0
späť
 

diskuze k tématu: Rodinné auto za 500 tis

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat
acre
počet príspevkov2
dátum registrácie05.01.2020
Nedela 05.01.2020 12:50, Rodinné auto za 500 tis
Dobrý den, zaprvé chci uvést, že kdyby to bylo 300, nebudeme se zlobit, ale 500 může být.
Rodina 2 děti, možná 3: 7 míst v autě pro jistotu by byla výhoda, ale není nutnost.
Nájezd do 20 tis ročně, priority: bezpečnost, výhled, ať se to dobře řídí ženě, spolehlivost, menší spotřeba a euro aspoň 5, ať s tím můžeme do Německa... Spolehlivost. Větší kufr výhoda, ale ať se taky dá zaparkovat ve městě.
Touran od r 2015? Ale ten asi jedině v dieselu 2.0, což na ten náš nájezd není dobrý. A není to předražené?
S max v benzínu?
Za ty prachy se dá pořídit i Sharan (šoupačky!), ale zdá se mi to moc velké...
Nebo Citroen? Peugeot 5008? Nějaké další suv?
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Pondelok 06.01.2020 13:22, RE: Rodinné auto za 500 tis
citácia:
reakce na: acre, 05.01.2020 12:50 (Dobrý den, zaprvé chci uvést, ...)

Ahoj, jestli o víkendu jezdíte pravidelně delší trasy, tak ani diesel nemusí být tak hrozná věc. V nejhorším se FAP filtr dá vypálit uměle v sevisu.

Spíše si říkám, že děti dají každému vozu "zabrat" a tak bych zvážil novější ojetinu. Zajel do Německa k dealerovi pro Tourana nebo S-MAXe cca 2015+, takže cca 400tis.kč.
Ono totiž nic lepšího pro větší rodinu zatím nikdo nevymyslel. Rád bych napsal i Opel Zafira, ale nejsem si jistý ani jedním motorem

Touran může být příjemný i s benzínem 1.4 TSI, vyhnul bych se ACT(vypínání válců), pokud to jde. V dieslu kraluje klasický 2.0 TDI, ale těžko radit, já a moje děti nemáme rádi zvuk a vibrace dieslu, byť je dobře potlačený Ale možná tvé děti jsou v tomhle ok..

Pro S-MAX je naprosto jasná volba číslo 1 právě diesel 2.0 TDCi, který vyniká spolehlivostí, snad jen FAP filtr se ozve, pokud se jezdí jen krátké trasy.
V benzínu jde s váháním doporučit jen 4-válec 1.5 Ecoboost, ten starší 1.6 se kazil příliš a 2.0 také. Zkrátka tady se Ford nepředvedl...

Pro Renault Grand Scenic je opět nejjistější volba jakýkoliv diesel , ale mě se moc nezdá šířka sedaček v druhé řadě. Celé je to nějaké stísněnější, než v Touranu a S-MAXi.

Jinak za mě bych koupil ojetého Grand C-Maxe 1.6 Ti-VCT 92kw, protože dobře snáší krátké trasy, má posuvné dveře, v kufru může mít další dvě sedačky a nebude mě bolet první odření na parkovišti, zničené sedačky od dětí a neumavetlná rozlitá sodovka na čalounění, ke kterému se nikdo nepřizná Na dálnici si Ti-VCT 92kw stojí pořád obstojně, jako celek je spolehlivý a s atmosférou se prodá i s 200tis.km. To s Ecoboostem při 200tis.km je už problém, a zase jsme u dieslu - nejlépe 2.0 TDCi , ten se dá prodat obstojně i při vyšším nájezdu..

Praktický je Berlingo, jenže je to už kus krabice, délka kratší verze je v pořádku, ale se šířkou už se může zápasit ve městě. Bohužel i zde je nejlepší diesel, klidně 1.5 BlueHDI, spolehlivý je i starší v ojetině 1.6 HDI z počátku výroby Berlinga poslední generace.
reagovať
acre
počet príspevkov2
dátum registrácie05.01.2020
Pondelok 06.01.2020 14:09, RE: RE: Rodinné auto za 500 tis
citácia:
reakce na: BobanHTP, 06.01.2020 13:22 (Ahoj, jestli o víkendu jezdíte ...)


