0
späť
 

diskuze k tématu: Volvo V60 alebo Honda Accord?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit
Ferko
počet príspevkov8
dátum registrácie27.05.2016
Sobota 05.09.2020 16:12, Volvo V60 alebo Honda Accord?
Zdravím,
rozhodujem sa pre kúpu ďalšieho auta a do užšieho výberu postúpili Volvo V60 a Honda Accord (kombi), obe autá ročníky cca 2012 - 2015.
Jazdím ročne cca 30-35 tis. km, preto chcem auto pohodlné, komfortné a aj trochu svižné.
U Hondy som naklonený skôr benzínu, no trochu som na vážkach, či je 2.0 dostatočne silný. S objemom 2.4 ich je zase veľmi málo. Dieselu sa obávam, DPFka tam občas štrajkujú (ak ma z toho niekto vyvedie vlastnou skúsenosťou, budem rád). Každopádne by som pri benzíne zvažoval prestavbu na LPG.
Volvo by malo mať podľa mňa 5 valcový diesel, kvôli spotrebe a nákladom na údržbu preferujem D3 alebo D4.
Jasné, tie autá sú trochu rozdielne, Honda je viac športová, čo ma veľmi láka. Ak Hondu tak s manuálom. Volvo je asi viac komfortné a pasuje mi k nemu lepšie automat. Obe by mali mať dobré sedačky, čo je jedna z vecí, ktore sa mi páčia.
Čomu by ste dali prednosť a prečo? Ak má niekto osobné skúsenosti s týmito autami či už pozitívne alebo negatívne, prosím, aby sem napísali.
ďakujem,
Marián
reagovať
Citroenak
počet príspevkov719
dátum registrácie13.04.2012
Streda 09.09.2020 13:51, RE: Volvo V60 alebo Honda Accord?
citácia:
reakce na: Ferko, 05.09.2020 16:12 (Zdravím, rozhodujem sa pre ...)


Este nedavno by som povedal honda accord. Ale po skusenostiach s hladanim 2.4 benzinu musim povedat, ze by som bral urcite to volvo. Najst 2.4 je totiz, ako ste pisali, zazrak. Nasiel som jeden, ktory som isiel pozriet. Podla inzeratu parada. Po skusobnej jazde musim povedat, ze to bol vrak ktory nevedel nastartovat, bol cely dobity zo vsetkych stran, polamane detail plasty, vybyvany interier :) Chlapik mi tvrdil, ze honda predsa nie je o malickostiach, ale o tej jazde :D :D Hneval ma vsak najme hluk pri dialnicnom tempe. Bolo to ale lepsie ako na mazde 6 co mam :) Ja preferujem skor komfort pri jazde, najme ked jazdim vela. Volvo sa da najst lahsie, ma lacnejsie diely a viac ludi ho vie opravit. Nie je to taka raritka ako honda, ale podla mna to bude vo finale menej nervou a viac uzitych kilometrov. Len ten interier je podla mna skaredy. Je to vlastne klavesnica nalepena po vyske. Neviem ci sa na to da zvyknut.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Štvrtok 10.09.2020 14:44, RE: Volvo V60 alebo Honda Accord?
citácia:
reakce na: Ferko, 05.09.2020 16:12 (Zdravím, rozhodujem sa pre ...)

Ahoj, Hondu Accord 2.0 VTEC má můj kamarád v automatu a nebýt pomalejšího řazení hydroměniče, je to dostatečná motorizace. Ten automat je nesmrtelný, ale na sportovní jízdu to není, tam je daleko lepší manuál. Co je výhodou dvoulitru, je spotřeba, klidný řidič Třinec-Plzeň a zpět pod 7l, což je vlastně paráda.
Motor 2.4 VTEC má v manuálu můj kolega a je to už silné kafe, ale také spotřeba už není pro šetřílky. Jinak doporučuji si najít Accord v Německu a přivézt, u nás jsou vesměs vraky, zejména v českých autobazarech.
Pozor Acccord má drahé výfuky, takže před koupí pořádně zkontrolovat

Volvo neznám, snad tu chlapi něco napíšou
reagovať
Ferko
počet príspevkov8
dátum registrácie27.05.2016
Piatok 11.09.2020 08:39, RE: RE: Volvo V60 alebo Honda Accord?
citácia:
reakce na: BobanHTP, 10.09.2020 14:44 (Ahoj, Hondu Accord 2.0 VTEC má ...)


Dik za názory.
Ja som skôr za Hondu, verím viac jej technike. Čo hrá v jej neprospech je podľa mňa horšia ochrana proti korózii. Volvo som ešte hrdzavé nevidel, na Accorde minimálne lemy už áno.
Rozmýšlal som aj o Mazde 6, je to pekné auto s dobrými motormi a podľa recenzií to aj fajnovo jazdí, ale obávam sa, že by mi za pár rokov zhnila, pretože moja cesta je tak 5-6 mesiacov solená a štrkovaná.
Bobane, v LPG tú Hondu nemá žiadny kamarát?
Dík.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Piatok 11.09.2020 09:16, RE: RE: RE: Volvo V60 alebo Honda Accord?
citácia:
reakce na: Ferko, 11.09.2020 08:39 (Dik za názory.Ja som skôr za H ...)

Ahoj, s LPG nikoho bohužel neznám na Hondě.. Mám kamarády s LPG jen s Golfy V 1.6 MPI, Focusy II 1.6 74kw Duratec a překvapivě funguje i na Meganech II 1.6 81kw.
Tak nějak mám strach do japonců dávat LPG, ty motory jsou pentlich naladěné a nevím jestli to bude dělat dobrotu. Zkusil bych forum Hondy ještě..
reagovať
Citroenak
počet príspevkov719
dátum registrácie13.04.2012
Piatok 11.09.2020 10:11, RE: RE: RE: Volvo V60 alebo Honda Accord?
citácia:
reakce na: Ferko, 11.09.2020 08:39 (Dik za názory.Ja som skôr za H ...)


Ale prave honda 2.4 sa do plynu dava celkom casto a na hodna fore najdes vela ludi, co to maju prerobene. Vraj s tym nie su nejake problemy. Ale je to honda... pozri si napr. ten 2.0iVTEC kolko toci na dialnici. LPG sa zvykne vypinat pri 4000 otackach a ta honda, ako vysokootackovy motor, bude dost blizko tohto limitu. No a co sa tyka mazdy... napr. ja na umyvarke neumyvam ani tak lak, ale skor podvozok :D Vsetci pozeraju, ze sedim pod autom a stale tam striekam. Taktiez podvozku doprajem aj vosk. Neviem, mozno je to kravina, ale ked naposledy auto bolo na zdvihaku- naozaj tam nebola ani povrchova hrdza! Sam som nechapal. Uz to robim aj na toyote :D Zelam stastnu ruku pri vybere hondy. Clovek ich veru vela nestretne, tak dufam ze sa zadari. Inak od hondy accord je odvodena aj acura myslim TLX. Obcas sa nejaka vyskytne a jej vyhodou je, ze pouziva trojliter V6 s automatom. To by mohlo byt zvezenie :)
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.