0
späť
 

diskuze k tématu: Hot hatch pro zábavu i denní ježdění

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit
davidvu2003
počet príspevkov1
dátum registrácie16.02.2020
Nedela 16.02.2020 12:04, Hot hatch pro zábavu i denní ježdění
Dobrý den, rád bych si koupil menší auto, s kterým bude zábava, ale dokáže i posloužit jako auto na denní ježdění. Proto jsem se rozhodl pro kategorii hot hatchů a vybírám mezi VW Golf 5 gti, Mazda 3 mps a Ford focus II st. U Golfu se mi líbí interiér a civilní vzhled, u Mazdy mě velice zaujal motor, ale bojím se koroze a u Focuse mě zaujal výkon a zvuk pětiválcového motoru 2.5 Turbo od Volva a všemi chválený podvozek.Ještě mě zaujaly vozy BMW e36/46 s motorem 2.8 142 kw. Rád bych dostal porovnání těchto aut a doporučení, jaké auto z těchto vybrat.
reagovať
Zdeny60
počet príspevkov1232
dátum registrácie08.09.2009
Pondelok 17.02.2020 18:52, RE: Hot hatch pro zábavu i denní ježdění
citácia:
reakce na: davidvu2003, 16.02.2020 12:04 (Dobrý den, rád bych si koupil ...)


Vyjádřím se pouze k 3MPS, protože jsem ji měl. 2,3DISI je skutečně zajímavý motor. Ale na každému sedne, protože dole nic a o kousek výše exploze. 1. a 2. stupeň mají omezný kroutící moment, jnak by to asi vyrvalo volant z ruky. 3MPS má vpředu standardně samosvor. V zatáčkch pod plným kotlem není jasné, kdo vyhrává bitbu, zdali řidič, nebo auto. kdo není připraven na nástup výkonu, vyděsí ho to. Musí se s tím počítat. jinak do motoru patří předepsaný olje a dle různých zahr. for se vyplatí ho dodržovat. Já to dělalo, měnil jsme po cca 6-10tkm a motor šlapal jak hodinky. pokud někdo leje bůhvíco, je nemálo případů přidřených motorů. ošetření vůči korozi je průměrné, ale je lepší, než u tehdejší 6. Podběhy jsou tlumené, ale jen úzkými pásy za koly, tudíš kamíky a vše je uvnitř sylšet a mně to drásalo nervy (v zimě se u nás sype makadamem). Drahé atypické díly kstle - třeba žena mi na´tukla doma před barákem zadní nárazní a oprava 19 tisíc jen z ND z JPN a čekačka několik týdnů Palivo: doporučuje se N98 a více. Já se snažil, ale ne vždy ho měli, takže N95. jede to, je to zdechlejší , ale já ji v tom případě moc nezatěžoval, i když ŘJ se adaptuje na nižší o.č. velmi dobrý sedačky, dobře padnoucí volant a veškeré prvky obecně, velmi dobré brzdy! Auo použitelné na denní ježdění i pro občasné "svezení". jen spotřeba by mohla být lepší: když jsem se hodně snažil, dosáhnul jsem kolem 8,5/100. Jinak 10. když se člověk chtěl svézt, tak jsem se radši nedíval (20+/100). Jinak po mně ji kolega vyhnal až na asi 350HP a nežrala ani olej, motor držel. Pak ji vyměnil za 3MPS II (já mlě 1. gen., která je dle mě líbivější, ta druhá je už moc funky).
reagovať
Jerry1122
počet príspevkov123
dátum registrácie16.02.2018
Utorok 18.02.2020 13:10, RE: Hot hatch pro zábavu i denní ježdění
citácia:
reakce na: davidvu2003, 16.02.2020 12:04 (Dobrý den, rád bych si koupil ...)


Nevím jaký máš rozpočet.
Pokud vyšší, volil bych bmw 140i, v tom je super svezení.
Pokud menší, tak za mě vw polo gti 2.0tsi.

Focus je taky super volba, takový mezistupeň mezi bmw a vw a z těchto tří aut asi nejvíc muziky za utracené peníze, jen mi u něj vadilo, že když jsem koukal naposledy tak vrchloná motorizace se dělala jen s manualem.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.