0
späť
 

diskuze k tématu: koupě \"nového\" vozu pro rodinu

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, ostatní, automobilky, německá vozidla, typ vozidla, osobní
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 21.01.2013 19:50, koupě \"nového\" vozu pro rodinu
Dobrý den
Chtěl jsem se zeptat na vaše doporučení ohledně koupě ojetého vozu pro rodinu.
Naše Omega B 1998 2.0 16V už bohužel dosluhuje a je potřeba vyměnit. Velice těžko se mi hledá náhrada - stávající auto je velké (ideální kombík pro rodinu - jsme 4 a také pro mne - 198cm ...), pohodlné, výborně se mi s ním jezdí, zadní náhon mi také vyhovuje atd.
Uvažuji o něčem tak +/- 5let starém, v ceně maximálně kolem 200tis. Díval jsem se po kombících passat, mondeo, opel vectra (omegy se bohužel již nedělají) a případně superb, ale ten už je dražší. Někdo mi dopořučoval i starší sharan, ale tam mi připadla vzsoké cena za příliš staré auto.
Dá se nějak dobře rozhodnout?
Předem děkuji za radu.
reagovať
Kojot027
počet príspevkov111
dátum registrácie02.01.2011
Utorok 22.01.2013 10:27, Zklamání
Bohužel, takové auta se už dnes nedělají co nahradí Omegu v kombiku (velikostí, prostorem a pohodlím). A nebo když už na něj narazíš a bude se ti líbit, tak cena je přes 300.000 a rok max 2007. Okukoval jsem jich za sebe několik, smířil bych se i se sedanem ač nerad, volvo např. S80/ V70, mercedes Ečkový řady. Prohledl jsem i par Toyot camry a Avensis. Koukal jsem i na renault velsatis či jak se to jmenuje. Ale když jsi zvyklý na opel, zkus se podívat po Opel Signum. Velký, pohodlný, bohužel jen s dieslovým motorem. Jenže poslední roky jsou tuším 2007 nic novějšího asi nebude.
Muj tajný tip byla Honda Acord v dvoulitrovým benzínu. Hezká 2007 se dala sehnat kolem 230 -250 tis kč. Což je zase mimo tvuj finanční limit. Budeš to mít těžký. Navic nepíšeš nic o proběhu km a preferenci benzinu nebo dieselu. My jsme na to nakonec po 3 měsících rezignovali a jako spotřebák jsme vybrali i30 v combiku v 1,6 benzinu a max výbavě - starší model 2011. Cenovka skončila po všech slevách na 319 tis. Auto na běžné ježdění ok, ale na dálky mu chybí výkon a na 3 týdny dovolený pod stan se do něj s dvěma dětma prostě nevejdem musel jsem koupit 300L rakev. Takže auto putovalo k rodičum a ted "dojíždíme" Octávii tour v kobiku co jsem odkoupil z firmy. Kam se věci poskládají. Stále hledám něco co by mě nadchlo, ale nic na obzoru.
reagovať
David V
počet príspevkov2054
dátum registrácie16.05.2007
Utorok 22.01.2013 12:54, RE: koupě \"nového\" vozu pro rodinu
nepřihlášený uživatel napísal:
Dobrý denChtěl jsem se zeptat na vaše doporučení ohledně koupě ojetého vozu pro rodinu.Naše Omega B 1998 2.0 16V už bohužel dosluhuje a je potřeba vyměnit. Velice těžko se mi hledá náhrada - stávající auto je velké (ideální kombík pro rodinu - jsme 4 a také pro mne - 198cm ...), pohodlné, výborně se mi s ním jezdí, zadní náhon mi také vyhovuje atd. Uvažuji o něčem tak +/- 5let starém, v ceně maximálně kolem 200tis. Díval jsem se po kombících passat, mondeo, opel vectra (omegy se bohužel již nedělají) a případně superb, ale ten už je dražší. Někdo mi dopořučoval i starší sharan, ale tam mi připadla vzsoké cena za příliš staré auto.Dá se nějak dobře rozhodnout?Předem děkuji za radu.


Vectra C v provedení kombi je podobné velikosti jako Omega, rozhodně je ovšem větší než Signum, který má sice posuvné zadní sedačky, ale hodně mělký kufr. Je to takový managerský hatchback, který bych volil spíše až děti odrostou a vylétnou z hnízda.
U Vectry C z posledních roků výroby bych volil 2,2 Direct nebo 2,8V6 Turbo (dle ochoty si připlácet za instalovaný výkon vyšším přísunem paliva).
Mondeo je sice masovka, ale nabídne dobrý poměr ceny a užitné hodnoty. Benzínový dvoulitr nepojede s kombi hůře, než tomu bylo u Omegy. Lepší by byl 2,5 litr s litrovým navýšením spotřeby.
Passat proč ne, pokud se smíříte s vyšší cenou, než u konkurenčních vozů.
reagovať
Zdenek-01
počet príspevkov1
dátum registrácie23.01.2013
Streda 23.01.2013 09:04, Doplnění
Ahoj
Tak ještě tedy nějaká doplnění:
- za rok se s autem ujede tak do 15000km
- většina cest je do práce (2x25km, z toho 15 po městě), alespoň zatím, počítám že zřejmě vzroste počet výletů atd.
- možná by šlo ještě přihodit tak 20-30tis, ale to by už muselo byt opravdu něco zajímavého
- viz ta honda - díval jsem se na nabídky, nevypadá špatne (teda aspon papírově), ale trochu se bojím případných cen oprav
- chci aby to auto vydrželo aspoň 5-6let bez nejakých větších zásahů, ale také jsem přemýšlel, jestli nekoupit něco jen za 50-70tis a pak to po 5-6 letech "vyhodit"
- nebo raději auto měnit častěji? třeba po 3 letech?
- pokud bych opět koupil benzín, vyplatí se (nejen peněžně) přidat plyn? 6x15tis km ..., teď mám díky většině cest do města průměrnou spotřebu tak k 9l/100km, snížit náklady by nebylo asi marné
(otázkou je právě za jakou cenu), s naftou nemám žádné zkušenosti
- také mi někdo radil třeba sharana 2002-2005 v naftě, ale zdá se mi to moc staré za moc peněz
(dobře se do toho ale nastupuje, ale je to jako dodávka)

reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Pondelok 04.02.2013 23:02, Re:
Dobrý den. Hned na začátku s Vámi budu souhlasit v tom, že nástupce za auto, jakým je Opel Omega, budete jen těžko hledat. Troufám si dokonce tvrdit, že takový cestovní komfort Vám ani jeden z vybraných vozů nenabídne. Teď už ale k výběru. Nevybíral bych z koncernových vozů, jelikož auta stará kolem 5 let a s cenou do 200 tisíc Kč budou mít hodně za sebou. Mohlo by se Vám stát, že koupíte bezednou kasičku na peníze. Za sebe bych Vám doporučil Forda Mondeo kombi. Oproti Omeze bude sice tvrdší, nicméně má perfektní jízdní vlastnosti, prostorný interiér (opět ale ne tak, jako Omega) a celkově se jedná o spolehlivé auto. Nevím, kolik kilometrů ročně najedete, ale pokud je to do 20-ti tisíc, vybíral bych vůz s benzínovým motorem, pokud více, uvažoval bych o dieselu (každopádně až po roce výroby 2004, do té doby byly velmi poruchové).
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.