0
späť
 

diskuze k tématu: VW Passat - Übermann (ažer)

kategórie zaradenia témy: německá vozidla
David V
počet príspevkov2054
dátum registrácie16.05.2007
Pondelok 11.04.2016 09:49, Až moc eufórie
Přišlo mi to jako oslavná óda na Passat a ne jako nezaujatá recenze.
A k poslední větě mám dotaz do pléna:
Řídíte se při nákupu tím, že si auto drží nebo nedrží cenu?
Za sebe rovnou přiznám, že vybírám auto podle kvalit motoru a přenosové soustavy, abych měl co největší pravděpodobnost, že auto pojede. Na držení ceny a design obvykle moc nehledím.
reagovať
Pepe
počet príspevkov1133
dátum registrácie09.05.2007
Pondelok 11.04.2016 11:41, RE: Až moc eufórie
David V napísal:
Přišlo mi to jako oslavná óda na Passat a ne jako nezaujatá recenze.A k poslední větě mám dotaz do pléna:Řídíte se při nákupu tím, že si auto drží nebo nedrží cenu?Za sebe rovnou přiznám, že vybírám auto podle kvalit motoru a přenosové soustavy, abych měl co největší pravděpodobnost, že auto pojede. Na držení ceny a design obvykle moc nehledím.


Vybírám zhruba stejně, jako ty. Jenže podle nás se to neřídí, a pravděpodobně nikdy řídit nebude.
Když si budeš co 3 roky kupovat nový auto za 40 tis eur, tak a)ppst, že auto pojede je vysoká, b)budeš chtít za ty 3 roky doplatit do novýho co nejmíň.
Nám, co auta dojíždí prakticky do nulový zůstatkový hodnoty, může bejt takovej ukazatel úplně lógr.
reagovať
Ma007
počet príspevkov194
dátum registrácie26.11.2013
Pondelok 11.04.2016 11:49, môj pohľad
na držanie zostatkovej hodnoty nehľadím:
- auto kupujem pre seba a pre uspokojenie svojich potrieb (už som sa neraz stretol s názormi, že toto nepredáš, tú výbavu ti nik nezaplatí, diesel lepšie predáš,... zväčša tí ktorí majú tieto komenty jazdia s wag...)
- auto kupujem nové a držím ho dlhšie obdobie, kľudne 10 aj viac rokov (kým z neho nie je totálka, alebo sa vyskytne ekonomicky nezmysel na servise)
- na bežnom servise nešetrím, čo si auto vypýta to dostane, radšej beriem origo diely a nie nejaké pochybné náhrady za štvrtinovú cenu - to mi žiadny záujemca o jazdenku nezohľadní, preto so tie autá nechávam dolhšie.

Som názoru "kúpiť nové a dojazdiť na takmer smrť a ísť po nové"
reagovať
brin
počet príspevkov727
dátum registrácie28.03.2011
Pondelok 11.04.2016 12:27, Někdy to nejde
Ač bych se tímto rád řídil a moje 15letá Fabie Combi je ve skvělé kondici, tak to bohužel někdy nejde, protože je na cestě rodina a do Fabie se jednoduše nesložíme, nebo jen velmi nepohodlně.
reagovať
Petr S
počet príspevkov1250
dátum registrácie28.11.2008
Pondelok 11.04.2016 13:33, RE: môj pohľad
Ma007 napísal:
na držanie zostatkovej hodnoty nehľadím:- auto kupujem pre seba a pre uspokojenie svojich potrieb (už som sa neraz stretol s názormi, že toto nepredáš, tú výbavu ti nik nezaplatí, diesel lepšie predáš,... zväčša tí ktorí majú tieto komenty jazdia s wag...)- auto kupujem nové a držím ho dlhšie obdobie, kľudne 10 aj viac rokov (kým z neho nie je totálka, alebo sa vyskytne ekonomicky nezmysel na servise) - na bežnom servise nešetrím, čo si auto vypýta to dostane, radšej beriem origo diely a nie nejaké pochybné náhrady za štvrtinovú cenu - to mi žiadny záujemca o jazdenku nezohľadní, preto so tie autá nechávam dolhšie.Som názoru "kúpiť nové a dojazdiť na takmer smrť a ísť po nové"


Dělám to už taky tak. Nejradši bych kupoval 5 leté ojetiny s perfektním stavem a historií, ale nemám bohužel známého v bazaru nebo bohatého tchána co by mi přenechával auta. Proto kupuju nová auta s benzínovými atmosférami a plánem nechat si je min. 10 let.
reagovať
Ma007
počet príspevkov194
dátum registrácie26.11.2013
Pondelok 11.04.2016 14:44, RE: môj pohľad
Petr S napísal:
Ma007 napísal:
na držanie zostatkovej hodnoty nehľadím:- auto kupujem pre seba a pre uspokojenie svojich potrieb (už som sa neraz stretol s názormi, že toto nepredáš, tú výbavu ti nik nezaplatí, diesel lepšie predáš,... zväčša tí ktorí majú tieto komenty jazdia s wag...)- auto kupujem nové a držím ho dlhšie obdobie, kľudne 10 aj viac rokov (kým z neho nie je totálka, alebo sa vyskytne ekonomicky nezmysel na servise) - na bežnom servise nešetrím, čo si auto vypýta to dostane, radšej beriem origo diely a nie nejaké pochybné náhrady za štvrtinovú cenu - to mi žiadny záujemca o jazdenku nezohľadní, preto so tie autá nechávam dolhšie.Som názoru "kúpiť nové a dojazdiť na takmer smrť a ísť po nové"
Dělám to už taky tak. Nejradši bych kupoval 5 leté ojetiny s perfektním stavem a historií, ale nemám bohužel známého v bazaru nebo bohatého tchána co by mi přenechával auta. Proto kupuju nová auta s benzínovými atmosférami a plánem nechat si je min. 10 let.


