0
späť
 

diskuze k tématu: Volvo S90 - jak jezdí po 255 tis. km?

kategórie zaradenia témy: ostatní
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 26.06.2009 15:26, Já mám TAKÉ ...
... ráda svůj vůz, ale ty SAMÉ jedničky - to je HODNĚ přehnané. Mám s tímto vozem NEmoc velké zkušenosti, ale zrovna kategorie KOMFORT - tam bych za "1" asi NEdala ani po pár skleničkách dobrého červeného od pana Copolly co jsem nedávno "testovala" a MOC mi chutnalo..
NEchci "urazit" Volvo fanoušky, ale ten jeden kus kterým jsem jela já měl než k 1 s "*" blíže k označení "jezdící prkno"
Sedadla NEbyla "tragická", ale zrovna tak známka "za JEDNA" - NEvím/NEvím, tedy spíše "vím/vím"
Svůj (originální) "charakter" vůz MÁ, ale oznámkování mi příjde až VELMi "optimistické" (a připomnělo mi dávný testík myslím z německého "auto motor und sport", kde XM v motoru/brzdách a samozřejmě i v komfortu a CELKOVĚ "rozmetal" předchůdce tohoto vozu - což je vlastně spíše než "předchůdce" taková PŘEDfaceliftová verze téhož (tedy Volvo S90 "vzniklo" přejmenováním a "úpravou" právě z tohoto vozu) - tak DOUFÁM že jsem to "nepopletla" a pamatuji si to DOBŘE, ale snad ne..
PS: Ale ty "známky" mi příjdou poněkud "přehnané" v KAŽDÉM případě (ve vztahu k tehdejším konkurentům)
Pěkný den (klidně i v tomto modelu Volvo, jen s "upozorněním", že na něm asi NEní až tak zcela vše "za JEDNA", třeba 2ka je TAKÉ docela "slušná" známka, ne? ,-)
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 26.06.2009 19:12, RE: Já mám TAKÉ ...
Kylie napísal:
... ráda svůj vůz, ale ty SAMÉ jedničky - to je HODNĚ přehnané. Mám s tímto vozem NEmoc velké zkušenosti, ale zrovna kategorie KOMFORT - tam bych za "1" asi NEdala ani po pár skleničkách dobrého červeného od pana Copolly co jsem nedávno "testovala" a MOC mi chutnalo..
NEchci "urazit" Volvo fanoušky, ale ten jeden kus kterým jsem jela já měl než k 1 s "*" blíže k označení "jezdící prkno"
Sedadla NEbyla "tragická", ale zrovna tak známka "za JEDNA" - NEvím/NEvím, tedy spíše "vím/vím"
Svů...
Spousta lidí bere tyto "Zkušenosti uživatele" jako nějakou profi recenzi. Ale ona je to zkušenost uživatele který daný vůz vlastní většinou delší dobu než nějaký redaktor v testu na 1000Km. Každý člověk má svůj pohled na věc a co je pro jednoho prkotina je pro druhého neřešitelný prolém. Takže pokud se majiteli zdá být z jeho pohledu všechno super proč by nemohl dát za 1? Je to hodnocení vyhovující jeho osobě a on je po delší době ježdění s daným vozem přesvědčen že to co od auta čekal mu splnilo, tím pádem je všechno OK a z toho vyplývá že hodnocení je výborné, tedy 1. Někdo je nadšený z Octávie a je to pro něho vrchol "luxusu" a jiný se nespokojí ani se sedmičkovým BMW.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 27.06.2009 09:14, RE: Já mám TAKÉ ...
Kylie napísal:
... ráda svůj vůz, ale ty SAMÉ jedničky - to je HODNĚ přehnané. Mám s tímto vozem NEmoc velké zkušenosti, ale zrovna kategorie KOMFORT - tam bych za "1" asi NEdala ani po pár skleničkách dobrého červeného od pana Copolly co jsem nedávno "testovala" a MOC mi chutnalo..
NEchci "urazit" Volvo fanoušky, ale ten jeden kus kterým jsem jela já měl než k 1 s "*" blíže k označení "jezdící prkno"
Sedadla NEbyla "tragická", ale zrovna tak známka "za JEDNA" - NEvím/NEvím, tedy spíše "vím/vím"
Svů...
