airbagy, ABS) a pokud se jedna o dovoz z nemecka, i se zachovalou kastli.
Felicie vs. Xsara? To snad ne!:))) Když pominu již přede mnou uváděnou pasivní, ale i aktivní bezpečnost, dále výbavu, zpracování, motory, komfort, pak už zbývá dodat jen pozinkovaná karosérie.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 10.01.2007 10:30, Xsara za 75t
Xsara za 75.000,- Kč není utopie, ale bude to pravděpodobně 3 dveřový model, r.v. 97/98, tedy jedna z nejstarších. I když je velmi pravděpodobné, že ceny Xsar půjdou v březnu/dubnu o něco níž, doporučuju přišetřit a koupit slušnou (a to včetně výbavy) v rozmezí 90-100.000,- Kč.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 10.01.2007 11:16, Xsara
Xsara je hezké a docela ideální auto pro rodiny s menšími dětmi, nebo dítětem. Je to krásně malé auto, dobře se s ní parkuje, není těžké, a místa vevnitr dostatečně, průměrně. Je to poměrně povené auto, ale pokud tazatel má opravdu jen 75 tis, tak to bude nějaký špatný kus, bouraný, ve špatném stavu atd. I když možná kdyby oslovil nějakou firmu zabývající se dovozem, tak by ze západu mohl za 75 přivézt něco ve stavu jako tady okolo 90 - 100 tis. Ale tady v ČR toho za tyto peníze moc nepořídíte. Možná se radši podívejte po Xantii, tím, že je starší je i levnější a dá se tudíž sehant okolo 75 v mnohem lepším stavu a hydropneumatika je u Xantie už velcie spoelhlivá
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 10.01.2007 11:40, Laguna
Doporucuji koupit Lagunu tak 96 az 98 rok vyroby,rodinu do ni naskladate v naproste pohode u verze Hatchback a u verze Grantour i skoro 2).Oproti felicii stejna cena ale nesrovnatelny vetsi komfort a vybava) ale je to jen muj nazor,nevim jesli nekdo sdili podobny)
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 10.01.2007 11:42, RE: Xsara 1,9TD, r.99
Jack napísal:
Koupě byla přes známého - automechanika, který ji po praseti spravoval, takže jsem přesně věděl co s tím bylo, jak to bylo opraveno, a co s tím může být dál... Šel jsem do rizika a vyšlo to, to auto snese neuvěřitelné věci...
Tak kdyz uz clovek kupuje auto tak jako vy,tak je v tom uz taky trosku takova jistota a ten mechanik preci to jen pozna a vi co jak delal
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 10.01.2007 12:49, Nabídka
Pokud by jste měl zájem, nabízím vám D. Nubira, sedan, 1,6, r.v.98, 4xokna v el., klima, DO centr., servo, tažné, střešní nosič, velmi dobrý stav. Nové kotouče, chladič klimy, krokov. motor., baterka atd. Spolehlivé auto, které je min. o 2 třídy lepší než nějaká felda. Náhr. díly o levnější než octavia. cena 65000,-
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 10.01.2007 13:06, RE: Nabídka
Jarek - baryn1@atlas.cz napísal:
Pokud by jste měl zájem, nabízím vám D. Nubira, sedan, 1,6, r.v.98, 4xokna v el., klima, DO centr., servo, tažné, střešní nosič, velmi dobrý stav. Nové kotouče, chladič klimy, krokov. motor., baterka atd. Spolehlivé auto, které je min. o 2 třídy lepší než nějaká felda. Náhr. díly o levnější než octavia. cena 65000,-
ještě má airbag a zrc. v elektr.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 10.01.2007 13:10, RE: Nabídka
Jarek - baryn1@atlas.cz napísal:
Pokud by jste měl zájem, nabízím vám D. Nubira, sedan, 1,6, r.v.98, 4xokna v el., klima, DO centr., servo, tažné, střešní nosič, velmi dobrý stav. Nové kotouče, chladič klimy, krokov. motor., baterka atd. Spolehlivé auto, které je min. o 2 třídy lepší než nějaká felda. Náhr. díly o levnější než octavia. cena 65000,-
Tady je to teď jako autobazar, nebo co? Určitě existuje spousta lepších variant k felicii, ale tazatel má takřka vybráno. A pokud se nepletu, ani Laguna, ani Nubira není verze od Xsary... To už je blíž P 306 v kombíku, optimální motorizace 1,6 72 kW....
