0
späť
 

diskuze k tématu: Rada pří koupi vozu do 100 tis kč pro mladého muže

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, technické dotazy, dovoz vozidel, oleje, aditiva, pneu a disky, ostatní, automobilky, německá vozidla, japonská vozidla, korejská vozidla
GlobalCZ
počet príspevkov2
dátum registrácie09.10.2016
Nedela 09.10.2016 23:24, Rada pří koupi vozu do 100 tis kč pro mladého muže
Zdravím všechny !
Chtěl bych poprosit o radu s výběrem vozu pro mladého řidiče. Můj nájezd autem je vskutku malí do práce to mám necelé 4 km takže denní nájezd bych zaokrouhlil na 10 km. Co se týče výběru vozu, dost jsem poslední dobou brouzdal zde na TipCars a četl nejrůznější recenze na vozy v mé požadované cenové relaci všechny vozy které mi přišli něják zajímavé :
Škoda Superb 1 generace, Škoda Octavia 1 generace, VW Golf 5 generace, VW Polo, Peugeot 207 a 308, Suzuki Swift, Kia Rio a Ceed.
Po přečtení mnoha recenzi jsem usoudil že nejlepší možnou volbou bude ze stran Koncernu VW a to nejspíš VW Golf nebo Polo,Suzuki a Kia. Podle Recenzi vycházeli nejlépe jako spolehlivé a bezpečené vozy s dobrými motorizacemi. Výbavou taky nebyly špatné. Ovšem kámen úrazu je co z toho vybrat. Mám rád svyžnější jízdu, nebojím se auto trochu projet. Auto by většinu času sloužilo pro docukávání do práce ale hlavně rád výletím, rád se večer po práci seberu a jedu se jen tak projet. Rád bych zde chtěl slyšet názory co by mohlo být nejlepší možnou volbou. Rozhodně to bude benzin a R.V. bude minimálně od 2005 víš.

Mé dosavadní vozy byly : Peugeot 106 rv. 99 1,1i - Kupován za 9 tisic, po 2 měsících šel z domu "vrak" dále pak mám Fiat Stilo rv 2002 1.8 16V - Měsíc po koupy mi auto kleklo a stojí před barákem. Takže štěstí na koupy vozu vážně nemám.

Děkuji všem za názory
reagovať
David V
počet príspevkov2053
dátum registrácie16.05.2007
Nedela 09.10.2016 23:50, :-o
Tak to je matroš....
reagovať
GlobalCZ
počet príspevkov2
dátum registrácie09.10.2016
Pondelok 10.10.2016 00:00, RE: :-o
David V napísal:
Tak to je matroš....


Děkuji
reagovať
Giorgio
počet príspevkov814
dátum registrácie09.05.2007
Pondelok 10.10.2016 05:23, RE: Rada pří koupi vozu do 100 tis kč pro mladého muže
GlobalCZ napísal:
Zdravím všechny ! Chtěl bych poprosit o radu s výběrem vozu pro mladého řidiče. Můj nájezd autem je vskutku malí do práce to mám necelé 4 km takže denní nájezd bych zaokrouhlil na 10 km. Co se týče výběru vozu, dost jsem poslední dobou brouzdal zde na TipCars a četl nejrůznější recenze na vozy v mé požadované cenové relaci všechny vozy které mi přišli něják zajímavé : Škoda Superb 1 generace, Škoda Octavia 1 generace, VW Golf 5 generace, VW Polo, Peugeot 207 a 308, Suzuki Swift, Kia Rio a Ceed. Po přečtení mnoha recenzi jsem usoudil že nejlepší možnou volbou bude ze stran Koncernu VW a to nejspíš VW Golf nebo Polo,Suzuki a Kia. Podle Recenzi vycházeli nejlépe jako spolehlivé a bezpečené vozy s dobrými motorizacemi. Výbavou taky nebyly špatné. Ovšem kámen úrazu je co z toho vybrat. Mám rád svyžnější jízdu, nebojím se auto trochu projet. Auto by většinu času sloužilo pro docukávání do práce ale hlavně rád výletím, rád se večer po práci seberu a jedu se jen tak projet. Rád bych zde chtěl slyšet názory co by mohlo být nejlepší možnou volbou. Rozhodně to bude benzin a R.V. bude minimálně od 2005 víš. Mé dosavadní vozy byly : Peugeot 106 rv. 99 1,1i - Kupován za 9 tisic, po 2 měsících šel z domu "vrak" dále pak mám Fiat Stilo rv 2002 1.8 16V - Měsíc po koupy mi auto kleklo a stojí před barákem. Takže štěstí na koupy vozu vážně nemám. Děkuji všem za názory


