0
späť
 

diskuze k tématu: Volkswagen Touran 1,9 TDI a zkušenosti po 30 000 Km

kategórie zaradenia témy: německá vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 01.02.2011 11:59,
Podobný pocit z TDi jsem měl na dovče z Ibizi TDi. Ve městě je řazení dost otrava. Za to na dálnici mi přišlo dobré, že při předjíždění jsem nemusel podřadit na 4ku když jsem chtěl o dost víc výkonu. Ale předpokládám že dnešní comon rail je asi v tomhle směru lepší, že po 3500 otáčkách nezdechne.<br>
Jinak měnit hlasitost rádia podle rychlosti umí i nástupce 626, Mazda 6
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 01.02.2011 13:21, RE:
Petr S napísal:
Podobný pocit z TDi jsem měl na dovče z Ibizi TDi. Ve městě je řazení dost otrava. Za to na dálnici mi přišlo dobré, že při předjíždění jsem nemusel podřadit na 4ku když jsem chtěl o dost víc výkonu. Ale předpokládám že dnešní comon rail je asi v tomhle směru lepší, že po 3500 otáčkách nezdechne.<br>
Jinak měnit hlasitost rádia podle rychlosti umí i nástupce 626, Mazda 6
...a stahovat okýnka centrálem taky
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 01.02.2011 14:12, RE:
Petr S napísal:
Podobný pocit z TDi jsem měl na dovče z Ibizi TDi. Ve městě je řazení dost otrava. Za to na dálnici mi přišlo dobré, že při předjíždění jsem nemusel podřadit na 4ku když jsem chtěl o dost víc výkonu. Ale předpokládám že dnešní comon rail je asi v tomhle směru lepší, že po 3500 otáčkách nezdechne.<br>
Jinak měnit hlasitost rádia podle rychlosti umí i nástupce 626, Mazda 6
Az na par vyjimek jsem mel vzdy naftaky, mondeo TD, mondeo TDCI, toledo TDI a ted Astru CDTI...je pravda, ze comonrail je uz mnohem tocivejsi a pri predjizdeni nezvadne tak rychle.....ale zase maji vyssi spotrebu nez stare dobre TDI, o nakladech nemluvne....
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 01.02.2011 17:52, "Nechají se zavřít okna"
To je pražština či plzeňština?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 01.02.2011 17:53, RE:
BohuslavB napísal:
...a stahovat okýnka centrálem taky
Tohle všechno umí i "blbá" Oktávka.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 01.02.2011 17:55, Mám doma jak TDi tak benzín 1,8i
A musím říct, že diesel mě baví víc. U benzinu je potřeba pro vyšší výkon honit motor v otáčkách a to je zase spotřeba jak blázen.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 01.02.2011 19:33, RE: Mám doma jak TDi tak benzín 1,8i
rojack napísal:
A musím říct, že diesel mě baví víc. U benzinu je potřeba pro vyšší výkon honit motor v otáčkách a to je zase spotřeba jak blázen.
Řekněme, že každý si pod pojmem zábava za volantem vyloží něco jiného
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 01.02.2011 20:46, RE:
mufik.martin napísal:
Az na par vyjimek jsem mel vzdy naftaky, mondeo TD, mondeo TDCI, toledo TDI a ted Astru CDTI...je pravda, ze comonrail je uz mnohem tocivejsi a pri predjizdeni nezvadne tak rychle.....ale zase maji vyssi spotrebu nez stare dobre TDI, o nakladech nemluvne....
Až na to, že tohle není "staré dobré TDI". Tohle je TDI PD = servis je stejně drahý jako u common-railu a spotřeba je také stejná, pokud tedy člověk nevěří palubnímu PC nastavenému ve stylu VW (jak autor správně píše - PC lže až hanba) a hospodským moudrům "že TDI naftu více méně vyrábí".
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 01.02.2011 21:48, RE:
rojack napísal:
Tohle všechno umí i "blbá" Oktávka.
