0
späť
 

diskuze k tématu: Volvo S60, 2.4 103kW: Ideání otáčky motoru pro nízkou spotřebu

kategórie zaradenia témy: poradna, vše o spotřebě, technické dotazy, automobilky, ostatní, typ vozidla, osobní
palix
počet príspevkov1
dátum registrácie29.06.2013
Sobota 29.06.2013 16:26, Volvo S60, 2.4 103kW: Ideání otáčky motoru pro nízkou spotřebu
Dobrý den,
Prozatím jezdím občasně ve Volvo S60 a v nejbližší době jej budu kupovat. Je to r. 200,1 2400 obsah, 103kW, benzín. Zajímalo by mě v při kolika otáčkách je ideální řadit další rychlostní stupeň, aby se udržela co nejnižší spotřeba. Já osobně řadím kolem 2500ot/min . Co vy? :)

Předem moc děkuju za odpovědi.
reagovať
David V
počet príspevkov2054
dátum registrácie16.05.2007
Pondelok 01.07.2013 10:48, RE: Volvo S60, 2.4 103kW: Ideání otáčky motoru pro nízkou spotřebu
palix napísal:
Dobrý den, Prozatím jezdím občasně ve Volvo S60 a v nejbližší době jej budu kupovat. Je to r. 200,1 2400 obsah, 103kW, benzín. Zajímalo by mě v při kolika otáčkách je ideální řadit další rychlostní stupeň, aby se udržela co nejnižší spotřeba. Já osobně řadím kolem 2500ot/min . Co vy? :) Předem moc děkuju za odpovědi.


Tohle je přesně oblast použití automobilu, pro kterou neexistují žádné tabulky, předpisy, úzusy a záleží to jen na řidičově citu a vnímání motoru.
Okamžik řazení nezáleží pouze na dosažení otáček, ale má spoustu dalších aspektů:
- potřeba akcelerace
- aktuální hmotnost vozu
- sklon vozovky
- nebo u slabších motorů i třeba pracující kompresor klimatizace

Ano 2500 rpm je za určitých okolností správně, a stejně jako někdy stačí jen 2000 a někdy je potřeba se podívat k červenému, ale to je spotřebě nadřazen nějaký vyšší zájem.
Nízké spotřeby se dosahuje, pokud motor pracuje v oblasi nejmenší měrné spotřeby, což znamená jízda s odlehčeným motorem na co nejvyšší možný převodový stupeň, který motor ještě utáhne, aniž by se trápil. Dřív to byla taková ta pomyslná hranice mezi normálním provozem a podtáčením. Dnes v době řízeného spalování se tato hranice posunuje a třeba "našeptávači řazení" v autech někdy radí řadit hodně "dole".
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.