Milá Kilie, možná to tak bude - že někde se zkrátka připlácí za značku a přitom poměr kvalita/cena není dotažen na maximum. Prostě jako s Vaším červeným. V údolí Napa, či Sonoma, existuje spousta vinných firem, které produkují víno na minimálně stejné úrovni, jako ta Vámi zmiňovaná, jen je nezaštiťuje jméno slavného režiséra, mají tudíž ceny poněkud odlišné.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 27.06.2009 15:18, Milý robinx(i)!
robinx napísal:
Milá Kilie, možná to tak bude - že někde se zkrátka připlácí za značku a přitom poměr kvalita/cena není dotažen na maximum. Prostě jako s Vaším červeným. V údolí Napa, či Sonoma, existuje spousta vinných firem, které produkují víno na minimálně stejné úrovni, jako ta Vámi zmiňovaná, jen je nezaštiťuje jméno slavného režiséra, mají tudíž ceny poněkud odlišné.
Co se týče "hry" na ZNAČKU, tam s vámi POCHOPITELNĚ a samozřejmě SOUHLASím, co se týče vín z "Napa Valley" - tam tak "napůl"
NENí to samozřejmě "o značce", ale konkrétně třeba Rubicon Estate Cask Cabernet "zaštítěné" jménem Coppola je opravdu VÝBORNÉ víno (a nejen "můj" oblíbený ročník 2002 ,-)
Nicméně já NEmám nic proti tomu když někdo "mibluje" své auto, JEN jsem napsala že hodnocení "vše za JEDNA" mi příjde v tomto případě snad až "příliš" a "moc", neb zas TAK "výjímečný" model to NEbyl (a nepletu-li se je to opravdu "jen" přejmenovaný a důkladněji faceliftovaný model 960, který relativně ZNÁM a ... a prostě v té době byly opravdu /a o dost/ LEPŠí vozy..
Pěkný den (Nemáte nějaký KONKRÉTNí "tip" na "stejné" úrovni onoho mnou oblíbeného moku? Předem DĚKUJi! ,-)
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 27.06.2009 20:00, RE: Já mám TAKÉ ...
Kylie napísal:
... ráda svůj vůz, ale ty SAMÉ jedničky - to je HODNĚ přehnané. Mám s tímto vozem NEmoc velké zkušenosti, ale zrovna kategorie KOMFORT - tam bych za "1" asi NEdala ani po pár skleničkách dobrého červeného od pana Copolly co jsem nedávno "testovala" a MOC mi chutnalo..
NEchci "urazit" Volvo fanoušky, ale ten jeden kus kterým jsem jela já měl než k 1 s "*" blíže k označení "jezdící prkno"
Sedadla NEbyla "tragická", ale zrovna tak známka "za JEDNA" - NEvím/NEvím, tedy spíše "vím/vím"
Svů...
Myslím že je třeba brát v úvahu že toto nejsou objektivní testy (ale které jsou že) nýbrž subjektívni pocity majitele vozu, u vás a vaší C5 je tomu stejně tak. A co se tyče sedadel automobilu volvo budu hodně nesouhlasit myslím že nejlepši sedadla které v autech jsou jsou v mercedesech a volvech a domnívám se že to potvrdí lidé kteří s těmito vozy mají zkušenosti.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 27.06.2009 22:10, Milý Pitrisek(u)!
Pitrisek napísal:
Myslím že je třeba brát v úvahu že toto nejsou objektivní testy (ale které jsou že) nýbrž subjektívni pocity majitele vozu, u vás a vaší C5 je tomu stejně tak. A co se tyče sedadel automobilu volvo budu hodně nesouhlasit myslím že nejlepši sedadla které v autech jsou jsou v mercedesech a volvech a domnívám se že to potvrdí lidé kteří s těmito vozy mají zkušenosti.