Doporučil bych neopakovat tutéž chybu potřetí a nekupovat auto na cenovém dně (ať už absolutním, nebo pro daný model). Pak bych se zamyslel, zda raději za ty peníze důsledně neopravit stilo, které už doma je. A pokud ne, tak určitě nekupovat auta, která budou za 100 tisíc nejlevnější v rámci nabídky daného modelu (což v podstatě vyřadí golfa a 308). S ohledem na dynamiku svezení při nízkých nákladech je nejlepší volbou z výběru stará Kia Rio s benzinovým motorem 1.4. Zpracování interiéru je poměrně humpolácké, uvnitř je poměrně dost hluku, ale celkově to auto svou službu odvede. K nákupu určitě přibrat někoho zkušeného, protože ono to není jen o smůle, ale hlavně o výběru daného kusu a zkušenosti se na internetu nezískají.
reagovať
eCORE
počet príspevkov94
dátum registrácie12.03.2014
Pondelok 10.10.2016 11:23, Mladší malé vozy
S tímhle zadáním bych hledal mezi následujícími vozy v benzínu a kupoval podle aktuálního stavu nabízených kousků v pořadí:
Suzuki Swift
Mitsubishi Colt
Honda Jazz (Civic se štěstím)
Toyota Yaris
Mazda 3
Fiat Punto/Grande Punto
Renault Clio
Ford Fiesta/Focus (opět se štěstím)
Opel Corsa/Astra


Podle mně mají nejlepší poměr cena/výkon pro ca 5 let používání. Koncern VW je předražený = za ty prachy méně výhodné.
reagovať
duch
počet príspevkov57
dátum registrácie16.12.2008
Pondelok 10.10.2016 12:13, 4 km?
Do práce pěšky nebo na kole - při 4km to nebude o moc pomalejší
Slušné svezení a výlety - volil bych střední nebo nižší střední třídu. Na "skákání" do práce by zase byla lepší malá auta. Do 100tis se vybrat dá, ale chce to mít představu jestli se chci opravu "vozit", nebo co nejlevněji dojet do práce a zpátky. Kompromisy většinou stojí za .....
reagovať
Reno
počet príspevkov1352
dátum registrácie30.03.2010
Pondelok 10.10.2016 12:31, g sdf asdfasdf
tvl "koupy" to je skoro jako kroupy

takhle jsem to dělal s tiskárnama, dotiskl toner, šel jsem pro novou, protože toner býval většinou dražší než samotná tiskárna...
reagovať
Koloss
počet príspevkov639
dátum registrácie19.09.2008
Pondelok 10.10.2016 14:13, RE: g sdf asdfasdf
Reno napísal:
takhle jsem to dělal s tiskárnama, dotiskl toner, šel jsem pro novou, protože toner býval většinou dražší než samotná tiskárna...


Tak v nové tiskárně bývá většinou "startovací" toner, který má poloviční náplň proti tomu, co stojí víc než ta tiskárna.
reagovať
VlaDaK
počet príspevkov3
dátum registrácie10.10.2016
Pondelok 10.10.2016 14:21, je jedno co to je za typ auta, když kupujete vrak
Zdravím, je pěkný, že uvažujete nad koupí bezpečného auta pro syna, ale to asi do deseti tisíc neseženete..Já třeba dceři pořídil ve velkým bazaru mazdu 323 ročník 2000, stála mě pade, deset jsem do toho vrazil a jezdí s tím už bezproblémově asi 5 let a krom základního servisu to auto nic nežere, nic to nepotřebuje...A určitě bych nekupoval nic silnýho, ony pak maj děti tendence divočit..
reagovať
mykovec
počet príspevkov33
dátum registrácie13.12.2008
Pondelok 10.10.2016 17:22, Nejprve
bych zkusil prosvištět základy gramatiky, aby to v diskuzi nemuselo ustatním vypichovat oči. Pak bych zauvažoval, jestli pořídit kolo nebo kvalitní běžecké boty. Mladík jezdící necelé čtyři km do práce autem, to je krystalicky čistá ukázka degenerace.....nechápu, že lidi musí mít auto jako sociální status.
reagovať
Excalibur
počet príspevkov36
dátum registrácie16.07.2013
Pondelok 10.10.2016 17:37, Golf / Leon / BMW 3
Hm, tak takový rozptyl (Superb až Swift) jsem tady asi ještě neviděl a to už jsem toho pročetl hodně. Docela rád bych věděl, kde se dá koupit slušný Superb r.v. min. 2005 do 100 000 Kč. Pokud mám radit, tak bych se porozhlížel v rámci nižší střední třídy a hledal bych auto, které nerezne (takže bych vyřadil Focuse nebo Mazdu 3). A volba by asi padla na Golfa nebo Leona, s trochou štěstí by se dalo najít i slušené BMW 3.
reagovať
Giorgio
počet príspevkov814
dátum registrácie09.05.2007
Pondelok 10.10.2016 18:00, RE: Golf / Leon / BMW 3
Excalibur napísal:
Docela rád bych věděl, kde se dá koupit slušný Superb r.v. min. 2005 do 100 000 Kč. Pokud mám radit, tak bych se porozhlížel v rámci nižší střední třídy a hledal bych auto, které nerezne (takže bych vyřadil Focuse nebo Mazdu 3). A volba by asi padla na Golfa nebo Leona, s trochou štěstí by se dalo najít i slušené BMW 3.


