0
späť
 

diskuze k tématu: Sháním držáka jako náhradu za jednickovou Octavii

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat
Baterak
počet príspevkov2
dátum registrácie16.09.2023
Streda 11.10.2023 12:23, Sháním držáka jako náhradu za jednickovou Octavii
Zdravím, jdu si pro radu. Dosluhuje mi moje jedničková Octavia se kterou jsem byl maximálně spokojený.Má známý motor 1,9TDI 81kw, který mi naprosto vyhovoval a některými proklínaný Turbo efekt se mi naopak líbil.

Vzhledem k tomu že často jezdím na výlety a přespávám v autě chtěl bych buď trochu většího kombíka a nebo MPV. NAFTU. Z mych zkušeností i lidí v mém okolí mám pocit že čím novější auto tím je méně spolehlivější "kurv*tka"... Mam prostě pocit ze auta cca do roku 2000 byly prostě větší držáci.
U mé jedničkové Octavie se mi líbí i to že je plný internet návodů na servis a levných dílů z druhé ruky. Takže si na ní dělám všechno sám přes výměnu oleje, brzd, rozvodů ale i mechanických dílů.

Predstavoval bych si VW passat b5 a nebo Audi A6 se stejným motorem co mám teď tedy 1,9TDI 81kw. V hezkém stavu však těžko sehnatelné.

Napadly me ještě MPV typu berlingo, jejich 2,0 HDI prý taky nebyly špatné. U motorů Fiat tedy JTD jsem moc chvály neslyšel... Hodně se mi líbí Touran, ale bojim se, ze PD motory, nejsou tak kvalitni a jsou náchylnější... Hodně chvály jsem slyšel na Comon rail 2,0TDI CFHC ale ten uz ma myslim filtru pevných částic. Starší BKD pry nejsou moc kvalitní. A celkově ze u podstatně novějších aut si uz skori nic neudělám sám a budu muset kvůli výměny oleje do servisu... Jak vlastně na tom jsou motory 1,9TDI 96KW? Spolehlivosti rotaček asi dosahovat nebudou, že?

OTAZKA zní, je nějaké auto, na které jsem Zapomněl, a které ma ještě starou poctivou techniku, a dalo by se v nem pohodlně prespávat, ideálně se střešním oknem... A nebo se nebát jit do toho Tourana?
reagovať
mufik.martin
počet príspevkov248
dátum registrácie09.05.2007
Piatok 13.10.2023 20:05, RE: Sháním držáka jako náhradu za jednickovou Octavii
citácia:
reakce na: Baterak, 11.10.2023 12:23 (Zdravím, jdu si pro radu. Dosl ...)


Chápu to spravne, že jedno 20ti leté auto chcete vymenit za jiné 20ti lete auto? Nehledě na to, že doma alespoň víte, co máte. U té 20ti leté ojetiny typu Passat B5 a Audi A6 to bude risk, že koupíte auto s mnohem více kilometry a několikrát vážně bourané.....Asi bych buď udržoval octavii až do smrti a nebo si koupil něco mnohem, mnohem mladšího, abych si tak říkajíc "polepšil". Samozřejmě moderní auta již nebudete servisovat tak snadno a tak levně jako stará jednoduchá auta :(
reagovať
Verny_2013
počet príspevkov102
dátum registrácie26.08.2014
Sobota 14.10.2023 10:33, RE: Sháním držáka jako náhradu za jednickovou Octavii
citácia:
reakce na: Baterak, 11.10.2023 12:23 (Zdravím, jdu si pro radu. Dosl ...)


Řešil jsem podobný problém letos v létě. O mé Octy 1,9 TDi 66Kw rv. 2001 odešel posilovač řízení a klima. Vyhrála to Octa 3 kombi 1,4 TSi 110Kw rv. 2016. Jezdím s ní do 6 L a pokrok v komfortu a výbavě je značný.
reagovať
uwa1
počet príspevkov185
dátum registrácie18.10.2016
Štvrtok 09.11.2023 11:10, RE: Sháním držáka jako náhradu za jednickovou Octavii
citácia:
reakce na: Baterak, 11.10.2023 12:23 (U motorů Fiat tedy JTD jsem moc chvály neslyšel...)

A počúval si kde, v krčme? Lebo keby si počúval majiteľov tak by si naopak chválu počul!
reagovať
Baterak
počet príspevkov2
dátum registrácie16.09.2023
Piatok 10.11.2023 08:24, RE: RE: Sháním držáka jako náhradu za jednickovou Octavii
citácia:
reakce na: uwa1, 09.11.2023 11:10 (A počúval si kde, v krčme? Leb ...)


Bavil jsem se asi s 5 na sobě nezavislymi automechaniky, jaké auta a jaké motory jsou držáci, a jaké naopak ne. Věřím že můžete být z fiatem spokojen a váš konkrétní kus je držák bez problémů...
reagovať
HONZA90
počet príspevkov2
dátum registrácie25.12.2023
Pondelok 25.12.2023 12:38, RE: RE: RE: Sháním držáka jako náhradu za jednickovou Octavii
citácia:
reakce na: Baterak, 10.11.2023 08:24 (Bavil jsem se asi s 5 na sobě ...)


No tak osobně znám X majitelů Fiatů a naopak si je chválí a za málo peněz poskytují dost muziky, srovnatelné s konkurencí. Další Xtý majitel jsem nyní čerstvě i já. Kup si Fiat Dobló, ve verzi Maxi v tom budeš spát tak 10x komfortněji, než v Ovci. Auta to byla dobrá, ale věk jim nevezmeš, všechno dnes staré 20 let bude kasička, často vlivem věku a x majitelů bezedná kasička, za 20 let se toho na autě může stát, no a olej a filtr si vyměníš i na současných autech sám a pokud ne, udělá to kde kdo na dílně za pár litrů s materiálem. Poradím ti 20 aut, jaký vybrat jako náhradu, ale každý je svý, na všem se může a bude řešit časem a věkem něco jiného, dokonalé není nic, ani ta Ovce verze 1, dneska sou vyhnilý, jak hrnce na vaření ve starý stodole.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.