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 10.01.2007 17:18, RE: bez předmětu
Petr napísal:
..jinak doporucuji Felicii 1,6... da se sehnat slusna i ve verzi combi, vybavena (airbagy, ABS) a pokud se jedna o dovoz z nemecka, i se zachovalou kastli.
Vy škodovkáři jste už vážně na palici!!!Srovnávat Xsaru z felicií!!!máte rozum.felicie je kulatej favorit,nic jinýho a datum vzniku je 1987!!!felicie by měla nyní stát v super stavu tak max.30.000,-kč.mějte trochu rozum a už ty předražený sračky z Mladé Boleslavy přestante vychvalovat a mějte aspoń trochu soudnosti a nebo se zkuste svést v něčem jiným než v té své sračce!!!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 10.01.2007 17:33, RE: bez předmětu
Max napísal:
Felicie vs. Xsara? To snad ne!:))) Když pominu již přede mnou uváděnou pasivní, ale i aktivní bezpečnost, dále výbavu, zpracování, motory, komfort, pak už zbývá dodat jen pozinkovaná karosérie.
ano, skutecne.. jedna se o utopii, ale z hlediska prostredku.. tim mysleno sehnat xsaru za uvedeny peniz. Proto jsem uvedl tuto variantu.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 10.01.2007 17:35, RE: bez předmětu
petr napísal:
Vy škodovkáři jste už vážně na palici!!!Srovnávat Xsaru z felicií!!!máte rozum.felicie je kulatej favorit,nic jinýho a datum vzniku je 1987!!!felicie by měla nyní stát v super stavu tak max.30.000,-kč.mějte trochu rozum a už ty předražený sračky z Mladé Boleslavy přestante vychvalovat a mějte aspoń trochu soudnosti a nebo se zkuste svést v něčem jiným než v té své sračce!!!
proc se tady vzdy vyskytnou jedinci, co musi za kazdou cenu v diskuzich reagovat sproste a utocne...?!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 10.01.2007 17:38,
Doporucuji se jeste jednou zamyslet nad tim, zda skutecne kupovat za uvedene penize cizi znacku ( a nesnazim se nijak protezovat domaci skodovku.. pozn. pro nektere pisatele). V teto cen. relaci bude auto tak jako tak vyzadovat brzky servis, ktery je u cizich aut jiste drazsi...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 10.01.2007 18:22, RE: bez předmětu
petr napísal:
Vy škodovkáři jste už vážně na palici!!!Srovnávat Xsaru z felicií!!!máte rozum.felicie je kulatej favorit,nic jinýho a datum vzniku je 1987!!!felicie by měla nyní stát v super stavu tak max.30.000,-kč.mějte trochu rozum a už ty předražený sračky z Mladé Boleslavy přestante vychvalovat a mějte aspoń trochu soudnosti a nebo se zkuste svést v něčem jiným než v té své sračce!!!
a nejsi náhodou na palici ty? Ty budeš mít nějákýho 20 let starýho dvoulitra kterej je už dávno po smrti a myslíš co nemáš za káru. Každej se snad rozhodne sám co koupí. A asi to zas takový sračky z MB nebudou..stačí se podívat kolik jich jezdí. A nechápu proč se rozčiluješ nad tím, že je felicie drahá. Pojem poptávka ti asi moc neříká že?
reagovať
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.