Už vidím ty mraky nabízených pětkových golfů a zejména trojkových bavoráků od r. 2005 za cenu do 100 tisíc. Takže co nestačí na superba, stačí na bávo? No jasně...
reagovať
Martin72
počet príspevkov82
dátum registrácie30.09.2016
Pondelok 10.10.2016 18:06, Fiat Punto
Tak třeba tento Fiat by nemusel být marný.
http://www.cars.cz/inzerce/osobni-auto-O/Fiat/Punto/Punto-1-4-Hatchback-1464152135173270.html
reagovať
Excalibur
počet príspevkov36
dátum registrácie16.07.2013
Pondelok 10.10.2016 19:23, RE: Golf / Leon / BMW 3
Giorgio napísal:
Excalibur napísal:
Docela rád bych věděl, kde se dá koupit slušný Superb r.v. min. 2005 do 100 000 Kč. Pokud mám radit, tak bych se porozhlížel v rámci nižší střední třídy a hledal bych auto, které nerezne (takže bych vyřadil Focuse nebo Mazdu 3). A volba by asi padla na Golfa nebo Leona, s trochou štěstí by se dalo najít i slušené BMW 3.
Už vidím ty mraky nabízených pětkových golfů a zejména trojkových bavoráků od r. 2005 za cenu do 100 tisíc. Takže co nestačí na superba, stačí na bávo? No jasně...


Zapomněl jsem se zmínit, že jsem měl na mysli starší auta. Pokud bude tazatel skutečně chtít r.v.2005 a novější, tak skončí u Fabie, Swiftu, Fiesty, Punta apod.
reagovať
David V
počet príspevkov2053
dátum registrácie16.05.2007
Utorok 11.10.2016 09:51, Úplně jinak
V tomto případě nejde o preference, takže bych doporučil sbalit nějakého mechoše a objet pár soukromých inzerátů nebo nanejvýš nějaké ty levné protiúčtu u autorizovaných dealerů a vybrat to nejlepší z nich.
Jestli to bude Fiat, Volha nebo Mercedes je úplně bezpředmětné. Stejně tak bych se neřídil požadavkem "rok 2005 a víš".
reagovať
sheogorath
počet príspevkov527
dátum registrácie27.05.2016
Utorok 11.10.2016 15:11, RE: Úplně jinak
David V napísal:
V tomto případě nejde o preference, takže bych doporučil sbalit nějakého mechoše a objet pár soukromých inzerátů nebo nanejvýš nějaké ty levné protiúčtu u autorizovaných dealerů a vybrat to nejlepší z nich.Jestli to bude Fiat, Volha nebo Mercedes je úplně bezpředmětné. Stejně tak bych se neřídil požadavkem "rok 2005 a víš".


A nestacilo by, kdyby byli jen kamosi? Na to Stilo jich moc neutaha...
reagovať
David V
počet príspevkov2053
dátum registrácie16.05.2007
Utorok 11.10.2016 15:41, RE: Úplně jinak
sheogorath napísal:
David V napísal:
V tomto případě nejde o preference, takže bych doporučil sbalit nějakého mechoše a objet pár soukromých inzerátů nebo nanejvýš nějaké ty levné protiúčtu u autorizovaných dealerů a vybrat to nejlepší z nich.Jestli to bude Fiat, Volha nebo Mercedes je úplně bezpředmětné. Stejně tak bych se neřídil požadavkem "rok 2005 a víš".
A nestacilo by, kdyby byli jen kamosi? Na to Stilo jich moc neutaha...


stačilo. Může si ho i najmout, tam pak nepřijde o kamaráda, když vyberou zase klump, což bych u auta za 100 viděl tak na poměr 70:30.
reagovať
sheogorath
počet príspevkov527
dátum registrácie27.05.2016
Utorok 11.10.2016 15:45, RE
Sorry, ja musel

Jinak souhlas, je lepsi vzit sebou nekoho mimo rodinu nebo kamarady, i kdyz to nebude za "dik"
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.