0
späť
 

diskuze k tématu: Pomoc při výběru auta na cestování - SUV nebo dodávka?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, automobilky, německá vozidla, japonská vozidla, typ vozidla, osobní, užitkové, obytné
Cufec
počet príspevkov6
dátum registrácie12.01.2016
Utorok 26.09.2017 15:25, Pomoc při výběru auta na cestování - SUV nebo dodávka?
Dobrý den,
pomůže mi někdo při mém rozhodování o koupi auta. Pořád se nemohu rozhodnout, pročetl jsem už nespočet článků, recenzí, forum, ale stejně pořád nevím co vybrat. Hledám auto převážně na cestování, občasnou práci v lese a tahání vozíku. Nejvíc se dívám po SUV kvůli dlouhým přesunům po dálnici bych asi nechtěl klasický off-road. Další možnost mě napadla nějaká dodávka 4x4. Chystáme se zatím do Skandinávie a Asie, proto bych rád, aby byla značka rozšířená kvůli shánění náhradních dílů a případnému servisu.
S ročním nájezdem počítám cca do 30tis. na každodenní ježdění využívám jiné auta.

Mé požadavky:
- cenově max do 200tis.
- pohon 4x4 + vyšší světlá výška
- pohodlné přední sedačky
- přespání dvou lidí po sklopení zadních sedaček
- spolehlivost
- snadné sehnání dílů i mimo EU
- rozumná spotřeba


Mám několik typů, ale budu rád za jakýkoliv jiný nápad.
Z SUVéček:

Suzuki Grand Vitara - 1,9 DDiS - trochu se bojím spolehlivosti Renault motoru
- 2,4 VVTi - je dražší a není jich moc na prodej, je lepší si připlatit?

Toyota Rav4 - 2,0 D-4D nebo 2,2 D-4D. Máme v rodině Hiluxe 2014 2,5 D-4D po mechanické stránce super, ale jet s tím dál jak z ČR bych teda nechtěl, posez a celkově pohodlí je hrůza, ale co čekat od pracovního off- roadu. Doufám že Rav4 jako suv je na tom o mnoho líp.

Subaru Forester - naftu prý nebrat, ale jak jsou na tom motory 2,0 s turbem jejich životnost a jak moc jsou náročné opravy a drahé díly

Z dodávek:

VW T5 2,5tdi 4x4 je opravdu tak nespolehlivé a je lepší koupit spíše starší T4 SYNCRO?


Předem díky za odpovědi.














reagovať
PatM
počet príspevkov199
dátum registrácie07.08.2016
Utorok 26.09.2017 17:07, RE: Pomoc při výběru auta na cestování
Vzal bych Land Cruiser V8 v benzínu
Pokud ti to nezamlouvá tak z toho výběru Rav, ale rozhodně ne naftu, protože není zrovna nejspolehlivější a když do toho ještě naliješ naftu pochybné kvality tak asi daleko nedojedeš. Subaru nevím, ale asi spíš ne, protože mi nepřijde moc dobrá dostupnost dílů.

Zkus kouknout na Nissan X-trail dostupnost dílů by měla být v pohodě a budeš mít docela nové auto což je při cestě mimo civilizaci výhoda pokud nechceš něco co je 30 let starý a opravuje se to kladivem
reagovať
Cufec
počet príspevkov6
dátum registrácie12.01.2016
Streda 27.09.2017 08:18, Pomoc při výběru auta na cestování
Což o to mě by se to zamlouvalo, ale moji peněžence ne.
Nad x-trailem jsem taky přemýšlel, ale celkově se mi moc nelíbí a že by si ho vyloženě někdo chválil podle recenzí to taky ne. Máš s ním nějaké zkušenosti? Jo tak na 30 let starý auto už jsem asi moc rozmazlenej těma novějšíma.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.