0
späť
 

diskuze k tématu: Vyšší otáčky na volnoběh

kategórie zaradenia témy: poradna, technické dotazy, typ vozidla, osobní
Tereza2913
počet príspevkov1
dátum registrácie24.11.2023
Piatok 24.11.2023 14:07, Vyšší otáčky na volnoběh
Ahojky.Mozna tady téma je ale zalozim nové tak se predem omlouvám.
Mám dotaz...Mám svoje prvni auto .Mamka si koupila nové tak mi dala staré...
Ford fiesta přesný datum 28.5.2004.
Je to 1.3 44kw.V roce 2018 mu byli měněny kolem motoru všechny součástky stálo to asi 20 000 takže toto má nové relativně.Baterka kupovaná loni olej má vyměněny je to cca 3 týdny,chladící kapaliny je tam dost,palivovej filtr měněny před 2 rokama,olejový a vzduchový teď před téma 3 tydnama...Samozdrejme jak je to .one první auto(už jsem řídila ale ne svoje) tak si všímá různě a tak...A všimla jsem si že se mi stává když nastartuju že na volnoběh mám otáčky nad 1000.Nekdy se to blíží až k 1500 a třeba ani po 3 minutovým stání to nespadne.Rano když se to stane to přikládám studenému autu ale kolikrát s emi to stane i když s autem jedu do krámu třeba auto je už ohřáté a pak znovu nastartuju.I při jízdě když stojím na semaforech tak otáčky se drží nad 1000.Nekdy to prostě takhle je někdy při nastartování spadnou pod normálně sami....Ale prostě stane se že se drží nad 1000 pořád...
Nejezdím úplně denně jezdím tak 1x za 3 dny cca 10 km...Takže většinou 2 dny auto stojí.Vcera sem jela ráno a jak teď dva dny mrzlo auto se při nastartování celé rozklepalo ale chytlo hned....Otáčky v pohodě...Ale bylo zmrzlé...
Chci se zeptat je to velký problém nebo to nemám řešit?Nikde mi žádná kontrolka nesvítí teplota motoru po ohřátí se drží tam jak má nijak to nestoupá zastaví se tam jak má dle manuálu a tam zůstane po celou dobu cesty. Mamka mi říkala že jí se to taky stávalo po celou dobu co ho má (17 let) -ovsem nevím jestli mi to neříká jen abych byla v klidu.
Samozdrejme nejsem úplně profi řidič a moje jízda není úplně 100% ještě takže jedu spíš pomaleji a motor nevytacim možná jak by si představoval ale snažím se abych mezi řazením ho vždy vxtocila tak jak mám a nehradila brzy a nebo pozdě.Smaozdrejme se někdy stane že prostě jedu na 2jku 30 otáčky na 2-2,5 000 ale říkám musím se vyjezdit.Nicmene mě právě zajímá jestli to že prostě se stane že mám otáčky vyšší na volnoběh jestli to je velký problém a.nebo to nicemu nevadí(kromě spotřebě paliva ale myslím že s mým ježděním to stejně moc nepocítim. A auto(motor ) to nijak neničí kord když nic nesviti.Stane se i že během dne se to zmeni že prostě jedno nastartování je víc otáček druhý třetí už je pod 1000 a tak...I když je auto pořád teplý se to mění.
Dnes jsem třeba zkusila když sem nastartovala a měla vše vyply tak sme zaplansvetla,rádio dala topení naplno a otáčky spadly pod.Ale říkám je to opravdu jak kdy.Jednou ne to nad a drží se to při jízdě když stojím a někdy to hned při nastartování spadne třeba po 2 sekundách pod 1000 a je to .Díky moc
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.