0
späť
 

diskuze k tématu: Jaké rodinné auto?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady
Puk82
počet príspevkov20
dátum registrácie07.07.2018
Sobota 23.02.2019 10:23, Jaké rodinné auto?
Dobrý den již tři měsíce hledám porovnávám zjišťuji Jaké auto pro rodinu a převážně na ježdění po městě by bylo nejvhodnější jezdíme nakoupit třikrát až čtyřikrát týdně krátkou trasu jednou za 14 dní trasa 40 km tam 40 zpátky + vylety Brno,.. Zaujal mě Volkswagen Golf, Audi A3, Ford Focus, Dacia Logan - vše verze kombi,1.4 - 1.6 v benzínu, od roku 2008 a výš.
Také mě zaujal Ford S Max, ale tam netuším, jak je velký zavazadlový prostor. Nyní mám Golf 4 varianta, pracuji se dřevem a často vozím hodně materiálu, proto potřebuji kombi nebo větší kufr. Uvažoval jsem i o dieselech, není pro mě problém měnit olej dvakrát do roka, snížit intervaly,.. o auta se starám dobře až přehnaně
Nevyžaduji žádnou extra výbavu, tempomat, vyhřívání potěší, ale nepotřebuji elektronickou brzdu, bezklíčkové startování, asistenty rozjezdu a podobně, prostě větší auto pro práci a pro rodinu s motorem, který při pečlivé údržbě vydrží a má přiměřenou spotřebu.
Děkuji za rady.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Pondelok 25.02.2019 11:46, RE: Jaké rodinné auto?
citácia:
reakce na: Puk82, 23.02.2019 10:23 (Dobrý den již tři měsíce hledá ...)

Ahoj, vzhledem k tomu, že jezdíš to město, bral bych atmosférický ben. motor.
V kombíku je toho dost na výběr, ale asi bych šáhnul po etalonech a zaměřil se najít něco v dobrém stavu s jasnou servisní historií. Občas se dá něco takového najít např. v bazarech u dealerů dané značky.
Za mě by to byla klasika:
- VW Golf VI Variant 1.4/1.6 MPI
- Ford Focus III kombi 1.6 Ti-VCT
- R. Megane III 1.6 74kw/81kw (ten druhý je sice náročnější na údržbu, ale je lepší na dálnici)
- Opel Astra III J komi 1.4/1.6 ben.

Tajným tipem je pro mě Renault Laguna III kombi, 2.0 nebo i 1.6 atmos. ben. Nenech se mýlit L3 je bytelný vůz, který právě nabízí solidní odolnost a parádní komfort.

Ford S-MAX má veliký kufr, je to vlastně kombík s vyšší střechou, postavený na podvozku Mondea. Motor benzín 2.0i neznám, snad někdo poradí tady, ale v dieslu je solidním motorem 2.0 TDCi, jen ve městě bude trpět FAP filtr, tak snad víkend bude stačit "vypálení sazí". Pokud si vzpomínám, tak motorizace 1.8 TDCi neměly FAP filtr, tak možná by to byla varianta k použití
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.