0
späť
 

diskuze k tématu: VW Tiguan vs Skoda Karoq vs Volvo XC60

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, automobilky, česká vozidla, německá vozidla, ostatní, typ vozidla, osobní
Jimmy05
počet príspevkov4
dátum registrácie08.10.2022
Sobota 08.10.2022 22:07, VW Tiguan vs Skoda Karoq vs Volvo XC60
Zdravim, zvazuji nakup ojeteho vozu od r.v. 2017 nejlepe v kategorii SUV. Nejvice me oslovila trojice Tiguan, Karoq a XC60. Muzete prosim poradit jake jsou vyhody, nevyhody a na co si dat pozor? Mam rocni najezd cca 20 - 25 000 km, tudiz bych volil spise diesel. Jak jsou na tom v porovnani motory s 85 a 110 kW a jaka je jejich problemovost? Do jakeho najezdu je vhodne uvazovat o koupi v pripade 5-leteho vozu (100 000, 150 000 km)? Nebo se radeji poohlednout po jinem voze? Napr. Opel Grandland ci Ford Kuga? Diky za radu.
Jimmy
reagovať
mufik.martin
počet príspevkov248
dátum registrácie09.05.2007
Pondelok 10.10.2022 16:20, RE: VW Tiguan vs Skoda Karoq vs Volvo XC60
citácia:
reakce na: Jimmy05, 08.10.2022 22:07 (Zdravim, zvazuji nakup ojeteho ...)


Každý to máme jinak, ale například u mě je to tak, že se mi auto musí v prvé řadě líbit. Pak mu odpustím i nějakou tu investici navíc, protože to vyváží ta radost, když ho každý den řídím. Naopak pro mě je třeba horší mit sice bezproblémového dělníka, který mi ale nevykouzlí úsměv a radost už jak k němu jdu. Ale to je můj subjektivní názor. Jinak Tiguan a Karoq mají stejný základ, s tím, že Tiguan je podle mě stokrát hezčí. Projel bych si Volvo a Tiguana a rozhodl se trošku i srdcem. Jinak nájezd je relevantní. Mám doma auto, které s 300 Tis km vypadá mnohem lépe, než všechna ostatní s polovičním nájezdem, takže městské kilometry jsou jiné než dálniční. Neřešil bych tolik jestli má auto 100 nebo 150 tis km, řešil bych stav, předchozí servis. Výkon motoru bych opět řešil dle použití. Do města stačí slabší. Pokud budete jezdit s rodinkou i mimo město volil bych silnější.
reagovať
Petr S
počet príspevkov1249
dátum registrácie28.11.2008
Pondelok 10.10.2022 17:08, RE: VW Tiguan vs Skoda Karoq vs Volvo XC60
citácia:
reakce na: Jimmy05, 08.10.2022 22:07 (Zdravim, zvazuji nakup ojeteho ...)


Mimochodem Tiguan a Karoq velikostí odpovídají spíš Volvu XC 40. Volvo XC 60 je o třídu větší než zbylé 2 auta.
reagovať
Jimmy05
počet príspevkov4
dátum registrácie08.10.2022
Pondelok 10.10.2022 23:05, RE: RE: VW Tiguan vs Skoda Karoq vs Volvo XC60
citácia:
reakce na: Petr S, 10.10.2022 17:08 (Mimochodem Tiguan a Karoq veli ...)


Mate pravdu, ze XC 60 je vyssi rada. Avsak dostupnost XC40 v manualu neni prilis velka a cenove se take pohybuje vyse. Proto jsem do vyberu spise zaradil prave XC 60.
reagovať
Jimmy05
počet príspevkov4
dátum registrácie08.10.2022
Pondelok 10.10.2022 23:23, RE: RE: VW Tiguan vs Skoda Karoq vs Volvo XC60
citácia:
reakce na: mufik.martin, 10.10.2022 16:20 (Každý to máme jinak, ale napří ...)


Mel jsem moznost si projet vsechny zminovana auta. Nejvice me oslovil Tiguan a XC 60, nasledovany Karoqem. Jizdni komfort byl velmi dobry u vsech, v pohodli take hraje roli vybava, coz byla u Volva vyssi. Jelikoz pocity z jizdy byly velmi blizke, chtel bych do sveho rozhodovani zaradit vice i technickou stranku. Obecny pojem je nemecka kvalita a svedska bezpecnost, proto si myslim, ze budou auta na dobre urovni, ale porad to jsou generalizovane pojmy. Co se tyce pouziti, tak se urcite jedna o kombinaci dojizdeni do prace a delsi vyjezdy, casto mezinarodni. Casove tedy asi 65:35 mesto:dalnice a kilometrove v opacnem pomeru.
reagovať
Zdeny60
počet príspevkov1232
dátum registrácie08.09.2009
Utorok 11.10.2022 08:36, RE: VW Tiguan vs Skoda Karoq vs Volvo XC60
citácia:
reakce na: Jimmy05, 08.10.2022 22:07 (Zdravim, zvazuji nakup ojeteho ...)