Je to tak, ešte keď prirátaš neistotu (km, vek, zatajená búračka) pri kúpe jazdenky je asi najlepšia voľba živiť auto kým ide a kým mi vyhovuje. Obmena áut po 3 rokoch (pri normálnych nájazdoch á 30.000 /rok je nezmysel v 99% prípadov)

Brin: to sú tie prípady keď výmena auta je nevyhnutnosť, pretože to staré už nedokáže uspokojiť tvoje potreby.
reagovať
Petr S
počet príspevkov1250
dátum registrácie28.11.2008
Pondelok 11.04.2016 17:10, RE: môj pohľad
Ma007 napísal:
Petr S napísal:
Ma007 napísal:
na držanie zostatkovej hodnoty nehľadím:- auto kupujem pre seba a pre uspokojenie svojich potrieb (už som sa neraz stretol s názormi, že toto nepredáš, tú výbavu ti nik nezaplatí, diesel lepšie predáš,... zväčša tí ktorí majú tieto komenty jazdia s wag...)- auto kupujem nové a držím ho dlhšie obdobie, kľudne 10 aj viac rokov (kým z neho nie je totálka, alebo sa vyskytne ekonomicky nezmysel na servise) - na bežnom servise nešetrím, čo si auto vypýta to dostane, radšej beriem origo diely a nie nejaké pochybné náhrady za štvrtinovú cenu - to mi žiadny záujemca o jazdenku nezohľadní, preto so tie autá nechávam dolhšie.Som názoru "kúpiť nové a dojazdiť na takmer smrť a ísť po nové"
Dělám to už taky tak. Nejradši bych kupoval 5 leté ojetiny s perfektním stavem a historií, ale nemám bohužel známého v bazaru nebo bohatého tchána co by mi přenechával auta. Proto kupuju nová auta s benzínovými atmosférami a plánem nechat si je min. 10 let.
Je to tak, ešte keď prirátaš neistotu (km, vek, zatajená búračka) pri kúpe jazdenky je asi najlepšia voľba živiť auto kým ide a kým mi vyhovuje. Obmena áut po 3 rokoch (pri normálnych nájazdoch á 30.000 /rok je nezmysel v 99% prípadov)Brin: to sú tie prípady keď výmena auta je nevyhnutnosť, pretože to staré už nedokáže uspokojiť tvoje potreby.


jj, při mém nájezdu 10-12 tkm rok je těch 10 let co si chci auto nechat myslím OK
reagovať
David V
počet príspevkov2054
dátum registrácie16.05.2007
Utorok 12.04.2016 14:53, RE: môj pohľad
Petr S napísal:
Ma007 napísal:
na držanie zostatkovej hodnoty nehľadím:- auto kupujem pre seba a pre uspokojenie svojich potrieb (už som sa neraz stretol s názormi, že toto nepredáš, tú výbavu ti nik nezaplatí, diesel lepšie predáš,... zväčša tí ktorí majú tieto komenty jazdia s wag...)- auto kupujem nové a držím ho dlhšie obdobie, kľudne 10 aj viac rokov (kým z neho nie je totálka, alebo sa vyskytne ekonomicky nezmysel na servise) - na bežnom servise nešetrím, čo si auto vypýta to dostane, radšej beriem origo diely a nie nejaké pochybné náhrady za štvrtinovú cenu - to mi žiadny záujemca o jazdenku nezohľadní, preto so tie autá nechávam dolhšie.Som názoru "kúpiť nové a dojazdiť na takmer smrť a ísť po nové"
Dělám to už taky tak. Nejradši bych kupoval 5 leté ojetiny s perfektním stavem a historií, ale nemám bohužel známého v bazaru nebo bohatého tchána co by mi přenechával auta. Proto kupuju nová auta s benzínovými atmosférami a plánem nechat si je min. 10 let.


Já zatím zkouším hledat ty ojetiny v perfektním stavu, ale je to fakt čím dál horší. Nicméně já sem tam takovou prodám, takže asi budou, ale je fakt, že jsem zatím neměl problém je udat po rodině nebo přátelích, ale nemám toho, od koho bych něco pěkného koupil já.
reagovať
Koloss
počet príspevkov639
dátum registrácie19.09.2008
Utorok 12.04.2016 19:11, RE: Až moc eufórie
David V napísal:
Přišlo mi to jako oslavná óda na Passat a ne jako nezaujatá recenze.A k poslední větě mám dotaz do pléna:Řídíte se při nákupu tím, že si auto drží nebo nedrží cenu?Za sebe rovnou přiznám, že vybírám auto podle kvalit motoru a přenosové soustavy, abych měl co největší pravděpodobnost, že auto pojede. Na držení ceny a design obvykle moc nehledím.


Já myslím, že vzhledem k pořizovačce představeného vozu se může utěšovat pomalým poklesem ceny jen blázen.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.