0
späť
 

diskuze k tématu: Auto pro rodinu se čtyřmi malými dětmi

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, francouzská vozidla, typ vozidla, osobní
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 14.11.2014 00:48, Auto pro rodinu se čtyřmi malými dětmi
Dobrý den, potřeboval bych doporučit auto do 150 000,- Kč, kde pohodlně usadím čtyři děti v autosedačkách + dva dospělé. Zatím to směřovalo ke Renaultu Grand Espace, především kvůli jeho variabilitě a velikosti zavazadelníku, ale teď začínám uvažovat, zda se nepodívat i na VANy typu VW Caddy Maxi či Citroen Jumpy apod. Díky za odpověď
reagovať
Kojot027
počet príspevkov111
dátum registrácie02.01.2011
Piatok 14.11.2014 15:16, 6ti člená rodina
Za prvé gratuluji k odvaze. :o) čtyři děti už nevim jak bych zvládl...stačí mi dvě :o) Ale se 150 tis Kč to bude těžký boj, aby vás tak velké "staré" auto někde nenechalo stát z důvodu ztráty sebekázně a vyplivnutí nějaké fatalní poruchy. Prvotně kolik je dětem? Potřebují ještě kočárky? Pokud ano je jediná varianta a tou je multivan. Protože pokud pořád potřebujete dva v kočáře, nevim kam je jinam naskládat. Potřebují "velké" dětské sedačky ? Pak bych hledal US produkci něco jako Dodge caravan s řešením sezení 2+2+2 nebo 3, kdy se mezi sedačkami dá dost nákladů uložit. V kombinaci s LPG jde ufinancovat i 3,3 v benzinu. Nebo Toyota Siena, ale ta je v ČR v podstatě nesehnatelná. Kamarád má dvojčata 6 let a třetí dítě 3 roky. A má Peugeot Partner multispace. Ne že by se mu líbil, ale je to jediné nové auto za 350 tis, do kterého se naskládají. Kdyb prý bylo dítě další, koupí už raději druhé auto.. :)
reagovať
PetrT
počet príspevkov1076
dátum registrácie24.05.2009
Nedela 16.11.2014 20:21, mpv
Caddy je výborné auto, ale je to dodávka. Je dost hlučné a interier v porovnání s osobákem hrůza. Navíc ho za 150t v prodloužené verzi neseženete v dobrém stavu. To samé současnou generaci Jumpy/scudo, u nich bych nevěřil nejrozšířenější 1,6hdi.
Espace bych se v této cenové hladině velkým obloukem vyhnul.
Pokud netrváte na uplně moderním vzhledu je dobrou volbou Mazda MPV v benzínu nebo novější Previa, také v benzínu. Nafty nebrat ani ve slevě.
Mít limit aspon 200t doporučím at hledáte pěknou Caravelle T4 s vynikajícím 2,5Tdi. Je pohodlnější i spolehlivější než většina mpv, prostorově je to jiná liga. Ale za 150t. ji neseženete.
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Pondelok 17.11.2014 22:18, RE:
Dobrý den. Váš požadavek na umístění čtyř dětských sedaček sice zvládnou všechna auta z výběru, Renaultu Grand Espace bych se s ohledem na jeho vrtošivou spolehlivost vyhnul. Doporučuji spíše Citroën Jumpy, který sice tak nezaujme designem, ve spojení s dvoulitrovým turbodieselem nabídne dobrou spolehlivost při nízké spotřebě.
reagovať
Arthuro
počet príspevkov82
dátum registrácie11.06.2013
Utorok 18.11.2014 15:08, mpv
Zdravím,

nějaký zástupce z rodiny Lancia Phedra, Fiat Ulysse, P. 807 a C. C8 by také nemusel být úplně k zahození. Pokud nenajedete příliš mnoho a pořídil ho v benzínu, o obsahu 2.0i nebo 2.2i, pak za 150t Kč dostanete hezké, velké, pohodlné, většinou dobře vybavené a vcelku i "uživitelné" auto. Když vyhodíte přebytečnou sedačku a necháte ho v konfiguraci 2+2+2 nebo 2+3+1, zůstane i nějaký prostor pro zavazadla.
Všichni čtyři zástupci jsou technicky totožní, mírně se odlišují pouze designem, nejhezčí je samozřejmě Lancia následovaná Fiatem, ale sehnat pěknou Phedru v benzínu nebude v Čechách asi úplně nejjednodušší úkol.

Arthuro
reagovať
PetrK.
počet príspevkov1
dátum registrácie20.11.2014
Štvrtok 20.11.2014 15:03, Re:
Jak jsem psal, čtyři děti v sedačkách, máme to odstupňované hezky po dvou letech, tedy to čtvrté přijde až v květnu, tudíž jeden kočárek budu potřebovat naložit, můj nájezd není nijak velký, do 10000 km/rok, takže spíše asi benzín, ale to teď neřeším spíše mi jde o ten prostor, každý týden mimo jiné totiž vozím v kufru 50l sud, tudíž opravdu potřebuju něco, kde je místo za třetí řadou. Takže stále je můj favorit R Grand Espace. Dlouho jsem se díval i po CH Grand Voyageru, než jsem si přečetl, že je na tom mizerně s bezpečností. Jinak mi pak nezbývá než řešení, že ve třetí řadě budu mít jen jedno sedadlo a bude se do něj nastupovat zadem, nebo jedno dítě bude sedět vpředu a manželka v druhé řadě a její sedadlo se bude vyklápět pro nastupování do třetí řady, což mi samozřejmě otevírá možnosti směrem k více autům, Sharan, Galaxy apod.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.