Pokud někomu nevadí, že vozí metr místa nad hlavo, malý kufr (= krátký!), auto, co se tváří namachrovaně jako že by mohlo do terénu, proč ne? taky jsem před lety blbnul s SUV (konkrétně šlo o Honda CR-V a Mitsubishi Outlander), ale pak mě to naštěstí přešlo. Jinak pokud bych mermomocí trval na SUV, vybíral bych opět podle obecných zásada a vítězem mé volby by bylo Honda CR§V s atmosferickým benzínovým motorem 2,0i. SUV je jen módní blbost, protože užitná hodnota auta je degradována výše zmíněnými rysy. Dospěl jsme ale k názoru, že SUV není kategorie pro mě a vybral jsem kombi s pořádným benzínovým motorem, pohonem 4x4 a nejlepší bezpečností ve své třídě. A nelituji. Na to, že motor má 129kW, převodovku CVT je spotřeba menší!!! než u moderního dýzlu a je jen stěží uvěřtelných 6,7l průměr za dobu, co jej mám (na dlouhé trasy a s trochou cviku se dá jet úplně v pohodě za 6-6,2). Stačí si uvědomit, že mám pod zadekm usedlé ropdinné kombi a ne nějaký hot hatch. V terénu za využití moderních asistentů, jako je X-mode, zdolám prakticky cokoliv, pokud mě nelimituje světlá výška vozu (cca 19cm) a když potřebuji, tak do kufru nacpu půl baráku. Ale SUV??? Nevidím v tom žádný smysl. Každý se ke své volbě musí propracovat. Vyjádřit se mohu pouze k Volvu XC60, ale jde o vůz z roku asi 2012. Mrňavý namačkaný nic uvnitř, vzadu tragédie. Měřím 186cm a jízda za volantem byla na hranici únosnosti a za mě si nesedl nikdo. Kufr jsem již zmínil. Motor nehodnotím, protože z dýzlů jsme již dávno taky vyrostl a nevidím v nich dnes žádný ekonomický smysl, zeména v době, kdy nafta stojí výrazně víc, než benzín a předpoklad závady s ohledem na složitost dýzlového motoru je otázkou každého dne. Spotřeba je už dávno srovnatelná s benzínem, tedy mezi 6-8/100 km. Musím ale říct jednu pozitivní věc: asi před měsícem jel taxikem na letiště. Šlo o Oktávku kombi r.v. 2020 (prý). Když jsem s ezeptal na motor, jestli je to 1,4 TSI či 1,8TSI či jaký (nezajímám se o škodofky), tal prý 1,6 dýzl. Klobouk dolů, protože podle projevu motoru jsem žil celou cestu v domění, že jde o benzín. Mát mě jen otáčkoměr s nízkým rozsahem. Výtečně odhlučněný, velmi slušná dynamika. No a protože kombi, tak vysoká UH. prostor uvnitř, kufr, ticho a pohodlí. Oktávka urazila od dob, kdy jsem vlastnil služební 1,9TDI, veliký kus. 100x lepší, než nějaké pseuod auto typu SUV, které si hraje na něco, čím ve skutečnosti není.
reagovať
wumpy
počet príspevkov69
dátum registrácie26.02.2010
Utorok 11.10.2022 10:22, RE: VW Tiguan vs Skoda Karoq vs Volvo XC60
citácia:
reakce na: Jimmy05, 08.10.2022 22:07 (Zdravim, zvazuji nakup ojeteho ...)
Pokud uvažujete o Karoqu, co taky Seat Ateca? Montuje se na stejné lince v Kvasinách.
reagovať
Jimmy05
počet príspevkov4
dátum registrácie08.10.2022
Utorok 11.10.2022 18:52, RE: RE: VW Tiguan vs Skoda Karoq vs Volvo XC60
citácia:
reakce na: wumpy, 11.10.2022 10:22 ( Pokud uvažujete o Karoqu, co ...)


Na Atecu jsem se podival, protoze je velmi podobna Karoqu, jak rikate, ale nevyhuvuje mi na ni zejmena umisteni bocnich zpetnych zrcatek. Prijde mi to velmi nepohodlne. Je to takhle i u Mazdy.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.