0
späť
 

diskuze k tématu: starší Volkswagen nebo nový Hyundai?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit
jířa
počet príspevkov2
dátum registrácie18.08.2020
Streda 19.08.2020 00:04, starší Volkswagen nebo nový Hyundai?
Dobrý den, řeším dilema mezi starším (2 roky) Volkswagnem Golf 1,4 TSI combi, 340 000,-Kč ( najeto kolem 40tkm), záruka 1 rok nebo Hyundai i30 combi 1,4 CVVT(nový), cena kolem 360 000,-Kč., záruka 5 let. Potřebuji auto k běžnému životu, žádné dlouhé každodenní cesty, za rok ujedu asi kolem 20 000km. Nemůžu se rozhodnout, který typ auta je pro mě lepší. Poradíte mi? Děkuji
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Streda 19.08.2020 10:25, RE: starší Volkswagen nebo nový Hyundai
citácia:
reakce na: jířa, 19.08.2020 00:04 (Dobrý den, řeším dilema mezi s ...)

Dobrý den/Ahoj

Ten nájezd není zase tak malý, takže i turbo motory dávájí smysl, mají totiž i menší spotřebu.

Na rovinu Golf VII je lepším vozem, počínaje motorem(zejména 1.4 TSI EA211 patři mezi to nejlepší, co koncern vyrobil, a ne náhodou se dává do současných hybridů koncernu - on totiž zvládá i nešetrné zacházení na krátých trasách) konče fortelností dílů a interiérem. Síla motoru bere dech(na svůj objem), přitom jsem uměl jezdit okresky klidnou nohou za 5,5l! Antikorozní ochrana G7 je nadprůměrná. Vůz vždy dobře prodáš a v dané motorizaci drží cenu nadstandardně. Jinak nemusíš se bát ani 1.2 TSI EA211(81kw), na běžné ježdění stačí bohatě a je rovněž mimořádně spolehlivý a odolný.Jen pro představu i s tímto motorem jede Golf 210km/h, takže nejde o žádný "motůreček kolem komína".

Co se týká i30, prvně bych opravdu zvážil skladovku nové po faceliftu s motorem 1.5 CVVT 81kw, který už přece jenom má více síly než 1.4 a hlavně testeří hlásí, že konečně odhlučnili i podvozek, takže už žádné dunění od zadních kol.
Skladovky najdeš zde:
kombi:https://www.hyundai.cz/vozy-bez-cekani/skladove/i30-kombi-2020
hatch:https://www.hyundai.cz/vozy-bez-cekani/skladove/i30-2020
I tak si dej zkušební jízdu, ať víš jak vůz funguje, sedadla, odhlučnění na dálnici atd..
Co bych si ověřil je cena servisu, budeš totiž muset kvůli záruky jezdit pět let do Hyundai servisu a nejsem si jistý jak je drahý. Obecně korejec má dražší náhradní díly a některé až přespříliš(také bych si ověřil ceny stěžejních dílů pří návštěvě Hyundai)

Za mě tedy vyhrává bez váhaní Golf VII 1.4 TSI EA211(klidně 1.2 TSI 81kw), jako celek je to asi nejepší vůz v segmentu C v dané cenové kategorii. Korejcům fandím, ale dohnat Golf je těžká věc
PS: netuším jestli chceš kombík nebo hatchback a jak vůz nejčastěji používáš(typ trasy), pak by se dalo ještě popřemýšlet třeba o mladé ojetině Toyota Auris 1.6 VVT. Koupil bych Auris zásadně u dealera a s plnou servisní historíí. Mě dává větší smysl kombík
reagovať
jířa
počet príspevkov2
dátum registrácie18.08.2020
Štvrtok 20.08.2020 11:55, RE: RE: starší Volkswagen nebo nový Hyundai
citácia:
reakce na: BobanHTP, 19.08.2020 10:25 (Dobrý den/Ahoj Ten nájezd n ...)


Ahoj, díky moc za reakci na příspěvek. Včera jsme to byli obhlídnout a ten Golf byl prostě hezčí, stabilnější, pohodovější jízda. Navíc jak píšeš, servisní prohlídky Huyndai dvakrát do roka a drahé, díly ještě dražší.
Jen jsem se potřebovala ujistit, že Golf je lepší volba. Díky
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Štvrtok 20.08.2020 14:51, RE: RE: RE: starší Volkswagen nebo nový Hyundai
citácia:
reakce na: jířa, 20.08.2020 11:55 (Ahoj, díky moc za reakci na př ...)

Ahoj, rádo se stalo!
Znám dobře Golf VII i současnou i30 a volil bych stejně já i manželka
reagovať
croissanty
počet príspevkov9
dátum registrácie17.07.2020
Streda 09.09.2020 10:50, RE: starší Volkswagen nebo nový Hyundai?
Snadná volba, VW golf
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.