0
späť
 

diskuze k tématu: Touran vs Doblo

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Sobota 07.07.2018 17:17, Touran vs Doblo
Zdravím. Prosím o radu co a jak. Koupit ojetý Touran 1.4tsi rok cca 2012-15, nebo nový Fiat doblo 1.4t-jet? Benzin volím z důvodu nájezdu do 10000km za rok. Děkují.
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Nedela 08.07.2018 06:30, Re...
Nevím sice proč je volba zrovna mezi těmito dvěma, ale nové je nové
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Nedela 08.07.2018 07:49, RE: Re...
citácia:
reakce na: Humusus, 08.07.2018 06:30 (Nevím sice proč je volba zrovn ...)


Proto že máme nějaký finanční strop. Máme možnost nechat si dovest auto z venku. Vybírali jsme mezi galaxy, Sharan, Alhambra. Vše v benzínu. Za solidní ročník s přijatelným nájezdem je to cca tolik co bychom dali za nový Fiat doblo. Navic ty 1.4tsi mi na hmotnost Sharan, Alhambra přijde slabší. Touran proto, že tam by byla cena nižší. Tak proto teď váháme. Jo to hlavní. Tuto kategorii volíme k vůli možnosti pohodlného přespání a menší už nechceme. Náhrada za Ford galaxy 1.9tdi.
reagovať
Pavlik
počet príspevkov1325
dátum registrácie09.10.2008
Nedela 08.07.2018 08:25, RE: RE: Re...
citácia:
reakce na: miple, 08.07.2018 07:49 (Proto že máme nějaký finanční ...)


Rada je dost těžká. Současná dvojčata Sharan/Alhambra jsou uvnitř o dost menší než vaše stará generace, ale jsou to (stejně jako Galaxy) pořád velká auta. Touran je výrazně menší a omezené přespání umožňuje až po vyjmutí zadních sedaček z auta. Sharan/Alhambra zadní sedačky vyjímatelné nemají, zaklápí se do podlahy.
U Dobla velmi záleží na konkrétní verzi - nabízí se ve více volitelných délkách i výškách, jednotlivé verze se liší i rozvorem. Nabídne jednoznačně největší vnitřní prostor, ale na druhou stranu je to primárně užitkové auto. Rozhodně nečekejte komfort a zpracování interiéru jako u výše zmíněných (a podstatně dražších) aut. Výhodou Fiatu je motor 1,4 T-jet, který je o světelné roky spolehlivější motor než 1,4 TSI. Je to motor ještě "ze staré školy" - nemá přímý vstřik a tedy nekarbonuje, umožňuje bezproblémovou přestavbu na LPG...
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Nedela 08.07.2018 09:09, RE: RE: RE: Re...
citácia:
reakce na: Pavlik, 08.07.2018 08:25 (Rada je dost těžká. Současná d ...)

Co jsme se tak již po Doblu dívali, tak máš pravdu. Interiér není srovnatelný s výše uvedenými. Z druhé strany mne ale naopak překvapil. Hodně jsem v tom směru o nevzhlednosti interiéru o proti jiným značkám četl. Nepotrebujeme různé chromové lišty a podobné nesmysly. Potřebujeme aby auto slouzilo. Nám nepřijde, že by byl nějak nepovedený. Spíš naopak. Jinak by mne zajímala verze s krátkým rozvorem. Spaní bych stejně řešil zvýšenou druhou podlahou. A tam bych dosahnul téměř 2 metrů délky. Spíše jsem ale chtěl poradit ohledně těch motoru. Ale to jsi mi už odpověděl. Je fakt že o TSI je slyšet hodně negativ, o tech t-jet jsem zatím četl jen pozitiva.
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Nedela 08.07.2018 13:55, RE: RE: RE: RE: Re...
citácia:
reakce na: miple, 08.07.2018 09:09 (Co jsme se tak již po Doblu dí ...)


pokud pouze tyto dva, tak bych také volil Doblo, ale osobně bych vzal do úvahy i Dokker/Lodgy
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Pondelok 09.07.2018 13:10, RE: RE: RE: RE: Re...
citácia:
reakce na: miple, 08.07.2018 09:09 (Co jsme se tak již po Doblu dí ...)


