0
späť
 

diskuze k tématu: 2 x Citroën Xantia

kategórie zaradenia témy: francouzská vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 09.02.2007 07:33, pekny
Celkem pekny recenze... dozvedeli jsme se i ceny dilu... a vypada, ze jsou obe recenze objektivni a jen auto nevychvaluji. Super, kez by takovych recenzi tady bylo vice...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 09.02.2007 08:12, RE: pekny
Kovar napísal:
Celkem pekny recenze... dozvedeli jsme se i ceny dilu... a vypada, ze jsou obe recenze objektivni a jen auto nevychvaluji. Super, kez by takovych recenzi tady bylo vice...
Skoda ze uzivatele nemaji 3.0 Activa, zajimalo by me, jak to jezdi a co to umi. To čidlo ABS u Xantií, to je mrcha, jinak souhlasim s autorem, ze se lidé obcas zbytecně bojí hydro podvozku
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 09.02.2007 08:30, RE: pekny
Martaslover napísal:
Skoda ze uzivatele nemaji 3.0 Activa, zajimalo by me, jak to jezdi a co to umi. To čidlo ABS u Xantií, to je mrcha, jinak souhlasim s autorem, ze se lidé obcas zbytecně bojí hydro podvozku
Xantia break v kombinaci s 2,1 TD je asi nejlepší řešení, bohužel se zachovalá a málo jetá už bude špatně shánět. Ta druhá recenze je trochu lepší, možná proto, že má na ní majitel více najeto.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 09.02.2007 10:03, celkem dobré
čtení. Stručně, věcně
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 09.02.2007 10:35, Nejlepší Citroen
S BX 1.9 TRI jsem si docela užil problémů, ale dnes to dávám za vinu spíš předchozímu majiteli, který ignoroval údržbu. Xantia je mnohem povedenější a podle mnoha zkušeností patrně nejspolehlivější citroen vůbec. I když jsem si řekl, že tuto značku už nikdy, xantie ve slušném stavu bych se nebál.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 09.02.2007 11:31, RE: Nejlepší Citroen
donald napísal:
S BX 1.9 TRI jsem si docela užil problémů, ale dnes to dávám za vinu spíš předchozímu majiteli, který ignoroval údržbu. Xantia je mnohem povedenější a podle mnoha zkušeností patrně nejspolehlivější citroen vůbec. I když jsem si řekl, že tuto značku už nikdy, xantie ve slušném stavu bych se nebál.
Xantie se mě vždycky líbila samozřejmě vdieselu, ale ta spotřeba se mě zdá na naftu dost vysoká.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 09.02.2007 11:40, RE: Nejlepší Citroen
Kámoš Zigiho napísal:
Xantie se mě vždycky líbila samozřejmě vdieselu, ale ta spotřeba se mě zdá na naftu dost vysoká.
Nevím jak 2.1 TD, ještě jsem s tím nejel, ale moje 1.9 TD běžně sežere kolem 6,5 litrů, na dálnici 7.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 09.02.2007 12:19, RE: Nejlepší Citroen
Max napísal:
Nevím jak 2.1 TD, ještě jsem s tím nejel, ale moje 1.9 TD běžně sežere kolem 6,5 litrů, na dálnici 7.
Podle me nejlepsi xantia je po faceliftu, kdy ma lepsi bezpecnost, ma i digi klimu a hlavne motory HDI. Muj sen je HDI 110 koni v xantii, ale preci jen, je to uz trosku starsi auto a tak pokukju po C5 ale ta zase pry je dost poruchova tak nevim, ale hydropneumatika je muj sen, kdo nejel, nepochopi
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 09.02.2007 12:41, RE: Nejlepší Citroen
mufik.martin napísal:
Podle me nejlepsi xantia je po faceliftu, kdy ma lepsi bezpecnost, ma i digi klimu a hlavne motory HDI. Muj sen je HDI 110 koni v xantii, ale preci jen, je to uz trosku starsi auto a tak pokukju po C5 ale ta zase pry je dost poruchova tak nevim, ale hydropneumatika je muj sen, kdo nejel, nepochopi
Xantia může mít automatickou klimu, ale určitě ne digitálně ovládanou.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 09.02.2007 12:53, RE: Nejlepší Citroen
Max napísal:
Xantia může mít automatickou klimu, ale určitě ne digitálně ovládanou.
Souhlas, taky jsem digi u Xantie neviděl. Ale nevidět, neznamená nemít U švagrový jsem jí taky neviděl, ale věřím, že jí určitě má ))). Hezkej víkend!!!!!!!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 09.02.2007 14:44, RE: Nejlepší Citroen
Max napísal:
Xantia může mít automatickou klimu, ale určitě ne digitálně ovládanou.
Omlouvam se myslel jsem automatickou ne digital, jaky je vlasnte rozdil mezi digi a automatickou klimou? mysle jsem , ze je to to same, ma to disply kde se nastavi teplota a ta je autoamtiky udrzovana? jaky je ted prosim rozdil?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 09.02.2007 14:53, RE: Nejlepší Citroen
mufik.martin napísal:
Omlouvam se myslel jsem automatickou ne digital, jaky je vlasnte rozdil mezi digi a automatickou klimou? mysle jsem , ze je to to same, ma to disply kde se nastavi teplota a ta je autoamtiky udrzovana? jaky je ted prosim rozdil?