Tak ono to umí každé auto s dojezdy na el. ovládání oken a rádio s funkcí AVM či tak nějak, tímhle VW díru do světa fakt neudělal.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 01.02.2011 22:51, RE:
Pavlik napísal:
Až na to, že tohle není "staré dobré TDI". Tohle je TDI PD = servis je stejně drahý jako u common-railu a spotřeba je také stejná, pokud tedy člověk nevěří palubnímu PC nastavenému ve stylu VW (jak autor správně píše - PC lže až hanba) a hospodským moudrům "že TDI naftu více méně vyrábí".
Pamatuju že s firemní Octavkou 1 TDi 96 kW jsem dociloval na PP průměr 7,5L/100 během jízdy cca 150 km. Ale uznávám že jsem "na spotřebu" zrovna nejel S 66 a 81 kW verzemi býval průměr o 0,5-1L níž.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 02.02.2011 11:29, RE: Mám doma jak TDi tak benzín 1,8i
wimmer_day napísal:
Řekněme, že každý si pod pojmem zábava za volantem vyloží něco jiného
Tak.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 01.09.2011 11:26, RE:
Petr S napísal:
Podobný pocit z TDi jsem měl na dovče z Ibizi TDi. Ve městě je řazení dost otrava. Za to na dálnici mi přišlo dobré, že při předjíždění jsem nemusel podřadit na 4ku když jsem chtěl o dost víc výkonu. Ale předpokládám že dnešní comon rail je asi v tomhle směru lepší, že po 3500 otáčkách nezdechne.<br>
Jinak měnit hlasitost rádia podle rychlosti umí i nástupce 626, Mazda 6
Devíte od jakého roku dáva vw filtr pevných částic do 1,9?
reagovať
PV
počet príspevkov28
dátum registrácie15.05.2007
Štvrtok 29.01.2015 22:23, Můj Touran
Tak jsem autíčko před měsícem prodal. Bohužel prvnímu zájemci a byl to pěkný šmejd. Nejdříve mě druhý den volal, že chce 2000,-Kč slevu, že auto bylo bourané. Toto jsem odmítl. Dále večer volal, že mu odešlo turbo. Byl jsem se podívat v dílně, kde ho opravovali. Auto rozebrané, turbo pryč. Nechal jsem tam 5000,-Kč. Za měsíc koukám na inzeráty. Touran stojí v Sukohradech v bazaru o 30000,- kč dražší a stočený tachák o 130000 km. Měl jsem ho tenkrát vyhodit, byl drzý už při koupi.
reagovať
free78
počet príspevkov300
dátum registrácie19.09.2008
Piatok 30.01.2015 10:07, RE: Můj Touran
PV napísal:
Tak jsem autíčko před měsícem prodal. Bohužel prvnímu zájemci a byl to pěkný šmejd. Nejdříve mě druhý den volal, že chce 2000,-Kč slevu, že auto bylo bourané. Toto jsem odmítl. Dále večer volal, že mu odešlo turbo. Byl jsem se podívat v dílně, kde ho opravovali. Auto rozebrané, turbo pryč. Nechal jsem tam 5000,-Kč. Za měsíc koukám na inzeráty. Touran stojí v Sukohradech v bazaru o 30000,- kč dražší a stočený tachák o 130000 km. Měl jsem ho tenkrát vyhodit, byl drzý už při koupi.


V každém případě i v této fázi jde o pokus o podvod. Je otázka zda by to policii zajímalo, nebo ne, mají totiž moc práce s pokutováním za špatné parkování.
Mě osobně stáčení tachometrů strašlivě sere, tak bych se na policii asi zeptal zda je to zajímá nebo ne, i když vím že jediné co by se stalo, by bylo to, že bych po půl roce dostal dopis, že se nepodařilo najít pachatele. On by ho totiž nikdo ani nehledal.
Jena moje příbuzná dělala učitelku na gymnáziu. Jednoho dne došlo ke krádeži peněženky s platební kartou ze sborovny. Vše nahlášeno na policii. Vše oznámeno bance. Banka měla záznam z kamer jak pachatel vybíral hotovost z bankomatu. Vše předáno policii.
Po půl roce poslala policie dopis, že se pachatele nepodařilo najít, tak případ odkládá.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.