Díky moc, mně se právě nejvíc zamlouvá ten Touran, tak si říkám, že mi to třeba někdo vymluví ?
Mrknu ještě na ten grand c max, Berlingo ne, nechci předělanou dodávku.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Pondelok 06.01.2020 16:50, RE: RE: RE: Rodinné auto za 500 tis
citácia:
reakce na: acre, 06.01.2020 14:09 (Díky moc, mně se právě nejvíc ...)

Ahoj, Touran bych nevymlouval ani náhodou, zejména ty novější 2015+. 1.4 TSI výborný, 2.0 TDI také
Já sám mám zálusk na 1.2 TSI 81kw řady E211 cca 2018 v Německu, protože mě na popojíždění stačí i tento jinak velmi spolehlivý motor. Navíc je docela dobře sehnatelný i jako 7 místný a přímo u dealera se zárukou a plnou historíí. Ale zatím šetřím a uvidíme.

Od S-Maxe mě odrazuje, že je větší na můj vkus a prakticky žádný ben. motor není úplně košer. A pak Ford servisy na severní moravě - to je výkvět "vydři, vydělej a nenabídni nic"
Když jsem si řekl o náhradní auto, dívali se na mě vždy u Fordu, že jsem spadl z višně
Pak náhradní díly Fordu pro S-MAX - nic není levné, to je fakt a je třeba s tím počítat
reagovať
Tomas93
počet príspevkov24
dátum registrácie27.07.2017
Utorok 07.01.2020 08:08, RE: Rodinné auto za 500 tis
Pokud bychom se přiblížili k té horní hranici, tam by měl již být nový/zánovní Peugeot Rifter. Tříválec 1.2 sice zní na takové auto strašidelně, ale z nové 308 na něj mám celkem dobré reference. Má šoupačky a tři samostatné sedačky, což je s dětmi plus. Výhled z auta mi nepřišel špatný.
Nicméně, pokud jako asi každý nechceš vypláznout veškeré úspory/brutálně se zadlužit, kvůli hromadě plechu, tak bych hledat ten ojetý Touran. Taky jsem měl problém s dieselem, ale při ježdění s firemní Octavií jsem si na to už nějak zvykl. U Touranu je fajn, že dostává šestikvalt i pro motor 1.6TDI, který bývá cenově nejpříznivější. Pravda, akcelerace té krabice nebude z nejlepších, ale při nějaké delší trase, třeba na dovolenou, tam ta šestka srazí na dálnici otáčky do rozumné výše.
reagovať
ALOIS12345
počet príspevkov3
dátum registrácie21.01.2020
Utorok 21.01.2020 13:33, Prosím o radu jestli je Ford - SMAX rok 2017 spolehlivý
Dobrý den prosím o pomoc z výběrem auta narodí se nám 4 dítě a potřebuji 7 místné auto SUV nebo MPV líbí se mi S- MAX rok 2017 chtěl bych 132 kw v automatě 4x4 najezdím ročně 35 tisíc prosím poraďte mi jestli je to dobré auto jestli je to hodně nákladné na servis filtr pevných částic nebo ložiska kol nebo přední nápravy jak dlouho vydrží budu stím jezdit pouze po silnici kolem 500tisíc bych chtěl za to dát a jakou to má skutečnou spotřebu moc děkuju.A dovoz z ČR nebo zahraničí.A jestli mi neporádíte nějaké stránky kde bych tyhle auta našel moc děkuju.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Utorok 21.01.2020 14:42, RE: Prosím o radu jestli je Ford - SMAX rok 2017 spolehlivý
citácia:
reakce na: ALOIS12345, 21.01.2020 13:33 (Dobrý den prosím o pomoc z výb ...)

Dobrý den, pro Vás je daleko lepší Ford Galaxy, motor stačí 2.0 TDCi protože drží spotřebu na rozumné míře a patří mezi nejspolehlivější dvoulitry na trhu(pokud se o něj dobře majitel stará).
Automat powershift vyžaduje měnit olej co 60tis.km, kdo to nedělá, je ignorant a takový vůz neberte.
Doporučuji projít ojetiny u dealerů Fordu v Německu s jasnou historií:


Bohužel neznám nikoho s 4x4 a být upřímný, pokud jezdíte jen silnice, nedává to moc smysl, jen to zvyšuje spotřebu a celkové náklady na provoz. Ono těžší vůz s EDS vyjede opravdu hodně, pokud mu dopřejete kvalitní zimní pneu. Mám s tím bohaté zkušenosti, neb žiji v Beskydech a blíží se 27 výročí, kdy jsem začal jezdit(Škoda 120L) a to byly u nás Zimy, že i v údolí jezdily frézy
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.