0
späť
 

diskuze k tématu: Rada o rozhodnutí

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, typ vozidla, osobní
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 30.10.2014 19:02, Rada o rozhodnutí
Dobrý den,
měl bych na vás prosím prosbičku jestli by jste mi mohl poradit tak trochu s vyběrem auta.
Mám dva takové favority, ale teď babo raď.

Jako první je tu Audi A6 2,5 TDI 110kW chip na 132kW Avant quattro manual, max. výbava. Auto je po známém co chce přejít na něco novějšího. Na autě je měněn olej, filtry, přední naprava, vačky, auto servisováno a doloženo servisní knižkou.
měl bych ho za cenu 55 000kc.
Jen co mě zaráží jsou stížnosti na internetu.

Jako druhé bych chtěl najít nějakého VW Passat 1,9 tdi 81kW. taky kolem ceny 55 000kc. Jenže si myslím že v takovém dobrém stavu by se asi těžko hledal.

Chtěl bych se vás zeptat jestli je špatná volba jít do té Audi nebo mi poradítě ještě něco jiného?

Mockrát děkuji za odpověď. S pozdravem.
reagovať
Paul
počet príspevkov773
dátum registrácie07.11.2008
Piatok 31.10.2014 10:30, 2,5 TDI
nepřihlášený uživatel napísal:
Dobrý den, měl bych na vás prosím prosbičku jestli by jste mi mohl poradit tak trochu s vyběrem auta. Mám dva takové favority, ale teď babo raď. Jako první je tu Audi A6 2,5 TDI 110kW chip na 132kW Avant quattro manual, max. výbava. Auto je po známém co chce přejít na něco novějšího. Na autě je měněn olej, filtry, přední naprava, vačky, auto servisováno a doloženo servisní knižkou. měl bych ho za cenu 55 000kc. Jen co mě zaráží jsou stížnosti na internetu. Jako druhé bych chtěl najít nějakého VW Passat 1,9 tdi 81kW. taky kolem ceny 55 000kc. Jenže si myslím že v takovém dobrém stavu by se asi těžko hledal. Chtěl bych se vás zeptat jestli je špatná volba jít do té Audi nebo mi poradítě ještě něco jiného? Mockrát děkuji za odpověď. S pozdravem.


Jestli je to dobrý známý a to co říká odpovídá realitě, tak bych klidně tu A6 bral. Hlavně v ní nesmí nic hučet nebo jít slyšet zvuky podobné kafemlejnku. Určitě lepší volba než papírově spolehlivější 1.9, ale někde z bazaru těsně před smrtí.

Špatná pověst 2.5 TDI V6 se týká hlavně prvních ročníků při přechodu na longlife olej, na který motor absolutně nebyl stavěný. Kdo jezdil na výměny co 15 000 km a nejezdil jako prase, obvykle problém neměl. Jenže 2,5 si moc klidní a svědomití řidiči nekupovali... Asi nejlepší 2.5 byly z posledních let výroby, kdy dostaly vačky ze zesílených materiálů a lepší software, takže velmi pěkně jely a moc nežraly. Už se tomu dalo i říkat povedený motor.
reagovať
Primcar
počet príspevkov35
dátum registrácie06.03.2014
Piatok 31.10.2014 12:09, .
Kdyz bylo o A6 peclive starano tak bych urcite koupil namisto nesmrtelnych 1.9 TDI z bazaru ktere za ty penize budou uz pred smrti mnohem vice nez vyse zminena A6...
reagovať
Ne321
počet príspevkov196
dátum registrácie02.07.2013
Piatok 31.10.2014 19:47, Nebrat ani zadarmo
Puvodni 2.5TDI 110kW byla nejhorsi verze tohohle pomerne hodne problematickeho motoru. Dneska s ohledem na stari uz je to auto vhodne maximalne na to hodit ze skaly, jakykoliv technicky problem bude drazsi nez zustatkova cena vozu. Bral bych tak za dvacet tisic s tim, ze dojezdim do prvni havarie a pak to shodim z utesu.
reagovať
lukas.zajicek.
počet príspevkov26
dátum registrácie27.10.2014
Piatok 31.10.2014 20:03, audi
Určitě bych bral audi, podstatně jiné svezení za stejný peníze.Vždycky to bylo tak, od nejhoršího. Škoda,VW,Audi. Obzvlášť, když je to od známýho, takže víš co na autě dělal, jak se o to staral atd.. Na motory 2.5TDI je sposta názorů, jeden na ten motor nadává a druhý zase, že je to bezproblémový motor.
Dost záleží, jak se k tomu motoru předešlý majitel choval. A u 2.5TDI to platí dvojnásob!
1.9TDI je sázka na jistotu, jestli má auto doloženou historii, ale v bazarech i mimo ně sehnat za 50 tisíc nestočenýho pašíka bude docela oříšek.
2.5TDI zase dost zatěžuje nápravu a u audin je to jedna z největších slabin.

Jestli teda víš, jak se majitel k audině choval, co je na ní uděláno a co ne, neviděl bych důvod, proč hledat VW.
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Streda 05.11.2014 20:18, RE:
Dobrý den. Stížnosti na Audi A6 jsou v případě motoru 2.5 TDI skutečně na místě, jeho provoz se může skutečně velmi prodražit. Pohonnou jednotku trápily problémy s vačkovými hřídeli nebo vstřikovacími čerpadly. Vůz má drahé náhradní díly a ceny servisních prací. Z tohoto důvodu bude lepší volbou VW Passat, jehož devatenáctistovka TDI je velmi spolehlivá.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.