0
späť
 

diskuze k tématu: Ojetý automat 200 - 250 tisíc

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, automobilky, německá vozidla
hatapka
počet príspevkov1
dátum registrácie26.09.2016
Pondelok 26.09.2016 11:16, Ojetý automat 200 - 250 tisíc
Přátelé,

prosím o radu při koupi ojetého automatu v cenové hranici 200 stropově 250 tisíc. V nejlepším případě benzín na popojíždění ve městě a víkendové výlety. Dostatečně velké a s kvalitním interiérem, uvažoval jsem o golfu VI 1.4tsi, ale už tu padaly některé informace, že sáhnout spíš po jiném motoru. V úvahu mne ještě napadl bavorák 318i popřípadě nějaká starší A4, ale tam si nejsem jisté, abych nekupoval zajíce v pytli. Předem díky za rady. Honza
reagovať
saperV
počet príspevkov12
dátum registrácie12.11.2013
Pondelok 26.09.2016 14:06, automat
Stejný problém jsem řešil vloni, ze zdravotních důvodů (přestala poslouchat levá noha), plánoval jsem cca stejné cenové rozpětí a vyzkoušel řadu aut (astra, golf, yeti, fiesta, auris..............zkrátka pořád to nebylo ono, až jsem se svezl priusem a bylo o čem přemýšlet. Spotřební náhradní díly (ne z Toyoty) za přijatelné ceny, běžný servis u soukromníka (oleje, destičky, kotouče atd.) V Toyotě jen to, co se týká hybridního systému ( a to zatím nenastalo a pokud něco sám nepoškodím, tak ani nenastane).V současné době už toho moc nenajezdím, nákupy a vyřizování po Praze 70%,zbytek nájezdu víkendy na chatu (okresky), dálnice jen vyjímečně.Celkem tak do 10 tisíc km. U pumpy jsem 1 za měsíc a to mám ještě tak 1/4 nádrže. Protože jsem chtěl novější řadu (motor 1.8), musel jsem si něco připlatit, ale letos se dá sehnat už pod 300 000. Kufr pro dva akorát. Až na ty zatáčky a nižší posez(baterky něco váží a navíc jsem přesedal z Fordu C max) velká spokojenost.
reagovať
*autofans*
počet príspevkov159
dátum registrácie21.11.2008
Pondelok 26.09.2016 16:28, Automat co vydrží
V této cenové hladině je to trošku sázka do loterie. Všechna mladší koncernová auta s malým benzinovým motorem mají 7° DSG což je převodovka, která nic nevydrží a ani se nijak zvlášť dobře nechová v městském provozu. Pokud se dokážete oprostit od německé produkce a chcete opravdu narazit na slušný nejlépe HDM automat, tak musíte hledat tam, kde automaty tvořily alespoň nějaké nezanedbatelné procento prodejů a je to značka, kde je slušný propad ceny oproti novému. Za mě bych hledal ve vodách Volva (řada 40, 50 či 60) nebo zkusit Hondu Civic, Subaru Impreza a podobné exoty. U těchto značek navíc nemáte takové riziko podvodu s km jako u němců, mají poctivější servisní plán, který počítá s výměnou oleje v AT převodovce např. po 60000km, jsou často kupovaná jako 2.auto pro ženy. Koupě nevylítaného BMW, Audi, VW s automatem za max. 250tKč = zázrak.
reagovať
Projectigi
počet príspevkov32
dátum registrácie17.12.2008
Pondelok 26.09.2016 21:16, V70 2,5T
Ahoj a co moje milované Volvo V70 2,5T výkonu dostatek, prostoru dostatek, spotřeba do 10l benzínu, velmi pohodlné a pohledné, a nemá to každej Lojza.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.