SAMOZŘEJMĚ, že jsou to "subjektivní" testy (tak jako VŠECHNY, že? .-) ale i tak mi ty "samé" přišly trošičku MOC (NEpamatuji si kolik přesně jsem dala Brumlovi, ale SAMÉ zcela URČITĚ ne! ,-)
Co se týče SOUČASNÝCH modelů Volvo - tam jsou sedačky již VÝRAZNĚ lepší, NEjsem si jista zrovna s tímhle modelem, ale v to "předfaceliftovém" modelu 960 (který znám shodou okolností právě s TÍMTO motorem) byly spíše "lavice" (to samozřejmě trochu "přeháním", ale opravdu jen "trochu" .-)
PS: Ano docela ZNÁM sedačky modelu Mercedes SL a NEjen sedačky, ale i PÁSy jsou za 1 s "*" - to jsem sice nikdy v žádném testu NEčetla, ale v tom jak je zapnutý pás "jemný/příjemný", NEobtěžující - v TOM jsou mezi levnějšími a dražšími modely snad ještě VĚTŠí rozdíly než v sedadlech samotných...
Pěkný den
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 27.06.2009 22:11, RE: Já mám TAKÉ ...
Pitrisek napísal:
Myslím že je třeba brát v úvahu že toto nejsou objektivní testy (ale které jsou že) nýbrž subjektívni pocity majitele vozu, u vás a vaší C5 je tomu stejně tak. A co se tyče sedadel automobilu volvo budu hodně nesouhlasit myslím že nejlepši sedadla které v autech jsou jsou v mercedesech a volvech a domnívám se že to potvrdí lidé kteří s těmito vozy mají zkušenosti.
Asi ano. Stačí se povozit, a máte hned jasno. Nebo ještě lépe-vytáhnout třeba takové volvo na tisíc kiláků tahem - a pak si můžeme povykládat. Zejména majitelé různých skoro aut tipu octavia by to nedokázali pochopit.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 28.06.2009 13:32, 1.07
960 mám rád, ale 1.07 je podezřele úžasný průměr

T.J. přesně tak
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 28.06.2009 18:28, RE: Já mám TAKÉ ...
Pitrisek napísal:
Myslím že je třeba brát v úvahu že toto nejsou objektivní testy (ale které jsou že) nýbrž subjektívni pocity majitele vozu, u vás a vaší C5 je tomu stejně tak. A co se tyče sedadel automobilu volvo budu hodně nesouhlasit myslím že nejlepši sedadla které v autech jsou jsou v mercedesech a volvech a domnívám se že to potvrdí lidé kteří s těmito vozy mají zkušenosti.
Potvrzuji, že Volva z řad 7xx-9xx-90 patří k nejpohodlnějším autům vůbec. Na staré Mercedesy to asi nemá, ale i tak jsou skvělá.

Vlastním 850 a vlastnil jsem 740. To stávající je trochu sportovnějšího rázu, sedačky mají slušné boční vedení, auto je trochu tvrdší než třeba Citroeny. Přesto se s ním jezdí veeeelmi pohodlně. S Oktávkou to nemá cenu srovnávat. Jedná se o auta zcela jiné cenové kategorie a jiného určení – propast je vskutku obrovská.

Stará 740 byla celá rozdrbaná, otlučená a vůbec na první pohled vypadala nevábně. Ale pohodlí bylo snad ještě o krapítek větší než u 850. Jenom mně se skoro 190cm přišly sedačky trochu krátké. S90 by mělo mít sedačky podobné 850, ale podvozek 740, takže to musí být svezení eňo ňuňo :) Osobně jsem s ním nejel, ale jel jsem s 940, což je prakticky to samé, jen častější a proto jsou na něj i dostupnější náhradní díly (ty, které se liší).
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 28.06.2009 21:34, RE: Milý robinx(i)!
Kylie napísal:
Co se týče "hry" na ZNAČKU, tam s vámi POCHOPITELNĚ a samozřejmě SOUHLASím, co se týče vín z "Napa Valley" - tam tak "napůl"
NENí to samozřejmě "o značce", ale konkrétně třeba Rubicon Estate Cask Cabernet "zaštítěné" jménem Coppola je opravdu VÝBORNÉ víno (a nejen "můj" oblíbený ročník 2002 ,-)
Nicméně já NEmám nic proti tomu když někdo "mibluje" své auto, JEN jsem napsala že hodnocení "vše za JEDNA" mi příjde v tomto případě snad až "příliš" a "moc", neb za...
Kolik lahví jste už skousla, že máte dilema mezi Copollou a Coppolou?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 29.06.2009 16:01, Milý Pepe!
