0
späť
 

diskuze k tématu: Touran nebo Passat

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit
ondran
počet príspevkov4
dátum registrácie10.11.2020
Piatok 30.07.2021 23:44, Touran nebo Passat
Zdravím, potřeboval bych prosím poradit s výběrem auta. Už jsem tu jedno téma dřív zakládal, ale výběr se změnil.

Přemýšlím nad koupí VW Touran nebo Passat, ročníky 2010-2014, 2.0 diesel. Jsme rodina s jedním dítětem (1,5 roku) a počítáme i s druhým. Celkem dost cestujeme a taháme sebou všechno možný, včetně kočáru, tříkolky atd. Cesty po městě minimálně.

Můžete mi poradit z pohledu velikosti kufru a jízdních vlastností? Touran má tabulkově větší kufr a je dost variabilní, ale je kratší, tak mě zajímá, jak je to s praktičností. Jde mi hlavně o to, abych tam nemusel skládat zavazadla jako tetris a aby se v pohodě vešel kočár. A pak jízdní vlastnosti - u obou aut počítám s poněkud sterilní jízdou, ale rád bych znal vaše názory. O něco víc se mi celkově líbí Touran, asi hlavně kvůli vnitřní variabilitě a taky manželce by se jí s ním asi líp jezdilo, protože je kratší a čekám lepší výhled.

Moc díky!
reagovať
PajaC
počet príspevkov16
dátum registrácie19.05.2021
Sobota 31.07.2021 11:41, RE: Touran nebo Passat
citácia:
reakce na: ondran, 30.07.2021 23:44 (Zdravím, potřeboval bych prosí ...)

Co se svezení týká, není nad osobní zkušenost. A když tam budete, omrknete i kufr. Ono s tabulkovou velikostí se dost kouzlí, občas výrobci kalkulují i s různými dutinami pod dnem kufru apod., což potom třeba při přepravě kočárku/ů, koloběžek apod. nelze využít. Nevím, odkud jste, ale koncern má svoje "bazarové" stránky Dasweltauto a nějaký jejich showroom najdete ve spoustě měst.
reagovať
PajaC
počet príspevkov16
dátum registrácie19.05.2021
Sobota 31.07.2021 11:41, RE: Touran nebo Passat
citácia:
reakce na: ondran, 30.07.2021 23:44 (Zdravím, potřeboval bych prosí ...)

Co se svezení týká, není nad osobní zkušenost. A když tam budete, omrknete i kufr. Ono s tabulkovou velikostí se dost kouzlí, občas výrobci kalkulují i s různými dutinami pod dnem kufru apod., což potom třeba při přepravě kočárku/ů, koloběžek apod. nelze využít. Nevím, odkud jste, ale koncern má svoje "bazarové" stránky Dasweltauto a nějaký jejich showroom najdete ve spoustě měst.
reagovať
Radekradek
počet príspevkov1
dátum registrácie21.05.2023
Nedela 21.05.2023 12:17, RE: Touran nebo Passat
citácia:
reakce na: ondran, 30.07.2021 23:44 (Zdravím, potřeboval bych prosí ...)


Zdravim. Resim uplne to stejne. Jak to, prosim, nakonec dopadlo?

Diky
Radek
reagovať
Petr S
počet príspevkov1241
dátum registrácie28.11.2008
Utorok 23.05.2023 00:12, RE: RE: Touran nebo Passat
citácia:
reakce na: Radekradek, 21.05.2023 12:17 (Zdravim. Resim uplne to stejne ...)


Obecně, pokud chcete vozit 2 děti v autosedačkách na ISOFIXech a občas svézt ještě jednu osobu vzadu, tak je lepší MPV, tedy Touran. MPV mívají 3 samostatná sedadla a doprostřed nebo na kraj si ještě někdo celkem pohodlně sedne.

Pokud dáte 2 sedačky na ISOFIX do běžného auta, tak si většinou doprostřed už nikdo nesedne, protože ISOFIXy jsou blízko u sebe. Pokud připevníte autosedačky na pásy, tak i v běžném autě si ještě nekdo uprostřed sedne, ale je to trochu méně bezpečné než ISOFIX, nouzově se to dá.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.