0
späť
 

diskuze k tématu: Ford focus mk2 1.6 74kw nebo VW Golf V 1.4 55kw?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady
Raver
počet príspevkov2
dátum registrácie10.05.2018
Štvrtok 10.05.2018 23:40, Ford focus mk2 1.6 74kw nebo VW Golf V 1.4 55kw?
Ahoj,
moc vás chci poprosit o radu ohledně výběru mezi těmito dvěma auty.
Nedokážu se totiž rozhodnout, které z těchto dvou zvolit jako první automobil.
Mé hlavní požadavky jsou nízká spotřeba a kultivovanost, protože cca 2x do měsíce jezdím dálnici Ostrava -> Brno a zpět, ale jinak by to bylo popojíždění max do 30km. Dále mě ještě napadla motorizace 1.8 tdci, ale bojím se drahého servisu a povinného ručení.
Nebojím se ani dalších návrhů.
Můj nájezd si zatím netroufám říct, protože to bude mé první auto, ale pod 10 000 ročně se asi nedostanu.
Předem srdečně děkuju za vaše rady.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Piatok 11.05.2018 12:42, RE: Ford focus mk2 1.6 74kw nebo VW Golf V 1.4 55kw?
citácia:
reakce na: Raver, 10.05.2018 23:40 (Ahoj,moc vás chci poprosit o r ...)


Ahoj, máš tak malý nájezd, že diesel moc nedává smysl, leda že bys měl možnost koupě vozu ve velmi dobrém stavu. To tě můžu pak uklidnit, že můj kolega v práci má na 1.8 TDCI už najeto cca 400 000 km. Jen mě připadá docela hlučný a spotřeba je větší než u slavného 1.9 TDI, který je v Golfu sehnatelný docela dobře.

Přestože nedám na Focus II v benzínu dopustit, musím uznat, že celkové odhlučnění i spotřeba je u Goflu lepší. Pokud jezdíš sám nebo ve dvou, stačí i motor 1.4 55kw, který je spolehlivý, ale ber od roku 2006 raději. Do Rakouska jezdím pravidelně s kamarádem s Jettou 2006 1.6 MPI (Golf sedan vlastně) a můžu tento motor jenom doporučit a to i na dálnici. Neomezoval bych se teda výběrem jen na 1.4. Pro zajímavost motor už překonal 250 tis.km a olej nebere. Výfuk a spojka je stále původní!!

Zkusím to shrnout v bodech
- Focus II 1.6 74w je hlučný při dálničním tempu, Golf je na tom o třídu lépe
- Golf má lehčí spojku i řízení. V přesnosti řazení jsou oba na tom stejně dobře.
- Golf i Focus mají podobně velmi dobré brzdy
- Focus II má zpravidla lepší výbavu, tj ESP, 6xairbag v základu, u Golfu budeš hledat
- Dílenským zpracováním Golf V válcuje veškerou konkurenci i tu prémiovou, Focus je v horším průměru
- Náhradní díly seženeš dobře pro Focus i Golf
- Golf V má perfektní antikorozní ochranu, Focus II facelift patří do průměru, před fl nebrat
- Focus II má neduh odhleně životnosti serva řízení, není to tragédie, ale u Golfu jsem se s tím nesetkal
- Maximální rychlost má Golf větší díky lepší aerodynamice, stabilita obou vozů na dálnici je velmi dobrá
- Focus II nemá rád jiné svíčky než originál, to samé olej, dávat opravdu pozor na přesnou specifikaci.
- Focus II má pylový filtr u plynového pedálu, docela náročná je výměna. Malý autoservis to nechce dělat

Držím palec při výběru. Určitě si vozy projeď na dálnici!
reagovať
Raver
počet príspevkov2
dátum registrácie10.05.2018
Piatok 11.05.2018 13:00, RE: RE: Ford focus mk2 1.6 74kw nebo VW Golf V 1.4 55kw?
citácia:
reakce na: BobanHTP, 11.05.2018 12:42 (Ahoj, máš tak malý nájezd, že ...)

Ahoj, moc ti děkuji za velice nápomocnou odpověď. I já sám jsem se jak vzhledem, tak i zpracováním přikláněl spíše ke Golfu, v čemž jsi mě tvou reakcí utvrdil. Mezi výběr jsem napsal jen benzinovou 1.4, protože jsem se někde dočetl, že ta 1.6 o moc lépe netáhne a přitom si pápne mnohem více. Možná se ale jednalo o mylné informace? Nemám s tím žádné zkušenosti. :)
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Utorok 15.05.2018 09:32, RE: RE: RE: Ford focus mk2 1.6 74kw nebo VW Golf V 1.4 55kw?
citácia:
reakce na: Raver, 11.05.2018 13:00 (Ahoj, moc ti děkuji za velice ...)

Ahoj, ta 1.6 MPI jede lépe, zejména pokud jsi více naložený. Motor je podobně jednoduchý jako 1.4, takže servisně je to podobné. Spotřeba je o něco větší 0,5-1l navíc.
V Octáviích 1.6 MPI při větším nájezdu papal olej, ale to nemůžu o Golfu potrdit, jak už jsem psal.
Spíše se zaměřit na dobrý stav a jasnou historii, oba motory jsou ok, oba motory si rozumí i s LPG, ale neničil bych je tím
Určitě si projdi i nabídky dealerů VW, občas je tam něco s jasnou historií. Nebránil bych se ani Jettě nebo kombíku, vozy mají dobrý rejd a dá se jezdit příjemně i po městě, pokud si tam dáš parkovací senzory, které dnes už stojí pakatel
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.