0
späť
 

diskuze k tématu: VW Touran: 5k/km ročně / do 500k Kč / Nafta / Benzin

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady
MichNem
počet príspevkov1
dátum registrácie07.01.2023
Sobota 07.01.2023 10:30, VW Touran: 5k/km ročně / do 500k Kč / Nafta / Benzin
Zdravím,

1. Jak využíváme auto:

Žena a dvě děti. Už vím, že chci VW Touran - vyhovuje všemi vlastnostmi. Bydlíme v Brně a každodenně nedojíždíme, takže auto využíváme na větší nákupy 3x do týdne (3km tam a zpět), kroužky pro děti (3km). Jinak děti do školy/školky vodíme pěšky, za prací jezdíme s manželkou MHD nebo HO. Největší zátěž pro auto tedy co se kilometrů týče dovolené: Ročně cca 4x hory, 5x stanování (tažné na něm 4x kola, na střeše rakev a kufr narvanej k prasknutí), 1x Chorvatsko atp (berte s rezervou :)). Ve výsledku tedy auto poměrně dost často stojí u domu.

2. Co máme za auto nyní:

Opel Vectra C 2.2 DTI 16V/92kw - registrace 2004 najeto 400.000 km. Motoricky auto šlape dobře akorát z něj teče olej a elektronika se pobláznila, tak už vyhlížíme nové rodinné auto.

3. Víme co (ne)chceme:

Po dlouhých debatách o Citroenu Berlingo, Fordu Galaxy, S max, Peugeot Rifter a jejich alternativách jsme rozhodnuti jít do Tourana.

4. Doporučení od kamaráda co servisuje koncern:

Kamarád má Passat B6 103kw v naftě. Doporučuje mi ať koupím Tourana v naftě 103kw co se dělali v roce 2010-2015 (myslím). Že jsou to spolehlivé motory a nejsou s nimi problémy. Takový Touran se pohybuje okolo 300k Kč a zbytek můžu ušetřit - nastrkat do rodiny nebo oprav :)

4.1 Je to vhodná varianta?

Úplně nevím, jestli chci s tak malým nájezdem opravdu zase naftu a auto, které je třeba 9 let staré.

5. Jaký ročník zvolit

2010-2015 nebo 2016 a dál? Prakticky je fakt, že starší touran má hlubší kufr než po faceliftu po 2015 což by vyhovovalo. Více se mi líbí ročníky 2016 dál.

6. Nafta nebo Benzín jakou motorizaci?

Viz. bod.1.

7. Manuál nebo automat?

Vyzkoušel jsem v bazaru 2.0 TDI 140kw 2016 v automatu a byl jsem nadšenej jak krásně to jede. Nebaví mě neustále řadit 1/2 v kolonách, které jsou ve městě na denním pořádku, takže z toho důvodu bych raději volil automat, ale jsou názory, že dvouspojka automat paradoxně ve městě trpí? Nevím

8. Závěr.

Nejsem odborník a neznám tyto novější auta, jejich ideální motorizace, výkony a technické záludnosti a tak bych chtěl moc poprosit vzhledem k tomu co jsem popsat co byste nám doporučili.

PS: Vybírat v AAutobazaru v republice nebo sehnat z Německa, kdo může případně sehnat kvalitního člověka na technickou kontrolu před koupí z Brna?
reagovať
gottak
počet príspevkov206
dátum registrácie10.06.2010
Štvrtok 26.01.2023 07:53, RE: VW Touran: 5k/km ročně / do 500k Kč / Nafta / Benzin
citácia:
reakce na: MichNem, 07.01.2023 10:30 (Zdravím,1. Jak využíváme auto: ...)


Tak to držím palce, sehnat zrovna VW Tourana v dobrém stavu v téhle cenové kategorii, to bude sázka do loterie.
Ale za mě učitě 2.0 TDI v manualu, ojeteho automatu bych se bal, i servisně automat vychází dost nevýhodně.

volkswagen touran
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.