Pepe napísal:
Kolik lahví jste už skousla, že máte dilema mezi Copollou a Coppolou?
Nějak to NEvidím a NEchce se mi "hledat" - tady "nahoře" to mám napstáno SPRÁVNĚ (F.F. Coppola) - jestli jsem se někde "přepsala" - tak se OMLOUVÁM .-)
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 29.06.2009 16:18, RE: Milý Pepe!
Kylie napísal:
Nějak to NEvidím a NEchce se mi "hledat" - tady "nahoře" to mám napstáno SPRÁVNĚ (F.F. Coppola) - jestli jsem se někde "přepsala" - tak se OMLOUVÁM .-)
Je mi to úplně buřt, já piju, co mi chutná - a je úplně jedno, jestli je na vinětě Dom Perignon, Paul Verlaine, Piper Heidenseck, nebo Bohemia Prestige Brut. A z červených si pošmáknu klidně na čemkoli z italské, fr., JAR, austr., chilské nebo USA provenience. Kolem 100 Kč mi to chutná víc, než bůhvíjakej přívlastek, archív nebo sláma z ČR. Ale do něčeho se "zamilovat", a pak mít hokej v názvu působí tak trochu ehm snobsky. Sorry.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 29.06.2009 22:49, RE: Milý Pepe!
Pepe napísal:
Je mi to úplně buřt, já piju, co mi chutná - a je úplně jedno, jestli je na vinětě Dom Perignon, Paul Verlaine, Piper Heidenseck, nebo Bohemia Prestige Brut. A z červených si pošmáknu klidně na čemkoli z italské, fr., JAR, austr., chilské nebo USA provenience. Kolem 100 Kč mi to chutná víc, než bůhvíjakej přívlastek, archív nebo sláma z ČR. Ale do něčeho se "zamilovat", a pak mít hokej v názvu působí tak trochu ehm snobsky. Sorry.
Nějak NEchápu ten "hokej v názvu"?
Z vín jste "zapomněl" vína novozelándská, kde se za VELMi rozumný peníz dá najít spoustu VÝBORNÝCH vín, ale já praxí "došla" k vínům pana Coppoly (a opravdu NEvím jestli jsem to někdy někde napsala "špatně" - ale je to samozřejmě "možné"..
Mám "vyzkoušené", že docela DOST "zajímavé" jsou i jeho "mladá" (levná) vína a já zde doporučila MŮJ "oblíbený "Rubicon Estate" a to i "proti" DRAŽŠíMU a "věhlasnějšímu" a odborníky CHVÁLENĚJŠíMU "Niebaum - Coppola", které jsem shodou okolností pila nedávno (Buřtík dostal lahev k narozeninám) a on z něj byl "nadšen" a já ho "chválím", ale JÁ prostě momentálně asi NEjraději...
To "sorry" NEní třeba, já celkem VÍM co "hledám" a i když z toho možná nějací "dlouholetí" vinaři NEjsou "nadšení", tak prostě zrovna vína z coppolových vinic jsou v posledním cca desetiletí opravdu "skvostná" (vzpomněla jsem si na malou nenápadnou restauraci v Modeně, kde jsem si před nějakým měsícem dala k jídlu sklenku červeného ... nechci si vymýšlet .. snad za 4€ - prostě OPRAVDU MÁLO - rozhodně DO 10ti € a bylo to víno mně sice ZCELA NEznámé, ale vynikající a výborné..
Z těhle "levných" vín "k obědu" mám (pro někoho možná KUPODIVU) docela ráda "domácí" rakouská vína - NEtuším/NEvím proč - prostě je v nich něco ... co mi VYHOVUJE..
PS: Ale když se vrátím do "běžné" produkce - tak znám a "dohledala" bych i přesné názvy dalších zajímavých vín, nicméně KONKRÉTNĚ mnou výše zmiňovaný Rubicon je prostě moje současná "1čka"
PPS: Nějak se mi teď vybavilo "levné" novozélandské růžové ... název teď z hlavy nevím - cenová kategorie ... do 20ti€ za lahev - VYNIKAJÍCÍ (za ty peníze snad až "fantastické")
Pěkný den ,-)
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.