0
späť
 

diskuze k tématu: Výběr SUV pro důchodce, automat

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit
Kačud
počet príspevkov15
dátum registrácie05.09.2008
Utorok 14.04.2020 11:54, Výběr SUV pro důchodce, automat
Dobrý den,
potřeboval bych poradit s výběrem auta pro otce (65 let).
Najezdí cca 20 tis km. Většinou jenom pojížďky po městě a přilehlých obcích.
Potřebuje SUV kvůli vyššímu posezu a lepšímu nastupování a vystupování.
Potřebuje vyšší světlou výšku podvozku a pohon 4x4. Bydlí v domě ve svahu s rozbitou kostkovou cestou s velkýma hrbama a má zahradu ke které vede vymletá polňačka.
Nechce už řadit, chce automat.
Jezdí v autě sám nebo s mámou. Takže něco menšího. Ale ne moc, jednou ročně jedou s našima dětma na dovolenou cca 200 km daleko a berou kola.
Tátovi se nelíbí jiná auta než evropská, ideálně koncern VW. Trpí silnými předsudky
Za mě je podmínkou dostupný a levný servis. Rodiče žijou už jen z důchodů.
Cenový strop je max 400 tis Kč. Víc nemá.
Je to jeho poslední auto na důchod, další už kupovat nechce, tak aby vydrželo těch 10 let sloužit.
Moc děkuju a mějte se fajn.
Kačud
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Utorok 14.04.2020 14:02, RE: Výběr SUV pro důchodce, automat
citácia:
reakce na: Kačud, 14.04.2020 11:54 (Dobrý den,potřeboval bych pora ...)

Ahoj, levný servis, 4x4, spolehlivost. Zkusil bych mladou ojetinu Suzuki Vitara nebo S-Cross(trochu lepší interiér) s motorem 1.6 VVT, 4x4. Manuál je ale daleko větší jistota, a na důchod nikdy peněž není dost. Hodně bych to zvážil. Ostatní věci fungují u Suzuki na jedničku.
Mojí rodiče u nás v Beskydech mají na důchod Suzuki SX4 1.6 VVT 4x4 a po deseti letech se neměnil ani šroubek Ano mají manuální převodovku, jenže pětikvalt je dobře odstupňovaný a nevadí ani babičce
Otci můžeš říct, že Vitara a S-Cross se kompletují v Maďarsku, má mnoho evropských dílů, jen motor s převodovkou je z Japonska = a to je DOBŘE

Jsou daleko propracovanější SUV - Subraru XV, Honda CRV, Toyota RAV4, jenže vše je prostě drahé na servis. Ono se to moc nekazí, ale i tak
reagovať
rbiciste
počet príspevkov83
dátum registrácie30.09.2011
Streda 15.04.2020 09:24, Mission Impossible
Je to klasické zadání, co nemá řešení. Bude třeba slevit nebo naopak přidat peníze. Já bych jim doporučil Dacii Duster a ubral automat.
Koncernu bych se vyhnul. Za uvedenou částku koupíte v 4x4 ojetinu a případně ještě DSG převodovkou a obojí považuji za pasti. Je potřeba si dát velký pozor na to jaký je to automat. Jestli je to robot nebo hydroměnič. Hydroměnič je spolehlivější. Nesmí se taky zapomenout na pravidelné výměny oleje jak v převodovce tak měničích a diferenciálech pohonu 4x4.
reagovať
sgt
počet príspevkov32
dátum registrácie19.11.2008
Streda 15.04.2020 09:30, RE: Výběr SUV pro důchodce, automat
citácia:
reakce na: Kačud, 14.04.2020 11:54 (Dobrý den,potřeboval bych pora ...)

tu musím súhlasiť - Suzuki Vitara alebo S-Cross. Aj automat tu je perfekntý japonský hydromenič AISIN (teraz ho všade používa aj PSA Citroen/Peugeot).
Pre svokra som tiež pomáhal vyberať auto až sme skončili u Tucsona. Ale to len kvôli tomu, že je trochu vyšší (190cm) a starší (70+) a do Vitary/S-Crossu sa horšie dostával...
reagovať
Pepas
počet príspevkov25
dátum registrácie07.02.2020
Streda 15.04.2020 09:51, RE: Výběr SUV pro důchodce, automat
citácia:
reakce na: Kačud, 14.04.2020 11:54 (Dobrý den,potřeboval bych pora ...)

