0
späť
 

diskuze k tématu: Výměna řidičského průkazu: kolik stojí, jak dlouho trvá a co k ní potřebujeme

kategórie zaradenia témy:
Kelthuzad
počet príspevkov33
dátum registrácie19.10.2015
Piatok 05.05.2023 16:55, Konec platnosti řidičského průkazu
Nikde jsem však nenašel informaci, kolik se případně platí za vystavení nového řidičáku v případě ztráty (jedná se o stejný poplatek, jako v případě předčasné žádosti)?
reagovať
Jaryk
počet príspevkov1
dátum registrácie05.08.2023
Sobota 05.08.2023 06:25, Vše už je jinak
Shlédl jsem video a rozhodl jsem se kvůli úspoře času podat žádost elektronicky. Jaké ale bylo mé překvapení....

I když se snažím postupovat stejně jako v ukázce, publikované před necelými třemi měsíci, požadavek mě přesměrovává už nově na Portál Dopravy se zmínkou, že pokud si chci podat žádost o řidičský průkaz, musím mít k Portálu Dopravy připojenou datovou schránku fyzické osoby. Tu samozřejmě také mám, tak mohu pokračovat. Očekával jsem, že pouze zadám její název, ale je po mně vyžadován souhlas s povolením přístupu k mé Datové schránce. Dále jsem nucen souhlasit, že externí aplikaci Portál Dopravy poskytuji souhlas k získání obsahu zpráv z mé datové schránky včetně osobních údajů, které v nich mohou být obsaženy. To už mi přijde příliš....

Proč je nutné původně jednoduchý a zjevně dříve už fungující proces komplikovat? Bez tohoto kroku se už dnes podat žádost nedá, takže se musím vrátit ke starému fyzickému způsobu podávání žádosti, škoda . Proč se potřebují správci Portálu Dopravy prohrabovat v poštách v mé Datové schránce? Když jsem přihlášen k Portálu občana, je přece jasné, že jsem to já a také všechny údaje o mně jsou už k dispozici. Proč se do procesu musí zatahovat Portál Dopravy a Datová schránka? Proč se věci nedělají tak jednoduché, jak to jen jde? Nechápu to.
reagovať
Peex
počet príspevkov1
dátum registrácie05.10.2023
Štvrtok 05.10.2023 16:05, RE: Vše už je jinak
citácia:
reakce na: Jaryk, 05.08.2023 06:25 (Shlédl jsem video a rozhodl js ...)


Mám bankovní identitu a přesně proto jsem se na žádost o výměnu řidičského průkazu elektronicky také vyprdul. Copak by nestačilo, že když se přihlásím prostřednictvím bankovní identitou, tak že si údaje natáhnou a pak mi např. sms kou pošlou jestli je to schváleno a kdy si mám řidičák vyzvednout.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.