Jedná se spíš o zobecněnou a nepřesnou terminologii. Automatická klima se od manuální liší tím, že si teplotu vzduchu cestující nastavuje čistě pocitově, stejně jako v zimě topení. Automatická je navíc vybavená čidlem, které hlídá teplotu a stačí tudíž např. na digitálním displeji nastavit příslušnou hodnotu a nemuset se o nic starat. Odtud se vzal termín digitální klima. Ale např. právě u Citroenu (Xsara, Xantia) není digitální displej. Místo toho jsou po obvodu kolečka na ovládání teploty číslice rovnající se požadované teplotě. Při nastavení ovladače na danou hodnotu a přepnutí na automatickou klimu to už potom funguje stejně jako ta tzv. digi klima a hlídá si to teplotu nastavenou takto-manuálně. Trochu jsem se do toho zamotal, ale snad je to srozumitelné.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 09.02.2007 15:28, RE: Nejlepší Citroen
Max napísal:
Jedná se spíš o zobecněnou a nepřesnou terminologii. Automatická klima se od manuální liší tím, že si teplotu vzduchu cestující nastavuje čistě pocitově, stejně jako v zimě topení. Automatická je navíc vybavená čidlem, které hlídá teplotu a stačí tudíž např. na digitálním displeji nastavit příslušnou hodnotu a nemuset se o nic starat. Odtud se vzal termín digitální klima. Ale např. právě u Citroenu (Xsara, Xantia) není digitální displej. Místo toho jsou po obvodu kolečka na ovládání teploty čísl...
Konkrétně u Xantie není kolečko, ale lišta, po které se zleva do prava zvyšuje teplota po stupnici s čísly ( a tlačítko auto). Takže nastavení kolíku pod číslo a se zapnutým tlačítkem udržuje automaticky teplotu (chladí, topí)
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 09.02.2007 16:18, RE: Nejlepší Citroen
Pepe napísal:
Konkrétně u Xantie není kolečko, ale lišta, po které se zleva do prava zvyšuje teplota po stupnici s čísly ( a tlačítko auto). Takže nastavení kolíku pod číslo a se zapnutým tlačítkem udržuje automaticky teplotu (chladí, topí)
Tak jest, sorry za dezinformaci.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 09.02.2007 18:53, LPG
Docela by mě zajímalo jestli ta xantia byla koupená už s LPG a příp. s jakým (Holandsko ?)
A jestli s LPG byly nějaké problémy.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 09.02.2007 19:40, RE: Nejlepší Citroen
Max napísal:
Tak jest, sorry za dezinformaci.
Tak pánové, musím pochválit všechny, kteří se zúčastnili této diskuze, protože zde poprvé po hodně dlouhé době nevznikl žádný konflikt a hádka a nikdo nikoho neosočuje. Takže jen tak dále.(ale co není samozřejmě může být že?) čao
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 09.02.2007 21:13, Klima
Diky moc za vysvetleni klimy automaticke a digitalni. Uz to chapu, je to prave asi dezinformovanosti, protoze auta ktera maji display kde se nastavi teplota jsou oznacovana jak digitalni, tak automaticka. a na tipcars kdyz omezujete vyber vybavy tak mate na vyber pouze manualni a automaticka klima, ale pod pojmem automaticka to vyheldava auta i s digitalni klimou, proto jsem byl tak nejak mimo, diky za vysvetleni
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 10.02.2007 19:32, RE: Xantia
mufik.martin napísal:
Diky moc za vysvetleni klimy automaticke a digitalni. Uz to chapu, je to prave asi dezinformovanosti, protoze auta ktera maji display kde se nastavi teplota jsou oznacovana jak digitalni, tak automaticka. a na tipcars kdyz omezujete vyber vybavy tak mate na vyber pouze manualni a automaticka klima, ale pod pojmem automaticka to vyheldava auta i s digitalni klimou, proto jsem byl tak nejak mimo, diky za vysvetleni
Výborná recenze. Pán má rád prostě zvučné a bezproblémové značky. Ford Orion- bezproblémové auto,držák až za hrob, skvělá anikorozní úprava, vynikající vzhled i jízdní vlastnosti. Citroen Xantia, další naprosto super vozidlo-žádné problémy s čerpadly, diagnostikou,hydroactivem, no prostě ten člověk opravdu ví co si má koupit. Jen tak dál, doufám, že si příště koupíte třeba Daewoo, nebo Dacii, rovněž vynikající vozy.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 10.02.2007 19:35, RE: Xantia
mufik.martin napísal:
Výborná recenze. Pán má rád prostě zvučné a bezproblémové značky. Ford Orion- bezproblémové auto,držák až za hrob, skvělá anikorozní úprava, vynikající vzhled i jízdní vlastnosti. Citroen Xantia, další naprosto super vozidlo-žádné problémy s čerpadly, diagnostikou,hydroactivem, no prostě ten člověk opravdu ví co si má koupit. Jen tak dál, doufám, že si příště koupíte třeba Daewoo, nebo Dacii, rovněž vynikající vozy.
No já si teda nemyslím, že Ford Orion je takový držák a třeba Daewoo taky ne, já nevím.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 10.02.2007 19:36, RE: Xantia
zigi napísal:
No já si teda nemyslím, že Ford Orion je takový držák a třeba Daewoo taky ne, já nevím.
No tys to zase Ty kreténe nepochopil, co? To byla zigi sranda,víš.
reagovať
1 2

2 x Citroën Xantia

Dnes přinášíme ve spojeném článku dvě kratší zkušenosti uživatelů automobilu Citroën Xantia.
09.02.2007, recenzie užívateľov
hodnocení článku: 100% (2x)
přečteno: 20500x


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.