Zadání je opravdu dost složité, rozhodne to bude chtít buď navýšit rozpočet nebo snížit požadavky. Za mě je volba také Suzuki S-Cross nebo Vitara. Pokud trvá na evropské výrobě tak je možnost ještě Opel Mokka-za 400 tisic se da sehnat lehce jetá, s pohonem 4x4 s benzínem 1.4 turbo. Ale servis bude dražší a spotřeba taky nepůjde moc pod 8 litrů. Koncern VW je s timhle zadáním nemožné sehnat, všechno budou auta stáří 4+ a nájezd přes 100 tisíc.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Streda 15.04.2020 10:44, RE: Mission Impossible
citácia:
reakce na: rbiciste, 15.04.2020 09:24 (Je to klasické zadání, co nemá ...)

Ahoj, jako první mě také napadla Dacia Duster Kurnik ale ty motory nevím:
1. 1.5 Dci - důchodci na co? Často krátké trasy, moc složitý motor (FAP filtr, atd..)
2. 1.33 Tce - přímý vstřik, nový motor, FAP filtr, nikdo neví co vydrží a opět docela složitá konstrukce
3.VYHRÁVÁ nový nepřímovstřikový 1.0 TCE, jenže ten zase není 4x4

Proto za mě Suzuki, které je kvalitnější v interiéru, převodovka i motor made in Japan zatím drží kvalitu. Samozřejmě s manuální převodovkou se dá sehnat téměř nový vůz nebo předváděcí atd..
reagovať
Zdeny60
počet príspevkov1234
dátum registrácie08.09.2009
Streda 15.04.2020 13:41, RE: Výběr SUV pro důchodce, automat
citácia:
reakce na: Kačud, 14.04.2020 11:54 (Dobrý den,potřeboval bych pora ...)


Pokud trvá na spolehlivosti, tak VW vyloučit. Jako důchodce by krvácel. moje volba je Subaru Forester s 2,0l atmosférou a CVT. Ta vydrží, pokud bude měnit olej, cca 200-250tkm do GO. To má tak na 10-12 let. Motor je bez diskuze, zbytek auta také. 4x4 jasné, terén je jasný, spolehlivost je jasná, odolnost bez komentáře. Vysoký to je až až. nekrade se, na rozdíl od VW. Servis je v každý díře, je to běžné auto (je rok 2020, nikoliv 1970). Díly dostupné všude. Jinak na servis se doporučuje vybrat "svého" dvorního mechanika. Na Subaru klubu poradí každý. Jiný přístup, jiné ceny. Jistě padne otázka na spotřebu: s 2,0 a CVT kolem 7/100. Já jezdím sOutbackem 2,5 a 6°MT za 6,8-8/100 dle trati. Poruchy? WTF???
reagovať
Kačud
počet príspevkov15
dátum registrácie05.09.2008
Štvrtok 16.04.2020 13:22, Odpověď od tazatele
Dobrý den,
moc děkuji za rady. Suzuki S-cross vypadá dobře. Zkusím to s otcem probrat. Jen mám k němu dotaz. Jaké ročníky mají hydroměnič AISIN? Motor 1.6 bez přímého vstřiku a turba by byl super.
Co se týče Forestera, tak tady vydím problém s cenou. Za danou cenu bude starší kus než S-cross. Nevím pak jak je to s dostupností a cenou dílů. Jestli nebude taky S-cross levnější na díly. I na něj bude asi aložitější najít servis. Moc jsem jich tu v Olomouci jezdit neviděl.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Štvrtok 16.04.2020 14:09, RE: Odpověď od tazatele
citácia:
reakce na: Kačud, 16.04.2020 13:22 (Dobrý den,moc děkuji za rady. ...)

Dobrý den, tak motor 1.6 VVT má Aisin jen v Suzuki Vitara, bohužel S-Cross dostal variátor a ten tak povedený nebude. Ale Vitara není špatným autem, je trochu kratší, má podvozek od SX4(výborný) a hlavně nic se nekazí. Je to vlastně skoro stejné auto jako S-Cross.
Novější S-Cross s turbomotorem 1.4 už má Aisin také..
reagovať
Kačud
počet príspevkov15
dátum registrácie05.09.2008
Štvrtok 16.04.2020 17:27, Našel jsem pouze toto
https://www.tipcars.com/suzuki-vitara/suv/benzin/suzuki-vitara-s-cr-1-4t-103kw-4x4-mat-28914968.html

Co říkáte na tuto Vitaru? Je ten motor spolehlivý? Je ten automat hydroměnič AISIN?
reagovať
Zdeny60
počet príspevkov1234
dátum registrácie08.09.2009
Štvrtok 16.04.2020 19:15, RE: Odpověď od tazatele
citácia:
reakce na: Kačud, 16.04.2020 13:22 (Dobrý den,moc děkuji za rady. ...)