Ahoj, 1.4 TSI v ročnících nad 2010 už nemají fatální problémy, jen je třeba pravidelně měnit rozvody i s napínákem a pár součástkami navíc. Ostatně kup si poslední číslo časopisu MOTOR, právě tam to podrobně rozepisují. Nejhorší je vlastně twincharger, to jsou ty 140k a silnější motory. Pak do roku 2009 měly problémy i ty slabší, ale pak už to má být ok.

Pravdou je, že 1.4 T-JET netrpí vlastně žádným skandálem a ještě budeš mít nový vůz v záruce. Asi bych volil Fiat

Jinak za cenu toho Dobla 1.4T-JET seženeš nový Citroen Berlingo XTR Shine nebo Peugeot Partner Teepee ALLURE buď s klasikou atmoférou 1.6 VTI a nebo parádním dieslem 1.6 HDI. Shine výbava je opravdu bohatá, XTR je docela povedená stylovka. Pravdou je, že sílu 1.4T-JET astmoféra prostě nemá
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Pondelok 09.07.2018 14:50, RE: RE: RE: RE: RE: Re...
citácia:
reakce na: BobanHTP, 09.07.2018 13:10 (Ahoj, 1.4 TSI v ročnících nad ...)


Citroen, Peugeot, Dacia už jsem vyřadil z výběru. Také jsem je lustroval. Nakonec mi ve výběru zůstala ona zmíněná dvojice. Jazíčky vah se naklání k fiatu. Už jsem se na něj byl dívat a projet. Jel jsem 1.6m.jet. Na to že to byla nafta jsem hleděl jak je to tiché. Krátká verze se nám líbí. A není vůbec pravda jak se píše na netu, že je dílenské zpracování hrozné. Je parádní. Ale jiné. Dnes každý srovnává vše s koncernem. Teď ještě vyřešit nafta nebo benzín. Už jsem byl rozhodnut pro benzín, ale ještě jsem vyslechl názor, že pokud se rozhodnu pro naftu v novotě, není co řešit. Než najedu s mým nájezdem (cca 10000km za rok), počet km kdy se začínají projevovat problémy s triskami a vším okolo dieselu, tak se budu dívat po novém autě. Asi na tom něco je. 100 000-150 000 km je v mém případě 10-15 let. Tady je jen otázka kdy ti naši pitomci začnou vytlačovat naftu z měst.
reagovať
capslock
počet príspevkov354
dátum registrácie28.07.2007
Pondelok 09.07.2018 15:00, dacia
Známej nedávno vybíral outdoorové auto na příležitostné spaní ... začal u VW Caddy, Sharan, Touran, Ford Tourneo, Fiat Doblo ... a nakonec, přestože ohrnoval nos, podíval se i na Dacii Lodgy.

Nakonec vyhrála nová Dacia s naftovým dCi v plné výbavě, protože funglovka s dlouhou zárukou a servisem v ceně byla za cenu starého ojetého VW, případně hůře vybaveného benzínového Dobla. Udávaná délka kufru u Lodgy je 2,5 metru.

Stepway vzhledem neurazí, motor dCi jezdí naprosto famózně a spotřebuje jen 5,5 litrů nafty, naproti tomu fiatí t-jet je dost užraný, pojede tak za 8 benzínu, tsi kolem 7.

Samotného mě Dacia příjemně překvapila, podle mě stojí za zhlédnutí.
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Pondelok 09.07.2018 15:53, RE: dacia
citácia:
reakce na: capslock, 09.07.2018 15:00 (Známej nedávno vybíral outdoor ...)


Presne. Dvěma kamarádům jsem dacii doporučoval, jeden ze by se musel stydět, druhý něco podobného a raději si koupil 8 let starého sharana za peníze co by měl nove lodgy ve slušné výbavě. Teď jsem na něj koukal zespodu a už to má chyceny korozi
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Pondelok 09.07.2018 16:33, RE: RE: dacia
citácia:
reakce na: Humusus, 09.07.2018 15:53 (Presne. Dvěma kamarádům jsem d ...)


Ještě na ty Dacie mrknu.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.