0
späť
 

diskuze k tématu: Auto pro rodinu se třemi dětmi

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, automobilky, česká vozidla, německá vozidla, typ vozidla, osobní, užitkové
zemi
počet príspevkov1
dátum registrácie09.04.2020
Štvrtok 09.04.2020 13:14, Auto pro rodinu se třemi dětmi
Ahoj, nyní hledám auto pro 5ti člennou aktivní rodinu. Přes týden auto skoro nepoužijeme, ale o víkendech cestujeme hodně mimo město nebo po dálnici i se značným nákladem. Roční nájezd cca 20tisíc.
Hledáme dostatečně velké auto, aby se na zadní sedadla vešly tři dětské sedačky s velkým kufrem. V tomto ohledu se dívám na velikost MPV či VAN.
Prioritou je pro mě spolehlivost a bezúdržbovost vozidla. Jiné extra požadavky na auto nemám, je to pro mě pouze přeprava z bodu A do bodu B.
Rozhoduji se mezi ojetým Transporterem/Sharanem/Alhambrou/Galaxy či novou Dacii Lodgy ve vyšších stupních výbavy. Vím, že se z hlediska kategorie tyto vozy nedají moc srovnávat, ale pro mě je nové auto synonymum bezúdržbovosti.
Na ojetá auta bych se chtěl vejít kolem do 200tis., protože z mých zkušeností jsem do ojetých aut do této doby ještě hodně po koupi investoval.

Díky všem za tipy!
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Štvrtok 09.04.2020 14:00, RE: Auto pro rodinu se třemi dětmi
citácia:
reakce na: zemi, 09.04.2020 13:14 (Ahoj, nyní hledám auto pro 5ti ...)

Ahoj, Lodgy může stačit, ale je dobré vědět, že nemá okenní airbagy v druhé řadě, takže pokud jsou děti jen na podsedáku, při bočním nárazu jde o život.

Můj kamarád a kolega si lebedí nad Ford S-MAXem 2.0 TDCi, kde rozměrově je snad i větší, něž Lodgy a ochrana posádky je o dvě úrovně výš. Filtr pevných částic nezlobí a dá se uměle vypálit, ostatní díly jsou robustní. Galaxy je ještě větší, technika také ok. Můžeš brát i diesel 2.2 TDCi, vydrží snad ještě více než dvoulitr.

Další kolega a kamarád se třemi dětmi koupil v roce 2015 nový Citroen Berlingo ve výhodné akci v diselu 1.6 HDI a je velmi spokojený, právě také jezdí o víkendech na výlety. Bohužel předešlá generace nemívá okenní airbagy vzadu, to až ta současná,kde je povedený moderní benzín 1.2 Puretech, cena skladovek je někde od 350tis.kč

No a další kamarád má Fiat Doblo, myslím základní 1.4i, světě div se, nic se nekazí, navíc ta současná generace má okenní airbagy i vzadu. Ben. motory 1.4i a 1.4T-JET jsou spolehlivé, chválí je i pan Vaculík z redakce SM. U dieslu se chválí 1.6 MJET, ale má drahý FAP filtr. Prostě zvážit co a jak. Benzínové motory jsou s nepřímým vstřikem a tak jde je předělat na LPG.

Sharan moc neznám osobně, snad tu chlapi poradí... ALE zkus se podívat i na VW Caddy Maxi, kde nezničitelná je stará 1.6 MPI, v novější verzi patrně 2.0 TDI CR, tam si nejsem jistý úplně s 1.6 TDI, snad tu někdo poradí.
reagovať
capslock
počet príspevkov354
dátum registrácie28.07.2007
Štvrtok 09.04.2020 18:24, RE: Auto pro rodinu se třemi dětmi
citácia:
reakce na: zemi, 09.04.2020 13:14 (Ahoj, nyní hledám auto pro 5ti ...)


Výhoda Dacie Lodgy je, že za pár šupů lze dokoupit záruku na 5 let i s bezplatnými servisními prohlídkami. Naftové dCi s 6q je skvěle pružné, na dálnici se rozjede na 130 hned, přitom na okreskách běžnou jízdou ukazuje počítač spotřebu kolem 4 litrů.
Známý si toto auto pořídil právě z důvodu, aby kromě otáčení klíčku v zapalování nemusel vůbec nic řešit a tuto roli plní do posledního puntíku. Pokud upřednostňuješ spolehlivost před vzhledem, kup novou Lodgy.

Transporter je prostorem (a hmotností) o dvě třídy jinde, ovšem rozpočet je tak na koupi / opravu staré T4, na slušnou T5 by to chtělo alespoň 250 tisíc a nebránit se návštěvě servisu - předpokládám výbavu Caravelle, protože jezdit holým transporterem, to už člověk může rovnou pořídit transita. Spotřeba (2.5 TDI) oproti Lodgy je ale téměř dvojnásobná.

Kolega pro pětičlennou rodinu pořídil zánovní Renault Trafic (Opel Vivaro) s 1.6 biturbo (jede lépe a žere méně ve srovnání s T5)

Samozřejmě záleží, jak velké máš nároky na zavazadlový prostor - jinak dodávky moc smysl nedávají.

O koncernové MPV jsem se nikdy příliš nezajímal, protože osobně mi v této kategorii připadá zajímavější Peugeot 807 a jeho variace (C8, Phedra, Ulysse) kvůli šoupacím dveřím a lepším motorům.

Na jakékoliv atmosferické 1.4/1.6 zapomeň, jinak si budeš rvát vlasy, jak to auto zoufale nejede.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.