Vydím )) Já vidím problém nikde. Forester je velmi jednoduchý auto s jedním kritickým místem a to je CVT - stejně, jako u všech aut, co mají CVT. Avšak Subaru to má zvládnuté a CVT vydrží př slušném zacházení min. 250tkm. Motor je bezproblémový, stačí měnit olej a netočit to za sudena jak dobytek (ovšem platí pro každé auto). Díly: naprotsá většina je u dýlerů skladem, pokud ne, centrál sklad je v D, takže do 2 dnů není co řešit - hovořím o plechařině. Jinak brzdy, tlumiče, výfuk, svíce, oleje, prostě spotřební materiál je k mání kdekliv kdykoliv, ba dokonce v Auto Kelly či podobných dýlerů. Na Subaru existuje kupa speciálních dílů v nejvyšší kvalitě, ale dokážše koupit díly střední kvality, ale i čínské či polské levné díly, jen záleží, co požaduješ. Nipparts je riginal japan kvalita a garantuji ti, že je to levnější, než u das Uberauto Škoda. Avšak musíše se obloukem vyhnout (měničům" typu Frey. Já třeba jezdím už asi 10 let se svým třetím Subaru 140+140km na srevis, avšak za tuto vzdálenost mám opravdu špičkovou kvalitu servisu, dílů a přístupu mechanika, navíc vše konzultuje,m dává mi alternativy a já jsem 200% spokojen.Což jsem nebyl ani jednou z asi 3 návštěv u značkového servisu, pokud jsme něco chtěl tzv. poblíž domu. Subaru niko,u rozhodně nevnucuji, je kupa jiných a i lepších aut, ale jen málokteré má tak dobrý poměr cena - odolnost-spolehlivost a k tomu jako nepatrný binuás chování v terénu a ve zhoršených podmínkách. Kdo neměl Subaru, tak prakticky netuší, jak správně funguje jejich čtyřkolka v terénu. Možná staré Audi s Qauttrem, landcrueis a pod. Ale bežbá dnešní produkce, co si hrdě říká 4x4, opravdu ne. Bohužel ale musím říct, že i poslední generace Subaru s CVT už není to, co bylo starší Subaru s Aisinem a ESP (vazba na pohon, včetně difu s omezenou svorností).
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Štvrtok 16.04.2020 21:11, RE: Našel jsem pouze toto
citácia:
reakce na: Kačud, 16.04.2020 17:27 (<U>https://www.tipcars ...)

Dobrý den, je to Aisin převodovka, motor je dobrý, jen počítejte, že je to turbo a přímý vstřik s filtrem pevných částic, takže nejde už o tak neprůstřelnou techniku jako je motor 1.6 VVT, ale budiž - jen ověřte maximálně vůz, zavolejte do Suzuki, kde byl servisován, ověřte pojistné události pokud to jde atd atd.. Málokdy český bazar nabízí "košer" auto
reagovať
TomasB
počet príspevkov401
dátum registrácie11.02.2019
Piatok 17.04.2020 00:49, RE: Výběr SUV pro důchodce, automat
citácia:
reakce na: Kačud, 14.04.2020 11:54 (Dobrý den,potřeboval bych pora ...)


Něco takového? https://www.youtube.com/watch?v=kwmvyp1H5qg&t=5s

https://www.youtube.com/watch?v=ltpLzKaDzvE
reagovať
Reno
počet príspevkov1352
dátum registrácie30.03.2010
Piatok 17.04.2020 17:38, RE: RE: Výběr SUV pro důchodce, automat
citácia:
reakce na: Zdeny60, 15.04.2020 13:41 (Pokud trvá na spolehlivosti, t ...)


tady asi bez námitek, jakožto důchodce nepozná, jak to auto nechutně vyje, když se mu trochu začne šlapat na krk... hauuuu hauuuu
reagovať
Kačud
počet príspevkov15
dátum registrácie05.09.2008
Piatok 17.04.2020 22:44, RE: RE: Našel jsem pouze toto
citácia:
reakce na: BobanHTP, 16.04.2020 21:11 (Dobrý den, je to Aisin převodo ...)


Tak to mě moc nenadchlo Přímý vstřik a filtr. Ach jo. Mrknu ještě na tu Vitaru 1.6 VVTi s hydroměničem. Jestli nějakou najdu a nebude pro otce už moc stará. Taky jsem se díval na Forestry a XV. Dost mě udivilo, že XV, které beru jako levnější auto, stojí v bazarech stejně jako Forester. No v každým případě za ty peníze jsem našel starší auta než ty Suzuki.
Jinak budu rád za doporučení servisů v Olomouci na Suzuki a Subaru. Krom autorizáku o žádném nevím. Tyto značky jsou tu dost rarita.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.